Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 23456 ... SonuncuSonuncu

A'dan Z'ye 0'dan bobber adı da Biber hem de dizel

Motovento
    REKLAM ALANI
    enginogurlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    loading...
    dizel motorun arka kısmında duran motor şanzıman için kullanılıyor sanırsam. Çalışmalar güzel devamını bekliyorum sabirsizlikla yürür halini görmek istiyorum

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    sonofwind - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Zongshen Zs 200 ve Honda Transalp xl650v
    Alıntı Salih_T adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eline sağlık... keyfle takip ediyorum.. bu şekilde parça parça resimlerle dizi misali izliyoruz gelişmeleri..
    Çok teşekkürler.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:46 ----------

Alıntı enginogurlu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dizel motorun arka kısmında duran motor şanzıman için kullanılıyor sanırsam. Çalışmalar güzel devamını bekliyorum sabirsizlikla yürür halini görmek istiyorum
    Aslında şuanda gayet güzel yürüyor lakin redüksiyonla uğraşıyorum.Şanzımanda geliştirmeye açık.Teşekkürler buarada.
    ÖFKE GEÇİCİ BİR ÇILGINLIKTIR;HÜKMETMEYE BAK,YOKSA O SANA HÜKMEDER.
    HORATIUS

cenkito - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    youtube link i varsa tekrar yazarmısınız bende izlemek isterim

altınkartal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Aslında hatırladığım kadarıyla kanuni tiger 250 ye dizel motor uyarlanmıştı bilginiz var mı ??

FatihC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2018 MH 150 Drift
    Alıntı altınkartal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aslında hatırladığım kadarıyla kanuni tiger 250 ye dizel motor uyarlanmıştı bilginiz var mı ??
    http://www.motosiklet.net/forum/moto-sohbet/78840-kanuni-tiger-d-tech-350-dizel.html
    "Bu forum bilgi ve tecrübe paylaşım forumudur, Konularımda ve mesajlarım da yazdığım hiçbir şey doğru değildir tamamen kendi kişisel düşüncelerimdir."

Motosikleti
    [QUOTE=altınkartal;3158037]Aslında hatırladığım kadarıyla kanuni tiger 250 ye dizel motor uyarlanmıştı bilginiz var mı ??[/QUOTE

Dikkat ederseniz ;ben amatör anlamda ilk dedim.Galiba bu şekilde kendi imkanlarıyla yapan yok yanlışım varsa düzeltin lütfen.Burda arge de benim,mühendis de benim,tekniker de benim.Beyin fırtınasının eksikliğini çok hissettim.Kanuni koskoca fabrika onun yapmaması zaten düşünülemez.Tiger 250 dizeli biliyorum o motorun duruşunda bir gariplik vardı yanlış hatırlamıyorsam.Eğer benim ki gibi vibrasyonu azsa ve de sürat makulse imal etmemelerini anlayamadım.
    HORATIUS

[QUOTE=sonofwind;3158055]
    Aslında hatırladığım kadarıyla kanuni tiger 250 ye dizel motor uyarlanmıştı bilginiz var mı ??[/QUOTE

Dikkat ederseniz ;ben amatör anlamda ilk dedim.Galiba bu şekilde kendi imkanlarıyla yapan yok yanlışım varsa düzeltin lütfen.Burda arge de benim,mühendis de benim,tekniker de benim.Beyin fırtınasının eksikliğini çok hissettim.Kanuni koskoca fabrika onun yapmaması zaten düşünülemez.Tiger 250 dizeli biliyorum o motorun duruşunda bir gariplik vardı yanlış hatırlamıyorsam.Eğer benim ki gibi vibrasyonu azsa ve de sürat makulse imal etmemelerini anlayamadım.
    Yanlış anlamayın ben sizin ilk dizel motorlu motosiklet olayına binayen söylemedim şimdi aklıma gelince soriyim dedim. O aracın durumunu merak ediyordum pek bilgi yoktu hakkında çünkü, hatırladığım kadarıyla.

Motosikleti
    [QUOTE=altınkartal;3158072]
    Alıntı sonofwind adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Yanlış anlamayın ben sizin ilk dizel motorlu motosiklet olayına binayen söylemedim şimdi aklıma gelince soriyim dedim. O aracın durumunu merak ediyordum pek bilgi yoktu hakkında çünkü, hatırladığım kadarıyla.
    Yok canım yanlış anlayacak herhangi bir durum yok.Buarada konuya olan ilginizden dolayı da teşekkür ederim.Sadece amatör olarak bir ilk olduğunu düşünüyorum.
    HORATIUS

[QUOTE=sonofwind;3158107]
    Yok canım yanlış anlayacak herhangi bir durum yok.Buarada konuya olan ilginizden dolayı da teşekkür ederim.Sadece amatör olarak bir ilk olduğunu düşünüyorum.
    Asıl ben teşekkür ederim, türklerden böyle uğraşlar görmek beni çok sevindiriyor bu tür işlerle uğraşanlara ilgili olmamak yanlış olur zaten.

delidoktor96 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Abi gerçekten harika ileride bende yapmak istiyorum bir tane inşallah ben daha çok go-kart istiyorum. ellerine sağlık abi

Alıntı delidoktor96 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi gerçekten harika ileride bende yapmak istiyorum bir tane inşallah ben daha çok go-kart istiyorum. ellerine sağlık abi
    donanımhaber forum go kart yapalım konusuna gelirsen yardımcı olmaya çalışırız

Motosikleti
    Evet arkadaşlar.Şesemi kurarken çektiğim fotoğrafların videosu.Tıklayın youtube da çoşalım
    TATLIHIZ bunu beğendi.
    HORATIUS

Motosikleti
    Evet arkadaşlar işte farlar ve bolca kablo.Şu stop farı yuvarlak olsaydı daha güzel olacaktı ama 8tl ye ancak bu kadar.
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    Bu da tesisata elektrik verilmiş hali bir adette sigorta ekledim ne olur ne olmaz.
    [IMG][/IMG]
    albaywolf ve seyyid47 bunu beğendiler.
    HORATIUS

Bence stopun yeri çok kötü stopta tipsiz 5 lirays alacağınız kırmızı ledle çok hoş bir görüntü oluşturabilirsinin bence

delidoktor96 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bencede yeri berbat olmuş bu benim düşüncem tabii ama selenin arkasına bir yere daha güzel olabilirdi

Motosikleti
    Bence stopun yeri çok kötü stopta tipsiz 5 lirays alacağınız kırmızı ledle çok hoş bir görüntü oluşturabilirsinin bence
    Led de olabilir ama sanki modern-klasik bir görünüm için ben hala yuvarlak stoptan yanayım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:54 ----------

Alıntı delidoktor96 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bencede yeri berbat olmuş bu benim düşüncem tabii ama selenin arkasına bir yere daha güzel olabilirdi
    Aslında araştırdığım ve gördüğüm kadarıyla bobberlerde stop sele altına konmuyor.Genel de sol tarafa konuyor.Özeleştiri yapmam gerekiyorsa yuvarlak bir stopla şase yanına daha yakın bir şekilde yapılmış olsa çok daha hoş olur.Bu da benim kendimce kanaatim.Konuyu beğenen,takip eden ve geliştirme amaçlı eleştiri yapan arkaşlara teşekkür ederim.
    HORATIUS

tr_select - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    uǝq ɯıɯɐpɐ sɹǝt
    Kırmızı led şerit çekilse koltuğun arkasına stop görevi için, çokmu apaçimsi olur ?

Salih_T - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Salcano Wolf 125cc, Bajaj Pulsar NS 200
    Alıntı tr_select adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kırmızı led şerit çekilse koltuğun arkasına stop görevi için, çokmu apaçimsi olur ?
    benimde aklıma gelmişti... ledlerde yapılacak bir stop ama teksıra cılız kalacağı için en azından 3 sıra şeklinde olabilir.. yada oval bir stop koltuk arkasına, hiç olmadı mevcut lamba biraz büyük kaçmış gibi birazdaha küçük yuvarlak lamba daha hoş olur gibi...

ha tabi bunları söylemek kolay, bide bunları bulmak, yapmak ve maliyeti var ki orası ayrı bizimkisi sadece beyin fırtınası....
    "Ne Mutlu Türküm Diyene" M.Kemal ATATÜRK
    Salcano Wolf 125 28.03.2014 - 02.05.2016 (11.800 km)
    Bajaj Pulsar NS 200 Trafiğe Çıkış: 09.05.2016 (46.500 km)

Start,Stop , far düğmesini diğer terminalleri görünmeyen bir yere saklayabilirsin.Depo veya sele altı,Boğaz ile iskeletin birleşme noktası,sele önü ,Plakalık dahi olabilir(Senin hayal gücüne bağlı).led yada benzeri şeyler kullanıp güzelim motoru pavyona çevirme.Eski Otomobil pistonu,Kaykay tekerleği veya tornada işleyebileceğin alüminyum,Bakır bir parçadan konik sekilde bir stop yapabilirsin.Saglıcakla...

video su vardı.
    http://specialseventynine.blogspot.com/

Motosikleti
    Alıntı Salih_T adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benimde aklıma gelmişti... ledlerde yapılacak bir stop ama teksıra cılız kalacağı için en azından 3 sıra şeklinde olabilir.. yada oval bir stop koltuk arkasına, hiç olmadı mevcut lamba biraz büyük kaçmış gibi birazdaha küçük yuvarlak lamba daha hoş olur gibi...

ha tabi bunları söylemek kolay, bide bunları bulmak, yapmak ve maliyeti var ki orası ayrı bizimkisi sadece beyin fırtınası....
    Arkadaşlar siz led de ısrar ediyorsunuz ama ben pek sıcak bakmıyorum.Gözüm de canladırıyorum ama pek ısınamadım.Beyin fırtınası mı işte aradığım.Teşekkürler ilginiz için.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:22 ----------

Alıntı greyhorse adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Start,Stop , far düğmesini diğer terminalleri görünmeyen bir yere saklayabilirsin.Depo veya sele altı,Boğaz ile iskeletin birleşme noktası,sele önü ,Plakalık dahi olabilir(Senin hayal gücüne bağlı).led yada benzeri şeyler kullanıp güzelim motoru pavyona çevirme.Eski Otomobil pistonu,Kaykay tekerleği veya tornada işleyebileceğin alüminyum,Bakır bir parçadan konik sekilde bir stop yapabilirsin.Saglıcakla...
    video su vardı.
    http://specialseventynine.blogspot.com/
    Kabloları toparlayınca çok da çirkin durmadı ama farları sele altına alma işi hiç aklıma gelmedi ama marşı selenin altına almıştım.Şu kendi stop lambanı kendin yap işi gayet iyi bir akıl.Dediğiniz gibi alüminyum bu konuda bana çok yardımcı olacak.Bilgi ve yardımınız için teşekkürler.
    HORATIUS

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 23456 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)