Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

bws 100 yardım.....

Motovento
    REKLAM ALANI

2003 model bws 100 motosikletimin arızası şu şekilde.Motor soğukken marşa basıyorum çalışıyor biraz ısındıktan sonra eksozdan patlama sesleri gelmeye başlıyor ve stop ediyor.Tekrar çalıştırırken bu patlama sesleri devam ediyor ki bazen bomba gibi patlıyor!Şans eseri tekrar çalıştırabilirsem de yolda giderken sürekli tekliyor.Birkaç kez sorunu çözmesi için değişik ustalara gösterdim hep aynı gene aynı.Sorun neden kaynaklanıyor olabilir?Acil yardım lütfen.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Bado - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial Mh Drift-Peugeot Trekker-Mondial UKH
    Bujiye baktir veya karburetorun borusu var ona bakdir zamanla bozuluo onlar hava alirsa yapabilir bide beyine baktir bunlari birisi buyuk ihtimal bence ben profesyonel usta degilim ama benimde bi bws vardi sorunun cozulcekdir bunlari bakdirdin takdirde
    Lets do it all today and worry bout it all tomorrow

Bahadır Bws görünce gelmişsin. Karbüratöre baktır derim ben ilk olarak.Karbüratör ısındığında teklemeye başlıyor galiba.

sbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki v-strom DL650 XT
    ateşleme sıkıntısı var gibi. bujini değiştir bide öyle dene dicem ama bi kaç ustaya göstermişsin onlarda bunu akıl etmişlerdir diye düşünüyorum.

Motosikleti
    Alıntı immortalboss adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bahadır Bws görünce gelmişsin. Karbüratöre baktır derim ben ilk olarak.Karbüratör ısındığında teklemeye başlıyor galiba.
    Bws = 2 zamali

Buji kaç kez değişti bujiden olmadığı kesin.Karbüratöre de baktırdım.Elektrikle ilgili bi sorunu var gibi.2 zamanlıdan iyi anlayan usta bulması da zor,servise verdim ilk önce iyi anlarlar diye karbüratörü değiştirmişler sormadan taktıkları da yan sanayi karbüratör motor v16 araba gibi benzin yakmaya başlamıştı,aynı sorun da devam ediyordu üstelik.Eskisini geri taktırdık tabi.Aklıma takılan şey bu bws lerde ateşleme avans ayarı var mı yoksa kendinden mi ayarlı?Eğer ayarı varsa az bana o ayarı kaçtı gibime geliyor.

Motosikleti
    Alıntı picot07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Buji kaç kez değişti bujiden olmadığı kesin.Karbüratöre de baktırdım.Elektrikle ilgili bi sorunu var gibi.2 zamanlıdan iyi anlayan usta bulması da zor,servise verdim ilk önce iyi anlarlar diye karbüratörü değiştirmişler sormadan taktıkları da yan sanayi karbüratör motor v16 araba gibi benzin yakmaya başlamıştı,aynı sorun da devam ediyordu üstelik.Eskisini geri taktırdık tabi.Aklıma takılan şey bu bws lerde ateşleme avans ayarı var mı yoksa kendinden mi ayarlı?Eğer ayarı varsa az bana o ayarı kaçtı gibime geliyor.
    Beyin veya bobin diyorum ve nerdesin sehir olarak benim bildigim bi yerse sana en kral bws ustalari soyleye bilirim.

Ben Antalyadayım.Bobin dediğin şu dönen şeyin altındaki mi hocam hani eksoz çıkışının orda? Beyin de değişmedi son olarak ta onlara bakacaz artık.

sbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki v-strom DL650 XT
    bujiden değilse, avans ayarının üzerinde dur bence.

Motosikleti
    Alıntı picot07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben Antalyadayım.Bobin dediğin şu dönen şeyin altındaki mi hocam hani eksoz çıkışının orda? Beyin de değişmedi son olarak ta onlara bakacaz artık.
    sen elektrik diyosun ama onla bi alakasi olmaz bence

orhunorhun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    skyteam st 200 sm
    aerox ta da aynı problemi yaşadıgımda karbüratör ayarına bakmak oldu ilk iş sonrasınada silindir blogunun titreşimlerden dolayı az da olsa contayla birlikte kaydıgına kanaat getirdik ve contayı degiştirdikten sonra motor eski haline döndü galiba aynı problem sende de olabilir diye düşünüyorum..
    ^^eGzoZum dumaNına sArsaM UçurSam SEnİ

sorunu nihayet bulduk.bobin içinde zamanla yağ birikmiş,bu yağ dura dura artık katrana dönüşmüş.Temizledik canavar gibi oldu.Arıza yerini bulana kadar da az uraştırmadı yani.Herkese teşekkür ediyorum.BWS kullanması bir başka yaaa her ne kadar çok yaksa da....))

Motosikleti
    Bws hayattir asla vazgecilmez bir 2 zamanli efsanedir. Sevindim bulduna bazen o kadar sacma bisi sorun oluyorki bulunca ulan anasini satim bumuymus diyorsun kazasiz belasiz surusler.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)