Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

SERVİS + SORUN yardımınıza ihtiyacım var !!!

Motovento
    REKLAM ALANI
    AYBERK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Herkese merhabalar;

Dün ataköyde düğün kortejimiz vardı ve çok kalabalık bir gurup olarak ANADOLU yakasından AVRUPA yakasına geçtik... Herşey çok güzeldi fakat birden bire motorumdan (MONDİAL ZAT 150) yüksek seste POOOT diye bir patlama geldi ve hemen sağa çektim. Motor tabiki bir daha çalışmadı,marşa bastığımda CIRRRRR bir sese gelmekte...
    Sonuç olarak motoru orada bulunan bir garaja bağladım,şimdi bana bakırköy civarında iyi olduğundan emin olduğunuz bir servis lazım...
    Ayrıca 350-400 km önce kayış,debriyaj,yağ değişimi vs bakımları yapılmıştı,aklıma tek gelen KRANK-PİSTON'mu sebep oldu acaba??? Üstelik max.hızımızda 40 kmh civarındaydı....
    Bu arada ben maltepe'de oturuyorum,motorum bakırköyde bağlı durumda,acil bir çözüm bulmam gerekiyor...

Bilgi ve tecrübelerinizi paylaşırsanız sevinirim...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    bence motoru çekip tanıdığın bir ustaya götürmen lazım....
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

hımmm.....
    Eskiden biri yardım istediğinde herkes seferber olurdu; hatırlayanlar ve bilenler bilir...
    Tanımadığımız adamlar için bile gittik servis bulduk,motorunun başında bekledik,vs.... Hatta butip şeyleri şehir dışından bile sevabına yapanlar oldu;
    Ama gördüm ki artık eskisi gibi hiçbir şey kalmamış!!!

Tek bir yorum gelmiş,oda Sevgili RAMÇO kardeşimden-ki aslında yapmam gerekeni yazmış ama imkan olmadığı için o seçeneği yapamıyorum.Bu sebepten dolayı yardım istemiştim oysa ki.....

Neyse yine de teşekkürler...

Phantom264 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR250R TriColor Cibcib*
    Abi valla bencede öyle yap. Çünkü tamircilar piranha gibi yem bekliyorlar. Emin ol çekip kendi ustana götürürsen daha sağlam ve daha ucuz olur diye düşünüyorum
    Gaza gelme. Gaza getirme. TriColor

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    ayberk eski ortam yok... bunu herkes biliyor... ama yinede eski kaynaşma için elimizden geleni yapıyoruz.... bende bir doblo var... koltuklu ama koltuk yatırınca zat 150 sığar içine.... motoru koyarkende bir battaniye gibi bişey serersek sorun kalmazz.... halen işine yarayacaksa bakarız....
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

Ramço;
    allah razı olsun kardeşim... şuan çalışmıyorum,sıkıntı diz boyu,daha önce arkadaşımın kadıköyden maltepeye motorunu taşıtmıştık 80 tl'ye zor ikna etmiştik adamı!!!
    Taaa bakırköyden maltee'ye nakliyeti ücretini düşünemiyorum bile... sanırım komple piston segma yapılması lazım + o gün kasise alt grenaj vurdu kırıldı,ıvır zıvır en az 400-500 tl masraf çıkacak... bide nakliye çıkarsa bittim demek tir. Bende bilmediğim servise götürmek istemem tabiki ama imkanlar dahilinde aklıma bişey gelmiyor... Ama sanada zahmet olmazsa senin müsait bir anında gidip alırsak muhteşem olur...

saykem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 600
    mondial kullanıcıları sitede çok iyi bir servis mutlaka vardır.Benim eski kevay 250 yi yaptırdığım iyi bir usta var .istersen tlf vereyim bir görüş.Kendisi yenibosnada ,bakırköye yakın sayılır.Minübüsü var, kendisi gelip motoru alıyordu.Motoru sattıktan sonra uzun süredir görüşmedim.TLf.05357422160 izzet usta. Yolda olduğu zaman tlf na cevap vermiyor.Tekrar ararsan görüşebilirsin.
    HAYAT; İSTEMEDİĞİMİZ HALDE BAŞIMIZA GELEN HERŞEYDİR

Teşekkürler SAYKEM...

dkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha r6 mavi istyor:)
    seykem abinin dediği ustaya göster bnce hem yakında umarım kısa surede halledersn son durum ne?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)