Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
7. sayfa BirinciBirinci ... 56789 ... SonuncuSonuncu

Goldwing GL1100 baştan aşağı genel revizyon

Motovento
    REKLAM ALANI
    Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    devamını isterük...
    KALMAK KADAR ESKİ, GİTMEK KADAR YENİ OLMAYANDIR ÖZLEMEK!
    BEDDUALARI DENEDİM, HİÇ BİR İŞE YARAMIYOR!!!
    KEŞKE, KÜFÜRLERE DE DUADAKİ GİBİ, "AMİN" BENZERİ BİR ŞEY DİYEBİLSEK....

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    jiro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    çin malı cross 150, skyteam bubbly 50cc
    gerçekten tebrik ederim. benim çinli krosu revizyondan geçireyim diye düşünürken sizi goldwing i söktüğünüzü görünce benim çinli de darmadağın oldu. gaza geldim. takipteyim yoksa bizim çinliyi geri toplayamacağım.

alpi16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800A En Kırmızısından
    boyası kötü difransiyelimiz

sökmeden işaretimizide koyduk

artık ellerimizde

benim canım motorum bi tarafı toplanıyor heeee artık bişeye benziyor diyorum öbür tarafı sökülüyor bakalım ne zaman bitecek

Difransiyel , boya öncesi maskelemesi ile başlıyoruz;

kibrit çöpünü görene gülmek serbest :D:D:D

biraz zımpara birazda silme boyaya hazır

tek kat boya

son kat boya montaj öncesi

yerindeki görünümü

flanşlı çekim:D

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:38 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:36 ----------

Yırtık körüklerim ama teki yırtık oda egos ısısı yemiş galiba diğerinde yırtık yok çünkü altında difransiyel var heralde egzostan bunlarıda güzelce temizleyip iç kısmından yapıştırıcam

4 adet logomuz bunların kabartma olmayan yerlerindeki boyaları söküp altın görünümünü verdikten sonra yine siyah boya uygulucam

boyaları sökülmüş halleri (gerçekten çok uğraştım)

arka tekerleği takmadan önce

Ön fren hidrolik yağ rezerv kutumuz takarken çatlattım yenisi ebayda 60$+Kargo :mad:
    çatlak yerini yapıştırma öncesinde biraz yol açtımki iyi yapışsın diye

SUNFIX yaşasın :D

İşlem ok, 1 gün beklemede

Herkese iyi formlar FUAR'da görüşmek üzere
    WOLKANWOLKAN ve Lütfücüğüm bunu beğendiler.

Motosikleti
    merhaba, gri boyanın cinsi nedir? ne ile atıldı boya ? kolay gelsin.

hattsaffa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XT 600E (2000)
    resimlerinizi takip ederek çok şey öğrendim bu konuda minnettarım. hocam (evet acemiyim :D) yalnız bi kaç sorum olacak yardım ederseniz bana hocalık etmiş olrsunuz.
    1)polisaj hangi zeminde ne işe yarar. nerede bulabilirim.
    2)plastik parçaları (honda yazılarının siyah yerlerini falan) hangi boyayla boyadınız?
    3)diferasyeli boyamak için hangi boyayı kullandınız? (egsozumu boyamak istiyorum ısıya dayanıklı mıdır? bide benim gibi amatör biri uygulayabilir mi yoksa kompresörle mi uygulanıyo?)
    jiro bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda CB125E/NC700x
    Alıntı alpi16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Süper..Elinize sağlık... Haddim olmadan bir şey söylemeden geçemeyeceğim, ''Yardımcınız olan dünya tatlısı oğlunuz ''YİĞİT'' ile daha kalite bir hayat için LÜTFEN SİGARAYI BIRAKIN ''...Haddimi aşmış isem özür dilerim.... (Not: Ben 20 yıl günde 3 paket sigara içiyorDUm. )
    jiro, alpi16 ve ozgurakman bunu beğendiler.

Motosikleti
    ramzey qm 200 gy cross
    Alıntı karapara adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Süper..Elinize sağlık... Haddim olmadan bir şey söylemeden geçemeyeceğim, ''Yardımcınız olan dünya tatlısı oğlunuz ''YİĞİT'' ile daha kalite bir hayat için LÜTFEN SİGARAYI BIRAKIN ''...Haddimi aşmış isem özür dilerim.... (Not: Ben 20 yıl günde 3 paket sigara içiyorDUm. )
    böyle bir ayrıntıyı ancak bunun zararını gerçekten yaşamış olan birisi farkedebilir, tebrikler....
    alpi16 ve ozgurakman bunu beğendiler.

gv650i - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GV 650 HYOSUNG AGUİLA
    alper kardeşim bir startör sargısı dedin ellemediğin yer kalmadı tork anahtarında var kırmadığında kalmadı ama eline saglık makina kendine geldi ancak bir startör için motor indirmek bunu dzayn eden mühendis yeni mezun heralde yaparken bozulacagınıda düşünmek lazım
    az kaldı fuara getirisen görürüz son halini

Motosikleti
    Alıntı hattsaffa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    resimlerinizi takip ederek çok şey öğrendim bu konuda minnettarım. hocam (evet acemiyim :D) yalnız bi kaç sorum olacak yardım ederseniz bana hocalık etmiş olrsunuz.
    1)polisaj hangi zeminde ne işe yarar. nerede bulabilirim.
    2)plastik parçaları (honda yazılarının siyah yerlerini falan) hangi boyayla boyadınız?
    3)diferasyeli boyamak için hangi boyayı kullandınız? (egsozumu boyamak istiyorum ısıya dayanıklı mıdır? bide benim gibi amatör biri uygulayabilir mi yoksa kompresörle mi uygulanıyo?)

selam
    polisaj uygulamasını alüminyum olan görsel parçalarımda kullandım eski resimlerede bakarsanız Bauhaus tan almıştım 29 tl
    normal parlak siyah (akçalı marka) eliniz bu işe yatkın olmalı ben amatörüm diyebilirim
    egzos boyama uygulaması için tekzen yada bauhaus gibi büyük hırdavat marketlerinde özel ısıya dayanıklı boyalar var onları alarak egzosu sökerek eli yatkın biri ile güzel sonuç alabilirsin
    difransiyel için pistole boya attım

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:57 ----------

Alıntı gv650i adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    alper kardeşim bir startör sargısı dedin ellemediğin yer kalmadı tork anahtarında var kırmadığında kalmadı ama eline saglık makina kendine geldi ancak bir startör için motor indirmek bunu dzayn eden mühendis yeni mezun heralde yaparken bozulacagınıda düşünmek lazım
    az kaldı fuara getirisen görürüz son halini

valla tork anahtarsız motor saplamalarını ve tiger çarkını sökemedim 1 tane lokma kırdım 1 tane t yamulttum olmadı torkmetre ile çırt diye söküldü.
    ayrıca motoru topladıktan sonra yolda giderken arkamdan gelenlerin bana motorundan somun düştü demesini hayal etmek bile istemiyorum
    valla Goldwing gibi efsane bi motorun o yıllarda tasarımını yapan mühendisi pek tanımam ama merak edersen goggle amcada goldwing ve tarihçesi diye yaz bakalım ne çıkacak?
    sonuçta adamlar o yıllarda arabalara takılan motoru motosiklete takmışlar motor ağırlığı 458 kg. ayrıca bütün boxer motorlarda sargılar arka kapak kısmındadır. sen bana bakma ben sadece sargı için dağıtmadım genel restore için yoksa motoru çok rahat bi şekilde kenarı alabiliryorsunuz
    eleştirileriniz için ayrıca teşekkürler

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:03 ----------

evetttt logolarımızdaki son noktaya bir adım kaldı bugün kargoya verip altın kaplama işlemi görecekler dün koca gün onlarla uğraştım ama bu halleriyle bile çok güzel oldular
    resimler;

alt siyah boyaların kazınması

ince zımparalanmış halleri

boya öncesi primer uygulaması ilerleyen günlerde boyanın dökülmemesi için

tek kat boya

son kat boya

alkolle de son kez kaplanacak yüzeyleri temizledim şimdi kargo paketine girmeye hazırlar
    çok merak ediyorum ne derece güzel olacaklar

yaşasın altın kaplama logolarım

Motosikleti
    KARGOMMM GELDİİİİİ YAŞASINNN :038::038::038:

Sabah iş çıkışı hemen kargoyu aradım eve kadar getirmesini beklemedim adıma kargo görünüyordu sakın arabaya verme ben şehir içinde aracı aramayayım dedim, kendim gelip alıcam dedim gittim ve aldım bi merak orada paketi açmaya başladım kargocuda meraklı bakışlarla abi ne var çok merak ettim dedi ;
    benim motoru zaten tanıyordu bak dedim motorun logoları bunları altın kaplamaya gönderdim bi tuhaf bakışlarla adeta kilitlendi ve herkese söylemede bunları motordan çalmasınlar dedi :D:D
    neyse sizin de değerli yorumlarınızı bekliyorum son olarak koruyucu vernik uygulanacak
    buradan bu tür işleri yapmak isteyen olursa GOLDMYSTİCK sitesinden sayın Alp beyle irtibat kurabilirler iletken olan herşeyi her metaryeli altın kaplama yapabiliyorlar +5 yıl kararmama garantisi
    Buradan Alp Gülesen bey e tekrar sonsuz teşekkürler
    bana fiyatı kimseye söyleme dedi ama burası MT (kimse değil)
    büyük logolar 30 küçük olanda 20 tl
    iphone tel. kapaklarını 350 tl ye kaplıyormuş :D

önceki halleri

Kaplama sonrası (eleştirilere açıktır) :D

Herkese iyi formlar
    Lütfücüğüm bunu beğendi.

muhteşem
    aboneliğe eklemiştim zaten sürekli takipteyim
    kolay gelsin

absolit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Merhaba abi. Ben orhangazi'den rasim. Yaptıklarını hayranlıkla takip ediyorum. Koca Goldwing'i dağıtmak kolay değil. Orhangazideki motosiklet tamircilerinin senden öğreneceği çok şey var. Kolay gelsin.;)
    __To Be Or NoT tO be__

timoti - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GV250 idi, Honda VT750 oldu
    ilgiyle izlemeye devam ediyorum. Bakalım son hali nasıl olacak motorun.
    En umutsuz köle, köle olduğunu bilmeyendir.

Çok güzel gidiyor özenmemek elde değil.Eleştirilere açıktır yazmışsınız ama olumlu cevaplardan başka alınabilecek bir şey bırakmamışsınız.Tek kelime ile mükemmel.Takipteyim.Kolay gelsin.

Motosikleti
    kolay gelsin. difarensiyeli boyadıktan sonra üstüne herhangi bir vernik attınız mı ?

Motosikleti
    yakın takibiniz ve ilginiz için teşekkürler
    hayır difransiyel boya harici bi uygulama görmedi

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:30 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:22 ----------

Alıntı absolit adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba abi. Ben orhangazi'den rasim. Yaptıklarını hayranlıkla takip ediyorum. Koca Goldwing'i dağıtmak kolay değil. Orhangazideki motosiklet tamircilerinin senden öğreneceği çok şey var. Kolay gelsin.;)
    memnun oldum rasim sağol

Motosikleti
    evet kısa istihratin sonucunda biraz elimizi yağlayalım derim :D
    motor bu restore işlemlerinde son 15-20 gündür gözümden kaçmayan sol amortisör yağ kaçırmaya başladı bi el atarak sol tarafı söktüm keçeye ulaştım keçe ölçülerimiz;
    39-52-11 olup çift tarafıda yaylı olan bi keçeymiş
    bu arada krom işlemi görücek parçalarıda fuardan 1 gün önce rica minnet gönderdim teeeee mart sonunda teslim alıcam bakalım nasıl olucak
    aşağıda yırtık keçe resimlerim

Kaplama operasyonumuzda logoların yarısını kaplatıp yarısının kaldığını farkettim :D:D
    onlarıda temizleyip göndericez
    ayrıca amortisör contasını EBAY dan sipariş ettim o gelene kadar polish uygulamalarını yapıyım dedim
    yapılan işler

önce su ile zımpara yaptım polish ten sonra tekrar kararmaması için ince tek kat vernik uyguluycam

unutulan logolarımız :D

arka tarafta segman türü bişeylerle montelenmiş kırmadan onlarıda söküyorum

uğraşmadan boya sökücü kullanıyorum

temizlenmiş halleri

kaplama öncesi boya işlemlerini yapıcam sonra kaplama sonrada vernik uygulanacak
    bu logolar beni epeybi uğraştıracak çünkü 3 farklı renk var üzerinde

herkese iyi formlar!!!
    WOLKANWOLKAN ve Lütfücüğüm bunu beğendiler.

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    valla son resimler kesmedi beni, daha çok resim isterük...
    ne güzel belgesel tadında çayımızıı yudumlarken sıcak sıcak....

şimdi mart sonuna kadar da beklicez :(

ne diyelim, hayırlısı....
    KALMAK KADAR ESKİ, GİTMEK KADAR YENİ OLMAYANDIR ÖZLEMEK!
    BEDDUALARI DENEDİM, HİÇ BİR İŞE YARAMIYOR!!!
    KEŞKE, KÜFÜRLERE DE DUADAKİ GİBİ, "AMİN" BENZERİ BİR ŞEY DİYEBİLSEK....

Motosikleti
    kolay gelsin, taşlama makineniz havalı mı. şu an bende araştırıyorum dremel mi alsam diye. evde kompresör var ucuna taşlama makinesi mi alayım kararsızım. havalı olanın ucuna her türlü aparatı takabilirmiyiz.

Motosikleti
    Suzuki Marauder 800
    Konuyu baştan sonra merakla okudum. Çok güzel gerçekten yaa. Kullandığımız motora kendinden bişeyler katmak emek vermek çok heyecan verici bişey. Emeğinize yüreğinize sağlık hocam. Takipteyim

REKLAM ALANI
7. sayfa BirinciBirinci ... 56789 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)