Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Cappuccino kalkışlarda gıcırtı sesi

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhabalar, sıfır aldığım motorda son 3 4 gündür kalkışlarda gıcırtı sesi yapıyor ve 1 metre kadar ilerleyince sesi kesiyor. Problem debriyaj balatasında diye düşünüyorum ama orta sehpaya aldığımde ötme yapmıyor. Motor şuan 560 kmde ses yapması rahatsız edici, bu sesin sebebi ve çözümü nedir? Motordan pek anlamıyorum şimdiden teşekkürler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Motoseverrr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar Ns200 15"
    Genelde bu sesi kayıştan yapar, fabrikadan gelen kayış dandik olduğundan dolayı hemen aşınıp garip bir ses yapar. İlerleyen zamanlarda kalkışlarda titremede yaşamaya başlayacaksınız.

bikerboi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    23' Piaggio Beverly S 400
    Aynı durum benim Piaggio Beverly'de de var. Neredeyse aldığımdan beri kalkışlarda bazen kayıştan geldiğini düşündüğüm bir ses çıkıyor. Umarım kayışı koparmayız İlk kayış değişimi 20.000kmde şimdilik 7500km yaptım. Değişimden sonra kesilir mi dersiniz?

Motoseverrr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar Ns200 15"
    Alıntı bikerboi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aynı durum benim Piaggio Beverly'de de var. Neredeyse aldığımdan beri kalkışlarda bazen kayıştan geldiğini düşündüğüm bir ses çıkıyor. Umarım kayışı koparmayız İlk kayış değişimi 20.000kmde şimdilik 7500km yaptım. Değişimden sonra kesilir mi dersiniz?
    Maalesef Beverly hakkında pek bir bilgim bulunmamakta, ama bakımda kontrol etmelerini ve temizliğinin yapılmasını isterseniz sizleri sonuca ulaştırabilirler. Ben şahsen Piaggio'nun kötü marka kayış takacaklarını zannetmem ama belki üretimde ters takılmışta olabilir.

DickName - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ğırt, Ğırt, Ğırt etmesi normalmiş. Hatta mejburiymiş.Hoçam öyle diyoo.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)