Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honlanan silindirler

Motovento
    REKLAM ALANI
    TheArcheus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İyi akşamlar, motorum gt 250 r ,daha önce 2 kez rektefiye yaptırıp ikisindede ustadan kaynaklı sıkıntılar yaşadım , bu kez motoru kendım toplayacağım , ancak şöyle bir sorunum var. silindirler 2 kez honlanmasına rağmen usta yine aynı pitonları kullanmıştı , şimdi ben silindirlere göre piston kullanmak istiyorum , piston olçüsüne neye göre karar vereceğiz , yada yine orjinal ebatlarda kullanırsak ne olur (bir arkadaşımdan etek sesi yapacağı bilgisini aldm ) , teşekkürler

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Chronix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Monster 1200
    muhtemelen o silindirler orjinal pistonu kullanamayacağın kadar genişlemiştir.orjinalin ölçüsü 57'mmdir. yeniden gömlek çaktırmayacaksan piston olarak, piyasada 58 ve 58.5 bulursun. daha büyüğü silindir kapağına müdahale gerektirir. silindirleri rektefeciye götürüp 57mm piston kullanıp kullanamayacağını ve kullanamayacaksan silindiri 58 veya 58.5 mm bir pistona göre ayarlanabilirliğini öğren.
    cenkito bunu beğendi.

TheArcheus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Chronix adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    muhtemelen o silindirler orjinal pistonu kullanamayacağın kadar genişlemiştir.orjinalin ölçüsü 57'mmdir. yeniden gömlek çaktırmayacaksan piston olarak, piyasada 58 ve 58.5 bulursun. daha büyüğü silindir kapağına müdahale gerektirir. silindirleri rektefeciye götürüp 57mm piston kullanıp kullanamayacağını ve kullanamayacaksan silindiri 58 veya 58.5 mm bir pistona göre ayarlanabilirliğini öğren.
    t.ederim faydalı bilgiler ,yarın bendeki pistonları bir ölçeyim

Motosikleti
    Yamaha Dragstar 650 classic
    Silindir çapı büyüyeceğinden, piston hareketi esnasında silindir içinde oynayacaktır. Bu da etek sesi denen sesi yapacaktır. Bu durumda ya yeni ölçüye göre piston takacaksın ya da silindirlere gömlek çaktıracaksın, ya da yeni bir set alacaksın.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)