Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Dragstar Sele/Ghost Seat Uygulaması

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    XVS 650 A
    panik yok haco=) cırt-cırt değilde ön kısmına bi lastikli çengel olabilir.artçı selesinin entegre olduğu yuvaya tutturmak amaçlı.daha sağlam olabilir

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Qweasdnon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar XVS650
    Alıntı m.d.erdem adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    panik yok haco=) cırt-cırt değilde ön kısmına bi lastikli çengel olabilir.artçı selesinin entegre olduğu yuvaya tutturmak amaçlı.daha sağlam olabilir
    Ben şöyle düşündüm;

Heybe almayı düşünüyorum bu ara...İki heybenin arasında, çamurluğun üstüne denk gelen birleşme noktasına, cırtın dişi veya erkek kısmını yapıştıracağım...Cırtın diğer kısmınıda artçı selesinin altına yapıştıracağım...Extra sağlamlık olsun...Gerçi şu anki hali bile yeterli ama biraz uzun mesafede daha sorunsuz gitmek adına yapacağız bir şeyler...

Bu arada böyle kutu gibi değilde gerçek anlamıyla şekilsiz heybe nerden bulunur?...Ya da en kötü lastiğe yaslanan kısmı düz olurda diğer tarafı kutu gibi olmasın...Böyle binince direkt küheylana eğeri vurmuşum hissi versin

zeda3000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Cafe Racer
    Tebrikler sonunda seleyi yaptin. O kadar arastirmistin guzel ve basit bir sekilde cozmussun. Guzel olmus acikcasi.
    [COLOR="Red"]Motorculuk saygi ve cilginligin arasindaki ince cizgide gitme beceresidir[/COLOR] Suzuki GS500 Gitti / Ducati Monster 900 Gitti / BMW F650 GS Gitti

draggy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar 650
    Alıntı Qweasdnon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben şöyle düşündüm;

Heybe almayı düşünüyorum bu ara...İki heybenin arasında, çamurluğun üstüne denk gelen birleşme noktasına, cırtın dişi veya erkek kısmını yapıştıracağım...Cırtın diğer kısmınıda artçı selesinin altına yapıştıracağım...Extra sağlamlık olsun...Gerçi şu anki hali bile yeterli ama biraz uzun mesafede daha sorunsuz gitmek adına yapacağız bir şeyler...

Bu arada böyle kutu gibi değilde gerçek anlamıyla şekilsiz heybe nerden bulunur?...Ya da en kötü lastiğe yaslanan kısmı düz olurda diğer tarafı kutu gibi olmasın...Böyle binince direkt küheylana eğeri vurmuşum hissi versin
    Heybe işini kolayca halledersin, 50 Tl den başlar, 3,000 dolara gider ama uzun yolculuklar yaptığında daha büyük ve sert heybe isteyeceksin benden söylemesi, en azından arkaya Sisibar çantası büyüğünden hayat kurtarıyor. Ben plastik kelepçelerle sabitledim, çokta sağlam oldu tavsiye ederim, 2 açık kaskı ve laptobu rahatlıkla alıyor içine Ama şu anki planım yan çantaların sert olması, imaline girişebilirim, yan sokakta fiberci açılmış, gidip geleyim 1-2 kere adamın dükkanına
    İkinci el Dragstar alacaksanız bknz: http://www.motosiklet.net/forum/motosiklet-modelleri/44545-yamaha-dragstar-xvs-650-kullanicilari-bilgi-paylasim-basligi-12.html#post2100035

Motosikleti
    Dragstar XVS650
    Alıntı zeda3000 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tebrikler sonunda seleyi yaptin. O kadar arastirmistin guzel ve basit bir sekilde cozmussun. Guzel olmus acikcasi.
    Sağol teşekkür ederim...Bak sen buldun kız gibi motoru kesiyosun biçiyosun biz de böyle işte kendi çapımızda takılıyoruz...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 14:11 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 14:09 ----------

Alıntı draggy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Heybe işini kolayca halledersin, 50 Tl den başlar, 3,000 dolara gider ama uzun yolculuklar yaptığında daha büyük ve sert heybe isteyeceksin benden söylemesi, en azından arkaya Sisibar çantası büyüğünden hayat kurtarıyor. Ben plastik kelepçelerle sabitledim, çokta sağlam oldu tavsiye ederim, 2 açık kaskı ve laptobu rahatlıkla alıyor içine Ama şu anki planım yan çantaların sert olması, imaline girişebilirim, yan sokakta fiberci açılmış, gidip geleyim 1-2 kere adamın dükkanına
    Güzel bir sisibar çantam var...Ufak gibi duruyor olmasına rağmen dediğin gibi içi sanki sonsuz gibi...Bak fiber filan dedikçe benim kafada "ulan bir de şöyle bir şey mi yapsak" tarzında şeytanlar türeyiveriyor...Gaza geliyorum...Zaten Zeda verdi ayarı bünyelere

Motosikleti
    Stunt Apache RTR Artık Yok....
    Selesini kalın yapmayı düşünen arkadaşlara çok güzel bi tavsiye yapim
    Yatak satan yerlerde bulabileceğiniz visco yastıklardan alıp gerekli şekli verip selenin içine koyarsanız Çok rahat olur yastığın özelliği zaten şekil alması ve 3sn içinde eski haline gelmesi.Uzun yolda totonuzun şeklini aldımı oh rahat rahat yolculuk
    [B]Bahadır Şenonar[/B] [COLOR="Red"]A rh(+)[/COLOR]
    [B]Sözcüklerin gücünü anlamadan insanların gücünü anlayamazsınız.[/B] :bounce:

Motosikleti
    Dragstar XVS650
    "Selesini kalın yapmayı düşünen arkadaşlara çok güzel bi tavsiye yapim
    Yatak satan yerlerde bulabileceğiniz visco yastıklardan alıp gerekli şekli verip selenin içine koyarsanız Çok rahat olur yastığın özelliği zaten şekil alması ve 3sn içinde eski haline gelmesi.Uzun yolda totonuzun şeklini aldımı oh rahat rahat yolculuk
    "

İnce selede çökme yapacağı uygun olmaz ama kalın sele için dediğin gibi olabilir,ancak üstüne vinyl kapladığın zaman deformasyon olabilir kaplamada...Aslında en güzel çözüm kalın sele için extradan satılan seat gel pad denen ürünlerden almak...Minder gibi koy, sür...İstediğin zaman at çantaya...

Motosikleti
    Stunt Apache RTR Artık Yok....
    "Selesini kalın yapmayı düşünen arkadaşlara çok güzel bi tavsiye yapim
    "

İnce selede çökme yapacağı uygun olmaz ama kalın sele için dediğin gibi olabilir,ancak üstüne vinyl kapladığın zaman deformasyon olabilir kaplamada...Aslında en güzel çözüm kalın sele için extradan satılan seat gel pad denen ürünlerden almak...Minder gibi koy, sür...İstediğin zaman at çantaya...
    Vinly dediğin ne bilmiyorum ama deri kapladığın zaman sorunsuz kullanılır.
    Ve tabiki sadece kalın sele için
    [B]Bahadır Şenonar[/B] [COLOR="Red"]A rh(+)[/COLOR]
    [B]Sözcüklerin gücünü anlamadan insanların gücünü anlayamazsınız.[/B] :bounce:

zeda3000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Cafe Racer
    Sağol teşekkür ederim...Bak sen buldun kız gibi motoru kesiyosun biçiyosun biz de böyle işte kendi çapımızda takılıyoruz...[COLOR="Silver"]
    Kiz gibimi Acikcasi motorun hic bir kizlik yani kalmamisti icini actigimda. Mekanik masraflar motorun gorsel kismini gecti bile. Motorda sifirlamadik civata birakmadik.Motor resmen fabrikadan ciktigi sifirliga geldi ama benim omrumu yedi Keske kiz gib bir makina bulsaydim diye kesip bicmeye senin gibi seleye baslasam.

Kiz gibi hem senin motora derler. Sele ile yetinme daha guzel seyler yapabilirsin.. Seninki kesilip bicilmeye cok musati agzimi sulandiriyor acikcasi (Sapik cerahalar gibi oldu)
    [COLOR="Red"]Motorculuk saygi ve cilginligin arasindaki ince cizgide gitme beceresidir[/COLOR] Suzuki GS500 Gitti / Ducati Monster 900 Gitti / BMW F650 GS Gitti

Motosikleti
    Dragstar XVS650
    Alıntı zeda3000 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kiz gibimi Acikcasi motorun hic bir kizlik yani kalmamisti icini actigimda. Mekanik masraflar motorun gorsel kismini gecti bile. Motorda sifirlamadik civata birakmadik.Motor resmen fabrikadan ciktigi sifirliga geldi ama benim omrumu yedi Keske kiz gib bir makina bulsaydim diye kesip bicmeye senin gibi seleye baslasam.

Kiz gibi hem senin motora derler. Sele ile yetinme daha guzel seyler yapabilirsin.. Seninki kesilip bicilmeye cok musati agzimi sulandiriyor acikcasi (Sapik cerahalar gibi oldu)
    Höööyt...Benim motoru kesip biçmeyi filan hemen çıkar aklından...Daha önce dediğim gibi, gece gizlice garajına girerim,egzoz niyetine o caferacer'ının arka lastiğe pet şişe sıkıştırırım,bir tane bisiklet zili ve ön tarafınada çiçek sepeti monte ederim...

Yavaş yavaş gidiyoruz işte...Önce far şimdi seleler...Yolda led stop ve sinyaller var...Riser olayınıda halledeceğim ama bakalım

GorkeM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Güzel olmuş eline sağlık.
    Diğer yandan vantuz üzerinde gitmeye benim de totom yemedi
    Forum Kuralları◄ ►Moto Aktuel◄ ►Türk Dil Kurumu
    Herkes düşüncelerinde yanılabilir. Ama aptallar bir türlü yanıldıklarını anlayamazlar. Cicero

Motosikleti
    Dragstar XVS650
    Alıntı GorkeM adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Güzel olmuş eline sağlık.
    Diğer yandan vantuz üzerinde gitmeye benim de totom yemedi
    Teşekkür ederim......Zaten cırt olayınıda öyle ya da böyle yapacağız sanırım yoksa ciddi tepki gelebilir

Motosikleti
    keeway sl150 , hyosung gt250r
    Teşekkür ederim......Zaten cırt olayınıda öyle ya da böyle yapacağız sanırım yoksa ciddi tepki gelebilir
    bence artçı selesi olmasın.. çalışmalarını bu yönde yoğunlaştır..

Motosikleti
    Dragstar XVS650
    Alıntı ersinpolat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bence artçı selesi olmasın.. çalışmalarını bu yönde yoğunlaştır..
    Celepköyde kış için köylüler kenara odun ayırmışlardı...İki tane bilek kalınlığında...Onları bele bele verince insanın canı çok yanar...

chopperrider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Goldwing GL1800...
    harika olmuş elinize sağlık. hiçbir motor ve özellikle cruiser fabrika çıkışı kalmamalı kullanıcısına göre az ya da çok kişiselleştirilmeli. elinize sağlık.
    .....ve sordu torununa yaşlı kızılderili büyücüsü : sen hiç orta sehpalı supersport gördün mü.....

ttnet kullanıcısıyım
    Fotograflar acılana kadar akla karayı sectim kapasitelerini biraz daha düşük tutsaymıssın
    Yapanın yaptıranın eline sağlık.Motora farklı bir hava katmış
    Gidip telli'ye yaptırsaydın buna benzer bir çalışmayı heralde market'teki tüm paspasları alman gerekirdi
    seleleri küçültmüşsün hoş olmuşda,motorun bazı aksamları çok büyük.Depo orada varil gibi duruyor.kaç litre yakıt alıyor? onu ortadan ikiye kesip iki motorda kullanırsın heralde küçük bir depo takarsan penaut yada damla tipi motorun çehresinin değişecegini düşünüyorum

Motosikleti
    Dragstar XVS650
    @teşekkürler chopperrider
    @greyhorse, teşekkürler...dediğin gibi depo olayı çok iyi olur ama şu an zaten kontrolü kaybetmiş şekilde habire bir şeyler sipariş ediyorum,aslında etmemem lazım...Depo filan deyip ortalığı bulandırma...Postada olan stop ve sinyallerde geldi...Zaten custom dragstar başlığı daha doğru olabilirdi..Çıkan parçalarla ikinci bir motor toplayıp onun depoyu değiştirsem

draggy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar 650
    @teşekkürler chopperrider
    @greyhorse, teşekkürler...dediğin gibi depo olayı çok iyi olur ama şu an zaten kontrolü kaybetmiş şekilde habire bir şeyler sipariş ediyorum,aslında etmemem lazım...Depo filan deyip ortalığı bulandırma...Postada olan stop ve sinyallerde geldi...Zaten custom dragstar başlığı daha doğru olabilirdi..Çıkan parçalarla ikinci bir motor toplayıp onun depoyu değiştirsem
    Sorma ben sipariş işini iyice abartmışım, Almayadaki dayım, artık bir şeyler alma dedi kibarca Uçakta 30 kilo yük hakkı varmış, nasıl getireceğiz diyor
    İkinci el Dragstar alacaksanız bknz: http://www.motosiklet.net/forum/motosiklet-modelleri/44545-yamaha-dragstar-xvs-650-kullanicilari-bilgi-paylasim-basligi-12.html#post2100035

Motosikleti
    Dragstar XVS650
    Alıntı draggy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sorma ben sipariş işini iyice abartmışım, Almayadaki dayım, artık bir şeyler alma dedi kibarca Uçakta 30 kilo yük hakkı varmış, nasıl getireceğiz diyor

Bu sefer bitti diyorum aklıma yeni bir şey geliyor,nasıl iş bu anlamadım...Kana benzin karışınca demek böyle oluyor

Aranan bir çalışma bu. Öyle kolay kolay seleyle oynayacak usta bulunmuyor. İş başa düştü, ancak resimleri tekrar yüklemek mümkün müdür? Gerçekten çok işe yarayacak.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)