Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

depo boyama hakkında yardım?

Motovento
    REKLAM ALANI
    red-kit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyundai-mover
    Merhabalar sevgili üyelerimizden yardım beklemekteyim.motosikletimin deposunda çok çizik vardı bende bir güzel boyayı kazıdım.sonra beyaz sprey boya ile astar attım.sonra üzerine 6 kat akçali metalik siyah boya attım.Sonra yine akçali parlak sprey vernik ile tam 7 kat vernik uyguladım.ama malesef depoya benzin koyarken depoya benzin döküldü ve benzinin verniği çözip attığını farkettim,deponun hali berbat bir durumda.Acaba tekrar boyayı su zimparası ile kazıyıp nasıl bir boya atsam diyorum?Yardımlarınızı beklemekteyim.tanıdık bir mobilyacı abi var endüsriyel boya alırsan ben sana basınçlı tabanca ile boya atarım dedi,sizce olur mu?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Sprey boyalar çok uyduruk, ne yazıkki çok kısa sürede bozulma yapar benzin dökülmese bile. Bence boşverin o depoyu boyamayı, siyah renk bir çin malı cg125 benzin deposu alın 50 liradan başlayan fiyatlarla bulabilirsiniz. Bağlantı kulaklarını uydurması zor değil.
    red-kit bunu beğendi.

Motosikleti
    Hyundai-mover
    aslında bu boyalar vernik işcilik derken astarı yüzünü geçti diyebilirim.aslında amacım kendim bir şeyler yapmaktı ama olmadı malesef.Peki bu deponun üzerine deri kılıflardan satılıyormu?son çare olarak dediğiniz gibi yapıp yeni bir depo alcam :(

Samet Ağır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF 1000 thunderace ,NC 750 S
    bi sanayiye gidiyorsun.
    100-150 gr dilediğin renk oto boyası alıyorsun...(10 tl civarı)

herşeyi hazırladığında al ki satıcıya içine sertleştiricisini filan at de...

git mobilyacıya...hazır olan deponu 5 dakikada boyasın...
    ertesi gün yerine tak kullan....
    red-kit bunu beğendi.
    Biliyorsan konuş,ibret alsınlar...
    Bilmiyorsan sus ki,seni ADAM sansınlar...

Motosikleti
    Hyundai-mover
    çok teşekür ederim samet abi depoyu zimparaladıktan sonra boyayı alcam.uyguladıktan sonra fotoları atarım inşallah.Bişey sorcam,peki abi depoyu zımparaladıktan sonra astar boya gerekir mi.yoksa saç yüzeye direk boyayalım mı?

Motosikleti
    astar kullanıp yine inceden zımparalarsan daha güzel sonuç alırsın...

Kocaeli İl Temsilcisi piyanist_irf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasakı versys,honda wın-go
    samet kankama aynen katılıyorum arkadaşlar sprey boyaların üzerinde çok amaçlı şeyler yazar , buzdolabı, oto, metal vs.vs. bir sürü zırvadır tamam evet her şey boyarsınız lakin feriştahıda gelse 10 liralık bir sprey boya asla sertleştirici katılmış kaliteli oto boyasının yerini tutmaz ben satandox tan başka boya markası olarak boya tanımıyorum rengi her zaman tam tutar bu gün kendi arabamı boyayacak olsam bu marka kesinlikle tavsiyem olabilirdi , öte yandan akzo diye bir marka daha var ismini tam telaffuz edememiş olabilirim oda iyi bir markadır , ve gram olarak istediğiniz renk çeşidini istediğiniz kadar alabilirsiniz

boyamak iş değil , sprey boyalar daha pratik kolay ve hesaplı gelebilir ama bunun sonrasını düşünmek gereklidir ve boyanacak yüzeyin ehemmiyetine göre boya seçimi yapılmalıdır ,

örneğin : evdeki ocağınızı boyamak istiyorsunuz ! sprey boya kullanmak o kadarda saçma gelmiyor kulağıma ama boyanacak yüzey bir motosikletin yada kendi arabanızın ise durup 2 sefer düşünmeniz icab eder , neden ?

yağmuru var, güneşi var, çamuru var, tüm bu yıpratıcı etkenlere karşı çizilmeyecek ve direnç gösterecek boyalara bizler oto boyası diyoruz , yoksa hepsi boya ve hepsindede bir iş yapınca parlak ve güzel oluyor , ama sonrası yada sürekliliği ?

tabi burada ince datayda çok , boyanın uygulama tekniği ,kurutma tekniği , verniği vs.vs.vs. ama bunlar genel anlamda hepimizin bimesi gereken şeyler çok detaya inip kafa karıştırmanın manası yok

bu arada ben oto boyacı değilim , maksadım bir çok arkadaşın yanlış boya ile yanlış uygulama yaptığına şahit oluyor ve duyuyorum , tabi sizin seçiminiz sprey boya ile arabaya parça boyada uygularsınız hatta komplesinide boyarsınız , yazdıklarım kendi tecrübemle sabittir sprey boyay ile ancak bisiklet boyarım motoruma arabama asla sürmem , paslı dursa daha iyi benim için

yarın bir gün kaliteli boyayla boyayacağım zaman hiç olmassa pası silerken birde atılmış sprey boyayı temizlemeye uğraşmam ,

arkadaşın motorun deposuna da kafam takıldı ???? benzinden vernik etkileniyorsa ahşapta kullanılan vernik filan olmasın ?
    red-kit bunu beğendi.
    | ▌▌| ▌▌▌| ▌▌| ▌▌▌| ▌▌| ▌▌▌|
    |_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_| http://www.irfmotor.com/

Motosikleti
    Hyundai-mover
    irfan abi bir daha sprey boyayı elime almam :( aslında metalik sprey ile depoyu boyadığımda çok güzel bir işçilik çıktığına inanıyordum ama sonu hüsranla bitti.vernik olarak aşağıdaki solvent bazlı akrilik vernik kullandım.aslında sonradan öğrendiğim kadarıyla benzine dirençli bir vernik varmış adı aklıma gelmedi.şimdi elimde berbat bir depo var.şimdi diyorumki sprey boyayı tekrar zımparalayım sonra astar boya atayım sonrada sanayiden oto boyası alıp kompresör ile boyattırayım diyorum doğrumu anladım acaba?bu arada boyayı attıktan sonra üzerine koruyucu birşey atmaya gerek yok galiba değil mi?

Motosikleti
    kısaca.....
    opak boya alırsan gerekmez..
    metalik alırsan boyadıktan sonra üstüne verniğinide atmalısın..
    red-kit bunu beğendi.

Motosikleti
    Hyundai-mover
    tamam samet abi vernik işine girmem artık o yüzden opak boya alırım.bu arada boya konusunda endüstriyel boya da olur demişler di bana sence doğru mu?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)