Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
8. sayfa BirinciBirinci ... 678910 ... SonuncuSonuncu

Emrah Kurtoğlu (V max)

Motovento
    REKLAM ALANI
    acayüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cawa
    Arkadaşlar tamam kavşak sakıncalı güzel.
    Fakat bu adam o yolu ilk defamı gidiyor.
    2 ay önce hayatımda ilk defa hiç tanımadığım üzerine ilk defa oturduğum bir motosikletle oradan istanbula kadar eski yoldan geldim(o yoluda ilk kullanışım). Ve ilk kavşaktan sonra , dedim bu yol tehlike arz ediyor ve yol bitene kadar uzaktan gördüğüm gibi tedbirimi aldım. Boş diye gazlamadım çünki bana göre boş olan yol bir başkasına görede boş olabilir. Yani kavşak kavşak tamam hatalı olsun. Ama arkadaş sizde biraz temkinli gidin.
    Arkadaş gitmiş bari siz tüm suçu yola atıp kendinizi tehlikeye atmayın.
    alın gerekli dersi bırakın yol yine hatalı olsun.

Şöyle konularda bu şekilde yazmak istemiyorum ama dayanamıyorum arkadaş.
    Yazık gencecik adam gitti , iki gündür aklımdan çıkmıyor . Lütfen beyler anlayın artık dikkat tedbir öngörü .....................

Birşeyin kaza olabilmesi için içinde insan hatası barındırması lazım.

Kaza nedir?

Kaza, beklenmedik bir zamanda ve beklenmedik şekilde, yara*lanmalara, can ve mal kayıplarına neden olan olaydır. Kazaların mey*dana gelmesinde insanın dikkatsizliği, bilgisizliği, bilinçsizliği, acelecili*ği ve plansızlığı önemli etkenlerdir. Kazalar sonunda maddi kayıplarla birlikte insanlar yaralanmakta, ölmekte ya da sakat kalmaktadır.
    Ucuz motor olmaz , Sorunlu motor olur.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    haojin2005 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YBR 125 2006/Lada Samara 1500i 2001
    Allah rahmet eylesin.

yasin_942 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Wolf SB250Ni
    Gülen yüzün hoş sohbetin hepsi gitti şimdi ne kaldı geriye?..
    Çok uğraştın motorumu topluycam sizinle gezicem diye Ah be Emrah abi....
    Allah rahmetini üstünden esirgemesin.
    YZFR 125 2011-2012 16.000 KM / SYM WOLF SB250Ni 2012-....

Serk21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 390
    duyduğum andan beri hala inanmak istemiyorum,çok acı.Allah rahmet eylesin,cenaze namazını bile kılamadık.. berkay okuma vs için benle irtibata geç (0554 391 53 10) yakın zamanda bende bir yakınımız için okuma yaptırdım,camide sütlaç su vs dağıttım,hocalarıda tanıyorum,beraber hallederiz.

Bu arada bence uyku,virajı alamama vs ile ilgili bir kaza değil bu. o kavşaklar yol boyu hep var ve biz Emrahla iftardan çıktığımızda gazladık yine karanlıkta 100-110 km ile girdik o kavşaklara. ayrıca resimlerden anladığım kadarıyla Emrah sağdan gidiyordu ve soldaki arabanın tıklamasıyla direk kaldırıma çarpmış yada yuvarlaktan yola çıkan bir araç çarptı ve kaldırıma çarptı.
    Karadeniz - Giresun.

DALGIC_800 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha
    Alıntı TATLIHIZ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Allah rahmet eylesin..Suanda ne desek ne yapsak,Hepsi bos,, tanımıyoruz.. bu yazıyı yazdıkdan sonra unutucaz.. devam edicez öyle olmuyor işte..Ülkemizin yolları 120 yi gecmeye olanak vermiyor..Gecincede cezası bu !!.. Su anda ne yazzam duygularıma tercüman. olmuyor..

Su işe bi acıklık getirelim.. Kaskı motordan fırlamıs dendi..Kask kan içindeydi denmiş..Takmısmıs takmamısmı ?

Bi haberde ben vereyim.. 4 Gün önce izmirden-manisaya gelen .. Bi motorcu kardesimizin gecirdigi kaza sonucu . Bacagı kopmus, Motoru parcalanmıs.. Ybr 125
    Evet o haberi bende aldım iznikten döndüğümde manisadan arkadaşım aradı ve LÜTFÜ'NÜN bacağı koptu bariyerlere çarpmış dedi .. O gün tam 3 tane kaza haberi aldım ve yeni yeni toparlanıyorum ... Şuan hayla hastanede lütfü kardeşimiz ve bacağıni dikmek için uğraşıyorlarmış ama başarı sağlanamamış şuana kadar.
    Aşk tutkuyu ortaya çıkarmasaydı.O 2 tekerin üzerinde gitmezdim !!!!

KSKLİ_ÖMER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    lifan 150 discovery
    Allah rahmet eylesin.mekanı cennet olsun inşallah

Arjantinli69 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ GSF 600 S BANDİT
    Allah rahmet eylesin,mekanı cennet olsun kardeşimizin.Ailesine Allah cc. sabırlar versin.

motosiklet çok dikkat ister çok.
    Hızlı bir Rider olmak için hızlı bir motor yetmez! o hızı yapabilecek (g..) yürek te lazım.. GHOST RİDER

Tsubasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Demir At
    Alıntı Serk21 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    duyduğum andan beri hala inanmak istemiyorum,çok acı.Allah rahmet eylesin,cenaze namazını bile kılamadık.. berkay okuma vs için benle irtibata geç (0554 391 53 10) yakın zamanda bende bir yakınımız için okuma yaptırdım,camide sütlaç su vs dağıttım,hocalarıda tanıyorum,beraber hallederiz.

Bu arada bence uyku,virajı alamama vs ile ilgili bir kaza değil bu. o kavşaklar yol boyu hep var ve biz Emrahla iftardan çıktığımızda gazladık yine karanlıkta 100-110 km ile girdik o kavşaklara. ayrıca resimlerden anladığım kadarıyla Emrah sağdan gidiyordu ve soldaki arabanın tıklamasıyla direk kaldırıma çarpmış yada yuvarlaktan yola çıkan bir araç çarptı ve kaldırıma çarptı.
    iyi de kaza olsa biri iner bakardı değil mi?
    kimse yokmuş naaşı polis bulmuş deniyor..
    kask takılı değilmiymiş?
    bu arada benim bi abim var 150km hızla karşıdan gelen kamyona vurmuş yatıyor hastanede fakat shoei kask sayesinde..
    # motosikletle.blogspot

Allah rahmet eylesin,Ailesine ,sevenlerine sabır ve metanet versin...
    Güzel kalpli ve güler yüzlü bir kardeşimizdi.Allah ahiretini güzel eylesin.
    Bu gün yapılacak en güzel ve hayırlı şey ailesini yakınlarını teskin etmek ve kardeşimize dualar gönderebilmektir...
    Adam adamdır, olmasa da pulu; Eşek eşektir,olsada hint kumaşından çulu.[COLOR="#B22222"][/COLOR]

O gece orada kamp yapanlardan birisi olarak ; onun son saatlerine tanıklık etmek ve kötü haberi almak gerçekten çok acı verici.
    Allah rahmet eylesin. Mekanı cennet olsun.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Pazar akşamı Değirmendere Merkez Camii'nde yatsı namazından önce 20:40 gibi Emrah abi için mevlit okutulacaktır.

mezit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda cb125e
    Alıntı Uğur Ak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Pazar akşamı Değirmendere Merkez Camii'nde yatsı namazından önce 20:40 gibi Emrah abi için mevlit okutulacaktır.
    orada olucam inşallah..

soa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 500
    Arkadaşlar okuma işi uğur kardeşimin dediği gibi pazar akşamı yatsı namazından önce yapılacak. Saat 8bucukta camide olmakta fayda var ortak bir buluşma noktası belirlenip camiye geçebiliriz.

Ayrıca helva işine gelirsek helva yapım ve sunum olarak biraz fazla meşakatli 1 iş ama onun yerine 1 2 koli lokum alınıp mevlütten sonra lokum dağıtabiliriz. Siz ne derseniz nasıl isterseniz.

Ben sadettin abiye söyledim, murat ustayada aynı şekilde. Emrah abiyi tanıyan herkese haber edelim ne kadar kalabalık olursak o kadar iyi olur. Sizde emrah abiyi tanıyan yada onun çevresinde olan herkese haber verin.

Bu Emrah abimize yapabileceğimiz son görev. Elimizden anca bu gelir başka bişi gelmez ne kadar kalabalık olursak o kadar güzel olur....

Motosikleti
    KTM DUKE 390
    Alıntı Tsubasa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    iyi de kaza olsa biri iner bakardı değil mi?
    kimse yokmuş naaşı polis bulmuş deniyor..
    kask takılı değilmiymiş?
    bu arada benim bi abim var 150km hızla karşıdan gelen kamyona vurmuş yatıyor hastanede fakat shoei kask sayesinde..
    yahu motosiklete vuran kişi kaçmış işte besbelli,herzaman olan şey işte.
    Karadeniz - Giresun.

ethemm76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    Ülkemizde mühandislik ve başarıları taktire şaiyan şekilde kalitelidir. Hesaplar hep yanlış yapılır. Ama bu yapılan mühendislik hesap hataları yüzünden kaç tane can gitmiştir Allah bilir. Karamürsel merkez ışıklarda, Emrah kardeşimizin hayatını kaybettiği trafik ışıkları şekli ile aynı. En profesyonel şoför için dahi tehlikeli olabildiğini rahatlıkla söyleyebildiğim, hele gece ve güzergahı bilmeyen bir motosiklet sürücüsü için tuzak niteliği taşıyan kavşaklardan biride Karamürsel merkez ışıklar mevkii. Bu kavşakta kaç tane can gittiğini yazmamışlar. Yazamazlar. Eski güvenli haline dönüştürülüyormuş. Vah vah vah. Güvensiz, emniyetsiz olarak önce yap, millet canından olsun. Sonra özür dileriz düzeltiyoruz. Takip ediyoruz. Sağa çıkacaksın, yavaşlama şeridi yok. Sağ şeritte iken anayoldan güvenli bi biçimde çıkabileceğin kadar hızını düşürmek zorundasın. Sola çıkacaksın o daha da beter. Yine yavaşlama şeridi yok. Kavşağın içine sola dönmek için hızını düşürürken sol şeritte gazı kapatmış giden aracın önünde yavaşlaman gerekiyor. Adam motosiklet olarak varlığına saygı duyar, sağa kaçarsa ne mutlu sana. Dümdüz gidiyorsun, yabancısın, gece sürüyorsun, ilerden yeşil yandığını görüyorsun hızını düşürme gereği duymuyorsun. Öyle ya gece sağda solda kafasını çıkartan sabırsız bi kaç araç ta yok. Trafik yoğunluğu yok. Sağ şerittesin, nerden bilesin ki kavşak içinde sola keskin viraj var. Hızını kesme şansın da yoksa hiç şansın yok. İşte bir çok ölümlü ve yaralanmalı kazaya sebep olan Karamürsel merkez kavşağın eski haline döndürme çalışmaları yapılıyor şu anda. Linkini vereyim, ilk önce ölelim, önlemimizi zonra alırız.

http://haberkaramursel.net/haberdeta...YAPiLiYOR.html

Ne mühendisim, nede yüksek bi mezuniyetim var. O kavşağı gördüğüm ilk an, burası olmaz demiştim. O kavşağın projesini kim çizdi kardeşim! Kim onay verdi ! Bu işleri yapanların mezuniyet, deneyim ve trafik bilgileri ne seviyede ve bunları kim denetliyor ! Alkışlamak lazım bu arkadaşları. Diyecek söz bulamıyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:37 ----------

yahu motosiklete vuran kişi kaçmış işte besbelli,herzaman olan şey işte.
    Kazanın oluş şekli, aşırı hız dolayısıyla mecvut virajı geç farkederek virajı alamamak şeklinde. Kaza mevkiini biliyorum, sağ şeritten ilerleyen bi motosikletin 130 la giderken o virajı alması imkansız ki muhtemelen orada bi viraj olduğunu bile bilmiyordu. Çünki viraj şöyle. Kısa ama çok keskin bi viraj. Yani birden dibinde bitiyor, 80-90 ile giderken bile hızla sola hamle yapmadan alamıyorsun.

Motosikleti
    KTM DUKE 390
    Alıntı ethemm76 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kazanın oluş şekli, aşırı hız dolayısıyla mecvut virajı geç farkederek virajı alamamak şeklinde. Kaza mevkiini biliyorum, sağ şeritten ilerleyen bi motosikletin 130 la giderken o virajı alması imkansız ki muhtemelen orada bi viraj olduğunu bile bilmiyordu. Çünki viraj şöyle. Kısa ama çok keskin bi viraj. Yani birden dibinde bitiyor, 80-90 ile giderken bile hızla sola hamle yapmadan alamıyorsun.
    o virajları okadar çok döndüm ki,yalovada yazlığımız var evimize 30 km uzaklıkta,yani sürekli o yolu gidip geliyorum,o kavşaklar çok meşhur ve emrahta biliyordu nekadar tehlikeli olduğunu (ki emrahla beraberde o ölüm kavşaklarından döndük karanlıkta) ayrıca göz alan led trafik ışıkları sayesinde kavşağı çok önceden farkedebiliyorsunuz.dolayısı ile virajı geç fark ettiğini hiç sanmıyorum,bence çarpıp kaçan bir araç var bu işin içinde.
    Karadeniz - Giresun.

ethemm76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    o virajları okadar çok döndüm ki,yalovada yazlığımız var evimize 30 km uzaklıkta,yani sürekli o yolu gidip geliyorum,o kavşaklar çok meşhur ve emrahta biliyordu nekadar tehlikeli olduğunu (ki emrahla beraberde o ölüm kavşaklarından döndük karanlıkta) ayrıca göz alan led trafik ışıkları sayesinde kavşağı çok önceden farkedebiliyorsunuz.dolayısı ile virajı geç fark ettiğini hiç sanmıyorum,bence çarpıp kaçan bir araç var bu işin içinde.
    Daha önceki sayfalarda İrfan ın fotoları yayınladığı anda yapılan anlatımda gösterge panelinin 130 km/h ta takılmış olduğundan bahsediliyordu. Bu bağlamda o viraj fark edildiği ve bilindiği halde 130 la oraya girmek zaten hata. O virajı ve yolları biliyorsa oraya bence 130 ile girmezdi. Girmemeliydi. O viraja hiç bir araç motosiklet veya 4 tekerli fark etmez, sağ şeritten 130 la giremezler. Eğer o viraj tehlikesini biliyorsa sol şeritte olmalı idi ve virajı içten alarak çıktıktan sonra sağa geçmeliydi. 130 la soldan giderken sıkıştırılmış olması ve sağ şeride atılmış olması ihtimalide bence düşük. Sol şeritteki Emrah ın sıkıştırılaran sağ şeride atılmış olması için bu aracında 140 la falan gitmesi lazım ki sıkıştırsın. Ki bunu o virajda sol şeritte bile yapmak büyük risk. Yapamaz. Emrah' ın 130 ile sağ şeritten ilerlerken de o virajı alması imkansız. Dolayısıyla ben bi sıkıştırma vakkası olduğunu düşünmüyorum. Sağ şeritte iken o hızla o virajı bilse bile alabileceğini hesaplamış alamamış ta olabilir. Çünki sağ şeritten o viraja 130 ile girerek o virajı alması zaten imkansız. Bence aşırı hız ve dikkatsizlik veya gecenin verdiği yorgunluk, ışıkların tehlikeli yapısı ile birleşince olanlar oldu. Bahsettiğin sıkıştırma vakkası olsa bile bu olasılık bence oldukça düşük.

TheAzReaL07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 125R
    Allah rahmet eylesin. Mekanı cennet olsun...
    Bir meyhane buldum mezarlığın karşısında eğer beni bulmak istersen ya ordayım ya da karşısında...

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

http://www.motosiklet.net/forum/tazi...in-mevlut.html
    Emrah Abi için 2 Eylül pazar akşamı saat 20.30da Yatsı namazından önce Değirmendere Merkez camiinde mevlüt okutacağız.
    Müsait olup katılım göstermek isteyenler linkte açılan konudan takip edebilirler...

Motosikleti
    hysong gt250r
    nur içinde yatsın mekanı cennet olsun

REKLAM ALANI
8. sayfa BirinciBirinci ... 678910 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)