Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Naked İlk Motorum acil yardim :)

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhaba Arkadaşlar. İlk motorum olacak naked tavsiyelerinize ihtiyacim var. KTM DUKE 200 almaya karar verdim,ama motorun ustune oturunca cok kucuk kaldi altinda Boy 186 kilo 85 hangi naked tavsiye edebilirsiniz? Cok secenek var ama ilk motor oldugu icin sizden yardim istiyorum. Butcem 20.000 TL kadar var,kaliteli ve guzel birsey istiyorum iyice pismem icin. Egitiminide,koruma ekipmanlarinida alacagim.
    Tesekkur ederim

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 07:50 ----------

Bu arada kaliteli birsey lazim. Cunku bol bol KM yapmayi dusunyorum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Ahmet Abi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Subaru Xv
    Xj6n,Mt07,Cb500f,Duke390 alınabilir.

Enduro düşünürseniz, Xt660z tenere tavsiye ederim. Söz konusu motorlardan sağlamlık, uzun ömür, konfor ve yedek parça konusunda daha iyidir.

Daha önce cok az tecrubem var,bunlarin cc'si fazla olmazmi?

Motosikleti
    Subaru Xv
    Eğitim aldıktan sonra sorun olmaz. Xj6n dışındakilerin 0-100ü 5 saniye civarı. Gerekirse güç düşürmek için chip ile müdahale edilebilir.

Felis Leo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HHH
    Suzuki İnazuma daha iyi olur senin için hem komforlu hem kaliteli, dediğin gibi ktm çok küçük motor bayanlara daha çok yakışıyor.

Tesekkur ederim abi. Arastiracam peki İstanbulda yaygin satilyormu bu model? Sahibinden.com'da 7-8 tane var(

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:40 ----------

suzuki İnazuma'yida denedim. Cok icime sinmedi,guzel motor ama onun ustundende sirityorum )

Motosikleti
    Honda CBX 250 Twister
    Hocam sana öyle gelıyordur inazuma üstünde o kadar sırıtmazsın alışmadıgın için...250 cc makına almalısın max. eğitim alırsan bişi olmaz gibi söylemlere kulak asma bütün millet bağırıyor 250cc üstüne çıkmayın diye !!! 250cc makınede ne kadar buyuk olabılır !!!

Motosikleti
    Subaru Xv
    Alıntı kalafatoglu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam sana öyle gelıyordur inazuma üstünde o kadar sırıtmazsın alışmadıgın için...250 cc makına almalısın max. eğitim alırsan bişi olmaz gibi söylemlere kulak asma bütün millet bağırıyor 250cc üstüne çıkmayın diye !!! 250cc makınede ne kadar buyuk olabılır !!!
    Xt660z 0-100 6 saniye, inazuma 8 saniye. Her 600cc'yi 4 silindir supersport olarak nitelendirmeden önce teknik detaylara bir bakın.

Her koşulda xt660z çok daha konforlu ve abs olması nedeniyle daha güvenli olacaktır.

Alıntı Ahmet Abi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Xt660z 0-100 6 saniye, inazuma 8 saniye. Her 600cc'yi 4 silindir supersport olarak nitelendirmeden önce teknik detaylara bir bakın.

http://www.youtube.com/watch?v=E9CHfgcBQ84 http://www.youtube.com/watch?v=MOnL_4cl_A8

Her koşulda xt660z çok daha konforlu ve abs olması nedeniyle daha güvenli olacaktır.
    Xj6N cok iyimiş.. Dediginiz gibi chip ile müdahele edilebilyor ise bayildim ... Peki DUKE 200 ile 390 boy farki varmi? Bilyomusunz?

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:10 ----------

Alıntı kalafatoglu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok kararsiz kaldim abi.. inazumadan Duke daha yakin kaldi bana.. Degerli tavsiyen icin cok tesekkur ederim.

tr_select - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    uǝq ɯıɯɐpɐ sɹǝt
    200 ile 390 selek yükseklikleri aynı. 5 veya 10 cm fark var. Hatta 390 biraz daha alçaktı sanırım.

Alıntı İststunt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Butcem 20.000 TL kadar var,kaliteli ve guzel birsey istiyorum iyice pismem icin.
    Kendin diyorsun "iyice pişmem için". . . Ne 600cc motordan bahsediyorsunuz ? Aklınızı peynir ekmeklemi yediniz

Benim şöyle bir lafım vardır; Herkes motosiklet kullanabilir ama herkes trafikte kullanamaz !..

Farın nerede olduğunu bilmeyen dayıma scooter verdiğimde oda çok rahat iki tur atabiliyor boş alanda. Ama trafiğe çıktığımızda aklı gidiyor, ayakları titriyor, kalbi sıkışıyor...

Sen şimmdi onu bunu bırak dostum, biraz frenlere alış... Birazda gidon turu, gaz tepkisi, dönüşler vs... Bak eğitimde alıcakmışsın güzel güzel, bakma kimsenin lafına...

Honda cbf 150 yok beğenmedim der isen sym wolf 250... Onuda beğenmedim der isen duke 200... İnazumayı beğenmemişsin, yazmıyorum

Git hangi kitabı açarsan aç, hangi videoyu izlersen izle adamların ilk dediği şey; DÜŞÜK HACİMLE BAŞLAYIN ! Bu dünyada böyledir, ama bizim sitemizde çok bilmiş arkadaşlar için böyle değildir
    Salih_T ve Ertugyigit bunu beğendiler.

Alıntı tr_select adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    200 ile 390 selek yükseklikleri aynı. 5 veya 10 cm fark var. Hatta 390 biraz daha alçaktı sanırım.

Kendin diyorsun "iyice pişmem için". . . Ne 600cc motordan bahsediyorsunuz ? Aklınızı peynir ekmeklemi yediniz

Benim şöyle bir lafım vardır; Herkes motosiklet kullanabilir ama herkes trafikte kullanamaz !..

Farın nerede olduğunu bilmeyen dayıma scooter verdiğimde oda çok rahat iki tur atabiliyor boş alanda. Ama trafiğe çıktığımızda aklı gidiyor, ayakları titriyor, kalbi sıkışıyor...

Sen şimmdi onu bunu bırak dostum, biraz frenlere alış... Birazda gidon turu, gaz tepkisi, dönüşler vs... Bak eğitimde alıcakmışsın güzel güzel, bakma kimsenin lafına...

Honda cbf 150 yok beğenmedim der isen sym wolf 250... Onuda beğenmedim der isen duke 200... İnazumayı beğenmemişsin, yazmıyorum

Git hangi kitabı açarsan aç, hangi videoyu izlersen izle adamların ilk dediği şey; DÜŞÜK HACİMLE BAŞLAYIN ! Bu dünyada böyledir, ama bizim sitemizde çok bilmiş arkadaşlar için böyle değildir
    Tamam be abi kizma))) saygi duyarim tavsiyelerinize,sadece icimdeki acgozluk
    İste)) 1 dene biriktirdigin paraya guzel birsey almak istiyor.. Degerli yorumlariniz icin tesekkur ederim. Bende DUKE aşigiyim,ama cocuk bisikleti hirsizi gibiyim ustunde

Gökhan45 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM Duke
    Takılma o kadar küçük kaldı, büyük durdum diye. Eğer sen üzerindeyken rahat edebiliyorsan sıkıntı yoktur bence. Duke hafif makina. hakimiyet açısından rahat edersin ve torku yüksek. Aramızda 7 cm var yalnızca. ben de Duke sahibiyim. 1.85 boya tam olur diye düşünüyorum.

çelikatlı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Şuanda türkiyede 250cc naked klasmanında sym wolf 250,den daha kaliteli motosiklet yok.

AWESQME - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 Honda CRF 250 L
    Şekile şemale fazla takma. Onun üstünde böyle bunun üstünde şöyle diyerek motorda alınmaz. Başlangıç naked için en ideal motorlardan biridir Inazuma. Naked, enduro tarzında Türkiye'de küçük cc li seçenekler çok kısıtlı. Onlarında orasını burasını beğenmezsen yüksek cc ler kalır elinde. Sıfır tecrübe ile artık onları nasıl sürersin bilemem. Çok şekil meraklısıysan ve kalite istiyorsan düşük cc beğenmiyorsan o zaman Kawasaki Z750, Z800, ER-6N al şekilleri süper.

TAYFUNBORA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ktm 690 Sm
    Bence ilk 1 yıl çok takılma.Al Duke 200 tecrübeni arttır.Acemiliğinde daha çok zevk al motordan.İlk motorun illa acemiliği olcak ,motor yatacak ayna bir yere çarpacak(bunlar ihtimal). Seneye tecrübe edinmiş bir motorcu olarak hem gerçekten ne istediğini bilerek bir motor alır,hem ilk yılın acemiliğinden zarar görmeden ayrılmış olmanın zaferini kutlamış olursun Duke 200 seni havalar uçurur küçük filan diye düşünme

Teşekkür ederim abiler! ALLAH razi olsun tavsiyeleriniz için. KTM DUKE aşigiyim dedigim gibi,sizin'de tavsiyeleriniz uzerine ilk sene şekle şemaya takilmadan pişiyim DUKE binerek

ormankebabi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER-6n
    Boyut çok önemliyse Yamaha WR125X var.Bi bakmakta fayda vardır.

Motosikleti
    Yamaha MT-125
    Az CC ile başlamak önemli. Avrupada bunu bile ehliyet ile ayırıyorlar. Her cc bloğunu kullanmak için farklı ehliyet sınıfları var. 250 cc yi geçmeyin derim. Bir motosiklet türlerini karıştıranlar çok oluyor. SYM nin sitesinde Wolf commuter yazıyor hala naked diyenler var.

Motosikleti
    Honda NC700 S
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-honda-2012-hatasiz-tertemiz-ve-aksesuarli-nc-700-s-175336506/detay/
    Motorumu satıyorum, tavsiye ederim

CC biraz yüksek gibi gözüksede NC serisi yeni başlayanlar için İdeal. Benim de ilk motorum

Motosikleti
    Kawasaki Z250 Sl (yeşil)
    Yamaha mt 125 bakabilirsiniz yeni geldi ve Cüsseli makina

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)