Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mat siyaha boyama (yardım)

Motovento
    REKLAM ALANI
    BoranAkkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 MG DELUXE
    Merhaba arkadaşlar.
    MG DELUXE 125 model bir Mondial'im var ve aldığımdan beri hiç bir yerinde oynama yaptırmadım. 1000 bakımından sonra biraz değiştirmeyi aklıma koydum ve internette çok muhteşem bir motor gördüm.
    Motorun fotoğrafı:

Arkadaki demiri çıkarıp böyle tekli demir attırcam. (Aklımdaydı)
    Tekerlere kırmızı şerit çektircem (Aklımdaydı)
    Mat siyaha boyatcam (Fotoğraftan ÖZENDİM)
    Aklımdaydı'ları bilerek yazdım ki "özenti" demesinler
    Şerit ve arkadaki tutunma demiri en kolayları. Benim öğrenmek istediğim şey, motoru kendi başıma boyayabilir miyim?
    Zımparalama işlemi ile ilgili bir sürü bilgiye ulaştım ve bu konuda bir sorunum yok. Yapabileceğime inanıyorum ki bu tür konularda yetenekliyimdir biraz. Tecrübe tabii ki gerekli fakat düşe kalka öğreniyor insan en doğruya ulaşmayı.
    Öğrenmek istediğim şey boyama bölümüdür. Mat siyah boya bulunur mu satın almaya kalksam? Kaç kere kaç kat boyamam gerekir hangi aralıklarla? Bunlarla ilgili tecrübe sahibi olunan bilgiler verirseniz gerçekten sevinirim.
    Fotoğraftaki gibi sadece depo ve kenardaki 'ismini bilmediğim' "insured by mafia" yazan kısımdaki kutucukları boyiycam (plastik).
    Tecrübeli kişilerin yorumlarını bekliyorum.
    Kolay gelsin herkese.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    aLp_X - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Custom
    Kendi başına ancak sprey boya ile boyayabilirsin kalitelisinin kutusunu 10tlye temin edebilirsin lakin fazla dayanmaz zamanla atma yapar. En makulu bir boyacıya götürmen olur. Kaliteli bir boyaya matlaştırıci girilerek tabanca ile atılır. Tabi atmadan önce macunlama astarlama gibi aşamalardan geçer. Bu yöntem ile yapıldığında oldukça uzun ömürlü olacaktır.

gursus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR600F
    ve de bir o kadar masraflı

yusufozugenc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-07 Race Blue
    mat siyah folyo kaplama da yaptırabilirsin hem daha pratik, daha hesaplı olur hem de orjinaline dönmek istediğinde kolayca dönebilirsin. Ayrıca orijinal boyasını da korumuş olursun. Kendin yapmak istiyorsan da internetten folyoyu alır, internetten nasıl yapıldığını biraz araştırır kendin de yaparsın

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)