Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Sıfır scooter için tavsiye

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Piaggio Xevo 250
    Başlangıç için İstanbul şehiriçi trafiğinde kullanılmak üzere scooter araştırıyorum. 2. el yerine sıfır tercih ederim son 3 otomobilimi de sıfır aldım. Fakat bütçesel olarak 2500-3000TL aralığında olacak. Honda, yamaha, sym ve kymco güzel ama bütçemi aşıyor. Motoran, Asya, Mondial, Kanuni, Ramzey arasından hangisini önerirsiniz. Çin malına karşı önyargılı değilim ama alır almaz başımı ağrıtacaksa 2. el tayvan markalarına yönelebilirim. Motoran Fever150 yi beğendim özellikleri ve tipi hoşuma gitti, tavsiye eder misiniz?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    c3nk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda PS 150i
    kymco agility 125 öneriyorum
    cece89 bunu beğendi.

Motosikleti
    CIA'in resmi ulaşım aracı CBF
    Kardeş, demin haramidere yokuşunda kaptırmış sağdan geliyorum. Ortada bir tane beyaz scooter, üzerinde iki tane yarma, birbirlerine koalanın ağaca sarıldığı gibi sarılmışlar.. Alet ufacık ama... Nasıl gidiyor... Acayip hoşuma gitti, biraz daha uzayıp yanına geldim.. Baktım yamaha cygnus l..... 110'luk alet, 3700 mü ne fiyatı var.. Benim bildiğim karta taksit falan da yapıyorlar.. Hani bütçeni aşar tamam ama bence almışken en azından makul olanın en iyisini al.... Ekonomik, parçası var diye biliyorum, yakıtı az, beyaz rengi gayet hoş duruyor... Ama tabii karar senin!?

Kymco agility 125 kullandım. Fenadır fena.. Yardırır! Henüz kendime güvenmiyorum dersen bence ona sulanma, bir keresinde agility ile giderken arkaya bir arkadaşı almıştım. Eleman "bu ne hacı, dur dur, yavaş" diye anırıyordu arkadan :-)))))

Karar senin, şimdiden iyi bayramlar....

forevermore - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 150 (2013 Kırmızı)
    Kesinlikle bütçenin biraz üstüne çıkıp Yamaha Cygnus L almanızı öneririm. Sorunsuz taş gibi ve atik bir makine. Çin malı scooter sizi ziyadesiyle üzecek, özellikle plastik aksamları bir süre sonra "ben buna mı para verdim" görünümüne kavuşacaktır.

Eğer bütçe illa 3000 civarında ise ve üstüne çıkamıyorsanız scooter yerine cub da düşünebilirsiniz sıfır km yamaha crypton 3000 lira civarında alınabiliyor. Evladiyeşik taş gibi motosiklet, 8-9 kuruş kmde yakıtı var Şaka gibi

cece89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Duke 390
    şekli itibari ile bende sym fiddle II almıştım vibrasyonu biraz yüksekti ama 160 km yol yaptım bana mısın demedi alet kesinlikle kesilme tıkanma ıkınma yok bastıkça gidiyor tek başıma ben 130 km hız görmüştüm bu hızı gördüm çektim değil uzun süre sabit kalabiliyorsun.

Sonuçta istanbul trafiği bursa izmire ankaraya göre daha hızlı akıyor.

İstanbulda kullanılabileceğini düşünüyorum.

Agility 125 te kullanmıştım oda iyidir tavsiye ederim.

Motosikleti
    CIA'in resmi ulaşım aracı CBF
    Eğer konu cub ise benim Honda Wave'i daha iki ay önce bir amcaya sattım. Amcam teeeeeee kırklareli vize'den geldi beğene beğene aldı. Aldım bununarkaya bir tur attırdım "eyi gideyyo be yav" dedi :-)) bak yakıtı da azdır ve yamaha'nın cub'ından çok daha yakışıklıdır.

Yine de ben sana cygnus l al derim. Sordun, söyledik.. Çünkü biri motosiklet hakkında ciddi bir soru sorunca sanki kendimize alıyormuş gibi düşünüp cevap verenlerdeniz ;-)

forevermore - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 150 (2013 Kırmızı)
    Alıntı Ozan Bey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eğer konu cub ise benim Honda Wave'i daha iki ay önce bir amcaya sattım. Amcam teeeeeee kırklareli vize'den geldi beğene beğene aldı. Aldım bununarkaya bir tur attırdım "eyi gideyyo be yav" dedi :-)) bak yakıtı da azdır ve yamaha'nın cub'ından çok daha yakışıklıdır.

Yine de ben sana cygnus l al derim. Sordun, söyledik.. Çünkü biri motosiklet hakkında ciddi bir soru sorunca sanki kendimize alıyormuş gibi düşünüp cevap verenlerdeniz ;-)
    wave'in sıfırı çıkmıyor işte, çıksa güzel cub'dur. win go diye bir zımbırtı getirdiler ben beğenmedim özellikle plastik kalitesini. Ama vergisiz olması avantaj
    Aptallık En Büyük Günahtır !

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Uzun boylu biriyseniz agility 125 küçük gelir, motorun eni çok dar ayaklar dışarda kalıyor. Süspansiyonu çok sert, yavaşken hadi neyse de 70-80km hızla giderken yoldaki bütün çukurları omuzlarında, belinde hissetmek hiç güzel olmuyor.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Piaggio Xevo 250
    anlaşılan çin tavsiye etmiyorsunuz. Tüm önerilerinizi dikkate alacağım. cub düşünmüyorum. Olmazsa bütçenin üzerine çıkıp sym orbit2 veya fiddle2 bakacağım. Şu an A2 ehliyetim bile yok o yüzden temkinli yaklaşıyorum. Hele bir çıkarayım A2 o zaman belki daha güvenle seçebilirim. Mühendis olarak huyumdur, makine veya elektronik bir ürün alacaksam inciciğini cinciğini araştırırım.

KaPTaNHaSaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawa Z750
    yamahada peşin fiyatına 12
    sym de peşin fiyatına 18 taksit seçeneğiniz var.
    daha ne olsun
    Beni sevmeyeni ben hiç sevmem. hayat felsefem budur..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Piaggio Xevo 250
    Taksitli olunca ucuz mu? aksine tek çekim ya da peşin alırım her zaman. Şu yamaha ya bir bakayım. Sym fiddle2 gördüm hoş alet.

madlive - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Vespa SLX 250 ie.
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...33686862/detay

Kampanya yapmışlar. Bütçenize de uyuyor.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Piaggio Xevo 250
    Ben de bugün ehliyet için kayıt yaptırdım eğer kontenjan açılırsa beni de 14-15 eylül direksiyona çağırabilirler. Olmazsa sonraki sınavı bekleyeceğim. Temel eğitim için de vespa academy ye gideceğim. Sonra sıra scooter ve kıyafet almaya gelecek. Kendimce bir takvim belirledim. Gerçi biraz kışa denk geliyor ama kışın da güzel havalar yok değil. Motor fiyatları da düşebilir tahmin ediyorum.

albaywolf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Fizy 125
    Kullanıcısı olarak Fizy tavsiye edebilirim. Oldukça seri, kıvrak ve sağlamdır

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Piaggio Xevo 250
    Hondalar da iyi ama fizy olsun spacy olsun tipini beğenmiyorum. Vespa tarzı modeller daha hoş. Bakacağız, hele bu ehliyeti bir alayım da.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Piaggio Xevo 250
    peki 3000TL ya 2. el ne tavsiye edersiniz? km 5000 i aşmamış olmalı

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Piaggio Xevo 250
    Seçim yapıldı. Sym symphony sr125 , anlaşıldı bayramdan sonra alıyorum. Teşekkürler.

Bence doğru bir seçim yaptın kardeşim , hayırlısıyla alırsın inşallah
    sıfır mı ikinci el mi alacaksın
    Bu arada sana ö.m attım okumayı unutma

mtasdel60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar Rs 200 2019
    Hayırlı olsun fotoğrafları bekliyoruz ))))

okan kartal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joyraide 200
    kafanı karıştırmak gibi olmayayım ama,500 tl daha ilave edip temiz bir sym joyraide almanı tafsiye ederim.symphony sr125 den daha şekilli,daha güçlü,daha konforlu.scooter tarzında,bu fiyata alabileceğin en iyi motor.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)