Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

HGS' Mİ OGS' Mİ kargaşasına kesin cevap.

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ama feribot için hgs veya ogs almana gerek yok
    Evet, hatta boğaz havası almak gibi avantajları da var ama araba kullanıcıları aynı şey düşünmeyebilir. Çünkü iş saatlerinde feribot kuyruğu köprü trafiğinden beter oluyor ve aracın içindeki yolculara bile fazladan para alınıyor (3 TL) ayrıca fiyat da çok yüksek. (7,00-8,50 TL). Yani içinde şoför hariç 3 kişi olan bir araç öğle saatleri harici feribotu gidiş-dönüş kullanmak isterse toplam 35 TL ödüyor yani HGS almak çok daha avantajlı oluyor.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tr100a - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    köprüden geçerken motor benzin harcayacak ama feribotta harcamayacak eminönü -atatürk hava limanı çok yakın ama köprüden atatürk hava limanı baya bir mesafe yakıttan avantaj çok

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı tr100a adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    köprüden geçerken motor benzin harcayacak ama feribotta harcamayacak eminönü -atatürk hava limanı çok yakın ama köprüden atatürk hava limanı baya bir mesafe yakıttan avantaj çok
    Eminönü zaten havalimanının olduğu yakada Harem'den hesaplayınca da bu güzergahta feribot yine ucuza gelmiyor. Feribot sadece her iki yakada da iskelelere yakın yerlere gidip gelen küçük bir kesime hitap ediyor.

Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Alıntı farcob adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Al ogsni plakana kayıtlı, içinde bakiyende olsun, ondan sonra 10 kere üst üste kaçak geç istersen cihazı evde bırak. Sistem geçiş resminden plakanı sorguluyor ve bakıyor plakana kayıtlı ogs var içindede bakiye var otomatik olarak hesabından normal geçiş ücretini tahsil ediyor
    Bu şekilde hiç aklıma gelmemişti. Arkadaşınıza sorabilir misiniz acaba, OGS lerin kalkmayacağı kesin mi? Yani belli bir süre zarfında tamamen HGS ye geçiş felan olmayacak değil mi???
    #sürenadam

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı Syanur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu şekilde hiç aklıma gelmemişti. Arkadaşınıza sorabilir misiniz acaba, OGS lerin kalkmayacağı kesin mi? Yani belli bir süre zarfında tamamen HGS ye geçiş felan olmayacak değil mi???
    OGS'nin kaldırılması gibi bir plan yok ortada kesinlikle ama yukarıda da yazdığım gibi OGS'de cihaz okunmadan en fazla 10 kere geçebiliyorsunuz. 10'dan fazla cihaz okunmadan geçildiğinde ceza alınıyor.

Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Alıntı Slayerrr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    OGS'nin kaldırılması gibi bir plan yok ortada kesinlikle ama yukarıda da yazdığım gibi OGS'de cihaz okunmadan en fazla 10 kere geçebiliyorsunuz. 10'dan fazla cihaz okunmadan geçildiğinde ceza alınıyor.
    O kısım gözümden kaçmış. O zaman OGS yi evde saklayarak kullanma planlarım da yatar Farcob arkadaşımızı bilgilendiren karayollarında çalışan burak arkadaşımız bu konuya da değinseymiş keşke.
    #sürenadam

jackal_64 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900
    Bendegaranti.bankasından kredili KGS vardı.bakiye 10 tlye düşünce 10 tl yüklüyordu az önce garantiden aradılar KGS.nizi.HGS ye çevirelim diye.bende okey verdim adrese gelecek..

farcob - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 150

kalkmayacakmış.

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    kalkmayacakmış.
    Garantisi yok kesinlikle, otoyol ve köprüleri sattılar alanların yeni bir geçiş sistemi icat etmeyeceği ne malum ?

Motosikleti
    DR-Zurna 400

kalkmayacakmış.
    Kalkmayacak galiba ancak 10 kez den daha fazla OGS okutmadan geçmek de ceza sebebiymiş. Yani OGS yi alıp evde bırakma durumları biraz zor
    #sürenadam

Birkaç sene sonra yeni bir sisteme geçerler.amaç açık kasaları doldurmak.Çari açık nasıl kapanacak? Bu yolda herşey mübah.
    OGS'den okutmadan geçme konusunda ya bir yalan yada bir yanlış var.Otoban kullanımında OGS cihazım olsada (okutamadıgınız,kontor olmadıgı durumlar)olmasada kacak gectigimde ilk seferde tam ücret alınıyor.
    OGS ile ilgili internet'te binlerce şikayet var.Arabanın en okunur yerine koymama rağmen okunamıyor 2. , 3. sefer değil
    ekstreyi kontrol ettiğimde ilk seferde tam ücret alınıyor.Telefonla aradığımda memur bana akıl veriyor "ogs arızalı olabilir" değiştirdim gene aynı sorun oldu.Ogs'leri iade edip iş yerinde ki araçları mecburen kgs'ye çevirdim
    HGS'de benzer sorunlar yaşanacagı aşikar.
    speed_dream bunu beğendi.

fastturkish - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

En kesin çözüm bu galiba

audioslave - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda & Yamaha
    Köprüyle feribot bir mi lütfen ya,karşılaştırdığınız şeye bakın beyler Hergün köprünün iki yakasına geçmek zorunda olanlar,her seferinde feribotun gelmesini,yanaşmasını,boşalmasını,kalkmasını,yavaş yavaş ilerleyip denizde ilermelesini ve tekrar yanaşıp boşalmasını bekleyebilir mi?Köprüyle bir yakadan diğerine 1.5-2dk da geçibiliyorsunuz.Ve köprü çevreyolunda,şehrin en hızlı yolu (tabiki yoğun olduğu zamanlarda var).Haa gezmeye çıktın,acelen yok, ozaman feribot boğaz turu bile atabilir,problem değil
    Birde OGS arabada takılma pozisyonunda yani yazıları dışa bakacak şekilde montunuzun iç cebine koyabilirsiniz,oradan okuyor,tecrübeyle sabittir
    Eğer okumuyorsa ve OGS merkezinde cihazı test edip,sorun yok diyorlarsa,hesabınızın olduğu bankaya uğrayın,kredi kartından çekemediği için okuyamıyordur,bu da tecrübe ile sabit...
    mehmetenis bunu beğendi.

arkadaşlar konu hortlayacak,yeni konu açmayayım dedim..

motos,klete hgs alsak ya kask'a ya da motorun önce camına yapıştırıcaz. bu da yağmur,çamur gibi durumlarda veya çoluk cocuk gerçerken oyun oynar söker,başa bela. bu yüzden hgs çok mantıklı gelmedi.

ogs alsak,montumuzun cebinde okur mu acaba ? bu şekilde kullanan var mıdır?

hgs mi alsak, ogs mi ?
    mehmetenis bunu beğendi.

oznkrçm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RAMZEY 100-YBR 250-CBR 250-CBF 600-VFR 800
    Alıntı zapalka adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar konu hortlayacak,yeni konu açmayayım dedim..

motos,klete hgs alsak ya kask'a ya da motorun önce camına yapıştırıcaz. bu da yağmur,çamur gibi durumlarda veya çoluk cocuk gerçerken oyun oynar söker,başa bela. bu yüzden hgs çok mantıklı gelmedi.

ogs alsak,montumuzun cebinde okur mu acaba ? bu şekilde kullanan var mıdır?

hgs mi alsak, ogs mi ?
    Ben HGS kullanıyorum kart olandan, şu ana kadar iç yanımda taşımadım hep evde durur. Bir kaç gün içinde hesaptan düşüyor kontrol ediyorum.

Alıntı oznkrçm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben HGS kullanıyorum kart olandan, şu ana kadar iç yanımda taşımadım hep evde durur. Bir kaç gün içinde hesaptan düşüyor kontrol ediyorum.
    İlginç.. ben de mi böyle yapsam kararsız kaldım şimdi

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)