Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Cruiser Motosiklet kablo uzatma

Motovento
    REKLAM ALANI

Öncelikle herkese merhaba,

Ben Honda shadow kullanıyorum. Motosiklete biraz daha custom bir hava katabilmek adına apehanger veya çaylak gidon olarak tabir edilen yüksek gidonlardan taktırmak niyetindeyim.

Ankara'da nerden kabloları ve fren hortumunu uzatttırabilirim veya daha uzun yenilerini yaptırabilirim.Ve sanayide yaptırılacak kablolar kullanımda problem çıkartır mı ?

Daha önce cruiser motosikletinin kablolarını uzatan, ve ya bu konuda bilgisi, fikri olanlar paylaşırsa memnun olurum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    ön bir ape hangerı al kaç inchlik olduguna bak sonra elindeki fren kablosu yada debriyaj yetmezse gene yi bir marka sipariş ver bunun dışında elektrik kablolarınıda uzutman gerekebilir.Nerden baksan 400 dolar hepsi

zeda3000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Cafe Racer
    Yurt disindaki forumlarda arastir hale hazirda yapmis olanlar muhakak bunun bilgisini paylasmistir sil bastan kendini yorma. Yaptirmaya kesinlikle girme, Turkiye bunu yapan iyi bir yer yok. Oto ile motosiklet ayni degil. Basinclar bile ayni degil.
    [COLOR="Red"]Motorculuk saygi ve cilginligin arasindaki ince cizgide gitme beceresidir[/COLOR] Suzuki GS500 Gitti / Ducati Monster 900 Gitti / BMW F650 GS Gitti

BBelt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    http://www.motosiklet.net/forum/mt-k...malarimiz.html

Bu konuda belki yardımcı olabilecek bazı fikirler edinebilirsiniz.
    I'm all alone, I smoke my friends down to the filter...

Paylaşımlar için teşekkürler.

Aşağıdaki linkte yurtdışı fiyatları var ama bence gereksiz pahalı. 50 usd gaz-65 usd debriyaj teli için fiyat yazmış tabi kargosu dahil değil buna.Boyları da meçhul...

http://www.motoshop.net/mm5/merchant...Store_Code=AIM.

http://www.barnettclutches.com sitesinden de gaz için 40 usd-debriyaj için 55 usd fiyat aldım. Normal kablo boyundan 12 inch daha uzun kablo fiyatı bunlar.kargo hariç tabi..

bbelt verdiğin linkte uzatılmış kablolar ama nasıl yapıldığı hakkında bilgi bulamadım.

Yabancı bir forumda Honda shadow ile ilgili aşağıdaki bilgi var.

"If your getting 12" ape hangers they will be 6" taller than your stock bars so you will only need +6 inch cables. If you go to 18" bars then you will need the 12 inches of extra cable "

"Yani Honda shadowun fabrika çıkışı gidon yüksekliği 15.2 cm. Uzatma için eğer 30.5cm lik gidon takacaksan 15.2 cm kabloya , 45.7 cmlik gidon takacaksan 30.5 cm kabloya eksra ihtiytiyacın olur "

Dediğim gibi bu fiyatlar gereksiz pahalı geldi , sanayi de kabloalra ortasında ek yaptırsal olmaz mı tabi birde bunu Ankara'da kim yapacak.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    sanayide ek yaptır sonra debriyajı ilk zorladıgında ikiy ayrılsın zaten hidrolik borusuna ek yaptıramazsın onu ölçülü satın alman gerekli tehlikeli şeyler bunlar bilhassa fren kablosu neden riske girdiğini anlamıyorum.gayette ucuz fiyatları sen birde harleylere bak bakalım.Şunuda unutma elektirik tesisatınıda uzatman gerekebilir bilhassa el kontroller sinyaller ateşleme gibi.İlk önce ape hangerı al sonra kablolarının hepsini çöz ve ne kadar uzun kablo alman gerektiğini bul kafadan sallama iş yapma.Bu arada elektirik tesisatına bilhassa dkkat et alıcaıgın kabloların direnci çok önemli orjinalin direnç değerlerini bul tekrarlıyorum kafadan sallama iş yapma motorunu çok yakan adam tanıyorum işi bilmeden kulakdan duyma iş yapıpda

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Kymco Grand Vista 250/CBF 150
    hocam sen herhalde totalde 100 liraya yaptirabilecegini zannettin paradan kisacam diye motoru heder etme

Alıntı Zodium adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam sen herhalde totalde 100 liraya yaptirabilecegini zannettin paradan kisacam diye motoru heder etme
    ya ben aslında 20 iraya hallederim demiştim ama

Alıntı harleytamir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sanayide ek yaptır sonra debriyajı ilk zorladıgında ikiy ayrılsın zaten hidrolik borusuna ek yaptıramazsın onu ölçülü satın alman gerekli tehlikeli şeyler bunlar bilhassa fren kablosu neden riske girdiğini anlamıyorum.gayette ucuz fiyatları sen birde harleylere bak bakalım.Şunuda unutma elektirik tesisatınıda uzatman gerekebilir bilhassa el kontroller sinyaller ateşleme gibi.İlk önce ape hangerı al sonra kablolarının hepsini çöz ve ne kadar uzun kablo alman gerektiğini bul kafadan sallama iş yapma.Bu arada elektirik tesisatına bilhassa dkkat et alıcaıgın kabloların direnci çok önemli orjinalin direnç değerlerini bul tekrarlıyorum kafadan sallama iş yapma motorunu çok yakan adam tanıyorum işi bilmeden kulakdan duyma iş yapıpda
    Şu anda zaten bu proje plan aşamasında toplamda maliyeti epey olacak sanırım. elektrik kabloları konusunda haklısın onların da uzatılması gerekecek.

düz bir hesap ile...

1-Gidon yükselticiler=100 Tl ( shadowlarda orjinalden raiser yok)
    2- Gidon=100 tl
    3- Kablolar =250 tl (yurtdışından gelirse)

Forumdan Uzaklaştırıldı
    unutma 30 tl hidrolik yağı kendin koymayı bilmiyorsan ustada 20 tl alır 50 lira gider.Ama istersne ben koyarım bedavaya biraz ipone dot 4 yağ var elimde

Motosikleti
    1965 JAWA
    Kabloları uzatmak basit fren hortumları içinde sanayide ara rekorları var onlarla uzatabilirsin sanayide yapamayacağın iş olmaz yeterki ustasını bul. Snayide sadece mesleği hortum ve rekor işi olan ustalar var yapacağın işin hepsi 100 TL tutmaz bile.

Motosikleti
    2011 Triumph Tiger 800
    dostum bence bahçelievlerde 4.44 motora git bora abi ile konuş, orada bir vn800 var, yüksek gidon ve kabloları ona göre yapılmış. Benim gönderdiğimi söylersen sana yardımcı olacaklardır, işçiliği gerçekten muazzamdır, tavsiye olunur. Gittiğinde benim adımı verebilirsin beni tanırlar, kenan dersen yardımcı olurlar =)
    İndian bunu beğendi.

Motosikleti
    1965 JAWA
    Alıntı RamuthRa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dostum bence bahçelievlerde 4.44 motora git bora abi ile konuş, orada bir vn800 var, yüksek gidon ve kabloları ona göre yapılmış. Benim gönderdiğimi söylersen sana yardımcı olacaklardır, işçiliği gerçekten muazzamdır, tavsiye olunur. Gittiğinde benim adımı verebilirsin beni tanırlar, kenan dersen yardımcı olurlar =)
    Merhaba kenan kardeş Ankarada yamaha virego 535 parçaları satan bildiğiniz bir yer varmı?

Motosikleti
    2011 Triumph Tiger 800
    Alıntı yalnlzkurt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba kenan kardeş Ankarada yamaha virego 535 parçaları satan bildiğiniz bir yer varmı?
    Merhaba dostum, bir arkadaşda virago vardı, 4.44 de yaptırıyordu, bir parça lazım olduğunda oradakiler yardımcı oluyorlardı. Hangi parça lazım ki ?

pinkkuvars - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ VOLUSİA VL800
    444 de 444 herşey orda var sanırım ? Müdür ben de Çaylak gidon yapacam acaba bana da yardımcı olabilirler mi? Şaka bi yana İndian a ve yalnızkurt a Katılıyorum gereksiz anlamsız fiyatlar var. hem custom un özü çok başka kimse elini taşın altına sokmuyo , olmadı ebay var gönder gelsin hava biraz iyi olsa atardım kendimi sanayi ye şu rekorcu işi aklıma yattı gibi bazı ustalar orjianlinden daha sağlam ve uyguna yapacana eminim . alacam elime tornavidayıı..var mı sonuç kimseden resim vs cıkmamış yapanlar varsa paylaşsınlar da biz de yapalım. sürüşün inanılmaz keyifli olduğu söyleniyo.

yapılacak işlemler pratiği ve malzemesi olan biri için büyük işler değil.istanbula yolun düşerse müsait bir zamanımda memnuniyetle yardımcı olurum.malzeme senden hayır işi yardım benden

ferodo,bosch,mobil,bendix,po ,ate gibi farklı katkıları olan markaların ürünleri 5-10tl arasındadır
    İndian bunu beğendi.

pinkkuvars - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ VOLUSİA VL800
    Greyhorse çok teşekkür ederim ama neler gerekir onu dahi bilmiyorum örneğin 16 '' ape hanger için. sanırım en yakışanı da abartı olmayın da bu yada 14-16 arası bişey
    Mesela Hangi kablolar almam gerekir araştırmak için onları da yazarsan ooohhhh hayır * 5 yani
    Abi ben mi cimrilik yapıyorum yoksa gerçekten yapılmayacak şeyler değil mi bugun daha iyi anladım : highway havk sis bağlantı aparatı 200 dolar nesi anlamadım bugun yaklaşıkkkkkk taaammmm 20 liraya hawk dan da iyi bağlantı demiri yaptım. hem de sinyalleri aşağı alma imkanım oldu ve en önemlisi (Custom) bana özel oldu.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler