Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

2 amaçlı kask bir arada ,olurmu ben yaptım oldu :)

Motovento
    REKLAM ALANI
    Kocaeli İl Temsilcisi piyanist_irf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasakı versys,honda wın-go
    hepinize selamlar gönül dostları , havacılığa merak saldıktan sonra yaptığım araştırmalarım sonucu kullanılan ekipmanların euro bazında ve mantıksal bakıldığında oldukça fiyatlarının yüksek oluşundan dolayı ,öncelikle böyle bir çaba içerisine girmiş bulunmaktayım .

karada olduğu gibi havadada kaskın ehemmiyetinin çok önemli olması ile birlikte , yine yaptığım gözlemlemelerim sonucu uçuş kaskı adı altında piyasada mevcut ve bazı kaskların , yapısal , malzeme kalitelerinin aslında mercek altına alındığında motosiklet kasklarından aradaki uçurum fiyat farklarından dolayı çokta farklı olmadılarını görmüş bulunmaktayım.

hatta piyasada çok çok daha ucuz kaskların onlarla eşdeğer kalitede ve daha konforlu olduğunu söyleyebilirim burada geriye sadece kaskın yapısal dinamiği kalıyor olmasıyla birlikte zaten havada 300 km hızla gitmeyeceğimiz için çokta sorun olmayacağı düşüncesindeyim , ki sırf uçuş kaskı diye o kadar bütçe ayıramam, en azından durum benim için böyle

hani herkez bir gün uçmayı düşünmeyebilir ama bu çift amaçlı havada ve karada kullanabileceğimiz bir kask olursa hani hiçte fena olmaz , çünki uçarken telsizi elimde tutmak gibi bir lüksüm olmayacak , aynı anda mandalamı basacağım, yoksa tam arkamda çalışan motorun sesinden telsizden gelen anaonsu mu dinleyeceğim ?

işte tam bu ince noktada bu kask devreye girecek hem kısmi olarak motor sesinden arınmış, hemde sağlıklı bir şekilde eler serbest telsiz görüşmelerimi yapabileceğim , konuyu çok fazla uzatmadan ayrıntılara ve resimlere geçiyorum ama geçmeden önce bahsettiğim orjinal piyasada satılanlara bir göz gezdirirseniz beni daha iyi anlayacağınızı umuyor ve esenlikler diliyorum .

not: bazı uçuş kaskların fiyatları çok çok daha pahalı hemde extraları yok sanırım carbon dan yapıldığı içindir ama onun dışındakiler hepsi sıkıştırılmış sert plastik (kompozit) uçuş kaskı mı ? uçuş kaskı işte ver 500 gayme uçuş kaskın olsun

http://www.thkpilotshop.com/Fly-UL-Siyah,PR-932.html orjinal kulaklıklı uçuş kaskı tek farkı 300 gr hafif olması .

öncelikle kaskımızın içini yani köpük kısmını çıkardıktan sonra kulak hizasına gelen kısımları tıraşlıyoruz

hurdalıktan temin ettiğim ve aşırı gürültülü ortamlarda takarım diye düşündüğüm bu kulaklığı yavv irfancım o şekilde parçalamadan montajlasaydın diye düşünen dostlar olabilir , ama burada amaç orjinaline yakın bir şey elde etmek değil , orjinalinden daha işlevsel bir şey ortaya çıkarmak , onun için kulaklıklar yapı itibari ilke çok kaba durdukları için , hoparlörleri kask içine montajlamak daha mantıklı geldi öbür türlü kaskın dış kompozit malzemesinide kesmek zorunda kalacaktım ve ön cam mecburen iptal olacaktı orjinalinde cam varmı yok peki hem kulaklıklı hem camlıları kaç para ?

peki benim malettiğim ve tam anlamıyla benim işimi görecek tasarım kaç para ? bunları konun sonunda cevaplayacağım

ama önce elimizde ne var malzeme olarak nasıl bir şey yapabiliriz ? ona bir göz atalım .

ahanda buldum böyle bir kablo kask ve telsiz arasında çok işe yarayacak yaylı kıvrımları biraz kaba gelebilir telefon kablolarını düşünün ahizeye bağlı olan , ama onlar fazla esnemiyor ,uzamıyor bu mikrofon kablosu tam bu iş için zaten havada kim bakacak onun kaba duruşuna önemli olan işlevini tamamlasın

daha kask bitmedi belkide daha güzel bir malzeme denk gelir du bakalım

yavaş yavaş şekilllenmeye başıyor sırada hoparlör bağlantılarını ve kabloyu çekeceğim yerlere geliyor

maket bışağı ile önce küçük bir kanal açıyorum ve ardından havya ile tam kablonun çapında köpüğü eritiyorum çok zevkli ve kolay bir uğraş oldu paralel hoparlör kabloları cuk oturdu tabi usulen yinede üzerine bir bant çekmek uygun olan

kaskımız yavaş yavaş şekilleniyor

son olarak kaskı tamamen toparlamadan ses verimlilik kontrollerini yapıyorum sonuç çok güzel hatta düşündüğümden dahada güzel her ne kadar ben farklı maksatla yaptıysamda tasvip etmememle birlikte telefondan harika müzik keyfide yaşamak mümkün ama tabiki telsiz için yapıldığının üzerine basıyorum

son rütuşlardayım kaskı toparlayacağım ama toparlayamıyorum çünki hazır içliği çıkmışken bizim hatun makinaya atmış ve yıkamış iyide yapmış

onun için arkası yarın ....

haaaa bu arada unutuyordum bu işin bana maliyeti 70 türk lirası kask ile birlikte ! oda kaskın fiyatı .

yorum yazan yazmayan herkeze teşekkür ediyorum umarım işinize yarayacak pratik bir bilgi olmuştur kalın sağlıcakla
    hercul3367, bugay, ramizan83 ve 13 diğerleri bunu beğendiler..
    | ▌▌| ▌▌▌| ▌▌| ▌▌▌| ▌▌| ▌▌▌|
    |_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_| http://www.irfmotor.com/

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    aytacaksel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VFR800X Crossrunner
    bu kask kafani korumaya devam edecekmi?
    kakare bunu beğendi.

brk194 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni bs 125-Yamaha R25
    eline sağlık yine senden beklenen birşey şaşmamak gerek herşey el emeği
    piyanist_irf bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı aytacaksel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu kask kafani korumaya devam edecekmi?
    beyin kısmını elbette hazır satılanlardan daha fazla koruyacağı kesin
    yasdal bunu beğendi.

apranax77 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CB125E
    Tebrik ederim irfan abi. Gene çok güzel bir iş başarmışsın

maxi97 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '12 SYM GTS 250i '10 YBR125City, '10 Mondial 150ZC
    abi keşke köpük kısmını o kadar kesmeseydin, ihtiyaç kadar deneye yanıla kesseydin.

çok güzel olmuş eline sağlık.

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    İRFAN YAPARSA OLUR..
    piyanist_irf, eray_uluyazı ve sinanbicak bunu beğendiler.
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

adem80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    irfan abi senin elinden bi uçan, bide kaçan kurtulur. Tebrikler. Sen yaparsında olmamı?

Motosikleti
    DAELİM S3 ADVANCE 250
    İrfan usta eline sağlık bende bir sitede elektrik teknisyeniyim...az çok takım taklavat var ve daha 2 aydır scooter kullanıyorum....fakat gerçekten kıyafet,aksesuar,yedek parça ve benzin ülkemizde cok pahalı....sen kaskın içindeki köpüğü fotoğraflayınca kask üretiminin o kadarda meşakatli olmamasına rağmen pahalı olmasına yine bir anlam veremedim...bende kendi problemimi kendim çözmeye çalışacağım...

tigermbz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 797
    olacak olacak

Motosikleti
    Alıntı maxi97 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abi keşke köpük kısmını o kadar kesmeseydin, ihtiyaç kadar deneye yanıla kesseydin.

çok güzel olmuş eline sağlık.
    guzel bir konuya deginmissin kaskin orjinali kulak kisimlarindan kisa sure sonra baski yaparak agriya sebep oluyordu bu isi yapmasamda kulak hizasina gelen kisimlari kesecektim hatta bu yuzden yeni kask almak zorunda kaldim, bazi kaliteli kasklarda dikkat ederseniz kulak kisimlari aciktir yani kopuk yoktur hani yarn bir gun interkom vs. takarsiniz diye bu sebepten dolayi bu kask kulanilmiyordu durum boyle oluncada hem degerlendirilmis hemde is gormus olacak. tesekurer fikir icin operim gidistan

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:44 ----------

Alıntı energy9991 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İrfan usta eline sağlık bende bir sitede elektrik teknisyeniyim...az çok takım taklavat var ve daha 2 aydır scooter kullanıyorum....fakat gerçekten kıyafet,aksesuar,yedek parça ve benzin ülkemizde cok pahalı....sen kaskın içindeki köpüğü fotoğraflayınca kask üretiminin o kadarda meşakatli olmamasına rağmen pahalı olmasına yine bir anlam veremedim...bende kendi problemimi kendim çözmeye çalışacağım...

uzerine gidildiginde hallolmayacak sorun yok. takim taklavat varsa her sey yapilir motosiklet kasklari hakkaten fiyatari itibari ile cok kaliteliler tabi havacilikta kullanilanlar o kadarda farkli degiller onlarinda icinde kopuk var onlarinda dis kabuklari kompozit sadece tasarim yapisi. itibari ile ayrodinamikleri farkli. bence bunun icin. ucus kaski diye o paralari veremem cunku o kadar drum yok
    Simdilik isimizin goruldugune bakacagiz ileride param olunca daha guzeli orjinali elbette alinir

osmanba - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda şhadow VT 750 c 4 - Honda CBF 150
    Olur olur... Paramotor yapan adam için kaska ses sistemi yerleştirmek ne ki. İleri tarihlerde seni komple uçuş ekipmanları üreten bir fabrika sahibi olarak görecez. Basa gaza... bas gaza....
    piyanist_irf ve speedy2 bunu beğendiler.

sedat_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2000 ford
    ellerine emeklerine sağlık güzel para kazansam sana sponsor olurdum irfan abi..
    https://www.youtube.com/watch?v=GGatfgQkPGY

tr100a - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    irfan yapar eline sağlık güzel olmuş
    çamur atmayın adama korurmu falan kaskın yapısı dozulmamış ki hoparlör ilave olmuş

canerol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Africa Twin-Rally250-z300
    Alıntı adem80 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    irfan abi senin elinden bi uçan, bide kaçan kurtulur. Tebrikler. Sen yaparsında olmamı?
    uçanda kurtulamayacak artık

cx571 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250 R & YBR 125 ESD
    Çılgın Bu ya. Tebrıkler. Işık hızı ıle kaçanıda yakalar bu abı takipteyim
    Dört Teker Bedenimi, 250R Ruhumu Taşır..!

Motosikleti
    YAMAHA NMAX 155
    abi daha neler edeceksin merak ediyorum
    takipteyim usta

ramizan83 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speed150 mc150 kuba125-12d wolf125 yenidenMC-X
    elıne saglık usta...
    yakına apacheler sıraya gırecek yanında dev hoparlörler olan kasklarden isteyecek demedı deme sonra...
    Bana göre en iyi Köpek: Isırmayan Köpek.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    çalışmalarını ilgiyle izliyorum.
    Ancak kesit olarak daha ince olan hoparlorlerin varlığından da haberin muhakkak vardır.Onlar daha uygun olmaz mıydı?

Motosikleti
    Kara Şimşek..
    İrfan abi harbiden 10 numara olmuş yemin ediyorum Diğeri uzun süreli durunca kulağı rahatsız edebilir ama bunu Köpük kısmına yerleştirmen çok güzel olmuş eline sağlık Hem düşme sırasında daha çok güven sağlar .
    Böyle Gençleri Labaratuarlarda görmek isteriz
    Sado

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)