Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Otomobilimize multimedya sistem kuralım.

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    PCX
    Selamlar arkadaşlar.
    Android tablet kullanarak otomobilde müzik sisteminden telefona, navigasyondan araç bilgisayarına komple bir sistemi tek ekranda toplamak mümkünmüdür?
    Bana sanki olabilirmiş gibi geliyor.

Ancak uygulama noktasındaki bilgi eksiğimi bilen arkadaşların tamamlayarak, gerektiğinde tavsiyelerle ve farklı fikirlerle geliştirerek uygulamaya değer olup olmadığını anlayalım. Şimdilik belki fantezi ama hadi gerçek olması için bi uğraşalım.
    Hem bu arada belki bir rehber ortaya çıkarmış oluruz.

Öncelikle benim böyle bir sistemden beklentilerim neler?

1. Hassas bir GPS anteniyle navigasyon.
    Sygic

2. Telefon için araç kiti.

3. Park yardımcısı olarak geri vites kamerası.

4. Öne bakan 2. kamerayla sürekli kayıt. (Karakutu hesabı.)
    DailyRoads Voyager

5. OBD2 portundan alınacak verilerle detaylı araç bilgisayarı ve ECU kontrolü.
    Torque

6. TV ve video. (Doğal olarak.)

7. Ses sistemi. (Filmin kopacağı yer işte burası.)
    Kaliteli sesi tabletten beklemek yersiz olabilir fakat harici işlemci kullanabiliriz (miyiz?).
    Mesela şöyle bir alet olabilir.

Bu cihazın RCA çıkışlarından amfi beslenebilir. (Umarım.)

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    PCX
    Kimsenin bu konuda bir fikri olmadığına inanmıyorum.
    Bari en azından bu işleri kıvırabilecek kapasitede bir tablet söyleyin. Lütfen.

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Kamera kaydı konusunda şüpheliyim ama diğerleri olabilir, ancak simkart destekli olmak zorunda. Normal kulaklık çıkışını amfiye bağlayabilirsiniz, (En azından ben evde yaptım oldu)

Motosikleti
    PCX
    Harici hard disk bağlanabilirmi?
    Atıl yatan 500 Gb bir Toshiba diskim var.

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Bağlanabilmesi lazım, USB giriş var, ben henüz formülünü bulamadım (Zaman yok)

takendy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    K 1300 GT
    tablet fiyatına istediğin tüm bu işleri yapan hazır paketler var.
    aktif olarak kullanıyorum, şimdilik bir sıkıntı yok...

http://www.essegrup.com/catinfo.asp?cid=13
    "Dünyanın sorunu, Akıllılar hep kuşku içindeyken, aptalların küstahça kendilerinden emin olmalarıdır." B.Russell
    "Yaşamak bir ağaç gibi tek ve hür; ve bir orman gibi kardeşcesine" Nazım Hikmet

GorkeM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bu işi zaten aktif olan yapan yerler mevcut.
    Sadece android tablet değil ipad de bağlıyorlar.
    Fakat Türkiye'de yapan var mı bilmiyorum.

Forum Kuralları◄ ►Moto Aktuel◄ ►Türk Dil Kurumu
    Herkes düşüncelerinde yanılabilir. Ama aptallar bir türlü yanıldıklarını anlayamazlar. Cicero

Motosikleti
    PCX
    Ses kalitesi noktasında biraz takıntılı olduğumdan 24 bit dac/dap kullanabilmek adına bu noktaya geldim.
    Cihazın kendi üzerindeki kulaklık çıkışından RCA çevirici ile alınacak ses kalitesi çokda yeterli olmayacak.

burhant - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dayang moped /Yuki 100-7 / Mondial 125 KT
    Tabletteki kulaklık çıkışını aracın teybindeki aux girişine bağlayıp ses sisteminin bağlantısını anfisiz halledebilirsin.
    Navigasyonuda internet üzerinden çokta hassas olmayacak şekilde halledebilirsin.
    Geri vites kamerası olayınıda web cam kablosunu kesip +5 voltluk kırmızı kabloyu aracın geri vites ampulune bağladığın bir role ile halletmek mümkün.

Fakat ecu kontrolunu taplet bilgisayara entegre etmek pekte kolay olacakmış gibi gelmiyor bana. Bunun bir yazılımı varmıdır varsada aracına uygunmudur uygunsada bu ara kabloyu bulmak mümkünmüdür ? Pek zannetmiyorum Arkadaşımın arabasına gece görüşlü kamera ile geri vites kamerası yaptık kameranın elektiriğini geri vites ampulunden aldık ve araçdaki double'a aux girişi ile bağladık kamerayı. Geri vitese taktığında doubledan aux'a tıklaması yetiyor.

Bu arada bu projeye harcanacak para + uğraş ile sağlıklı olmayan bir sistem kurmaktansa. Bir double alarak navigasyon + ses + video + usb ile film zevki + uzaktan kumanda ile kontrol + 2 yıl garanti + ön koltuk başlarına ekran ile arkadaki yolcularada film izletme gibi bir sisteme zaten sahip olabileceğinizi unutmayın.

Motosikleti
    PCX
    Şu an otomobili değiştirme ihtimali doğduğundan projeyi erteledim. Araba değişirse zaten küllüm iptal.

Motosikleti
    Artık Yok...
    bunu türkiyedede var ama tabiki yeri burası değiil araba forumlarında bununla ilgili diy bölümleri var ve yapanlar yapdıkları işleri paylaşıyorlar ben başka bir forumda aracına ipad takan alpine ses işlemcisiyle ses çıkışını kuvvetlendirip anfiyle arttırmış bir araç gördüm..

cezerye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung gt250 (vardi)
    nigizil
    Wanna see my Bannnnnnnkai?!?!!!

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)