Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Hergün Beylikdüzü - Mecidiyeköy arası scooter tavsiyesi

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaşlar merhaba Ben Halil İbrahim . Beylikdüzü'nde oturuyorum metrobus, iş yeri servisi, kendi aracım vs. her yolu denendim evime en kısa sürede gidip dönebileceğim tek yol motosiklet kaldı . 10 sene önce bir hevesle ehliyetimi almış ancak motor almamıştım şimdi bu yolu motosiklet ile eşimle birlikte her gün gidip gelmeyi düşünüyorum öncelikle başlangıç olarak bir motor alacağım bu konuda tavsiyelerinizi bekliyorum . Bu arada taşınmayı düşünmüyorum.

1. Öncelikle sürüş kabiliyeti kazanmam ve geliştirmem gerekiyor bunun için eğitim alabileceğim kurum veya şahıs tavsiyesi?
    2. Eğitim sonrası eşim ile birlikte bu yolu her gün kat edeceğim güvenli mi?
    3. E5 veya TEM'i kullanarak gitmek zorundayım bu yollarda hangi tip motor(scooter, vitesli) daha güvenli ve ekonomik olur?
    4. Bahsettiğim gibi iş ile ev arası uzun km yapan arkadaşların tavsiyeleri nelerdir kendimden değilde eşimin başına bir şey gelecek korkusu ile mesela bir kaza yaşamamız çok korkutuyor bu yüzden çok fazla temkinliyim bunun için eğitime öncelikle çok fazla önem vereceğim tabi bundan öncesinde hem eşime hem bana gerekli tüm aksesuarları alacağım.
    5. Bu yolu yolcu ile hergün kat etmek ne kadar mantıklı?

Uzun bir yazı oldu okuyup ilgilenen arkadaşlara çok teşekkür ederim benim gibi binlerce kişi hergün bu yolu zor şartlarda gidiyor daha kolay ve ekonomik bir yolunu arıyorum bu konuda yardımlarınızı bekliyorum. Teşekkür ederim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

yeni scooter alacaklara önerim hero dash veya duet, 5 yıl garanti bence diğer markalardan kesinlikle öne çıkarıyoruz.

Motosikleti
    gt250r
    Bütçe belirtirsen daha net öneri olabilir..

Motosikleti
    -
    oncelıkle duet ve dash guzel benım de begendım motorlardır fakat bahsettıgınız guzergahta e artcılı yetersız kalır..

1 hondanın ve yamahanın gunuk kursları var ama uzak ve pahalı bence,bende bykcekmcedeyım efe surucu kursunda honda academynın 10 yıllık hocası var sahsı dersler alınıyor ve mutlaka onerırım o guzergahta egıtımsız cıkma ve mumkunse ıyıce pısmeden artcı ıle cıkma derım ben..

2.yeterlı egıtım ve duzgun motor ekıpmanlarla elbette guvenlı ıstersen esınle ızmıre bıle gıdebılırsın yeterkı egıtım ve ekıpmanlar tam olsun.

3.Scooter daha rahat ve konfrlu zaten otomatık bırde o trafıkte vıtesle ugrasıp dıkkatın dagılmaz.

4.ılk aylarda fazla cambazlık yapmadan sag yada ortada 70-80 ıle gıtmek bence makul zaten sabah trafıkte e5 full dolu oluyor buda bır nevı avantaj gıbı.

5.ılk motor ıcın 125 cc en uyugunu ama uzun e5 ve artcı ıcınde 125 cc kısmen yetersızs gelecektır,burda durumunuz karısık ya 125 alıp bır sure kendınız pısecek sonra motoru degıstıreceksınız,yada kafadan bır ust cc sececek ama daha dıkkat edeceksınız bırden cok yuksek cc baslı basına handıkap zaten.

yamaha xenter bakılabılır sızın ıcıni,rahat ve ıdeal..sym hd 200i yıne bence ıdela asırı yuksek cc degıl ama ıkı kısıde gayet yeterlı,2.elde Joyride Evo yada honda pcx 150 yıne aklıma gelen motorlar...dedıgım gıbı aslında acemı ıcın en uygunları 100 ve 125cc lerdır fakat artcı ve e5 de sıze guc gerekecegı anlar olmayacak degıl sıkıstırma yada sollama yada anlık hızlanıp kacmak gerekn pozısyonlar olacaktır,bu durumlardada ıkı kısı ıle 125 cc lık tatmın etmez.yamaha n maxte bakın ıstersenız 125cc olmasına ragmen gucu yerındedır ve abs var buda guzel.
    mustang53 bunu beğendi.

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Alıntı furkan24 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yeni scooter alacaklara önerim hero dash veya duet, 5 yıl garanti bence diğer markalardan kesinlikle öne çıkarıyoruz.
    8 beygir motorla 2 kişi E5 ve TEM'e çıkmak delilik olur.

Paranız varsa ve scooter şart diyosanız Xmax 250
    Ertugyigit ve nokiaxxx bunu beğendiler.

Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Bütçeye göre alınabilecek scooter'lar.

Xmax 400
    Xmax 250 (Kymco - SYM Alternatifleri mevcut)
    Honda PCX 150

_kaan_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    E-5 ve tem'de sürecekseniz 125 veya 150cc scooter artçılı olarak size kesinlikle yetmeyecektir. Tavsiyem 250cc bir scooter olacaktır. Hergün bu yolu gidip gelecekseniz ya düşük kilometreli yada sıfır bir 250cc scooter almalısınız. Bütçe nedir bilmiyorum ama sym joymax 250 ideal bir scooterdır.

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Honda , yamaha, sym ve kymco markalarından 250 cc yakıt enjeksiyonlu modelleri seçmelisin. Yol olarak otobandan gitmen gerekir çünkü e-5 de kullanabileceğin bir emniyet şeridi yok. Polisler durdurmaz genelde ama eds kameraları ile köşe kapmaca oynayacaksın. Şimdiye kadar bana ceza gelmedi ama nadir de olsa ceza yiyenler var. Hem evde hemde işte motorun park halindeki güvenliğini bir şekilde sağlaman lazım yoksa çalınır. Tecrübe kazanana kadar ( 6 ay 5000 km) eşini almamanı tavsiye ederim.

Alıntı stevejones adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    oncelıkle duet ve dash guzel benım de begendım motorlardır fakat bahsettıgınız guzergahta e artcılı yetersız kalır..

1 hondanın ve yamahanın gunuk kursları var ama uzak ve pahalı bence,bende bykcekmcedeyım efe surucu kursunda honda academynın 10 yıllık hocası var sahsı dersler alınıyor ve mutlaka onerırım o guzergahta egıtımsız cıkma ve mumkunse ıyıce pısmeden artcı ıle cıkma derım ben..

2.yeterlı egıtım ve duzgun motor ekıpmanlarla elbette guvenlı ıstersen esınle ızmıre bıle gıdebılırsın yeterkı egıtım ve ekıpmanlar tam olsun.

3.Scooter daha rahat ve konfrlu zaten otomatık bırde o trafıkte vıtesle ugrasıp dıkkatın dagılmaz.

4.ılk aylarda fazla cambazlık yapmadan sag yada ortada 70-80 ıle gıtmek bence makul zaten sabah trafıkte e5 full dolu oluyor buda bır nevı avantaj gıbı.

5.ılk motor ıcın 125 cc en uyugunu ama uzun e5 ve artcı ıcınde 125 cc kısmen yetersızs gelecektır,burda durumunuz karısık ya 125 alıp bır sure kendınız pısecek sonra motoru degıstıreceksınız,yada kafadan bır ust cc sececek ama daha dıkkat edeceksınız bırden cok yuksek cc baslı basına handıkap zaten.

yamaha xenter bakılabılır sızın ıcıni,rahat ve ıdeal..sym hd 200i yıne bence ıdela asırı yuksek cc degıl ama ıkı kısıde gayet yeterlı,2.elde Joyride Evo yada honda pcx 150 yıne aklıma gelen motorlar...dedıgım gıbı aslında acemı ıcın en uygunları 100 ve 125cc lerdır fakat artcı ve e5 de sıze guc gerekecegı anlar olmayacak degıl sıkıstırma yada sollama yada anlık hızlanıp kacmak gerekn pozısyonlar olacaktır,bu durumlardada ıkı kısı ıle 125 cc lık tatmın etmez.yamaha n maxte bakın ıstersenız 125cc olmasına ragmen gucu yerındedır ve abs var buda guzel.
    Arkadaşlar şunu anladım . E5 ve TEM de 125 cc motor sağlıklı olmayacak en az 200 veya 250cc scooter olmalı . Önceliklie Büyükçekmece'de ki hocmala bir görüşmeyi düşünüyorum motor almadan önce bence iyi bir eğitim almalıyım tek başıma olsam bu kadar fazla düşünmem ama evlilik sultanlık değil malesef bu yüzden daha güvenli bir sürüş için önce eğitim daha sonra duruma göre motoru almalıyım galiba yoksa tavsiye edilen motorların fiyatlarını kontrol ettiğimde 7 bin liradan aşağı motor tavsiye edilmedi demek oluyor ki düşe kalka öğrenme şansım yok. Peki arkadaşlar daha önce eğitim almış kimse var mı ? Görüşlerini bildirirse çok sevinirim.

tr100a - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    125 cc ve 150 cc scooter ve iki kişi zaman zaman zor duruma düşersiniz yürümediği için hafif scooterin yol tutuşu az olur ağır scooter daha güvenli kesinlikle en 250 cc olmalı kombine fren veya abs olmalı aldığın scoterde rampa yukarı artçılı 120km yapması lazım sizin oralarda baya hızlı gidiyor araçlar onlara eşlik edebilmeniz lazım mecbur kalınca

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre
    herkes xmax al diyecek italyancılar paran varsa x10 al diyecek konu özeti :D

Abi ben SYM Fiddle 2 kullandım 3 sene 125 lik. Scooter için aman aman bir eğitime gerek olduğunu düşünmüyorum. Ama şu var temel şeyleri iyice öğrenmen gerekiyor. Ben düşe kalka öğrendim. İmkanın varsa frenleme ve viraj için kesinlikle eğitim al. Scooterda fren olayı çok önemli ben eğitim almadığım için iki kere ön tekeri kilitledim ve düştüm.

Motosikleti
    Forza 250
    sizin boy ve kilonuz, eşinizin boy ve kilosu seçimleri değiştirecektir. Sizin ilacını maxi scooter görünen o ancak kaç cc olacağı dinamiklere göre değişir. Eğitim işinde, eğer vitesli motosiklet düşünüyorsanız birçok kurum var, gis, honda, yamaha academy, scooter ile eğitimde kendi scooterinizi aldıktan sonra Murat Denizhan hoca gibi grup ve birebir ders veren hocalar var. Ben kendi scooterimle(sym gts 250 evo) GS2 almıştım kendisinden. Yani biraz daha açmanız gerekiyor konuyu, sonrasında yardımlar gelecektir.

OZARSLAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 300 ABS - Bekleniyor
    Bütçeyi bilmiyorum ama Xmax iron max gerçekten çok iyi bir seçenek ...

Hanımım ile gidip baktık , alacaksan bunu al diyor başka da kelam etmiyor ...

Bende Büyükçekmece Albatros'ta oturuyorum ve Merter'e işime gitme ve hafta sonları ufak kaçamaklar yapabilmek namına Piaggio Medley için kapora vermiştim , ama hanım aklımı kurcalıyor ...

Kenarda dokunmak istemediğimiz ufak bir birikim var , ordan kullan diyor eksiğini o derece

Karar vermek zor ... Zaten bende birazdan açmış olduğum konuma yazıp , arkadaşlarımızın fikrini alacağım ...

Motosikleti
    -
    Alıntı arda06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi ben SYM Fiddle 2 kullandım 3 sene 125 lik. Scooter için aman aman bir eğitime gerek olduğunu düşünmüyorum. Ama şu var temel şeyleri iyice öğrenmen gerekiyor. Ben düşe kalka öğrendim. İmkanın varsa frenleme ve viraj için kesinlikle eğitim al. Scooterda fren olayı çok önemli ben eğitim almadığım için iki kere ön tekeri kilitledim ve düştüm.
    Fiddle 2 ile 3 arasindqki teknik degil ama kullanimdaki farklari biliyormusunuz,bende fiddle 3 sym symphony ve suzuki address arasindayim.

Motosikleti
    Mondial Drift
    1-honda nin guvenli surus egitimi
    2-yol güvenlidir tabi gerekli ekipmanlar ve kurallara uyarsanız
    3-125 cc 250cc vitesli veya scooter zaten ne yakar ki her turlu arabadan ucuza gelir 100km de 3-4 litre maksimum (pcx150 alirsaniz 2-3 litre )
    4-korku tabi olur herkes korkar iyi ekipmanlar alın+ reflektör yelek giyebilir esinizin konforu icin top case takabilir topcase ye led doşeyip görünürlüğü arttirabilirsiniz bide lastikleri unutmayalim
    5-bu yolu hergun kat etmek bence mantiklidir bosuna duzeniniz degisicek + cevre kiralari yuksek... Sizin karariniz +40km yol yorucu olabilir

Motosikleti
    pulsar ns200
    yamaha x max 400 alın bütçe müsait ise? rahat rahat gidip gelin .yol zevk versin önümüz yaz hafta sonlarıda tırakya turu güzel gider x max ile.

Arkadaşlar hepinize çok teşekkür ederim verdiğiniz bilgiler ve gösterdiğiniz ilgiden ötürü en kısa zamanda bir tercih yapıp motosiklet alacağım . Karar aşamasını ve daha sonra karşılaştıklarımı sizlerle paylaşacağım böylelikle belki benim gibi iş ev arası uzun mesafeyi araba veya metrobus ile gidenleri motosiklet almaya teşfik ederim tabi öncelikle kendim bir yerden başlamalıyım en azından kasktan başlayacağım bu ay sonu kask ve mont alıp kendimi motive edeceğim zaten gerisi de gelecektir.

Halit_79 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 Mash
    Bütün bu yazışmalar bittiğinde muhtemelen SYM JOYMAX250i veya YAMAHA XMAX250 almış olacaksınız

Motosikleti
    Tracer 900
    Önceliğiniz ABS olsun bence..Bana sorsanız eğitime gerek yok 20-25 hp 250 lik scooter için..Ben 35 yaşında 250 lik scooterla motora basladim,motoru aldığım gün full ekipmanımi tamamladim ve kızımla direk bayiden yola çıktık..motorda lastik,ABS ve sizin için ekipman öncelik olsun..michelin city grip lastik candır..

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler