Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Baslangic icin motor

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhaba arkadaslar foruma biraz once katildim ancak uzun zamandir takip ediyordum. Olaya geciyorum yaklasik 1 ay sonra ehliyetim elimde olacak. Sizden motosiklet tavsiyesi istiyorum 125cc scooter tecrubem var uzunca bi sure. Suan aklimdaki motosikletler mt 125 duke 125 ve cbr 125.. Nedenleriyle beraber yazarsaniz sevinirim. Iyi Forumlar

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    natila - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf150 + HD sporster xl 1200 custom cb
    bütçeniz ne kadar ?

Alıntı natila adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bütçeniz ne kadar ?
    10-13000 tl

cbr-125 biraz ebat olarak küçük gibi mt'de cbr'nin aksine biraz kaslı bir motor
    Motosiklette aradığınız özellik ne?

Motosikleti
    bence 250 lik sıfır evladiyelik bir makine alın derim örneğin cbr 250 yi alın motor olayını bitirin uzun bi süre derim
    muhammetcon bunu beğendi.

muhammetcon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-09 (2018)
    Kardeşim bence 250cc al çünkü 125 sana ögrendikten sonra küçük gelicek seni sıkıcak o yüzden 250cc al derim ben cbr 250 yeni kasalar güzel mesela yada inazuma yada wolf
    Only Ride..

Ben de bir aksilik olmazsa önümüzdeki haftalarda motosiklet alacağım ancak hala kararsızım. Kimisi 250 cc'den başla diyor kimisi Yamaha Ybr al diyor kimisi 0 alma kesinlikle diyor. Arkadaşlar şuna bir nokta koyalım 125'lik ile mi başlamalıyız yoksa 250'de uygun mudur ? Bir de Honda crf 250l motosiklete başlamak için uygun mudur ? Teşekkürler.

250 lik bir motordan daha geç sıkılırsınız 125'e oranla.
    250 lik motorla kaza yapma riskiniz daha fazladır 125'e oranla.(hız ve boyut yüzünden)
    250 lik motorda masraflar daha fazla olur 125'e oranla.

Benim motor deneyimim yok. Sizce Honda crf 250l mi yoksa ybr 125 mi daha mantıklı ybr 0 veya 2.el olabilir. Diğeri 0 ve fiyatı 12500. Ybr 3-5 arası fiyatlar ikinci el ve 0.

Motosikleti
    arabayı 2.el motoru sıfır al derim

Alıntı natila adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arabayı 2.el motoru sıfır al derim
    aynen al bir sıfır ybr-125 hem kafan rahat eder hem cebin.

Peki Honda crf 250l için ne diyorsunuz ? Çünkü eğer ybr alırsam kısa vadeli düşünüyorum yani başıma bir şey gelmezse 6 ay sonra motoru büyük olasılıkla Honda 250l'ye yükseltirim.

crf den beklentiniz ne anlamadım ama crf almak yerine cbr daha iyi gibi yinede sizin kararınız.
    ama illa ki naked olsun istiyorsanız bence crf yerine daha çok alternatifler var.

İstediğim naked değil. Asıl istediğim modeller triumph boneville gibi klasik modeller ile endurolar ancak onlar hem fiyat hem hacim olarak beni şimdilik aşıyorlar. Crf'yi neden istediğime gelince, hem yola hem araziye uygun, ülke yolları da malum her yer çukur.

Alıntı tuttacromata adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İstediğim naked değil. Asıl istediğim modeller triumph boneville gibi klasik modeller ile endurolar ancak onlar hem fiyat hem hacim olarak beni şimdilik aşıyorlar. Crf'yi neden istediğime gelince, hem yola hem araziye uygun, ülke yolları da malum her yer çukur.
    Sanırım isteğini en iyi karşılayacak olan Yamaha tenere ama oda ne başlangıç için uygun nede fiyat olarak istediklerinle aynı.Crf olabilir bence crf-250m güzel gibi.Size en iyi tavsiye git istediğini dene beğen al.

Motosikleti
    arazi,bayır filan diyorsan git bir bajaj bayiine boxer al hem de 2700 e düştü fiyatı taş gibi makine,hindistanda taksi niyetine kullanılıyor diyorlar paran cebinde kalsın ilerde triumph una kavuşma süreni kısaltır bu arada aşağıdaki linki bi incele...
    http://www.motosiklet.net/forum/etkinlik-gezi-fotograflari/130802-bajaj-boxer-150-ile-2300-km-test-surusu-yaptik.html

Sj's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Duke-125: Fiyat/performans orani cok guclu degil. Ayrica isletme maliyeti (servis, bakim vs) maliyeti digerlerinden yuksek.
    CBR-125: Cok karisik bir dunya. Aldiktan sonra bir servise gidersin yagini degistirip 150 lira isterler, oburune gidersin bujini yagini filtreni degistirip zincirini gerer yaglarlar 100 lira alirlar. Ayrica en cok calinan motor siniflarindan. Ama baslangic icin en ideal motorlardan.
    MT-125: Sekli yeter. 600luk motor gibi sekil yaparsin, bakimlarinda yetkili servise gidersen fiyatlar hep aynidir, kaziklanmazsin. Ikinci eli de honda piyasasi gibi savas alani degil, KTM piyasasi gibi de yavan degil. 1 haftada satarsin.

Sonuc: Yamahadan yuru baskan nacizane.

Boxer'i daha önce görmüştüm tipi fena değil hatta yuvarlak far zaten istediğim bir şey ancak depodaki boxer yazısı falan çok uyduruk duruyor.

mtgemlik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj pulsar-Rks 150s- Tvs apache rtr 200
    Rahatlık konfor istiyorsan o paralara en güzel motor suzuki inazuma

neonxc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Ninja 250 SL
    Bence ilk önce Honda' nın güvenli sürüş eğitimine katılın hocam. Ne motora ne de ekipmana ihtiyacınız var. Her şey onlardan. Bana dua edersiniz.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)