Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Direk aküden hat alma

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Kanuni Zebra 86cc
    Merhaba arkadaşlar Kanuni Zebra motorsikletim var Direk aküden hat aldım,birde anahtar bağladım
    ancak motor çalışsada tam canlı yanmıyor motordaki tüm ışıklarda kısık yanıyor tahminen 2*55=110watt
    fazla geliyor sanırım.Ampullerin gücünü düşürmeyi düşünüyorum.Ancak direk aküden almanın zararı olurmu
    bilgileriniz için teşekkürler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    sessizsakin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    benelli tnt25
    kısadevre durumunda motor alev alacak kadar yanık problemleri oluşabilir. en azından araya bir sigorta tak...

bazı motorlar aküyü sadece yan güç kaynağı olarak kullanır ve tam şarj olduğunda ve gerekmediğinde devresini keser. eğer konjektörünün bağlantısı ve yapısı böyle ise akü bitebilir vs. vs... ama kanuni motorlarında sanmıyorum öyle olacağını. akü direk sisteme bağlıdır muhtemelen.

110 watt konusunda şöyle söyleyebiliriz.

akü 12 volt 12 amper ise, güc 12 x 12 = 144 watt eder.

12 volt 6 amper ise, 12 x 6 = 72 watt eder...

şimdi toplam gücü 72 watt olan bi aküye 110 wattlık ampul takmak iyi fikir değil.

ateşleme sistemi ve diğer donanımlar da bi enerji harcar. dolayısı ile eğer akü 6 amper ise, bunun 20 - 25 watt'ını sistem harcasa, senin en fazla 50 - 55 watt bi ampul takma kapasiten var demektir.
    !?

Motosikleti
    Kanuni Zebra 86cc
    Sanırım 12 V 6 amp olması gerekiyor o zaman 18w lık Halogen ampullerden alırsam daha iyi olacak sanırım birde direk aküden almak sakıncalımı.TŞK.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:09 ----------

Birde akünün direk sisteme bağlı olması konusunu anlamadım ancak rölantide lamba düz yanlıyor titrek yanıyor.Teşekkür ederim.iyi günler.

Kardeş bendede zebra var onlıne isen hava fıltresını hıc değiştirdin mi nasıl değişiyor bılıyor musun bunu bana yaz acil bilen arkadaşlar sizde yardımcı olun '' Sadece kendi değiştiren veya servis çalışanları yazsın başka cevap istemıyorum.Zaten anlayan neden bunu sordugumu anladı KAYNAKLI KUTUDAKI HAVA FİLTRESİNİ MOTORU İNDİRMEDEN NASIL DEĞİŞTİREBİLİRİM bilen varsa cevapppp
    Alıntı selahattinöz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar Kanuni Zebra motorsikletim var Direk aküden hat aldım,birde anahtar bağladım
    ancak motor çalışsada tam canlı yanmıyor motordaki tüm ışıklarda kısık yanıyor tahminen 2*55=110watt
    fazla geliyor sanırım.Ampullerin gücünü düşürmeyi düşünüyorum.Ancak direk aküden almanın zararı olurmu
    bilgileriniz için teşekkürler.
    Mobilette Bionik 52cc - Yamaha Zoom 50cc - Kanuni Power GLX 65cc - Kanuni WindyS 125cc - Kanuni Zebra 90cc ile Devam...

tr100a - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bağladığın ampüller aküyü bitirecek bu modellere aküden tesisat çekerek herhangi bir şey bağlaman mümkün değil malesef relantide 200 miliamper tam gazda maksimum 1 amper veriyor tabi uzun süre tam gaz kullanmadığımızdan akü bile doğru düzgün dolmuyor nerden biliyorum kendim voltmetre ve ampermetre bağlayarak ölçtüm ama fara gelen kabloya anahtardan önce bağlayıp farı ve bağladığın nesneyi aynı anda açmaman kaydıyla olur ben öyle yaptım buda maksimum 35watt veya 2.5 amper olabilir başka kaldırmaz rölatide de ampül güzel yanmaz elektronik aletleride bozar çünkü voltajı rölantide 9-12 oynuyor

macar_93 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 150 x MZ etz 125 (92)
    Alıntı tr100a adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bağladığın ampüller aküyü bitirecek bu modellere aküden tesisat çekerek herhangi bir şey bağlaman mümkün değil malesef relantide 200 miliamper tam gazda maksimum 1 amper veriyor tabi uzun süre tam gaz kullanmadığımızdan akü bile doğru düzgün dolmuyor nerden biliyorum kendim voltmetre ve ampermetre bağlayarak ölçtüm ama fara gelen kabloya anahtardan önce bağlayıp farı ve bağladığın nesneyi aynı anda açmaman kaydıyla olur ben öyle yaptım buda maksimum 35watt veya 2.5 amper olabilir başka kaldırmaz rölatide de ampül güzel yanmaz elektronik aletleride bozar çünkü voltajı rölantide 9-12 oynuyor
    Erkin abi , motora çakmak çıkışı bağlama olayı nasıl oluyor peki ? Direk aküden mi alıyorsun çıkışı

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)