Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Çukura Girince Gelen Ses

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    amortisör yağı aynı sorunu yaşadık
    TÜRK CHOPPER TÜRKİYE ESKİŞEHİR İL TEŞKİLATI - O ERRORDU DİSİPLİN OLDU

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Yamaha yzfr125
    Bende r125 var aynı ses hafif bozuk yolda tık tık diye kimse bulama dı servis ön fren e mana buldu amatisör den belli sesin geldiği bir ustada amatisör yağı dedi ama yaptırmadım yaptırırsam sonucu yazarım burdan

iskender123 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni Seyhan 150c
    Ayni sorun cup motorumdada var,2006model nerdeyse herşeyini yeniden değiştirdim,sorun amortisorden keçe yağ filan alıp tamir etmeye caliscam,yapamazsam yenisi 90 lira filan insallah basarili olurum

Gökhan_Aygün - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800X (RC60/2013)
    Verimli bir konu bu sebeple hortlatmak istedim, bende de böyle bir şey olmuştu ki bir gün önce amortisörün yağları, ön fren balatası falan değişmişti, baktık ettik nedir ne değildir diye, sorun kaliperden e balatadan çıkmıştı mesela, kaliperi çıkartıp temizlemek ve uygun şekilde sabitlemek gerekmişti. Bunu yaşayan kişiler bir arkadaşının yardımı ile kaliperi tutup motosikleti yaylandırırsa en azından kaliperden mi ? değil mi ? belli olur diye düşünüyorum .. Kaliperi el ile tutarken ses gelmiyorsa güzel haber, hala geliyorsa da .. çözmek biraz zaman alabilir
    Honda NSS Forza 300 İnceleme Videosu [ https://www.youtube.com/watch?v=E9QdDCCxKpc ]

Mondial 150 Sentor İnceleme Videosu [ https://www.youtube.com/watch?v=Rl79HfGpcS4 ]

adm12 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda msx 125. SYM sympony 200i
    Scooterinizin marka modeli nedir bilemiyorum ama eger scooterin aküsü ayaklari koyduğumuz bölümde ise ses aküden gelebilir. Şöyleki; aküyü tutan plastik kemer kopmuş yada yerinden çıkmış ise akü çukurlara girerken ses yapabilir. (Daha once kullandigim bir scooter de sesin kaynağını böyle bulmuştum) aküyü iyice sabitleyip tekrardan deneyiniz.
    Eğer scooterinizin aküsü ayaklari koyduğumuz bolumde değilse soyledikerimin bir geçerliliği yoktur.

Motosikleti
    Kawasaki zx7r
    Merhaba ön lastiğe tatlı bir şekilde vurun göbek rulmanında boşluk var ise oynamayı farkedeceksiniz. Muhtemelende öyledir

ARBETUS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '93 Kawasaki EN 500 Vulcan
    MErhabalar,

İyi analiz etmek lazım. Diğer forumdaşların söylediklerine ek olarak, alt mesneti üst mesnete bağlayan somun da gevşemiş olabilir. Gidonu sağa sola çevirdiğinizde alışılagelmiş sertlikte bir değişiklik var mı, yumuşama gibi? Buna ek olarak her ihtimale karşı fren kaliperlerini ve diski de kontrol edin derim. Söylediğim olasılıklar bizzat tecrübe ettiğim yaşanmış soruncuklardır.

Sağlıcakla.
    '04 Yamaha Nuovo - '56 BMW R25 - '06 Mondial 250 MCT - '94 BMW F650 - '99 Kawasaki ER 5 - '06 Bisan Roadstar 250 - '97 Kawasaki VN800 - '08 Suzuki VL 800 Intruder - '04 Suzuki VL 800 Voluisa - '01 Honda XL 650 V Transalp -'00 BMW F 650 GS

Motosikleti
    R25
    Rulman değişimi gerekli olabilir. Söylediklerinden bunu anlıyorum. Onun değişimi de 100 TL falan. Daha geçen gün değiştirdim.

bassturbin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xj6 Diversion F
    Direksiyon göbeğinde çok hafif boşluk olursa öyle ses yapar.Düşük hızla giderken 10 km vs.ön freni anlık aniden sıkıp bırakın sonra abs yapar gibi sıkıp bırakın küt küt diye tok ses gelirse gidonda boşluk var.

ikinci test aynı hızda giderken aniden fren yapıp bırakın elinizi yada parmağısınız direksiyon grenajıyla ön göğüs arasına koyun farkedilir oynama varsa gidon boşluğu.

Yoksa amortisörler tepeye vuruyor patlak veya yağ yok içinde.

Başka ihtimal ön maşa ile gidon borusu bağlantı yeri çatlamışta olabilir dip kaynak yeri...

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:26 ----------

Başka ihtimalde fren kortumu km okuyucu teli şaseye çarpıp geri geliyor olabilir.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)