Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CB125 E scrambler yada cafe racer'a dönüşür mü?Yoksa Bajaj Boxer mı?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    HONDA CBR 600 RR 2010
    Merhaba arkadaşlar,

Ankara'da yaşayan bir motosiklet kullanıcısıyım. Aktif olarak günlük ulaşım amaçlı,keyif hissi olmadan motosikletimi kullanıyorum. Tek amaç ucuza hızlı,vakit kaybetmeden yol almak...

Fakat bunu yaparken nasıl olur da daha çok zevkini çıkarabilirim diye düşündüm.Evvelki racing motosikletimden dolayı şekil ve ses diye cevap verdim kendi soruma...

Alternatiflerim arasındaki Cafe racer yada scrambler denen tarz son zamanlarda hoşuma gitmeye başladı özellikle Bajaj Boxer modeline yapılan uygulamalar çok hoş...

Bundan sonrası için 3 aşamalı sorum olacak.
    1.Sizce elimdeki CB125E modeli o tarz bir şeye dönüştürülebilir mi?
    2.Hazır yapılmış olarak satılan Bajaj Boxer; http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-bajaj-boxer_scrambler_ozel-yapim_bay-moto-225870404/detay ilanındaki gibi birşey alınabilir mi?
    3.Bajaj Boxer'ın sıfırı 3250 TL ye satılıyor alıp kendimiz yapsak daha mı uygun olur?

Düşüncelerini belirten arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Scrambler ve cafe racer projelerinin bence 2 temel sorunu var.

1. Tel jant. Ülkemizdeki özellikle uygun fiyatlı düşük ccli motorlar genelde çelik jantli (yahut her ne deniyorsa ona)

2. Sele sorunu. Cafe ve scrambler lar 2 kişilik düz sele ile kullanılır. Lakin yeni motorlar buna pek izin vermiyor.

Ha olmaz mı? Bal gibi olur bence. Rkv 200 den (rks titanic 200) dahi yapılmış scrambler lar var.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:02 ----------

Boxer konusunda da bir şeyler söyleyeyim. Ben boxerdan yapacak olsam alırım kendi zevkine göre yaparım. Boxer da beni düşündüren şey istanbul içi performansı.

TamGazDevam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125 08' / HONDA CIVIC VTEC 1.6 04'
    Hocam benim bi sorup olacak, bu tarz motorlar ruhsata geçerken bi problem yaratmıyor mu? pek bilgim yok bu konuda beni aydınlatırsanız sevinirim.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)