Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Sym Gts 250 ve Ben

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaşlar selam ben aranıza bugün katıldım.5 Yıl Mondial kullandıktan sonra Sym Gts 250 ldım ve artık size bu sayfadan bende sesleneceğim.08.10.2009 tarihinden beri kullanmakta ve hem fiyatı hem yol tutuşu hemde rahatlığı ile herkeze tavsiye edeceğim bir scoter.Bana bu motorla ilgili bilmem gerekenleri anlatacak motorum şuan 17,800 km de izmirde gideceğim servis önerecek yetkili yada yetkisiz.(Yetkili olması tercihimdir.)Yaklaşık bakım fiyatları konusunda bilgi paylaşımı yapacak arkadaşlara sonsuz teşekkür ediyorum.Şimdiden.Benim öğrenmek istediğim.Benzin lambası yandıktan sonra motorla daha kaç km gidebileceğim.Birde marşın üstünde bulunan elektrik kesme düğmesinin hangi aşamada kullanıp kullanmamam gerektiği konusunda bilgileriniz bekliyorum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

gts 250

merhaba arkadaş bende külüstür hurby motorumu değiştiriyorum iki gündür kafamda gts 250 var bunu kullanan arkadaşlar artı eksi ne varsa yazarlarsa sevineceğiz.
    motorun hayırlı olsun bu arada kazasız sürüşler.

The Dude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joymax
    artısını binenler eksisini ise binmeyenler yazar.

kaliteli motordur. kronik arızası yoktur. at sahibine göre kişner.
    bakımları zamanında yapılırsa bir sorun ile karşılaşma ihtimalin çok az. ama olmaz diye birşey yok. rahattır, kullanıcıyı yormaz. yan rüzgarlarda çok başarılı değildir. uzun yola gider.
    kullanıcısına zevk verir.
    can't be worried about that shit. life goes on man.

mass - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco xciting 500 ri & super 8
    servıs konusunda yardımcı olamıcam ama eskı bı gts cı olark cok guzel bı motor oldugunu solıyebılrım yakıt bıra yuksek son suratı bırz dusuk onun dısında sorunsuz rahat ve herturlu ıhtıyacını karsılıcak bı motor bırde 13 jant bırz kucuk o makıne ıcın aklıma gelenler bunlar hayırlı olsun

KBC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Versys 650
    Alıntı cturk1963 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar selam ben aranıza bugün katıldım.5 Yıl Mondial kullandıktan sonra Sym Gts 250 ldım ve artık size bu sayfadan bende sesleneceğim.08.10.2009 tarihinden beri kullanmakta ve hem fiyatı hem yol tutuşu hemde rahatlığı ile herkeze tavsiye edeceğim bir scoter.Bana bu motorla ilgili bilmem gerekenleri anlatacak motorum şuan 17,800 km de izmirde gideceğim servis önerecek yetkili yada yetkisiz.(Yetkili olması tercihimdir.)Yaklaşık bakım fiyatları konusunda bilgi paylaşımı yapacak arkadaşlara sonsuz teşekkür ediyorum.Şimdiden.Benim öğrenmek istediğim.Benzin lambası yandıktan sonra motorla daha kaç km gidebileceğim.Birde marşın üstünde bulunan elektrik kesme düğmesinin hangi aşamada kullanıp kullanmamam gerektiği konusunda bilgileriniz bekliyorum.
    servis ; ben doğa motordan aldım daha 3-4 günlük ilk bakımları oraya yaptıracağım ama sonrakiler icin kahramanlarda burak21 var oraya götürücem :(bu kuzenimin tavsiyesi kendisi 25 yıllık motor kullanıcısıdır o söylediyse bende güvenirim kendisi de o servisi kullanıyor hala )

bahsettiğin düğme : servisteki ustanın bana söylediğine göre her stard stop ta bu düğmeden yapacağımdı. önce kontak açılır sonra düğme on konumuna sonra marş , stop ederkende önce düğmeden motor stop edilir sonra kontak kapatılır.

şimdilik benim bilgim bukadar işine yarar inş.

Kbc Kardeşim bilgi paylaşımın için teşekkürler.Burak21 ile ilgili adres yada telefon bilgisi verirsen çok sevinirim.

ünsal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Gts 250
    o düğme acil durum için motoru durdurmak içindir gaz kolu takılı kalırsa vs. motor onla açılıp kapanacak diye bir kural yok,benim gts 250 28.000 km oldu.
    nezaketin okulu yoktur.

Alıntı The Dude adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    artısını binenler eksisini ise binmeyenler yazar.

kaliteli motordur. kronik arızası yoktur. at sahibine göre kişner.
    bakımları zamanında yapılırsa bir sorun ile karşılaşma ihtimalin çok az. ama olmaz diye birşey yok. rahattır, kullanıcıyı yormaz. yan rüzgarlarda çok başarılı değildir. uzun yola gider.
    kullanıcısına zevk verir.
    yan ruzgarlarda mantıken tek parca ruzgar almayan granaj sebebıyle bır cruiser gıbı gobekten ruzgarı gecırmedıgı ıcın savurma yapar.zira bogaz koprusunden falan gecerken en hacımlı aracın yanından gecıp ruzgarı sıper edıyorum :D bıkac hafta once ıstanbulda cok saglam ruzgarlar vardı e5 de bı ara oyle bı salladı kı dalga vurdu sankı tırstım.ama makına yol bakımından sorunsuz
    '4' TEKER BEDENİMİ, '2' TEKER RUHUMU TAŞIR !

Motosikleti
    Kymco Xciting 250i
    Evvela yeni motorunu güle güle kullan. Gerçekten iyi bir alet o. Yan rüzgarlar konusunda arkadaşlar da yazmış, ben de katılıyorum, çok stabil bir motor değil. Kymco Xciting ve GTS kıyasladığımda GTS biraz daha narin o konuda. Ancak tam bir uzun yol makinası eğer bakımları periyodik olarak yapılırsa.. Hiç yorulmazsın, benzini epey az yakar, arıza vs. çıkartma huyları pek yoktur.

Bahsettiğin düğme acil durumlar için tasarlanmış bir düğme. Örneğin motordan düşersen gazı kessin, seni biçmesin veya sürüklemesin diye acil kapatma anahtarıdır kendisi. Motorun hızını kesme görevi görmez ancak. Sadece stop ettirir... Yalnız unutma, acil durum olmadıkça motorunu o düğme ile stop etme. Bunun için kontak anahtarını veya yan sehpayı kullan.

Tekrar hayırlı olsun, kazasız sürüşler. Yollarda görüşmek üzere..
    [B]Wyvern Aeion[/B]
    Kymco Xciting 250i
    [B][COLOR="Red"]Karşıyaka[/COLOR][/B] / [B][COLOR="SeaGreen"]İzmir[/COLOR][/B]

Tüm bilgi paylaşımında bulunan arkadaşlara sonsuz teşekkürler.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)