Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kanuni tiger Akü sıkıntısı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Kanuni tiger 250cc
    2 hafta önce eski akümün bittigini düşünüp aldıgım yeni aküde bugun bitti. Anladım ki şarj olmuor.
    Neyseki sarj aletide almıştım onla şimdilik şarz edip 1 kaç gün kullanmayı düşünüyorum.
    Şarj olup olmadıgın emin olmak için volt metre bulup motor boştayken gaz verip voltmetrede degişme olup olmadıgına bakıcam ve muhtelemen olmuycak

Ne yapmamı önerirsiniz? muhtemelen bi kac parca degişecegi için kendi başıma yapmam pek mumkün olmuycak

istanbul reşitpaşadayım Atatürk oto sanayiye mi götüreyim ? yoksa bildiginiz kanuni servisi var mı? Yanıma ne kadar almamı önerirsiniz maliyeti yaklaşık ne kadar olur?

Şimdiden teşekkurler

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Tiger250
    statör yada konjektör..
    aynı sorunu 2 gün önce yaptırdım, benım sorunum statördü..
    piyasada bir çin malı (90tl), birde orjinal (160tl) statör..

Motosikleti
    Kanuni tiger 250cc
    Statör den mi yoksa konjektorden mi oldugunu benım anlamam mumkun mu acaba

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Tiger250
    mümkünde ben bilmiyorum yöntemi, usta baktı bir elektirik ölçerle anladı ona göre statör değiştirdim..

ero__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Statörden gelen uçları kendi arasında ölçün. AC ölçüm kademesinde verdiği değeri fabrika verisi ile kıyaslayarak sorunun kaynağını öğrenebilirsiniz.

özcan1980 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KLE 500
    Motoru çalışır durumdayken aküyü sok, eğer hemen stop ederse Statör veya konjektör.Hangisi olduğunu ölçü aletiyle ölçerek bulabilirsin.Şanzuman bloğunun ön dişli olan taraftan çıkan 5 tane kablo var.Onlardan 3 tanesi sarı.Motor çalışırken o sarı uçlardan AC 30 volt (yanlış hatırlamıyorsam) civarında elektrik ölçmen lazım. eğer voltaj yoksa statör değişecek. Eğer o sarı uçlarda voltaj varsa konjektörün çıkış uçlarını ölç.(aküye giden kablolar) orada 13 volt DC olması lazım.Eğer yoksa konjektörü değiştir. Eğer voltaj varsa,elektrik tesisatında kısa devre vardır, araştır. Kolay gelsin.

Tiger'in statörü 0,50 lik kablo ile sarılmış, eğer iyi bir usta bulabilirsen 0,80 lik kablo ile sardır. Ben öyle yaptım. Konjektör arızalıysa Suzuki GN 250 nin konjektörünü al, tak. Başka söylenecek sözüm yok.
    Doğduğunda Sen Ağlarken Herkes Gülüyordu.
    Öyle Bir Hayat Yaşa ki; Öldüğünde Herkes
    Ağlarken Sen Gülüyor Ol !

Motosikleti
    Kanuni tiger 250cc
    Çok teşekurler verdiginiz bilgiler için . 1,2 gün içinde voltmetreyle ölçümleri yapıcam burdan tekrar bildiririm.

artiiist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar 650
    Çok büyük ihtimallle konjektörde arıza var.Statörde arıza olunca bu veletler çalışmıyor..

Motosikleti
    KLE 500
    Alıntı batuhanmotor adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok teşekurler verdiginiz bilgiler için . 1,2 gün içinde voltmetreyle ölçümleri yapıcam burdan tekrar bildiririm.

Hadi, merakla bekliyoruz...

Motosikleti
    Kanuni tiger 250cc
    Kanuni servisine gittim ölçtü statör kesin arızalı ama konjektor için yeni stator takmadan bişi solüyemem dedi. cıkardıgı fıyat stator 160tl işcilik 40tl 10tl conta parası, eger konjektorde bozuksa 90 lira orjinali ama başka bi kanuni modeli soledi onun kini takarız dedı 40tl. Bende yaptırmadım. internette biraz daha baktım 70 liraya stator buldum. bunu sipariş etmeyi düşünüyorum sonra orda 40 lira işçilikle taktırıcam.

statör :http://motorsikletyedekparcaci.net/T...R,PR-2524.html

başka sorumda gezerken 5-10 daka sonra vites degişmemeye başlıyor ayagımla ne kadar baskı yapsamda degişmiyor. gaz verip ayagımla vites pedalına baskı yaptıgım zaman degişiyor. böyle devam etmemim zararı olur mu yoksa debriyaj balatası veya başka bir parça mı degiştirilmeli ?

Şimdiden teşekkurler

Motosikleti
    tiger 250
    hocam kendinde değiştirenilirsin statoru ,boşa 40 lira işçilik verme bence ama sen bilirsin tabi.baskı bitme halleri görüyorsan motorda büyük ihtimal balatan bitmiştir ,vites geçileri o yüzden olmuyordur.başka bi ihtimalde yağ eskimiş olabilir
    batuhanmotor bunu beğendi.

Motosikleti
    KLE 500
    Alıntı digicem adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam kendinde değiştirenilirsin statoru ,boşa 40 lira işçilik verme bence ama sen bilirsin tabi.baskı bitme halleri görüyorsan motorda büyük ihtimal balatan bitmiştir ,vites geçileri o yüzden olmuyordur.başka bi ihtimalde yağ eskimiş olabilir
    Bana kendisi değiştiremez gibi geliyor.contayı yırtabilir,bi de conta arar bulamaz felan...Ya da motoru sağ tarafına düşürebilir...
    batuhanmotor bunu beğendi.

Motosikleti
    tiger 250
    valla orasını bilemem abi .sen karbüratör ayarını öğrenebildin mi abi ya ,sorcaktın

Motosikleti
    KLE 500
    Alıntı digicem adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    valla orasını bilemem abi .sen karbüratör ayarını öğrenebildin mi abi ya ,sorcaktın
    Unuttum sormayı. :(

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)