Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
11. sayfa BirinciBirinci ... 910111213 ... SonuncuSonuncu

Yeni CBF150'de Çözülemeyen Tekleme Sorunu...

Motovento
    REKLAM ALANI
    motorcu48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İNAZUMA keyfiii :DD
    on numara yağlar istanbula gelirken her yerde satılıyordu.ilk önce bunları görsünler herkezin sağlığıyla oynuyorlar
    Mustafa Kemal Atatürk

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    oo bu 10 numaran yağların tr bayii sakarya dır büyük ihtimalle ya adamlara bazen hak veriyorum 10 numara yağ kullananlara adamlar mazot almaktan belki de evine daha az ekmek götürüyorlar.. ama hava kirliliğide bence daha önemli diyeceğim yalan olacak bu ülkede açlıktan insan ölmesinin bi mazareti olmamalı...ama cbf çilere de hasta oluyorum eee yağ yakması önemli değil teklemesin diyorlar yaa arkadaş neden sıfır km olarak aldığın motor yağ yakması normal karşılanır anlam veremiyorum bu kadar bilinçsiz tüketici topluğu bir arada görmemiştim doğrusu
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

Motosikleti
    arkadaş çünkü o sınıfta çaresizlikten başka bi seçenek yok.aslında motor çok güzelde böyle teknik sorunlarda yaşayanlar var ancak ybr nin gücü belli tırt inceliği ise hala bisiklet kıvamında. apache desene o motora kulahımı vermem
    çaresizlikten adam yağ yaksın demesi çok da garip değil varıpta bu motor arkasından kara duman atmıyo sanki benzinle yağı karıştırmış gibi bi durum olmuyo üstelik her motorda bu sorunu vermiyor bendede cbf vardı böyle bi sorun yaşamadım da 2011 modek cbflerde tekleme sorunu sanırım tamamına yakınında var

dicem o ki cbf150 zaten dünyada yok avrupada cbf125 sınıf lideri acın bakın
    hondanın bu başarısını bizim ilkeye çok görüyolar bunu bize kakalıyolar
    Mustafa Kemal Atatürk

Motosikleti
    crf 1000L + dio
    kimin ne alacağı aslında beni o kadar ilgilendirmiyor yani ybr sadece ince diye alınmıyorsa almayanların derdi dir bence ben 2 el aldım apache ye bindim çok yakın arkadaşım da var tercih etmememin sebebi artçı ya titreşim hissettirmesi bunu kullanan arkadaş söyledi cbf te baktım ama mevcut sorunlar varken bu motoru almak bence yanlış bi tercih olacaktı sonuçta 2, el alacaktım sahibi nasıl kullandı bilmiyorsun sakarya da kurye işleri için kullanılan motor az yani alacağım kişinin ne iş yaptığını öğrendiğin zaman gönül rahatlığıyla alınır fakat adam nasıl kullandı onu kimse bilemez baksana daha 2.bakımda 200 gram yağ eksilten cbf ler mevcut forumda bunları bile bile almak içime sinmez di gittim ybr aldım bi sorun da yok allaha şükür ne yağ yakıyor nede tekliyor kafam rahat çin mallarında cbf kadar sorun yok bu ne perhiz bu ne lahana turşusu sadece honda diye gidip kronik sorunlu bi motor alınmaz kardeşim........

Motosikleti
    2011 model dışındakiler rahatlıkla alınır kardeşim bunuda bir kenara yaz
    tercihin güzel olmuş ama çin mallarıyla cbfi kıyaslaman biraz haksızlık
    ybr125 iyi güzel ama onunda esd dışındakiler güzel değil
    üstelik esd dahi olsa çok ince ve güçsüz inan bana ps150 ile 2 kişi ve çok agır kişi çekerken yokuşlarda ybr125 tek kişiyle o ranpayı çıkarken ben onla alay ediyorum resmen çünkü güç diye birşey yok malesef :S 125-150 cc katagorisinde 3 motor çekişiyor ve bu motorlar ülkemiz için herzaman satan herzman gerekli olan modeller
    ancak honda tr avrupada cbf125 getirmiyor kalite bakımından cbf150 biraz düşük
    dicem o ki bu katogori en çok motorun satıldığı katogori ve seçenek hala yok adam hem kalıplı hemde azcık güçlü olsun istiyo yoksa bisiklete motor tak en sorunsuz ulaşım aracı olsun iş görmüyosa neylenir

yalnız benim tercihimi sorucak olursanız şuan için ybr125 alırdım bende çünkü küçük bir sorun değil şuanki çok büyük bir sorun paramın yabana gitmemesi için
    Mustafa Kemal Atatürk

Motosikleti
    HusaberG Sf650
    Alıntı motorcu48 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2011 model dışındakiler rahatlıkla alınır kardeşim bunuda bir kenara yaz
    tercihin güzel olmuş ama çin mallarıyla cbfi kıyaslaman biraz haksızlık
    ybr125 iyi güzel ama onunda esd dışındakiler güzel değil
    üstelik esd dahi olsa çok ince ve güçsüz inan bana ps150 ile 2 kişi ve çok agır kişi çekerken yokuşlarda ybr125 tek kişiyle o ranpayı çıkarken ben onla alay ediyorum resmen çünkü güç diye birşey yok malesef :S 125-150 cc katagorisinde 3 motor çekişiyor ve bu motorlar ülkemiz için herzaman satan herzman gerekli olan modeller
    ancak honda tr avrupada cbf125 getirmiyor kalite bakımından cbf150 biraz düşük
    dicem o ki bu katogori en çok motorun satıldığı katogori ve seçenek hala yok adam hem kalıplı hemde azcık güçlü olsun istiyo yoksa bisiklete motor tak en sorunsuz ulaşım aracı olsun iş görmüyosa neylenir
    anlayamıyorum sizi iki kişi güçsüz kalıyor diyorsunuz ybr için...
    kendim 76 kiloyum artçım 90 kilo banamısın demeden yokuş çıktık geçen gün....
    yeter ki motorla nasıl çıkacağınızı bilin, o sizi üzmeden her yola gidiyor....

Motosikleti
    crf 1000L + dio
    benim demek istediğim de bu aslında sorunsuz olsun ama işte en ufak birşey bile benim tercih etmeme sebebim aslında sadece 1 müşteri olsa ne olur olmasa ne olur mantığı ile bakarsak honda kaybeder neden bu cbf te cg gibi sorunsuz değil ki ben onu anlamıyorum

Motosikleti
    dostum bana kızmayın şimdi sizi kızdırmak için inanınki bişi söylemiyorum

ama gerçek bu malesef

iş yokuş çıkmakla olmuyo adam bunu alıyo uzun yolada vuruyo o kadar motor tecrubemiz oldu onca senelerce gördük
    ben araba gibi çıkmak isterim beni üzmemesi için 125-150 ccler otabanda ne olursa olsun üzerler ancak normal kara yollarında yeterlidirler
    de ybr125 biraz zayıf kalıyor hadi benim motor doğal tabi geçmesi ancak yokuşta bayılması hiç hoş değil.cbf ne kadarda kalitesiz olsa ybrden bu alanda çok üstün :S
    tarafsızca konuşmak gerekse zaten ben diyorum çağresizlikten adam bunu diyor bunlara yöneliyor işin mantığıda bu
    yoksa todayin arkasınada minder taktırdım 2 kişiyle çıkmadığı yokuş yok ama 20 kmhz ile
    Mustafa Kemal Atatürk

Motosikleti
    HusaberG Sf650
    dostum bana kızmayın şimdi sizi kızdırmak için inanınki bişi söylemiyorum

ama gerçek bu malesef

iş yokuş çıkmakla olmuyo adam bunu alıyo uzun yolada vuruyo o kadar motor tecrubemiz oldu onca senelerce gördük
    ben araba gibi çıkmak isterim beni üzmemesi için 125-150 ccler otabanda ne olursa olsun üzerler ancak normal kara yollarında yeterlidirler
    de ybr125 biraz zayıf kalıyor hadi benim motor doğal tabi geçmesi ancak yokuşta bayılması hiç hoş değil.cbf ne kadarda kalitesiz olsa ybrden bu alanda çok üstün :S
    tarafsızca konuşmak gerekse zaten ben diyorum çağresizlikten adam bunu diyor bunlara yöneliyor işin mantığıda bu
    yoksa todayin arkasınada minder taktırdım 2 kişiyle çıkmadığı yokuş yok ama 20 kmhz ile
    usta amenna cbf ybr den yavaştır demiyorum...
    lakin cbf te bu kdar sorun varken de bile bile lades deyip gidip cbf almam...
    yavaş gitsin beni gideceğim yere sorunsuz götürsün....
    hepimizin istediğide budur herhalde....

Motosikleti
    işte bende diyorumki bu kadar sorunu varken hala cbfi neden tercih ediyolar onu anlatıyorum
    yoksa şuan bende böyle bişi alcak olsam ybr alırdım üzerindeki boya kalitesi bile yeter
    ancak ybr125 eskisi gibi ihtişamlı günlerine döndürmeleri içinde belli kriterleri karşılaması lazım
    zaten avrupada artık ragbet görmüyo eskisi gibi cbf125 var şuan
    Mustafa Kemal Atatürk

ubuntu67 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar NS200
    cbf 125 enjeksiyonlu... ybr yi enjeksiyonlu yapsınlar , tekerleri biraz kalın yapsınlar, aks arasını açsınlar yani motoru az uzatsınlar (cbf gibi) bak o zaman kim honda alır... herkes ybr alır...

yağ yakma konusuna gelince, bizim ilçede kullananlara sordum, sıkıştırmadan kullanan ve 2000 km de bir yağını değiştirenlerin hiç birisi şikayetçi değil motorundan... ayrıca tekleme sorunu da ilginçtir bizim ilçede yok... ben de test ettim 2011 bir motoru, dedikleri gibi 5 . viteste 70-80 le sabit hızda bir süre kullandım... hiç bir belirti yok... sorduklarımda da yok.. yani istisna bazı kullanıcılarda sorun çıktı diye yerin dibine batırdınız motoru... zaten şikayeti olan girip de internette araştırma yapmaz , foruma katılmaz, gezer keyfine bakar... şikayeti olan 2-3 kişi foruma yazdı diye, motoru linç ediyorsunuz, tam bir dedikodu pazarı ... eğer dediğiniz gibi tüm cbf ler tekliyor olsaydı, honda motorları geri çağırırdı... ya da millet hala sıraya girmezdi cbf almak için...

bana soruyorsanız sen hangisini tercih edersin diye, bekliyorum, ybr sağlam ekonomik ama cılız... cbf güçlü konforlu ama o kadar çok konuşuldu ki bu kronik sorunlar, mart ayına bıraktım motor almayı... iki motorun da 2011 ini sürdüm, cbf her yönden daha rahat, keyifli... bir arkadaşımda 2011 modeli var, 1 aydır kullanıyor, onun izlenimlerini ve bakımlarını izliyorum, mart ayında inşallah ben de fuardan sonra bir cbf alacağım... b planı ise eski model bir nx4 falcon , xl 200 gibi pahalı seçenekler( enduro tarzı sağlam bir motor)... asla bir ybr değil...

fat280 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    en kısa zamanda olacak inş.
    arkadaşlar çekişmeye gerek yok insan oğlu nankördür birde atıp tutmasını iyi bilir şimdi gelelim sizin konuştuklarınıza ;
    cbf 125 neden yok türkiyede olsa çok tutlur çok iyi flan dediniz doğrumu türkiyeye gelse 5 binden aşyaya satılmaz ve satılmassada kim alır internetde çok baktım oda ybr gibi 100-110 anca yapıyor çekiş desen ondan iyi çekeceğini sanmam sonuçda 125cc e ne oldu şimdi oda güçsüs kaldı birde gözünüzle görmediniz belki oda ybr gibi cılız olabilir resme ne bakıyorsunuz yada videoya bence boş konuşmaya gerek yok isteyen istediğini alsın cbf 150 güzel konforlu ama motor yapısı olarak hondaya yakışmayan bir model onu bilin yeter
    SALCANO WOLF125 SİYAH BENİM MAKİNE

Motosikleti
    arkadaş kimsenin burda çekiştiği filan yok herhalde yazıların yarısını okuyup yarısını okumuyorsun
    burda atıp tutanda yok vede cbf150 nin zaten son hızı düzde 110 kmhz dır kim ne derse yalan atmış olur bende kullandım bu veleti zatende ikiside 11 hp
    ancak tork olarak cbf150 azcık daha üstün
    bakınız
    cbf150
    Motor Hava soğutmalı 4 Zamanlı OHC tek silindirli
    Motor hacmi (cc) 149cm3
    Silindir çapı x strok (mm) 57.3 X 57.8mm
    Sıkıştırma oranı 9.1:1
    Yakıt sistemi Karbüratör
    Maks. Güç (kW@dev/dak) 8.5/7,500(11.6 PS)
    Maks. Tork (Nm @ dev/dak) 12.5/5.250
    Ateşleme CDI Elektronik avanslı dijital transistörlü
    Çalıştırma Elektrikli
    Şanzıman 5 vites
    Güç aktarımı Zincirli
    Boyutlar (UxGxY) (mm) 2075 x 750 x 1135mm
    Tekerlekler arası mesafe (mm) 1,335mm
    Sele yüksekliği (mm) 780mm
    Yerden açıklık (mm) 140mm
    Yakıt kapasitesi (litre) 13 lt. (2.6 lt. yedek dahil)

80/100 - 18M/C 47P
    Arka 90/90 - 18 M/C 51P
    Süspansiyon
    Ön 31mm Teleskobik Çatal, 116.8mm esneme aralıklı
    Arka Monoshock, 100.6mm esneme aralıklı
    Frenler
    Ön Çift piston kaliperli 240mm'lik hidrolik disk, cüruflu metal balatalı
    Arka 130mm'lik kampana
    Ağırlık (kg) 141kg

buda cbf125

Max. Power Output 8.3kW/8,000min-1
    Engine Displacement 124.7cm3
    Starter Electric
    Max. Torque 11.2Nm/6,250min-1
    Bore & Stroke 52.4 x 57.8mm
    Engine Type Air-cooled 4-stroke 2-valve OHC single
    Carburation PGM-FI electronic fuel injection
    Ignition Computer controlled fully transistorised with electronic advance
    Compression Ratio 9.2: 1

Wheelbase 1,270mm
    Weight 128kg Kerb weight
    Ground Clearance 173mm
    Length x Width x Height 1,955 x 760 x 1,110mm
    Seat Height 792mm
    Fuel Capacity 13litres

Wheels Front U-cross-section 6-spoke cast aluminium 17M/C x MT1.85
    Tyres Rear 100/90-17M/C (55P)
    Suspension Front 30mm telescopic fork, 115mm axle travel
    Suspension Rear Conventional twin shock, double tube damper with 3-step adjustable spring preload, 87mm axle travel
    Brakes Front 240mm hydraulic disc with 2-pod calliper and resin mould pads
    Wheels Rear U-cross-section 6-spoke cast aluminium 17M/C x MT2.15
    Brakes Rear 130mm leading/trailing drum
    Tyres Front 80/100-17M/C (46P)

şimdi artılarına gelelim

cbf125 arka tekerleği biraz daha kalın
    yakıt enjecsiyon var
    aynı beygirde ancak cbf150den daha devirli 8.000
    holojen farı mevcut
    128 kg (cbf150 141kg)
    daha geniş diğer unsurlarda aşa kalır değil bizimkinden
    yağ yakmaz teklemez daha ne tam bir 125cc bizdeki gibi 150cc olupta 125likler gibi değil
    şimdi hocam biz atıp mı tutuyoruz göz var nizam var google amcada referans azcık araştırsan herşeyini bulabiliyorsun
    Mustafa Kemal Atatürk

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    arkadaşlar bahsettiğim gelişme hakkında sonuç alınamadı...yani olay honda fabrikanın insiyatifinde...ben bu gelişmeyi sonuç alınmaz ise diye açıklamak istemedim...sonuç alınamayınca Honda fabrikanın kucağına oturmak durumundayız artık...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

Motosikleti
    metehan abi yorumlarına hastayım kucağa oturmak he

bişi dicem mete abi bu levent serengeti nere ya
    bende marmaristen istanbola geldim:D gültepeli oldum yahu tabanbay devam ediyom bu cbfle öyle kanımıza girmişinki yoldan gecen her cbfliye bakıyom mete abi çıkar gelir diye hehe:D
    Mustafa Kemal Atatürk

Motosikleti
    crf 1000L + dio
    serengeti bi afrika kırsalı olabilir ben çok belgesel izlerim mete abi heralde levent in bi ilçesinde oturuyor ama aynı isimde de bi afrika bölgesi var belki biliyordur afrikalı mete abeyy

Motosikleti
    hahah:D bilmem valla birde bura gelmeden önce emlak fiyatlarının burda uçtuğunu gördüm heleki gökdelenlerin olduğu yer levent se meteabim zengin dedim içimden afrika nere levent nere
    Mustafa Kemal Atatürk

Motosikleti
    crf 1000L + dio
    biraz nette bak dalga geçmediğimi göreceksin ben ciddiyim yani http://www.belgeselivideo.com/belges...ri.asp?id=1190 al sana link

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    metehan abi yorumlarına hastayım kucağa oturmak he

bişi dicem mete abi bu levent serengeti nere ya
    bende marmaristen istanbola geldim:D gültepeli oldum yahu tabanbay devam ediyom bu cbfle öyle kanımıza girmişinki yoldan gecen her cbfliye bakıyom mete abi çıkar gelir diye hehe:D

aga ben Seyrantepedeyim...bana komşu olmuşsun yav...daha 2 gün önce gültepe girişinde odalar ve borsalar birliğindeydim...oralarda eş dost çok...90 dan bu yana burdayız...serengeti afrikanın yabani hayatının bulunduğu bir yer bizim buralarda öyle aslında o bağlamda vahşi hayatı temsilen serengeti diyorum... kısmet olursa görüşürüz hacı yav...üşenmesem şimdi bile yanına gelicem ama işte eve yeni girdim...orada yurttamı kalıyon len şu fethullahcıların yurdu var girişte solda

Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    serengeti bi afrika kırsalı olabilir ben çok belgesel izlerim mete abi heralde levent in bi ilçesinde oturuyor ama aynı isimde de bi afrika bölgesi var belki biliyordur afrikalı mete abeyy
    kankam beni az çok tanır bak şifreyi çözmüş ...

hahah:D bilmem valla birde bura gelmeden önce emlak fiyatlarının burda uçtuğunu gördüm heleki gökdelenlerin olduğu yer levent se meteabim zengin dedim içimden afrika nere levent nere
    valla babamın evinde kalıyom 10 yıla kalmaz pederi gömersek ev benim sayılır...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

Motosikleti
    heheh:D alemsin mete abi

yok be fethullah mı allah korusun şimdi gültepedeyim ablamın yanında kalıyom da ev tuttum orta bayırda kalcam bu hafta geccem
    mete abi tanısırız nasıl olsa önümüzdeki 4 sene bura kilitlediler ..istanbulun simgesi olarak göriyem bak seni he aklıma ilk sen geldim istanbul fikri ortaya çıkınca :D
    Mustafa Kemal Atatürk

REKLAM ALANI
11. sayfa BirinciBirinci ... 910111213 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)