Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Gaza basarken Gelen Tak Sesi

Motovento
    REKLAM ALANI
    _halil_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba XY100-E 2011
    Arkadaşlar selam direk konuya giriyorum ; 1 saat önce motoru çalıştırdım gidiyordum bir tümsek gördüm yolda ondan sonra yavasladım ve tümsekten geçtikten sonra gaza bastığımda tak diye bir ses geldi bunu pek önemsemedim taş filen gelmiştir diye ama eve gelirken tekrar yavaşlamak durumunda kaldım ve gaza bastığımda tekrar aynı sesi duydum.. sizce sorun ne olabilir.. cevaplarınız için şimdiden teşekürler..
    - Yanlış Bir Hayat Doğru Yaşanmaz..

- Yanlış Yapmadan Doğru Bulunmaz..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Levsy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NX 400
    Önce zincirin gevşekliğini, sonra da arka dişlinin oynama yapıp yapmadığını kontrol et.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Zincirde sorun yoksa arka tekerleğin içindeki lastik takozlar aşınmıştır.

Motosikleti
    Kuba XY100-E 2011
    Zincirde sorun yok onu yeni ayarlattım.. Arka tekerin içindeki takozları değiştirsem bu sorun çözülür mü ?

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı _halil_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Zincirde sorun yok onu yeni ayarlattım.. Arka tekerin içindeki takozları değiştirsem bu sorun çözülür mü ?
    Sesi duymadan ve nereden geldiğini bilmeden yazdığımız için emin olamam tabii ki. Ama oradan gelmesi muhtemel. Arka dişlinin arkasında yani jantın ortasında linktekine benzer lastik takozlar olur. Bunlar çok aşınırsa ses yapar. Eğer bundan dolayıysa değiştirdiğinde düzelir.

http://www.rialli.com/urunler/motors...t-space-celik/

Motosikleti
    Kuba XY100-E 2011
    motor daha 730 km sizce bu sölediğiniz şeyin kadar kısa sürede aşınmış olması mümkün mü ? motoru hor kullandığımda söylenemez kuba almakla hata yaptım bence hiç memnun değilim motor sürerken hep birşey çıkıyor motoru sürmenin zevkini alamıyorum..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı _halil_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motor daha 730 km sizce bu sölediğiniz şeyin kadar kısa sürede aşınmış olması mümkün mü ? motoru hor kullandığımda söylenemez kuba almakla hata yaptım bence hiç memnun değilim motor sürerken hep birşey çıkıyor motoru sürmenin zevkini alamıyorum..
    730 km'de bahsettiğim şeylere bir şey olmaz. Başka bir yerden geliyordur. Sesin nereden geldiğini bul önce.

arka dişli gevşek olabilir ani gaz vermelerde o boşluk yüzünden vuruyordur. lakin benim başıma hep gelir bakmadıgım zamanlarda arka dişlinin civatalrından birini kıran arkadaşlar olmuştur.. dikkat et..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)