Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Eksik motor yağından bir sıkıntı çıkar mı?

Motovento
    REKLAM ALANI
    Osırıs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Dün motor yağını değiştirdim castrol kullanırım hep,değiştirdiğim yerde yağ filtresi yoktu bende bugün temin edip takayım dedim az sıcaktı motor, filtre muhafazasını açarken hemen hemen 1 çay bardağının yarısı kadar yere döküldü (fazla da olabilir ama dolusu değil) içime kurt düştü şimdi ekleme yapmak gerekiyormu? 1 lt yağ haznesi

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Ahmet Abi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Subaru Xv
    Ben 1.5kg koyuyorum, 2000km olunca yağ değiştirdiğimde 800gram çıkıyor. 1kg koysam tüm yağı yakacak.

Yarım kilo daha koy işi garantiye al.
    cenkito ve Osırıs bunu beğendiler.

dockerengin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125 > CBF150 > CRF250L > XZ250R 4V > ?
    O kadar yağ için ekleme yapmaya gerek yok ama yapacaksan da döküldüğü kadar yani yarım çay bardağı kadar koy fazlasını koyma. Fazla yağ motor için zararlıdır.
    Osırıs bunu beğendi.

yqavuzhyan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Ahmet Abi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben 1.5kg koyuyorum, 2000km olunca yağ değiştirdiğimde 800gram çıkıyor. 1kg koysam tüm yağı yakacak.

Yarım kilo daha koy işi garantiye al.
    Kilo ne ? Litreye ne yaptın? Onuda mı faiz lobisine yedirdin.

Bir konuyuda hükümete bağlama arkadaş..
    Osırıs bunu beğendi.

Alisilin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr 125 06- Cygnus L 14
    Yağ çubuğundan kontrol etmedin mi?
    Kontrol yapılır, gerekirse eklenir,
    Osırıs ve _pLay_06 bunu beğendiler.

_pLay_06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R - Citroen C5 SX PK
    kardesım sen sen ol asla verılen degerler dısında fazladan yag koyma. 1 cay bardagı eksık yagdan hıc bır sey olmaz. ama yınede ıcın tereddutte kalacaksa ekleme yapmanda sorun yada sakınca olmayacakdır. motoruna fazla yag koydugunda yag ıcınde fazla oldugundan atma yapacakdır. fazla yag koydugun takdırde 1 hafta sonra hava fıltresının oldugu yerı actıgında hava fıltrenın yag ıcınde kaldıgını bıle gormen mumkun. o sebeple asla fazladan yag koyma. yag cubuguna bakıp uygun yag sevıyenı kontrol etmende fayda var.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:12 ----------

aklıma gelmişken söyleyeyim herşeyin azı karar çoğu zarardır onun için sen sadece normal degerlerde doldurup kullanmaya özen göster.
    Osırıs, Alisilin, tr_select ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Salih_T - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Salcano Wolf 125cc, Bajaj Pulsar NS 200
    Alıntı _pLay_06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aklıma gelmişken söyleyeyim herşeyin azı karar çoğu zarardır onun için sen sadece normal degerlerde doldurup kullanmaya özen göster.
    bende tam bunu diycektim...

Yağı kontrol et eksikse ilave et.. ama fazla koyma... sonuç olarak fazlası da zarar
    Osırıs bunu beğendi.

Arkadaşlar hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum, 1 çay bardağı kadar yağ bulup koyarım yarın.. ahmet abi senin motoru merak ettim :D benim motordan çıkan atık yağı ölçtüğümde 1800 km de en fazla 200 ml yağ eksiltmişti

Motosikleti
    Alıntı Osırıs adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum, 1 çay bardağı kadar yağ bulup koyarım yarın.. ahmet abi senin motoru merak ettim :D benim motordan çıkan atık yağı ölçtüğümde 1800 km de en fazla 200 ml yağ eksiltmişti
    Osırıs sen hiç yağ yakan Cbf görmedin herhalde
    cenkito ve Osırıs bunu beğendiler.

Alıntı dockerengin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Osırıs sen hiç yağ yakan Cbf görmedin herhalde
    Ne yalan söyliyim görmedim valla ) benim bildiğim duman atıyorsa yağ yakıyordur,varmı cbf lerde duman sorunu?

Motosikleti
    Ne yalan söyliyim görmedim valla ) benim bildiğim duman atıyorsa yağ yakıyordur,varmı cbf lerde duman sorunu?
    "Yağ yakan" diyerek yanlış kelime kullandım özür dilerim. Duman atmayan ve yağ eksilten Cbf'ler var. Benim kullandığım Cbf'lerin ikisi de yağ eksiltiyordu. Ama yağına dikkat ettikten sonra bu şekilde bile 100.000 kilometreyi çok rahat yapacağına inanıyorum.
    Osırıs bunu beğendi.

Motosikleti
    MONDİAL 150 ZC (Alayına Gider)
    Bajaj mı Hero mu? , Kilo mu Litre mi ?
    Osırıs bunu beğendi.

satoyama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera Runner / Aprilia Sr GT200
    sen haliyle reklam ve isim aldanması yüzünden en iyi yağı castrol sanıyorsun ama öyle değil kardeşim. castrolü motosikletinde kullanma...
    Osırıs bunu beğendi.

Alıntı satoyama adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sen haliyle reklam ve isim aldanması yüzünden en iyi yağı castrol sanıyorsun ama öyle değil kardeşim. castrolü motosikletinde kullanma...
    Varsa kullanıp memnun kaldığınız yağ tavsiye edebilirsiniz,daha önce Bp ve shell yağlarını da kullandım ama duman yapınca geri değiştirip castrola döndüm. duman sorunum yok bunda

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:49 ----------

Alıntı dockerengin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    "Yağ yakan" diyerek yanlış kelime kullandım özür dilerim. Duman atmayan ve yağ eksilten Cbf'ler var. Benim kullandığım Cbf'lerin ikisi de yağ eksiltiyordu. Ama yağına dikkat ettikten sonra bu şekilde bile 100.000 kilometreyi çok rahat yapacağına inanıyorum.
    O yağ nereye gidiyor peki? bir şekilde duman olarak atması gerekmiyor mu, ben daha 29.697 km deyim,100.000 km umarım görürüm.. geçenlerde kurye motoru tvs de 160.000 km gördüm
    satoyama bunu beğendi.

satoyama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera Runner / Aprilia Sr GT200
    Varsa kullanıp memnun kaldığınız yağ tavsiye edebilirsiniz,daha önce Bp ve shell yağlarını da kullandım ama duman yapınca geri değiştirip castrola döndüm. duman sorunum yok bunda

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:49 ----------

O yağ nereye gidiyor peki? bir şekilde duman olarak atması gerekmiyor mu, ben daha 29.697 km deyim,100.000 km umarım görürüm.. geçenlerde kurye motoru tvs de 160.000 km gördüm

motorunda yarı sentetik 10w-40 MOTUL 5000 veya 5100 kullanmanı tavsiye ederim. araştırırsan kolay bulursun. ayrıca bir benzinliğe girip motosikletine asla güzel bir yağ alamazsın bunu unutma.
    Osırıs ve cesur509 bunu beğendiler.
    zengin veya fakir farketmez, apaçilik ya da ezik alt kültürün, motosiklet üzerinde hiç bir izahı ve bahanesi olamaz... ) (3 litre benzin koyuyorum bir hafta geziyorum diyen adamlardan ve motorlarından uzak durun)

Alıntı satoyama adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motorunda yarı sentetik 10w-40 MOTUL 5000 veya 5100 kullanmanı tavsiye ederim. araştırırsan kolay bulursun. ayrıca bir benzinliğe girip motosikletine asla güzel bir yağ alamazsın bunu unutma.
    Teşekkür ederim,bir sonraki yağ değişiminde bu yağdan alıcam,fiyatı da öyle uçuk değilmiş..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)