Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

50cc Scooter Önerileriniz?

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhaba aranıza yeni katıldım. Hem B ehliyetimle kullanabilmek ve hem de şehir içinde ufak tefek işlerimi halletmek için alıyorum. Ehliyet alacak zamanım ve durumum yok. Düşündüğüm motor Kanuni Tradon du. Sanırım bu 50cc lerde tek gerçek enjeksiyonlu buymuş ama bayisinde yoktu. Vespayı çok seviyorum ve ona benzeyen tek motor bu sanırım. Ondan vazgeçtim Mondial Wing baktım. Mondial hem servis parça yönünden üzmez diye düşündüm çinliler arasında ve şuan 38 bin TL. Bütçem de 35-40 bin civarı. Sizin önerilerinizi de bekliyorum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Yamaha MT09 2021+yadea g5
    Bakış açışı ve beklenti üzerine tabi ama 50cc almak yerine elektirikli bir scooter alabilirsiniz.öncelikle 50ccden çok daha sorunsuz ayrıca 0 tüketim.3 litreye yakın yakan 50ccler var eknomominin hiç bir anlamı yok şu an o motorlar için.bende alıyordum 50liklerden forumlarına girince inanılmaz sorunlar var.

Motosikleti
    honda cm125t ve kuba dragon 110cc
    Rmg moto gusto b08

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Herhangi bir 50 cc motoru satın alabilirsin. Zaten bir ay içinde 50cc'nin yetmediğini görüp ehliyet kursuna kaydını yaptıracaksın. Sıfır alma ki sattığında zararın az olsun.
    espresso bunu beğendi.

blueway2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    volta vs5 elektrikli alın daha iyi olur.70 km hızla 50 cc'den hızlı ve masrafsız.100 km menzil

f0cus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CF Moto 250 CL-X
    Arora cappcüno güzel diyorlar. 2. el almanızı öneririm. Eğer ki içinizde bir hevesse az zararla satarsınız, yok değilse yine az zararla satar ehliyete yazılıp büyüğünü alırsınız.
    Volta dan uzak durmanızı şiddetle tavsiye ederim
    Gerçek enjeksiyonu ancak 100 bin bantlarına çıktığınızda bulabilirsiniz çoğu karbüratörlüden devşirme eski tip bloklar
    espresso bunu beğendi.

erensel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hunk
    SYM Orbit kullanan bir abimiz vardı ve çok memnundu.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    şundan tavsiye ederim bi arkadaşın dayısı antalya da bundan kullanıyor 80 cc çevrilmiş adamın gezmediği yer kalmamış çok az yakıyor hiç yolda kalmadı diye övüyordu

https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...35115870/detay

Motosikleti
    250r
    Ehliyet alamam demişsiniz ama;
    Scooter değil de, tipini beğenirseniz ve bulabilirseniz karbüratörlü cub + ehliyet öneririm. Yaklaşık 3 sene dağ bayır kullandım. Sorun çıkarma potansiyeli azdır. Kullanımı rahattır. Tek derdi zincir yağlaması ve 2 bin kmde bir yağ değişimi olur. 50ccler scooterlar da farklı değildir tahminimce. Bir de 100 km de 3 lt falan yakar.

Ehliyetsiz olarak da yine 50 cc cublar 50 cc scooterlardan daha iyi performans verir diye düşünüyorum. Ama 50 cc cub kullanmadım.

Ben biraz wing-go lara bakayım.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)