Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

YAMAHA XMAX 250 veya MOMO DESIGN mı PIAGGIO XEVO 250 mi?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Yamaha XMAX 250, Pulsar 200NS 2017
    Arkadaşlar merhabalar. Aynı konuyu donanımhaber'de de açmıştım. Aranıza yeni katıldım fakat motor tecrübem 10000 km agility 125. ve haliyle artık görünmeme fark edilmeme gibi sorunlar yaşıyorum. o yüzden ise maxi scooter'a geçmek istiyorum. Yamaha ve Piaggio arasında kaldım. elime beklemediğim bir onay süresinde kredi geldi ve bu 3 model arasında kaldım. yamaha bayisini aradığımda ABS'li XMAX'in olmadığını ve ne zaman geleceğinden bihaber olduğunu öğrendim o yüzden elimdeki seçenekler bunlar.

Çoğunlukla işe gidip geliyorum. Esatpaşa'da oturuyorum işyerim ise Bostancı'da. arada 7-8 km var. Tem bağlantısını kullanıyorum. Uzun yolda yapmıyorum yani.

Siz tecrübeli arkadaşlar hangisini tercih ederdiniz? Şimdiden teşekkür ederim.
    mehmetenis bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    CROSS_MROSS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 HONDA CRF 250 L
    evet tecrube sahıbı arkadaslar cevaplayabılırse bızlerde cok merak edıyoruz.. Ben 150cc cross motordan scooter a gecmek ıstıyorum. Ş.içi işe gıt gel- ş.dışı gezi yazlık vs eşimle seyahet ıcın.. Bu 2 model den hangısı 1.85 boyunda kullanıcıyı daha rahat ettırır? Artçı kişi hangı motorda daha konforlu uzun sure seyahat eder? vede genel olarak (fiyat/performans/konfor) hangı motor secılelıdır + / - farklar nedır?
    saygılar..

BIYIKLI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Daha farklı bir model söyleyeyim daha önce kullandığım için! Aprilia Scarabeo alabilirsin. Fiyatı sorduklarından daha uygundur, gidişi yakışı ikinci eli iyidir. Enjeksiyonlu 181 cc 19 bg, beni şehir içinde hiç ezdirmedi. Uzun yolda daha da keyif almıştım. Diğerlerinden daha kalıpsız ve sele altı daha kısıtlı ama uygun fiyatıyla bunu telafi ediyor bence. Sadece 2. elde az km li bulmaya çalış, rutin servis ücretleri bile yüksek! Tavsiye ederim pişman olmazsın.

CROSS_MROSS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 HONDA CRF 250 L
    Alıntı BIYIKLI adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Daha farklı bir model söyleyeyim daha önce kullandığım için! Aprilia Scarabeo alabilirsin. Fiyatı sorduklarından daha uygundur, gidişi yakışı ikinci eli iyidir. Enjeksiyonlu 181 cc 19 bg, beni şehir içinde hiç ezdirmedi. Uzun yolda daha da keyif almıştım. Diğerlerinden daha kalıpsız ve sele altı daha kısıtlı ama uygun fiyatıyla bunu telafi ediyor bence. Sadece 2. elde az km li bulmaya çalış, rutin servis ücretleri bile yüksek! Tavsiye ederim pişman olmazsın.
    bahsettıgınız tarz degıl de daha kaslı sık ve uzun-genıs bır motor tercıhım.. xmax/xcity/xevo modellerı arasında kaldım bende.. Butcem olsa 400 luk bakacagım ama sımdılık 250 yı karsılayabılıyorum..

HAZZILHAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Boulevard M109R B.O.S.S.
    Daha önce XMAX400 Momo Design kullanma şansım oldu ve seriliği, kıvraklığı ile üstelik iri ölçülerdeki lastikleriyle beni mest etti. 250'liği kasa olarak neredeyse aynı çizgilerde ama tabii ki daha kalıpsız. O sebeple bu yorumum sadece fikir verici olabilir, bir kıstas olamaz.

Aslında Suzuki Burgman AN 400 da çok çok iyi bir alternatif olabilir 2. elde. Ben sana onu öneririm.

Piaggio ve diğer bütün İtalyanların haddinden fazla pahalı olduğunu düşünüyorum. Hani şu isim yapma olayı vs. Bir de kullananların amortisörlerinden çok şikayeti var. Hiç kullanmadım ama bizim yollar için fazla sert olduğunu söylüyorlar.
    Road never ends but life does. Ride to live, live to ride.

Motosikleti
    Alıntı BIYIKLI adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aprilla scrabeo yu denedim fakat boy 1.86 ve ayaklarda bi hissizlik vardı. maxi scooter daha çok tercihim olabilir.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:27 ----------

Alıntı HAZZILHAR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Daha önce XMAX400 Momo Design kullanma şansım oldu ve seriliği, kıvraklığı ile üstelik iri ölçülerdeki lastikleriyle beni mest etti. 250'liği kasa olarak neredeyse aynı çizgilerde ama tabii ki daha kalıpsız. O sebeple bu yorumum sadece fikir verici olabilir, bir kıstas olamaz.

Aslında Suzuki Burgman AN 400 da çok çok iyi bir alternatif olabilir 2. elde. Ben sana onu öneririm.

Piaggio ve diğer bütün İtalyanların haddinden fazla pahalı olduğunu düşünüyorum. Hani şu isim yapma olayı vs. Bir de kullananların amortisörlerinden çok şikayeti var. Hiç kullanmadım ama bizim yollar için fazla sert olduğunu söylüyorlar.
    aynen öyle ama piaggio için xmax'a göre konforlu diyorlar. bir oturamadım o makinalara elde var ama depoda bilmem ne diye diye sadece görebildim. piaggio için servisin biraz "kalın" olduğunu söylüyorlar.

HAZZILHAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Boulevard M109R B.O.S.S.
    Bence konfor sadece selede aranmamalı. Sürüş dinamiği, karenajların aerodinamik yapısı ve karşıt rüzgar direnci, amortisör ayarı, ayakların duruş pozisyonu ve oturma pozisyonu, gidona olan kol mesafesi...vs. Bu liste uzar gider, ben bu konularda XMAX için kötü diyen hiç duymadım. Üstelik gayet güzel bir bagajı var ki 2 full face kask sığabiliyor. 250'likte de böyle mi bilmiyorum. Yamaha servisleri de ucuz değil ama MV AGUSTA, APRILIA, DUCATI, PIAGGIO gibi İtalyan markalar biraz kalın sizin de dediğiniz gibi.
    mustang53 bunu beğendi.
    Road never ends but life does. Ride to live, live to ride.

Motosikleti
    Arkadaşlar sorunu hallettim ve tercihimi xmax 250 den yana kullandım. hayırlısıyla haftaiçi motoru teslim alacağım.

Alıntı HAZZILHAR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence konfor sadece selede aranmamalı. Sürüş dinamiği, karenajların aerodinamik yapısı ve karşıt rüzgar direnci, amortisör ayarı, ayakların duruş pozisyonu ve oturma pozisyonu, gidona olan kol mesafesi...vs. Bu liste uzar gider, ben bu konularda XMAX için kötü diyen hiç duymadım. Üstelik gayet güzel bir bagajı var ki 2 full face kask sığabiliyor. 250'likte de böyle mi bilmiyorum. Yamaha servisleri de ucuz değil ama MV AGUSTA, APRILIA, DUCATI, PIAGGIO gibi İtalyan markalar biraz kalın sizin de dediğiniz gibi.
    seninde dediğin gibi denedim ve ergonomi, duruş ve bagaj çok iyidi ve şok oldum "o kadar da büyük değildir ya" dedim dünyaları sığdırırım mantığıyla düşündüm. şimdi bide sisibar'ıda verdim onuda yapacaklar tam takır alıcam umarım herşey iyi olur.

tnsuzun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    aylardan sonra belki yıllardan sonra ilk mesajım olacak x max 250 benimde favorim kısmet bakalım kasa aynı naeresi kalıplı değil anlamadım ayrıca yahamaya mesaj atalım ve bagaj içinde bi led lamba ve aynalara sinyal lambası vede kaporta renginde boyalı getirsin şu motoru bu çok önemli ufacık motorlarda bile bunların çoğu mevcut...

bazen25 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    x evo 400
    xevo nun bagaj gacmi çok fazla değil, xmax ın bagajı 2 adet kaskı alıyor birde yer kalıyor,
    xevo nun 2.eli satarken değer kaybediyor, xmax reşat altınını gibi,
    2 modelde de yedek parça sorunu yok,
    xevo daha çabuk hızlanıyor (kalkışda daha seri)
    xevo nun bagajı uzaktan kumanda ile açılabiliyor (yani kontağı takıp çevirip açmıyorsunuz)
    evo daha yüksek
    artık xevo kullanımıyorum o yüzden taraf değilim yanlış anlaşılmasın, evo nun 250 cc olanını da kullanmıştım

december boy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 150
    XEVO
    Ön lastik 120/70-14"
    Arka lastik 140/60-13"

XMAX
    Ön lastik 120/70-15"
    Arka lastik 140/70-14"

1. lastik ölçüleri yüzünden
    2. 2.el piyasası yüzünden

XMAX aldım. Diğer nedenler benim için önemsiz detay.

Xmax'ın selesi çok rahatsız diyorlar. Benim için maxi scooter demek konfor demek olduğundan X Max'i eledim

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    forza da güzel. değerlendir derim

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre
    tartışacak birşey yok piagggio xevo gib italyan azmanı varken xmax e zaten kıyas edilmez pahalıdır piaggio italyan azmanıdır

Slm arkadaslar xmax yazısı istiyorum satan biyer biliyormusunuz 50 tl altı olan

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)