Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Günde 70 Km için scooter tavsiyesi ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    victorhugo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar çok az kaldı kısa bir zamanda scooter alıyorum. Fakat markada tam olarak karar veremedim. Her gün kız arkadaşımla beraber avcılardan zincirlikuyuya gidip geleceğiz. Toplamda 60-70 km felan yapıyor. Bütçem 2000 Tl'dir. Fakat point motorda yarısı senetle güzel motorlar var. Piaggio Beverly 250 özellikle çok hoşuma gitti. Bunun yarısını bir şekilde tamamlayarak gerisini senetle alabilirim. Siz ne dersiniz bu yol için tavsiyeleriniz nedir. Motora yeni başlayan biri olarak mondial veya asya model önerebilirmisiniz. Bide elden taksit veya yarısı senetle sanat bildiğiniz başka yer varmı acaba ?
    mehmetenis ve predator32 bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    harun27 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2023 Vespa Primavera 150
    Asya Nostalji yada Mondial ZNU alabilirsin idealdir o paralara. Ya da bakımlı bir mondial 150 zat ama cok zor bakımlısını bulman. Bakımını eksik etmedikce temiz tuttukca hiç bir sıkıntın olmaz. Hiç borç senet işine girme derim. Paran kadar motor al ve o borca ödüycegin miktara yakıtını alıp binersin keyifli keyifli.

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Hergün 70 km yi çinli motor çıkarmaz. Yollarda kalır rezil olursun. Ayrıca 250 cc den aşağısını da alma. e5 ve otobanda çok sıkıntı çekersin. hem de iki kişi bineceksiniz. Japon veya 250 cc scooterları incelemeni tavsiye ederim. Piaggio 250 cc güzel bir seçim.
    ilkerabi bunu beğendi.

UNdocab - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GT650, RT125
    Ayda 25 iş günü olsun (hafta sonu gezilenleri de eklemiş olalım böylece)
    Günde 70km yol yapılacak
    Ayda 70km *25 gün = 1750 KM yol yapar. Yani bir scooter için ayda bir yağ değişimi demek olacak.
    Yılda 10 ay kullanacak olsanız (kış ve bzen yağmulu güler hariç)

YILDA 17500KM yol yapacak birşey lazım size.

TAVSİYE
    Çin Malı :
    Arıza ihtimali; Tek başınıza binecek olsanız çinli scooter alın derim. Fakat kız arkadaşınızla binerken rezillik olmasın diye tavsiye etmiyorum.

Japon Malı : ilk motosikleti alma maliyeti yüksek gelebilir.

Avrupa Malı: Yedek parçası çok canınızı yakar Piagio gibi

Taiwan/ Kore Malı: Sizin ihtiyacınıza cevap verecek fiyat/yedek parça/performansı ortalama olan bi scooter alabilirsiniz.
    SYM güzel fakat bazı modellerinde yedek parça fiyatları çok tuzlu. Yedek parçada ucuz ulan bi modeli varsa alabilirsiniz.
    Kymco yu bi gözden geçirin derim. Sanırım tam aradığınız şeyleri bulacaksınızdır.
    kurubuz bunu beğendi.

Motosikleti
    dealim daystar 250
    2000 tl ye scooter bulmak zor gibi me geliyor , aklımda ki sana ''cup '' öneririm , TVS, YAMAHA , HONDAYA bak derim , bu arada piaggio dan bahsettiğin için 2000 tl nin üstüne nekadar ekleye bilirsin bilmiyorum ama x center 150 var yamaha da, honda da pcx var. bunların 2. ellerine bak derim.

Motosikleti
    yamaha bw's 100. yamaha ybr esd 125
    Scooter Değilde vitesli bir motor bence daha avantajlı olur senin için

deniz-caylak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha xmax 250 2013
    KÜÇÜMSEMİYORUM KARDEŞ YANLIŞ ANLAMA;
    ama 2bin tl ye motor alınmaz ama,
    metrobüsle git allah aşkına, arkadaşına karşı da karizmayı yerle bir etme lütfen,
    yukarıdaki yorumlar çok güzel,
    çin malı bende kullandım sene 2006 falan ASYA'ydı , bu motorların türkiyeye ilk geldiği zamanlar,
    öyle bir furya başladı ama şimdi hepsi çöp,
    biraz kalite yükseldi yinede yetersiz,
    mesela kore malları var biraz daha iyi,
    hem motor kullanmayı iyi biliyomusun e5'te yerler adamı,
    seni bu sevdadan soğutmayım ama iyi bi motor alacaksan 7-8 bin tl'yi gözden çıkar,
    honda pcx işini görebilir tek başına ama artçıyla buda küçük gelir
    DOST ACI SÖYLER :-(

Motosikleti
    Z300, Xtreme Enduro/Süpermoto, XRS700
    sevgili viktor, www.scooturk.net bir giriver. gerçi eskisi kadar yoğun girilmiyor ama her marka her model hakkında bilgi bulursun.

mtasdel60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar Rs 200 2019
    Sym fiddle 3 gelecek sanırım 6900 TL gibi bir rakama, yine sym HD200 var o fiyat bandında.. Bütçeni biraz artırırsan bu seçenekler idealdir bence günde 70 km az bir mesafe değil, bağıra bağıra giden bi çinliyle sıkıntı yaşayabilirsin

maydin02 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbr 250r
    bence senet sepet işine hiç girme. boşuna tonla faiz ödersin. biraz daha sabret biriktir. en azından vitesli bir motor al. otoyolda gideceksen scooter sıkıntı verebilir. ama senet işine girme.

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    o bütçeyle scooter'a girme. 2.el bajaj boxer ve honda aceye falan bak önemli olan yolda kalmamak

Sinan Er - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS
    Biraz daha para toparlayım linkdeki motoru tavsiye ederim.

İki kişi için çok ideal ve en ekonomik motorlardandır.

Ayrıca bu paraya daha kaliteli ve dayanıklı motor bulman imkansız.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...00423256/detay

Ayrıca point motor konusunu biraz araştır derim. Senetle satan satışı vermez. Satışını alamadığın motor senin olmaz.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Günde 70 km artçılı mesafe yi bence Çinli sukıtır Çekmez vitesli desen belki mh drift Tarzı motorlar
    Veya ybr cbf te olabilir yolda bırakmaz az yakar

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Ben scooterı oldukça gereksiz buluyorum cunku dengesiz ve tehlikeli bir tarzı var. Ama illa alacaksanız scooter olarak yeni çıkan suzuki address harika olmuş. Ama tavsiyem size cub motor olur. Tam otomatikleri de mevcut
    GATES bunu beğendi.

Halit_79 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 Mash
    Günde 70 km yi çinli scooter gitmez diyen arkadaşlara fena şekilde gülüyorum şu anda. Kaç kez gitmeyi denemişler yada gidememişler acaba? Lütfen insanları yanlış yönlendirmeyin. Mondial 150 Mash kullanıyorum. 6 ay önce "0" km aldım ve şu ana kadar 6700 km yaptım. 3 kez Bursa- Edremit, 1 kez Bursa-Bolu ve 1 kez Bursa-Kütahya arası yol yaptım. Sadece ve sadece bakımlarını aksatmadım gözüm gibi bakıyorum ve her 1000 km de bir "castrol scooter marka" yağ koyuyorum. Bakımını aksatmadığınız çinli scooter la heryere gidersiniz, gerisi yalan. Bu yolları yaptığım canavar profil fotomda
    burak1990 bunu beğendi.

Motosikleti
    1985 Mobylette - 1994 Minsk - 1995 MZ 251 - ?
    Halil bey maşallah gunde 40 km ye yakın yol yapmışsınız. yakıt dururmunuda yazabilirmisiniz? ben mondial snapph x düşündüm bu hafta alacaktım ama emin olamadım günde 100 km yaparmı diye ve şimdilik erteledim. benim için ekonomik olmasıydı tercihimin. mash cup a gore daha rahat ama yakıt nasıl acaba?

Halit_79 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 Mash
    Cup a göre otomatik şanzıman olduğundan dolayı elbette yakıtı yüksek. İlk 600-700 km de normal kullanımda redline girmeden 3,5 - 4 litre yakıyordu. Şu anda yakıt sarfiyatı oldukça azaldı, uzun yol 90 km sabit hızla ve arasıra gazı kapatarak 3,2 - 3,4 litre harcıyor. Eğer redline girmeden 70-80 km gibi hızlarda seyredersem yakıt 2,8 litreye kadar düşüyor arkadaşım. Ama elbette cup daha az yakıyordur.

A.Türker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 125R
    arkadaşlar e5te trafik yürümüyor ki hız yapmaya ihtiyacı olsun ama gel gelelim ortadaki duruma:
    -çinli motorla o kadar km yapılmaz ucuzundan ybr veya bajaj bak.
    -2bin lira nakit para varsa hani ekipman? 2 kişiyi komple giydirmek (ki e5 e çıkılıyorsa şart) 2bin liraya patlıyor.
    -önümüz kış zaten doğru dürüst binemeyeceksin motor yatacak. küçükçekmecede gölden geçerken nefesin donar.
    -artçıyla gidip geleceksin ama tecrübe yok Allah korusun kaza durumunda neler olacak tahmin edemezsin ve bu hasar 2 kişiye malolacak.

benim kız arkadaşımda avcılarda oturuyor iyi biliyorum oraları sana tavsiyem bu senede metrobüsle idare et zaten ilk duraktan biniyorsun. Bu yıl ekipmanları topla bahara kadar para biriktir düzgün bir motorla mayısta günlük güneşlik havada öğrenirsin rahat rahat.
    aquarist4 bunu beğendi.

ewrico - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tvs jupiter kawasaki er6n
    TVS JÜPİTER VEYA WEGO AL İŞİNİ GÖRÜR MONDİAL VEYA DİĞER ÇİNLİ KARDEŞLERİNE SAKIN BULAŞMA

yasdal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph 1200 Jawa Classic /1971 ve E-bike sukutır
    Bu aralar arkadaşımın Piaggio x9 u bende. Yedek parçası gerçekten pahalı. Aşağı yukarı yakıtı da F800 ST ile aynı. 4-5 lt arası. Ekonomi peşindeysen piaggio önermem. Ha 2 kişiyi 130 la falan rahat götürüyor. Ama hem kış geldi, sıfırdan öğreneyim ucuz motorla e-5 de gideyim diyorsan, ben önermem. Yaza doğru kendin tecrübe edeceğin bir motor alıp biraz sür. Sıkıntı çıkarırsa kendin çek sıkıntıyı, kızı aynı şartlara zorlama derim. Metrobüs iyidir

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)