Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Güncel sym joyride 200 i evo ile ilgili birkaç soru

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaşlar sym ile ilgili servis sıkıntısı varmış doğru mudur
    Joyride yi yıkayınca 2 gün çalışmıyormuş
    Plastik kalitesi düşükmüş 1-2 sene sonra soluyormuş ve farlar sararıyomuş
    Motorda titreme varmış varyatörün temizlesek bile gitmiyormuş titremenin nedeni debriyajmış ve sorun çözülemiyormuş
    Sorunlar bu şekilde lütfen yardımcı olun
    Başka sorun yaşayan varsa yazsın lütfen alıcam ancak bu sorunları yaşamaktan korkuyorum yardımınızı bekliyorum hee bide 2. Eli zayıfmış

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:00 ----------

Konuyu güncel tutalım

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    motorcu48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İNAZUMA keyfiii :DD
    debriyaj konusunda ps150 gibi şakur şukur ötüyor motor
    plastik kalitesi zaten tayvanlıların hepsi öyle
    bunun dışında fena motor değildir ben sürdüm gayet güçlü ,arka koltuğu çok geniş gürünüşü avrupalı ,sesi tok
    ayak yeri bayağı geniş damacana bile alır yalnız ayak koyduğun yerle oturduğun yer nerdeyse bir karış
    ömürlük motor değil tabi o fiyata hiç bir markanın ömürlük motoru olamaz .scooterda kalite istiyosan kesinlikle vespa bunun haricinde alınabilicek bir motor hoşuna gidiyorsa neden olmasın

Yokmu başka yorum yapan

acayüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cawa
    Bu yazdiklarin scooterlarin hemen hepsinin ortak sorunlari olmasina ragmen italyan ve japonlar dahil iclerinde en sorunsuz olani joyriddir . Daha once 40 bin km kullandim bir arkadasa sattim oda bi 30 bin daha kullandi sadece siyah plastik kisimlarda solma oldu .
    Suanda burgmanim var ama ilk fisatta yine joyride alip kullanmayi dusunuyorum .
    capoverde bunu beğendi.

Hocam hiç titreme sorunu oldu mu olduysada nasıl çözdün

acayüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cawa
    Kalkista titreme sorunu tum scooterlarda zamanla meydana gelen temizlik ve zimpara ile gecici olarak cozuluyor . Balata ve debriyaj tasi degisimi ile duzelse bile bir sure sonra tekrarlar.
    Ozellikle tekrar belirtiyorum bu neredeyse tum scooterlarin , ozellikle guclu scooterlarin ortak sorunudur.
    Ve bu bir istanbul arizasidir . Trafik yogunlugu olmayan illerde hic bu sorunu yasamayanlar var.
    Bunu engellemek yada geciktirmek icin dur kalklarda sert kalkis yapip tam kavrama gerceklestikten sonra gazi azaltarak normal seyrinize devam ederek kullanabilirsiniz.
    Hafif gaz vererek yavas yavas ilerlemek yari kavramaya , daha fazla surtunmeye dolayisi ile daha fazla isiya ve deb. tasinda yanmaya neden oluyor. Yanan celik yuzey parlak ve kaygan bir hal aldigindan balata tutunmakta zorlanirken , titreme ve gacirtili garip sesler cikariyor.
    Tekrarliyorum marka modele ozgu degil , kullanim aliskanligi , bolgedeki yokus ve tarafik yogunlugu en buyuk etken.
    Ucuz motor olmaz , Sorunlu motor olur.

Ilginiz için teşekkür

KeaSH-07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha bw's 100-honda cbr 250 r-(sym joyride 200i)
    bendede var joyride memnunum her 2000 kmde 1 temizlet titreme olmaz.titreme genelde her scooterde olur
    plastik kalitesi tabiki bi honda yamaha olamaz,ama kesinlikle çin malı gibi dandik değil , kalite güzel sayılır.
    fiyatına göre en iyi motor bence joyride
    11.000 verebiliyorsan tabiki git yamaha xmax al
    2. eli evet biraz zayıf bu motorun
    ama artılarıda çok
    düşük tüketim
    konfor
    frenler güzel
    orjinal lasikleri iyi sayılır,hondanınkından çok daha iyi
    ayak konan yer tam o cok buyuk avantaj orda cok sey tasınabilir
    koltugu super artcı konforu üst düzey.artcın motordan inmek istemez
    bagajı cok geniş 2 kapalı kask alır,top case denen çirkin şeyi takmana gerek kalmaz
    su sogutma var
    aynalarının görüş açısı harika
    yolda seni bırakmaz duygusunu güveni verir

o yıkanınca calısmama mevzusu benim başıma geldi.tahminim sen benim konuyu okudun
    belki 20 kere yıkadım 1 kere öyle bişey başıma geldi bende şaşırdım

joyrideyi begendiysen al gec 6.000 e falan bundan daha iyi scooter yok
    fiyat olarak pcx benzer
    ama pcx bunun yanında yavrusu kalır ufak kalır

Yorumunuz için çok teşekkürler

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)