Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motorsiklet Karavan

Motovento
    REKLAM ALANI
    hellcoder - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK502
    Pandemi zamanı Motorsiklet için çadır,masa, vs. taşımak için tek tekerli amartisörlü römork yaptım. Forumda'da yazmıştım. 3000Km civarı yol yaptım. Şimdi ise yataklı ve mutfaklı bir tane yapıyorum. Sizce neler olmalı. Ölçüleri 230X200 Yükseklik 130

Özellikleri
    22W Polikristal Güneş Paneli 1 Adet
    12v 5A Akü 4 Adet
    İç ve Dış Led Aydınlatma
    Ses ve Isı Yalıtımı 5cm
    Mutfak
    Dış Masa

Şu an İçin Mutfak kısmı kaldı sizce nasıl bir yol izlemeliyim.

mertowski bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    yenividivici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bu karavanla pek bir yol izleyemezsiniz gibi. dengeyi bozar.
    hellcoder bunu beğendi.

Motosikleti
    Benelli TRK502
    Görünüm olarak evet öyle gibi duruyor. Denge merkezini ayarladığınızda sorun olmuyor. Tek teker içinde öyle demişlerdi. Çekme testleri bitti. Kurtköy - Şile Arası 3-4 kez gittim. Herhangi bir sorun yaşamadım.

OnixsyS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 500R
    yolda giderkenki videolarını çekin lütfen çok merak ediyorum baya büyük gibi duruyor
    hellcoder bunu beğendi.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Bence bunu çekmeye size bir de goldwing lazım.
    mertowski ve hellcoder bunu beğendiler.

mertowski - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X-MAX 300 ABS , TVS Jupiter 125
    Sormuş olduğunuz sorunuza cevap olarak, hali hazırda yapılanlardan kopya çekip uygulama yapılması daha iyi olacaktır. Adamlar kaç yıldır bu karavanlardan üretiyor. (Başoğlu Karavan Caretta Modeli)

Görünüş olarak yukarıda yazan arkadaşların fikirlerine katılıyorum, büyüklüğü gözümü korkuttu.

Ayrıca şimdi arabalarda çeki demiri montajından sonra projelendirilip muayeneye giriliyor ve ruhsata işletilmesi mevzusu var. Motosiklette bu durum nasıl işliyor? Motosiklete çeki demiri montajladığınızda da aynı prosedürü mü takip edeceksiniz?

Diğer bir konu da ehliyet yeterliliği. "BE" sınıfı ehliyetler Römorklu otomobil ve kamyonet kullanmanıza izin veriyor. Motosikletler için römorklu bir sınıf bulunmamakta. Bu konuda nasıl bir yol ilerleyeceksiniz?

hellcoder bunu beğendi.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı hellcoder adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şimdi ise yataklı ve mutfaklı bir tane yapıyorum. Sizce neler olmalı.
    Yerinizde olsam içine bir AVM kurardım. Gittiğiniz yerde canınız sıkıldı diyelim, gezip dolaşırsınız, belki bir indirime denk gelirsiniz filan. Güzel olur.

Şaka bir yana yana hiç bir fikrim yok. Ama sonucu merak ediyorum. Kolay gelsin.
    hellcoder ve pea bunu beğendiler.

Motosikleti
    Benelli TRK502
    Benelli TRK 502 ile çok rahat çekiyorum hocam.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:45 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:43 ----------

Alıntı mertowski adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sormuş olduğunuz sorunuza cevap olarak, hali hazırda yapılanlardan kopya çekip uygulama yapılması daha iyi olacaktır. Adamlar kaç yıldır bu karavanlardan üretiyor. (Başoğlu Karavan Caretta Modeli)

Görünüş olarak yukarıda yazan arkadaşların fikirlerine katılıyorum, büyüklüğü gözümü korkuttu.

Ayrıca şimdi arabalarda çeki demiri montajından sonra projelendirilip muayeneye giriliyor ve ruhsata işletilmesi mevzusu var. Motosiklette bu durum nasıl işliyor? Motosiklete çeki demiri montajladığınızda da aynı prosedürü mü takip edeceksiniz?

Diğer bir konu da ehliyet yeterliliği. "BE" sınıfı ehliyetler Römorklu otomobil ve kamyonet kullanmanıza izin veriyor. Motosikletler için römorklu bir sınıf bulunmamakta. Bu konuda nasıl bir yol ilerleyeceksiniz?

https://ehliyetsinavihazirlik.com/im...ve-deneyim.jpg
    Kanunen ceza yazılacak herhangi bir kanun bulunmuyor.
    mertowski bunu beğendi.

Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Alıntı mertowski adlı üyeden alıntı Mesajı göster

https://ehliyetsinavihazirlik.com/im...ve-deneyim.jpg
    Burdaki E sınıfı 750kg'ı aşanlar içi gerekli, 750kg'a kaar olanlar için ehliyete herhangi bir ek gerekmiyor. Kuzenim karavan aldığında 750kg altında olduğu için normal B ehliyeti ile kullanabilmişti, sonra o karavanı satıp daha büyük karavan alınca 750kg üstüne çıktığı için tekrar ehliyet sınavına girip ehliyetini BE yaptırmıştı. Motosiklet ile çekilecek karavan zaten 750kg altında olacağı için ehliyet sorun olmaz herhalde.
    hellcoder ve mertowski bunu beğendiler.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Aslında bu moto karavan işi tam benlik. Haftasonu Çatalca-Saray arası bir yerde ormanlık alanda karavanı bırakıp park edeceğim, sonrasında tüm gün haşır huşur o yollarda gezeceğim. Akşam karavanın yanına gelip demleneceğim, yemek yiyeceğim, karavanda da uyuyacağım. Sabah da karavanı alıp geri döneceğim.
    hellcoder ve espresso bunu beğendiler.

Motosikleti
    Yok.
    Gezenbilir formunda bu konu tartisilmis ve su sekilde bir bilgi buldum. Bana cok mantikli geldi.

hem karavan merakı hem motosiklet sevdalı biri olarak ben son noktayı koyayım,
    teknik olarak evet
    rahatlık ve tehlike açısından hayır
    karavan çekilirmi çekilir, 250cc motor bile başoğlunun carettasını çeker,
    fakat çok tehlikeli, her an sizi düşürebilir, arkada salınım yaptığı zaman çok kolay dengenizi bozar, çukurlara dikkat etmeniz lazım, ani frenleme yaptığınızda arkadan sizi iten bir kütle olacaktır, çok yavaş giderek işinizi görür ama bir saatlik yol bile size eziyet olur,
    kamp yapmak için motoru aşırı yüklediğinizde bile yolculuklarda sıkıntı yaşıyorsunuz birde arkadan karavan çekmeyi hayal bile edemiyorum.

Illa yapacagim diyorsaniz en azindan römorkun frenlerinin olmasina dikkat ediniz. Ayrica trafikte rahat etmeniz icin ceki demirinizin ruhsata isli oldugundan emin olun. 750 kg alti icin belki ehliyet gerekmeyebilir ama ceki demirinin isli olup olmamasina bakiyorlar.
    Alman_, mertowski, hellcoder ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Metehan07-70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Elinize sağlık, umarım istediğiniz gibi olur. Şahsi düşünce ve zevkinizdir ama benim düşüncem motosiklet ruhuna amacına ters bir olay. İş için gerekir o ayrı bir şey. Ama keyf için benim tanımladığım motosiklet amacına ters. Ben artçı almayı bile sevmem, kaldı ki arkadan bir şey çekmek...?
    hellcoder bunu beğendi.

sallami - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Downtown350i/Dominar 400
    Gerçi yapıp bitirmişsin ama, biraz daha katlanır, hacmi küçülen bir şey daha iyi olabilir miydi?
    hellcoder bunu beğendi.
    ''Bir adam hangi yolda gidiyorsa, o yol onun kendi seçimidir.'' İp Man

Motosikleti
    Honda CB 500 F
    Arkadaşlar bu siteyi inceleyin. Ben bunlardan almayı düşünüyorum.
    https://www.turtoy.com/96-turtoy-motto.html[/B]
    hellcoder bunu beğendi.

Motosikleti
    Benelli TRK502
    Alıntı Cenk Ayvaz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gezenbilir formunda bu konu tartisilmis ve su sekilde bir bilgi buldum. Bana cok mantikli geldi.

hem karavan merakı hem motosiklet sevdalı biri olarak ben son noktayı koyayım,
    teknik olarak evet
    rahatlık ve tehlike açısından hayır
    karavan çekilirmi çekilir, 250cc motor bile başoğlunun carettasını çeker,
    fakat çok tehlikeli, her an sizi düşürebilir, arkada salınım yaptığı zaman çok kolay dengenizi bozar, çukurlara dikkat etmeniz lazım, ani frenleme yaptığınızda arkadan sizi iten bir kütle olacaktır, çok yavaş giderek işinizi görür ama bir saatlik yol bile size eziyet olur,
    kamp yapmak için motoru aşırı yüklediğinizde bile yolculuklarda sıkıntı yaşıyorsunuz birde arkadan karavan çekmeyi hayal bile edemiyorum.

Illa yapacagim diyorsaniz en azindan römorkun frenlerinin olmasina dikkat ediniz. Ayrica trafikte rahat etmeniz icin ceki demirinizin ruhsata isli oldugundan emin olun. 750 kg alti icin belki ehliyet gerekmeyebilir ama ceki demirinin isli olup olmamasina bakiyorlar.
    Arka Frensiz olursa evet. Arka tarafta çift taraflı fren mevcut. Ön Kaplin kısmı sarhoş diye tabir edilen bilya sistemi olduğundan çektiğinizi çok hissetmiyorsunuz.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:38 ----------

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:41 ----------

Alıntı deniz034 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bu siteyi inceleyin. Ben bunlardan almayı düşünüyorum.
    https://www.turtoy.com/96-turtoy-motto.html[/B]
    Tasarım olarak evet güzel kullanım ve kalite için önce bir incelemenizi tavsiye ederim.

Birkomat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Vespa PX200e - Elektrikli
    Hocam eline sağlık şu an ne durumda proje?

Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aslında bu moto karavan işi tam benlik. Haftasonu Çatalca-Saray arası bir yerde ormanlık alanda karavanı bırakıp park edeceğim, sonrasında tüm gün haşır huşur o yollarda gezeceğim. Akşam karavanın yanına gelip demleneceğim, yemek yiyeceğim, karavanda da uyuyacağım. Sabah da karavanı alıp geri döneceğim.
    Oralarda bir kampingle anlaşıp karavanı sürekli de bırakabilirsin. Karavanı olan Kuzenim öyle yapıyor, Anadolu yakasında oldukları için Ömerli taraflarında bir karavan kampı ile anlaşmıslar, karavan süreki orada duruyor, hafta sonu gidip karavanda takılıyorlar, yazın okullar tatil olunca karavanı arabanın arkasına takıp antalya taraflarında bir yere çekip bütün yazı karavanda geçiriyorlar kışın yine aynı yere dönüyorlar.

Ama bana sorarsan karavan ile uğraşana kadar çadırda kalırım.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Oralarda bir kampingle anlaşıp karavanı sürekli de bırakabilirsin. Karavanı olan Kuzenim öyle yapıyor, Anadolu yakasında oldukları için Ömerli taraflarında bir karavan kampı ile anlaşmıslar, karavan süreki orada duruyor, hafta sonu gidip karavanda takılıyorlar, yazın okullar tatil olunca karavanı arabanın arkasına takıp antalya taraflarında bir yere çekip bütün yazı karavanda geçiriyorlar kışın yine aynı yere dönüyorlar.

Ama bana sorarsan karavan ile uğraşana kadar çadırda kalırım.
    Yok abi düşündüm de karavan da bana göre değil çadır da. Benim olayım oteldir.
    espresso ve ilker a. bunu beğendiler.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)