Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Jant Düzelteme ve Boyanması

Motovento
    REKLAM ALANI
    sinka251 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf150
    Herkeze iyi günler yaptığım bağzı işlemleri sizinle paylaşmak istedim.Jantımda iki adet çarpmadan dolayı yamukluk vardı ve jant kenarlarından hava kaçırıyordu.Lastikleri cıkardığımda lastiğin oturduğu yanaklar baya bi oksitliydi boyamam gerektiğine karar verdim ve işe koyuldum.
    Bu jantın ilk hali şidi düzeltme işine geçiyorum.

İki adet çekice ihtiyacımız var,çekici yamuk olan yere dayayarak diğer çekiçle vuruyoruz bu hareketi defalarca tekrarlıyoruz taki düzelenekadar,dikkat etmemiz gereken bir husus var fazlada hızlı vurmamak jantı çatlatabiliriz.

Jant ilk önce kesme tasına taktığım tel fırçayla temizledi ardından ince bir zımparayla güzelce zımparalıyoruz,zımpara sonrası tinerle temizleyebiliriz zımparanın amacı hem eski pislikleri kaldırmak hemde boyanın pürüzlü yüzeye tutunmasını sağlıyor.

Boya işleminde kullanacağım boya epoksi astar,epoksi sonkat boya ve sertleştirici.Astar boyayı uygun bir tinerle inceltip sertleştiriciyide ilave ediyoruz,ardından iyice karıştırıyoruzve boyamıza başlıyoruz.Boya tabancasındaki boya miktarını az açıyoruz 1 kat boyadıktan sonrabiraz kurumasını bekliyoruz ve ikinci katıda boyuyoruz ve birgün kurumaya bırakıyoruz.

Boyamız kuruduktan sonra p600 ince zımpara ile astar boyamızın üzerini biraz zımparalıyoruz maksat çizilsin söylediğim gibi boya iyi tutunsun.Ardından yine jantı temizliyoruz bukez hava veya bezle emiliyoruz ve son kat boyanına da karışımını yaparak boyama işlemini yapıyoruz ben tek kat geçtim yeterli geldi işlem sonunda gayet güzel oldu jant kenarlarındaki kaçaklar kalmadı,jantı komple boyamadığıma pişman oldum birdahaki lastik değişiminde inşallah...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ucanteneke5 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Super Tenere xt1200z. Actros 1841 megaspais.
    eline sağılık iyi olmuş ama kenardaki tırtıklar gitiğinden inşallah lastıkte kayma yapmaz.
    yaptığın boya aslında dışa da yapsaymışın çok güzel olcakmış.

hasanrs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Asya AS 150 T1 7k, SYM GTS250i Evo16k, Yamaha R25
    Jantın rengi süper olmuş ama bir de yandan foto koysaydın.
    http://www.gunceltrend.com Binicem üstüne... Vurucam kırbacı!

Motosikleti
    cbf150
    Yandn foto boymdığım için koymadım.Birdahi sefere komple boyrım zımpara işi by zahmetli boy işi 5 dk sürüyor.

boora - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha ybr 125 esd
    guzel olmus eline saglik. bu jantlar tubeless dubleks neyse iste ic lastiksiz lastige uygunnmu ? jantlarin kenarlarinda lastigi tutacak cikinti yok. benimkinde de yok ta dubleks yapasim var

Motosikleti
    cbf150
    Cbf 150 cantlari dubleks lastik taktim senin kinede uymasu lazim
    boora bunu beğendi.

hasanrs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Asya AS 150 T1 7k, SYM GTS250i Evo16k, Yamaha R25
    Sadece jantı döndürecek ve fırçayı sabit tutacak bir mekanizma olsa zımparalamak da uzun sürmez. Sürekli yapıyorsan bu işi denemek lazım.
    http://www.gunceltrend.com Binicem üstüne... Vurucam kırbacı!

Motosikleti
    cbf150
    Iki jant boyadigim icin gerek yok

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)