Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motosiklet tavsiyesi

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    aprilia scarebeo 2011 model
    Herkese merhaba. foruma daha yeni katıldım ve siz değerli motosiklet kullanıcı abilerime ablalarıma bir sorum olacak. 15-20 bin tl ye motosiklet almayı düşünüyorum şuan bende aprilia scarebeo var. 0 ve ikinci el arasında gidip geliyorum bu yüzden sizlere danışmak istedim. 0 alacak olursam ne alabilirim bu fiyat aralığında ve 4 silindir 600-650cc ikinci el almak istesem ne alabilirim racing istemiyorum kesinlikle. tabi 4 silindir istememim sebebini anlamışsınızdır zaten. ilk defa 4 silindir bi motosikletim olacak inşallah. önerileriniz nelerdir illa 4 silindir olacak diye birşeyde yok tabi çok güzel sesi olan çift silindir motosikletlerde kriterlerim arasında. benim aklımda olan modelleri söyleyeyim sizde değerli zamanınızdan ayırıp bana biraz yardımcı olun 0 için düşündüğüm motosiklet XJ6N ikinci el ise GSR600 2008 model. herkese iyi günler dilerim.
    mehmetenis bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    rahmi34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015Yamaha Mt 09 Abs
    öncelikle hoşgeldiniz, sıfır her zaman sıfırdır. benim tavsiyem hiç düşünmeden XJ6N olur bu iki seçenek arasından.
    mehmetenis bunu beğendi.

bnde rahmi34 e katılıyorum kesinlikle sıfır her zaman sıfırdır, özellikle motosiklette. benim önerim honda NC750S olacak, piyasası çok iyi şu an.
    ozwizard ve mehmetenis bunu beğendiler.

Ahmet Abi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Subaru Xv
    Xt660z Tenere Abs
    Duke390
    Cbr500
    Ninja300
    Xj6
    Mt07

15-20 bin tl ye motosiklet
    mehmetenis bunu beğendi.
    500px.com/importantphotogalleryblogspot

Samet Özkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM - JOYMAX 250İ
    Mt03
    Mt07
    Kawasaki Er-6-F
    Kawasaki Er-6-N

Motosikleti
    rahmi abicim. öncelikle cevabın için teşekkürler. ahmet abinin önerisinde de mt07 var şekil olarak güzel sence xj6n mi mt 07 mi er6n mi 3 ü arasında kaldım. bunlardan hangisi daha iyidir şehir içi kullanımda ve çift silindirli olmaları ses açısından çokmu kötü olur yani yakından dinleme fırsatımda yok motosikletlerin sesini 4 silindir ve çift silindir arasında gidip geliyorum açıkçası :S

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:38 ----------

ahmet abi xj6n mt07 ve er6n arasındayım çift silindirin sesi nasıldır fikrin var mı tatmin edici bi ses mi.
    mehmetenis bunu beğendi.

ferdinandd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC S
    Abi mevzu ses üzerinde çok dönmüş, ses zevke göre değişen bi durum ama anladığım kadarıyla sen dört silindir sesinden keyif duyuyorsun,

bu durumda iki silindirlerin hiçbirinin sesi seni asla tatmin etmez ! Son üçlüden XJ6' nın gideri var

Sevgilerimle, tek silindir sesi seven adam
    mehmetenis bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı ferdinandd adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi mevzu ses üzerinde çok dönmüş, ses zevke göre değişen bi durum ama anladığım kadarıyla sen dört silindir sesinden keyif duyuyorsun,

bu durumda iki silindirlerin hiçbirinin sesi seni asla tatmin etmez ! Son üçlüden XJ6' nın gideri var

çok sağol ferdinand usta kafamdaki soru işaretlerini silip attın. 4 silindir sesine hastayım hemde. ve xj6n de karar kıldım sayenizde teşekkürler inşallah en kısa zamanda alırım. aldığım zaman buradan yine yazarım.
    mehmetenis bunu beğendi.

solmyr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    tatmin edici bir ses için:
    http://www.hepsiburada.com/liste/lg-bh9630tw-full-kablosuz-hoparlorlu-3d-smart-ev-sinema-sistemi/productDetails.aspx?productId=evlgbh9630tw&categor yId=152492

tatmin edici motosiklet keyfi için
    er6n

Motosikleti
    Alıntı solmyr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tatmin edici bir ses için:
    http://www.hepsiburada.com/liste/lg-bh9630tw-full-kablosuz-hoparlorlu-3d-smart-ev-sinema-sistemi/productDetails.aspx?productId=evlgbh9630tw&categor yId=152492

tatmin edici motosiklet keyfi için
    er6n
    O zaman bi tane ev sinema sistemi bi tane de ER6N alayım arada bir de oyun havası açarım motosikletle giderken zaten hangi motosiklete karar versem kafam hep diğerinde kalıyor şimdi de hornetler ilgimi çekiyor.
    mehmetenis bunu beğendi.

solmyr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Sesi için mıtosiklet alanların sadece hevesinden ve gosterişten aldıklarını duşunuyorum. İki teker uzerinde yolda olmak yeterlidir bence. Sonraki aşama motosikletin oturuş pozisyonu yani rahatlığı. Bu da zaten motosikletin turunu belirtiyor. Yani 4 silindir yada iki silindir diye motorcunun kategorisi olmamalı. Bir diğer amaç da hız. Onlara da saygım var ama ben hız sevmiyorum.

Ses sistemi için aküyü değiştirmenizi oneririm.

Motosikleti
    Alıntı solmyr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sesi için mıtosiklet alanların sadece hevesinden ve gosterişten aldıklarını duşunuyorum. İki teker uzerinde yolda olmak yeterlidir bence. Sonraki aşama motosikletin oturuş pozisyonu yani rahatlığı. Bu da zaten motosikletin turunu belirtiyor. Yani 4 silindir yada iki silindir diye motorcunun kategorisi olmamalı. Bir diğer amaç da hız. Onlara da saygım var ama ben hız sevmiyorum.

Ses sistemi için aküyü değiştirmenizi oneririm.
    kesinlikle heves ve gösteriş bu bariz belli bişey haklısın. daha hiç binmediğim bi makina alıcam ve direk olarak oturuş pozisyonu kullanım rahatlığı vs düşünmek bana zaten saçma geliyor. motosikletim olsun kışın ortasında binmezsem namerdim ama hevesler güzeldir ilkler güzeldir o yüzden 4 silindirli bi motosiklete olan hevesimi anlayacağınızı düşünüyorum.
    mehmetenis bunu beğendi.

Motosikleti
    z800
    Dostum ses istiyorsan akıcılık istiyorsan 180-200 km'den sonra titresim istemiyorsan 4 silindir tercihindir tabi xj6 tercihlerinde varsa dusunmeden al derim maddi durumunu biraz daha yükseltebilirsen z800

Motosikleti
    Alıntı Dodoz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostum ses istiyorsan akıcılık istiyorsan 180-200 km'den sonra titresim istemiyorsan 4 silindir tercihindir tabi xj6 tercihlerinde varsa dusunmeden al derim maddi durumunu biraz daha yükseltebilirsen z800
    hocam z800 çok güzel hayalimde o var zaten ama fiyat baya yüksek kaçıyor.

ozwizard - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XMAX 250
    Alıntı ferdinandd adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Ferdinand, hayırlı olsun NC S almışsın. Senin msj a cevap yazmıştım, aldın diye tahmin ediyorum

Motosikleti
    honda nc 750s
    bence honda CB500F al

mehmetenis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X-2014
    23.000 TL civarlarında fz8 alınabilir aklonda bulunsun.
    Eğer xj6 alırsan formumuza gel,ama şunu söyleyebilirim ben daha evvel 98 bg lik fz6 kullandım sonradında 78 bg lik xj6 yı inanki son hız dışında hiç bir fark yok.
    Fz8 de güzel makina 600cc yetmediğinde geçeceğim makina ya 1000 lik yada 800-850 cc arasında olacak.
    Şimdi diyebilirsiniz neden 600cc yetmiyor ben şahsen hız sevmiyorum istisnalar hariç ve de senin gibi sport turing motorları seviyorum(naked-ss hiç tarzım değil),eşimle gezmeye bayılırım ikimizde de biraz kiloluyuz bazen 600 cc çekmediği vites küçültmem gereken yerler oluyor buda beni yavaş yavaş 800-1000 cc liklere itmeye başladı.Bu arada tek iken çekmediği yer yok resmen yağ gibi akıyor,

Ben uzun zamandır xj6 kullanıyorum oldukça da memnunum temmuz ayında anadolu turuna çıktım maşallahı var tık demedi.

Artık karar senin bu kadar insan görüşlerini yazdı.Seçim sana kaldı ama seçimini yaparken marka modelden çok yedek parça tedariki piyasada kolay bulunuyormu bunlarda kiriterlerin içinde olmalı,
    Yamaha,honda,suzuki bunlar makbul markalar parçası hemen heryerde bulunur ama diğerleri için aynı şeyleri söylemem zor.

http://www.motosiklet.net/forum/moto...t&daysprune=-1

Xj6 alırsan foruma gel bekliyoruz

wolrath - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pani / 3colore
    arkadas mayısta sormus muhtemelen aldı sattı bıle sezon bıtınce
    trojan77 bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)