Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Zaman saati yapımı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Yamaha Süper Tenere XT1200ZE & SYM Joyride 300
    Öncelikle hepinize iyi akşamlar. Aracım olmasına rağmen hem şehiriçi trafiği (trafik, otopark sorunu, vs) hem de yakıt ekonomisi olarak motorsiklet kullanıyorum. Tabi bunlar bahaneleri, asıl MOTORSİKLET TUTKU'mdan dolayı kullanıyorum (aramızda kalsın).
    Gelelim mevzuya; öğretmenim ve acizane Mondial 150 MC-X motorum var. Hem okula geç kalmamak hem de zamanı iyi kullanmak için motor kullanırken saate bakmam gerekiyordu. Birkaç birşeyler denedikten sonra son çözümüm bu oldu.
    İlk olarak ön kısımda rüzgarlığı söktüm ve ortalayarak alt alta iki tane matkabımla delik açtım. Saatçilerden Casio marka 5 TL'ye saat aldım (çakmanında çakması çıktı, motoru ilk yıkamamda içine su doldu. Yenisiyle değiştireceğim). Hırdavatçılardan da vidanın rüzgarlığı çizmesin diye plastik conta aldım (para almadılar). Ben daha küçüğünü bulamadım ama var, daha küçük plastik contalarla daha zarif durur. Evde bulduğum iki tane küçük vidayı sprey boyayla siyaha boyayarak montajını yaptım. İşte sonuç... Bu arada saatin kordonunu isteğe bağlı fazlasını kesebilirsiniz.
    Bu arada saate iyi bakarsanız sağ alt kısmın içinin suyla dolu olduğunu görürsünüz.
    http://imageshack.us/photo/my-images...223144233.jpg/
    http://imageshack.us/photo/my-images...223144215.jpg/

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    serdar37100 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBF 150
    hiç hoş durmamış ama daha güzel durabilecek şekilde başka bir saat takabilir din sıvı kristalli saatler vardı göstergelerin üzerine takabilir din.

bence değiştir daha güzel dıy yapabilirsin

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Çift taraflı yapışkanlı bantla saatin kayışını cama yapıştıraydın boşuna delmişsin.
    Murat 48/30 ve Acil112 bunu beğendiler.

Sinan Er - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS
    Çabana sağlık. Gayet kullanışlı olmuş ama şakacı türk halkı ve onların veletleri senin saatini kurcalayacaklar ve ayarlarını değiştirecekler. Eğer farketmemiş olursan yanlış zamanda yanlış yerde olabilirsin. )
    MotorKafa bunu beğendi.
    Kuş olup uçmak isterken uzaklara, Ağaç olup kök salıyorum buralarda.........

Motosikleti
    Yamaha Süper Tenere XT1200ZE & SYM Joyride 300
    Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çift taraflı yapışkanlı bantla saatin kayışını cama yapıştıraydın boşuna delmişsin.
    neler denemedim ki, yapışkanlı, sıkıştırma, vs. ama bir türlü randıman alamadım.

Alıntı Sinan Er adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çabana sağlık. Gayet kullanışlı olmuş ama şakacı türk halkı ve onların veletleri senin saatini kurcalayacaklar ve ayarlarını değiştirecekler. Eğer farketmemiş olursan yanlış zamanda yanlış yerde olabilirsin. )
    hiç aklıma gelmemişti ama uyardığın iyi oldu.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:03 ----------

Alıntı serdar37100 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hiç hoş durmamış ama daha güzel durabilecek şekilde başka bir saat takabilir din sıvı kristalli saatler vardı göstergelerin üzerine takabilir din.

bence değiştir daha güzel dıy yapabilirsin
    öğrencilerimin, başka insanların kurcalayabileceğini düşünerek çok pahalı bir saat takmak istmedim. adam saati alacağım diye rüzgarlığı kırar falan filan, bizim insanlarımızın sağı solu belli olmaz.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:06 ----------

tüm bu önerilerinizi dikkate aldım bu arada. amacım bahane bulmak falan değil. görüşleriniz benim için değerli.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler