Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 123

Bir Bobber Hikayesi

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    XT660Z Tenere 2014 ve XRV750 Africa Twin 1998
    FİNAL!
    Sonunda projemizi neredeyse bitirdik. Boydan boya şeritiydi km saatiydi arka tekerin şerit boyasının düzeltimiydi küçük şeyler kalsa da son halini paylaşalım istedik. En kısa sürede gündüz gözüyle videosunu ve fotosunu paylaşacağız kısmetse.

Görüşmek üzere
    ayetlervaray, YasinC, YAHYaONUR ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ayetlervaray - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superlight 200
    çok güzel görünüyor. elinize sağlık.
    macAs bunu beğendi.

YasinC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Çok güzel olmuş emeğinize sağlık. Ancak ben hala arka şok emici olmamasının tehlikeli olacağı kanısındayım.
    macAs bunu beğendi.

YAHYaONUR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200 NS/ Yamaha tracer 700
    Çok güzel oldu valla çok beğendim, ama birde video isteriz şöyle tır tır tır endamınıda görelim
    macAs bunu beğendi.

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Eğer topa tutulmayacaksam, fena değil ama güzelde değil.
    Lastikler hiç boyanmasa daha güzel olurmuş,
    Depo üzerindeki beyaz kısım da lastiklerle uyum sağlasın diye yapılmış belli ki ama, o da olmamış.
    Aynalardaki altın sarısı ve pembe renk siyasın asaletini yok etmiş.
    Far çok büyük ve ön düzenle arasındaki mesafe çok fazla, arada kalan açıklıkdan dolayı far daha da anlamsız durmuş.

Tabiki el emeği, şevkinizi kırmak gibi olmasın ama, harcadığınız vakit ve paraya göre daha güzel birşey çıkabilirdi sanki ortaya.
    Ellerinize sağlık
    35Türk ve macAs bunu beğendiler.

Motosikleti
    Öncelikle herkese güzel yorumlari için çok teşekkürler.

@Yasinc Bey şehir turu yaptık ve çok şükür hem konfor açısından hem güvenlik açısından bir sorun yaşamadık. :D

@Lucas Bey değerli yorumunuz için teşekkür ederim.
    Keşke gönderideki yazanlara dikkat etseydiniz. Daha proje bitmedi ki. Lastik rengi konusunda sizin zevkinize saygımız sonsuz.
    Ancak far boşluğunda km saati daha koyulmadıgından ötürü boşluk var. Aynalar ise şuan orjinal renginde, deneme sürüşü için direk taktık daha boyanacak. Km saatinin çerçevesi de fildişi olacağından bizim zevkimize göre depo üstü rengi ve lastiklerle bir bütün olacaktir.

Şuanki gidişata göre baktığımızda biz çok yorulduk çok eğlendik cok heyecanlandik ve motorumuzu çok sevdik. Bittiği zaman da bariz bir şekilde son halini çok seveceğimizi düşünüyoruz.
    Kendi zevkiniz haricinde çünkü o size özeldir, gördüğünüz kusurları sorunları söylemekten çekinmeyin lütfen.
    Kalın sağlıcakla.

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı macAs adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle herkese güzel yorumlari için çok teşekkürler.

@Yasinc Bey şehir turu yaptık ve çok şükür hem konfor açısından hem güvenlik açısından bir sorun yaşamadık. :D

@Lucas Bey değerli yorumunuz için teşekkür ederim.
    Keşke gönderideki yazanlara dikkat etseydiniz. Daha proje bitmedi ki. Lastik rengi konusunda sizin zevkinize saygımız sonsuz.
    Ancak far boşluğunda km saati daha koyulmadıgından ötürü boşluk var. Aynalar ise şuan orjinal renginde, deneme sürüşü için direk taktık daha boyanacak. Km saatinin çerçevesi de fildişi olacağından bizim zevkimize göre depo üstü rengi ve lastiklerle bir bütün olacaktir.

Şuanki gidişata göre baktığımızda biz çok yorulduk çok eğlendik cok heyecanlandik ve motorumuzu çok sevdik. Bittiği zaman da bariz bir şekilde son halini çok seveceğimizi düşünüyoruz.
    Kendi zevkiniz haricinde çünkü o size özeldir, gördüğünüz kusurları sorunları söylemekten çekinmeyin lütfen.
    Kalın sağlıcakla.

Tekrar merhaba, konuyu okudum, en başında Final yazdığınız ve ufak ayrıntıların kaldığını belirttiğiniz için bende yapıştırdım cevabı
    Bu işler zevk ve bütçe meselesi. Herkesin zevki ve bütçesi farklı. Çok az bütçelerde çok güzel şeyler ortaya çıkabilirken, çok büyük bütçelerle çok kötü şeylerde ortaya çıkabilir.
    Mühim olan az bütçe ile güzel şeyler ortaya çıkarabilmek tabiki benim hayat felsefeme göre. Lütfen beni yanlış algılamayın, eleştirim güzelleştirmek için yermek için değil

Ben de ufak tefek bir kaç proje yapmıştım kendi motorlarımda.
    İncelemek isterseniz ve övünmek yada sizi yermek olarak algılamazsanız, size fikir vermesi açısından linki aşağıda paylaşıyorum.
    Tekrar elinize sağlık ve kolay gelsin

http://www.motosiklet.net/forum/mt-k...rambler-3.html
    Legends may sLeep.. But they never diE..!

Birkan07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yzf R-125 / Honda Today 50 / Ninja 250r / Xmax 250
    Emeğinize sağlık arkadaşlar.

Aynı rengi değişecek demişsiniz, tamam.
    Farın etrafına güzel bi bandana sarılıp o çirkin kalabalık kaybedilebilir.
    Egzosa sargı bezi şart bence.
    Depo üstü kesinlikle gövde rengi olmalı, orada bi canlılık istiyosanız en basiti daha canlı renk veren bi led takabilirsiniz içine. İmkan varsa daha modern bi gösterge.
    Elcik ve manetler değişmeli.
    Gidon değişebilir.
    Pegler değişebilir

Yani imkanlar doğrultusunda çok şey yapılabilir, önemli olan sizin sevmeniz tabi ama ilk acemilik atma işi bu sizin için. Kazasız belasız.

Öncelikle çok güzel olmuş ve ben buradayım diyor resmen makine elinize emeğinize sağlık tabii ki herkesin kendi zevki ve tabii ki kusursuz değil ama naçizane tavsiye vermem gerekirse , belki tel jant, biraz daha uzun çamurluklar, belki amortisör körükleri ve eski klasik bmw lerdekine benzer biraz daha uzun farlar daha güzel durabilirdi

Bu arada lastiklerin rengine bayıldım ama kirlenince veya boya atmaya veya solmaya başlayınca kötü görünmez umarım

Motosikleti
    Alıntı Birkan07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Emeğinize sağlık arkadaşlar.

Aynı rengi değişecek demişsiniz, tamam.
    Farın etrafına güzel bi bandana sarılıp o çirkin kalabalık kaybedilebilir.
    Egzosa sargı bezi şart bence.
    Depo üstü kesinlikle gövde rengi olmalı, orada bi canlılık istiyosanız en basiti daha canlı renk veren bi led takabilirsiniz içine. İmkan varsa daha modern bi gösterge.
    Elcik ve manetler değişmeli.
    Gidon değişebilir.
    Pegler değişebilir

Yani imkanlar doğrultusunda çok şey yapılabilir, önemli olan sizin sevmeniz tabi ama ilk acemilik atma işi bu sizin için. Kazasız belasız.
    Güzel tavsiyeleriniz için teşekkürler öncelikle. Acemi olduğumuz çok doğru ancak soyledikleriniz acemilik ile değil zevk ile alakalı. Biz böyle sevdiğimiz için böyle yaptık yorumunuz için teşekkürler.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:21 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:14 ----------

Alıntı buteo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle çok güzel olmuş ve ben buradayım diyor resmen makine elinize emeğinize sağlık tabii ki herkesin kendi zevki ve tabii ki kusursuz değil ama naçizane tavsiye vermem gerekirse , belki tel jant, biraz daha uzun çamurluklar, belki amortisör körükleri ve eski klasik bmw lerdekine benzer biraz daha uzun farlar daha güzel durabilirdi

http://www.columbia.edu/~fdc/germany/bmw-r26.jpg

Bu arada lastiklerin rengine bayıldım ama kirlenince veya boya atmaya veya solmaya başlayınca kötü görünmez umarım
    Çok iyi dediniz çok güzel dediniz ancak tel jant sadece dragstar uyumlu o da çok pahalı diye yapamadık. Ama körük sipariş vericez inşallah. Çok teşekkür ederiz.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:21 ----------

Alıntı Lucas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tekrar merhaba, konuyu okudum, en başında Final yazdığınız ve ufak ayrıntıların kaldığını belirttiğiniz için bende yapıştırdım cevabı
    Bu işler zevk ve bütçe meselesi. Herkesin zevki ve bütçesi farklı. Çok az bütçelerde çok güzel şeyler ortaya çıkabilirken, çok büyük bütçelerle çok kötü şeylerde ortaya çıkabilir.
    Mühim olan az bütçe ile güzel şeyler ortaya çıkarabilmek tabiki benim hayat felsefeme göre. Lütfen beni yanlış algılamayın, eleştirim güzelleştirmek için yermek için değil

Ben de ufak tefek bir kaç proje yapmıştım kendi motorlarımda.
    İncelemek isterseniz ve övünmek yada sizi yermek olarak algılamazsanız, size fikir vermesi açısından linki aşağıda paylaşıyorum.
    Tekrar elinize sağlık ve kolay gelsin

http://www.motosiklet.net/forum/mt-k...rambler-3.html
    En kısa sürede projenizi inceleyip feyz almaya çalışacağız çok teşekkür ederiz.

Motosikleti
    Kuba SL200
    Emeğinize sağlık ben çok beğendim tek eksik bir v twin motor atmak kalmış. Onu da halledin sizden kopyalayıp ben de yapacağım

Motosikleti
    Alıntı Valerosso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Emeğinize sağlık ben çok beğendim tek eksik bir v twin motor atmak kalmış. Onu da halledin sizden kopyalayıp ben de yapacağım
    V-twin olarak virago 535imiz var ancak askerlikten ötürü geldikten sonra kısmetse. Güzel yorumunuz için çok teşekkürler
    Cenaheyn bunu beğendi.

sinan151 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Activa S
    Lastiklere 25tlye yanak alıp takmalıydınız bence lastikler hariç güzel
    .......

Ekarademir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 640 Adventure
    Çok güzel olmuş ve dahada güzel olabilir. Bende tel jant ve uzun far diyorum. Eski planetlerin farı takılabilir.

BlackGhost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba SL200 - Honda BlackWidow 2001 (Chaos MC)
    eski bir custom sl200 sahibi olarak yaptığınız çalışma güzel olmuş.bober tarzı zaten yakışıyor sl200e.Burada benim gördüğüm eksik taraf ,motora ilk baktığımda cidden sırıtan dikiz aynaları olmuş.gerek renk gerekse elcik başı konumu çirkin ve kullanışlıda değil.bunun yerine orjinal aynalarını kütklüklerin altına monte ederseniz daha farklı bir görüntü elde edeceksiniz ve açı olarakda görüşünüz artacak.birde boyaa işleminde keşke manetleride boyama yapsaydınız bir takım görüntüsü oluşurdu.şahsen sele renginide ben siyah olarak yaptırırdım.Gösterge panelini beyaz yapmışsınız,belki far kafasından arka çamurluya kadar 2 beyaz şerit geçerek görüntü derinliğini artırabilirdiniz,bunlar keyifi tercihler.old scool tarzı bir yapısı olmuş dolayısıyla motordaki en ufak ayrıntılar iyi yada çirkin olmasını gözler önüne seriyor.
    Şahsi İnstagram Hesabım: _hayalet_ct.mc
    Chaos Turkey MC - instagram: chaos.turkey.mc
    Superlight Türkiye Facebook Sayfamız: slturkiye

Motosikleti
    Alıntı BlackGhost adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    eski bir custom sl200 sahibi olarak yaptığınız çalışma güzel olmuş.bober tarzı zaten yakışıyor sl200e.Burada benim gördüğüm eksik taraf ,motora ilk baktığımda cidden sırıtan dikiz aynaları olmuş.gerek renk gerekse elcik başı konumu çirkin ve kullanışlıda değil.bunun yerine orjinal aynalarını kütklüklerin altına monte ederseniz daha farklı bir görüntü elde edeceksiniz ve açı olarakda görüşünüz artacak.birde boyaa işleminde keşke manetleride boyama yapsaydınız bir takım görüntüsü oluşurdu.şahsen sele renginide ben siyah olarak yaptırırdım.Gösterge panelini beyaz yapmışsınız,belki far kafasından arka çamurluya kadar 2 beyaz şerit geçerek görüntü derinliğini artırabilirdiniz,bunlar keyifi tercihler.old scool tarzı bir yapısı olmuş dolayısıyla motordaki en ufak ayrıntılar iyi yada çirkin olmasını gözler önüne seriyor.
    Yorumunuz için teşekkürler.
    Soyledikleriniz kendi zevkinize göre olan şeyler , bizim yaptığımız ise kendi zevkimize göre.
    Bahsettiğiniz eksiklere gelince, şerit, aynalar boyanacak, çerçevesi aynı şekilde beyaz boyanmış km saati takılacak. Ve bunların hepsini geçmiş yorumlarımizda belirtmiştik, okuma zahmetine düşerseniz...

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:56 ----------

Alıntı Ekarademir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok güzel olmuş ve dahada güzel olabilir. Bende tel jant ve uzun far diyorum. Eski planetlerin farı takılabilir.
    Tel jant çok istedik ama çok pahalıya geliyor :(

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:57 ----------

Alıntı sinan151 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Lastiklere 25tlye yanak alıp takmalıydınız bence lastikler hariç güzel
    Yorumunuz için teşekkür ederiz, yanak konusuna geçerli bir açıklama yapmistik üst gonderilerde

Ekarademir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 640 Adventure
    Niye pahalıya gelsin ? Eski Mz jantı alın hatta 18 jant. Büyük jant süper durur. Çıkması 100 lira filan. Jawa jantıda olur oda 18. Ona bide kalın lastikle süper durur. Mzin ön disk arka kampana. Km sayacı hariç uydurulur. Hatta km sayacı bile uydurulur. Cg jantıda ucuz bak. Çıkması 100 liraya bulunur. Letgoda bol.

Motosikleti
    Vay be ne günlermiş. Dostlar siz siz olun dostlarınızın kıymetini bilin. İsteyerek veya istemeyerek kimseyi kırmayın.Sonra benim gibi aval aval ekrana bakarsınız böyle.

Fotoğraflar kayıp
    Adresler değişmiş
    İmkansız olmuşuz
    Hayattayken üstelik

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)