Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
8. sayfa BirinciBirinci ... 678910 ... SonuncuSonuncu

El yapimi 1956 custom Triumph projesi

Motovento
    REKLAM ALANI
    Angel Spear - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1977 cb750
    Alıntı kenrox adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    fotolardaki objektif 50mm sanırım :D
    nikon 50mm 1.8f kokusu alıyorum. bilmiyorum tuttu mu?
    selam kenrox, malesef tutturamadin panasonic gf1. resimleri, uzerinde 20mm var iken cekdik.
    www.sungurtekin.com

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Motosikleti
    1977 cb750

piston sibop ayar/olcumleri

.
    .

sikistirma artirildiginda, tepesi yuksek piston ve buyuk siboplar kullanildiginda komponentlerin arasindaki mesafeler azalir ve bunlarin olcumleri cok onemlidir.

resimlerde piston ile supoplarin arasindaki mesafeyi olcmekdeyim. bunun icin bir cesit yapismayan olcum macunu kullaniyorum.

bu olcumler her subap icin yapilir ve silindir kapaklari, iticiler/rocker'lar her defasinda sokulup takilir.

emme sibop'unun pistonun uzerine tam olarak nerde nasil yaklasdigini kirmizi macunun uzerinde gorebilirsiniz.

sibop/piston arasindaki mesafe yeterli, hatta sikistirmayi biraz daha artirabilirim , eger bu mesafe ongoruleninden daha az yada piston/subop temas halinde ise pistonlar traslanir..

Ahmet N., mata, cihan54 ve 1 diğerleri bunu beğendiler..
    www.sungurtekin.com

zeda3000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Cafe Racer
    Ustad ince mekanik ayarlardasin. Lakin aklima bir sey geldi , bu motor ciddi ciddi pistlerdemi yarisacak. Yani musteri neden bu motoru modifiye etmek istiyor. Evet ise hangi yarislara katiliyor bilgin varmi, klasik arac yarislarini cok seven biriyim.
    [COLOR="Red"]Motorculuk saygi ve cilginligin arasindaki ince cizgide gitme beceresidir[/COLOR] Suzuki GS500 Gitti / Ducati Monster 900 Gitti / BMW F650 GS Gitti

Motosikleti
    1977 cb750
    Alıntı zeda3000 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ustad ince mekanik ayarlardasin. Lakin aklima bir sey geldi , bu motor ciddi ciddi pistlerdemi yarisacak. Yani musteri neden bu motoru modifiye etmek istiyor. Evet ise hangi yarislara katiliyor bilgin varmi, klasik arac yarislarini cok seven biriyim.
    zeda3000, bu motordan (pre-unit triumph 650) iki tane topluyorum biri yaris "Bonneville Salt Flats" icin, digeri stock (musterinin) ikiside ayni model oldugu icin burada daha fazla iscilik olanini yayinliyorum.. ikinci bir proje topigi acmiyorum su anda, bittiginde yaris motoru icin ayrica bir konu basligi dusunuyorum, resimler/video icin.

125'inci post'da izah etmisdim biraz...
    Alıntı Angel Spear adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Agustos'a az kaldi, Yaris motorunu yetistirmem gerek. iki makinada 650cc pre-unit triumph oldugundan. Mekanigini yayinladigim resimler yaris motorunun.
    Aradaki farklar componentlerin birinde yuksek performans parcalari olmasi. birde motor kaselerinin ve bazi parcalarin modifiye edilmesi.
    www.sungurtekin.com

eray_uluyazı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '07 HONDA CBF 500 (adriana ;)
    büyük üstad sabırsızlıkla bekliyoruz devamını azımın suyu akarak takip ediyorum :D
    KUL FANİDİR YOL MUKADDES, ELBET VERİLECEK BU SON NEFES,
    NE MAKAM KALICI NE HEVES,
    ORTA SAHADA TEK ADRES MANUEL FERNANDES

zeda3000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Cafe Racer
    Bonneville Salt Flats dedi ve akan sular durdu. Adam Tuz ustunde hiz denemesi yapacak. O is benim hayalim .Eger yaris sonrasi lastikteki tuzlari yalacak biri lazim ise ben talibim belesten , agizdaki tuzlari almak icin iki bira yeter bana. Yeterki yarisi izleyim.
    [COLOR="Red"]Motorculuk saygi ve cilginligin arasindaki ince cizgide gitme beceresidir[/COLOR] Suzuki GS500 Gitti / Ducati Monster 900 Gitti / BMW F650 GS Gitti

Baştan sona,resimleri ve tüm yazıları sanki yaşarcasına okudum-inceledim.Başarılarınızı ve sanatınızı alkışlayarak devamını büyük bir merakla bekliyorum.Bu muhteşem görselliği paylaşmanız da ayrı bir takdire şayan.Ellerinize emeğinize sağlık.

AYBERK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Sevgili alp;
    beni heyecandan öldürüyorsun... bitir artk!!!!!!!!
    esas heyecan yarışta tabi!!! ne kadar vaktin kaldı?

Motosikleti
    1977 cb750
    Arkadaslar cok tesekur ederim

Alıntı AYBERK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sevgili alp;
    beni heyecandan öldürüyorsun... bitir artk!!!!!!!!
    esas heyecan yarışta tabi!!! ne kadar vaktin kaldı?

Ayberk, 2 aydan daha az zaman kaldi.. umarim yetistirebilecegim. Bugun 10 saat calisdim, cogu tornada. Arkaya aluminyumdan hafif gobek yapdim, ufak disk fren ve aluminyum disli adapde olacak sekilde.
    baya yoruldum bugun..
    www.sungurtekin.com

Motosikleti
    1977 cb750
    emmeleri port'lamaya basladim

yanma odasina parlak isik yerlestirdim, boylelikle dusuk ve yuksek yuzeyleri ragatlikla gorup sekillendirdim

bu arada Lucas Magneto'lar komple basdan yenilendi ve bugun bana postayla teslim edildi.
    soldaki sinirli olan yuksek sikistirmali yaris motorum isin ozel hazirlandi, uzerindeki egzantrik cnc'de imal edilde, bobin 180 dercede +/- 1 derece hassasiyetinde atesleyecek kapasitede.
    Ahmet N., cihan54 ve seyyid47 bunu beğendiler.
    www.sungurtekin.com

kenrox - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Iron 883
    magnetolar şahane olmuş.
    "we mean business!!" modu gayet ciddiler :D
    sitenin en yaratıcı fotosuna aday.
    yol iyidir.

AYBERK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    peki;yarışta belli bir hedefin varmı? sınırlar ne? ne yaparsan başarmış olacaksın?
    açıkçası %100 bilmiyorum,biraz bilgi versen...

draggy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar 650

Süperler, keçeli kalem darbesi neleri değiştiriyor böyle
    İkinci el Dragstar alacaksanız bknz: http://www.motosiklet.net/forum/motosiklet-modelleri/44545-yamaha-dragstar-xvs-650-kullanicilari-bilgi-paylasim-basligi-12.html#post2100035

Motosikleti
    1977 cb750
    tesekur ederim

Alıntı AYBERK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    peki;yarışta belli bir hedefin varmı? sınırlar ne? ne yaparsan başarmış olacaksın?
    açıkçası %100 bilmiyorum,biraz bilgi versen...
    Var!! ... bu makinayi zamaninda bitirip bir sekilde tuz duzliklerinde yurutebilmek, baska birsey istemiyorum, yeterki bir kere motorumu orada surebiliyim. Su anki hedefim bu.
    Bu tip yuksek sikistirmali yaris makinalarinin omru kisa olur ve her an bir sekilde kirilabilir. bu sene risk almak istemiyorum, bakalim ne olacak

.
    .

parcalarin modifikasyonlari ve alistirmalarindan sonra makinayi tekrar sokdum ve final montaj icin hazirliklara basladim.
    su asamada tum birimlerin tertemiz ve torklanmaya hazir halde olmasi gerek.

Ahmet N. ve seyyid47 bunu beğendiler.
    www.sungurtekin.com

_pLay_06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R - Citroen C5 SX PK
    süper bir çalışma oluyor elinize saglık buyuk bır meraklılıkla yazınızı takıp etmeye devam edecegım . kolay gelsın .

QM50 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Home Made Kastino Qm 50 Chopper
    Düşüp bayılıcam bn 50 cc motoru komple parçalarken heycanlanıyorum adamlar nelerle ugrasıyo bn zevkten ölürdüm orda olsam bu kadar bilgi bende olsa sanırım sıyırırdım kfayı ama süperbi iş çıkıyor orası tartışılmaz
    rm125 bunu beğendi.
    Home Made Kastino Qm 50 Mini Chopper

kenrox - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Iron 883
    abicim (bu arada lafım genele), olay zaten olayı sevmekte. zannetmiyorum ki alp akşamları ve haftasonlarını makara kukarayla geçiriyor olsun. (ki gündüz başka bir işte çalışsan birisi)
    azimle, sevgiyle, ihtirasla sürekli çalışıyor adam. ki zor olaylar ancak öyle aşılabiliyor. hatta hiç olmayacak zannetiğiniz şeyler bile bir bakmışsınız azmedince oluveriyor.

buradaki güzellik, alp, zeda ve nice kişiler böyle projeler yaptığı sürece insanlar feyz ve gaz alıp "lan ben de yapacağım" moduna girebiliyor. bugüm 50 cc yarın 883 bu işler böyle:D
    bir iki üç beş on derken bi bakmışsın olay kopmuş. süper değil mi?

o yüzden bu tür insanların ve projelerin değerini bilmek lazım.
    1 insandan 10 insan çıkabiliyor bir anda. müthiş katalizasyon.
    o yüzden iyi de olsa kötü de olsa, ufak da olsa büyük de olsa, acemi de olsa usta da olsa
    ne kadar paylaşılırsa o kadar büyür ve daha iyi hale gelir olay.
    hele ki böyle bir ortamda insanlar mutlaka yardımcı olacaktır.

o yüzden yoksa mani yoksa engel, motorunuzu elleyin arkadaş!
    ne kadar kurcalarsan o kadar yakınlaşırsın
    ne kadar yakınlaşırsan o kadar severin
    bi de üzerine paylaştım mı
    olay tamam!

bekle mars, bekle ay!
    yol iyidir.

Motosikleti
    1977 cb750
    Alıntı kenrox adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abicim (bu arada lafım genele), olay zaten olayı sevmekte. zannetmiyorum ki alp akşamları ve haftasonlarını makara kukarayla geçiriyor olsun. (ki gündüz başka bir işte çalışsan birisi)
    azimle, sevgiyle, ihtirasla sürekli çalışıyor adam. ki zor olaylar ancak öyle aşılabiliyor. hatta hiç olmayacak zannetiğiniz şeyler bile bir bakmışsınız azmedince oluveriyor.

buradaki güzellik, alp, zeda ve nice kişiler böyle projeler yaptığı sürece insanlar feyz ve gaz alıp "lan ben de yapacağım" moduna girebiliyor. bugüm 50 cc yarın 883 bu işler böyle:D
    bir iki üç beş on derken bi bakmışsın olay kopmuş. süper değil mi?

o yüzden bu tür insanların ve projelerin değerini bilmek lazım.
    1 insandan 10 insan çıkabiliyor bir anda. müthiş katalizasyon.
    o yüzden iyi de olsa kötü de olsa, ufak da olsa büyük de olsa, acemi de olsa usta da olsa
    ne kadar paylaşılırsa o kadar büyür ve daha iyi hale gelir olay.
    hele ki böyle bir ortamda insanlar mutlaka yardımcı olacaktır.

o yüzden yoksa mani yoksa engel, motorunuzu elleyin arkadaş!
    ne kadar kurcalarsan o kadar yakınlaşırsın
    ne kadar yakınlaşırsan o kadar severin
    bi de üzerine paylaştım mı
    olay tamam!

bekle mars, bekle ay!
    hey kenrox, cok haklisin.. benimde nette yada gercek hayatta tanisdigim takip ettigim bircok usta/sanatci yada bu isleri mutavazi sekilde hoby olarak yapanlar var. herkezden birsey ogrenebiliyorum ve en onemlis bu tip projelerin en buyuk faydasi "inspiration" olmasi yani dedigin gibi gaza getirme konusu, ilham vermeside diyebiliriz.

50cc/1000cc japon/amerikan/cin farketmes onemli olan paylasim ve kendimizi gelistirmemiz, neticede guzel motivasyon oluyor. insanin kendini gelistirmesi en onemlisi. makara kukara guzel ama bir yere kadar biz makara yaparken baskalari bos durmuyor!
    www.sungurtekin.com

yaw arkadas sen nerde eğitim aldın tr deil kesin bu kadar malzemeye alet edevata paramı yeterya ne iş yaparsın ne ayaksın çözemedim
    Ben bi lokma alamazken adamlarda ne paravarbe peehhh

ergün1968 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NC 700 SA
    Alp,yazdıklarından yarışta bu motoru senin kullanacağın gibi bir kanıya vardım,doğrumudur?
    AKILLI OLALIM;DÜNYADA EŞİ BENZERİ OLMAYAN BU MÜKEMMEL COĞRAFYAYA,TÜRK İNSANINA VE TÜRK'LÜĞE SAHİP ÇIKALIM.100 YILI AŞKIN SÜRDÜRÜLEN TÜRK ULUSUNU BÖLMEYE YÖNELİK OYUNLARA ALET OLMAYALIM.HEPİMİZ KARDEŞİZ.NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE...

REKLAM ALANI
8. sayfa BirinciBirinci ... 678910 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler