Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
10. sayfa BirinciBirinci ... 89101112 ... SonuncuSonuncu

Yeni CBF150'de Çözülemeyen Tekleme Sorunu...

Motovento
    REKLAM ALANI

Alıntı motorcu48 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

avrupada sınıf birincisi cbf125 tüm avrupaya vede diğer ülkelere laik görülmüş üsteliik bizim cbf gücünde enjecsiyonlu

bizdeki ise çinlilerle ortak yapım cbf150 dünyada bu motor yokkkk

bende cbf150 kullandım gayette çok iyiydi çok ama çok memnun kaldım hiç bir sorun yaşamadım ancak zaten yag eksiltmeyle bi can sıkıntısı vardı birde üzerine yeni modellerinde bu sorunu ekleyince honda kafanıza kursun sıkmayın 3 5 ne olursa üstüne koyalım bize cbf125 getir
    ybr125 devri kapanmıştı derken gene eskiye dönüş başladı
    avrupada ise tam tersi ybr125 dönemi bitti cbf125 dönemi aldı başını gitti yazık ediyoyorsunuz türkiyeye
    doğru söze ne hacet.türkiye yi 3. dünya ülkesi görüyorlar hala onun içinde avrupada olmaya malları bize çakıyorlar.
    ben 2007 de 0 cbf 150 aldım 45.000 km kadar kullandım yağ eksiltme ve sibop ayarının tutmaması dışında pek sorun yaşamadım.taki model yenileme kararı alıp eski cbf imi satıp yine 0 2011 model cbf alana kadar.motoru bayiden aldığım ilk gün boya nın ve kaporta aksamının kalitesinden kuşku duydum.motorun kuyruk plastikleri olsun bir sürü plastik aksamı yamuk yumuk simetriden yoksun şekilde toplanmış.sanki yapanın kafasına silah dayamışlar 5 dakkada bu motoru banttan çıkarmazsan ölürsün demişler gibi mal çıkartmışlar.neyse ilk 2 hafta marş motorundan garip sesler geldi veyse sonra dan düzeldi.sonra malum çoğu kişinin derdi tekleme bendede başladı (tüm servislere gitmeme ragmen hala çözülememiş durumda,servis ustası yapacak bişey alışacaksın dedi)motorun sol blok kapağından yağ terleme yapıyor,2000 km de 200 gr yağ eksiltiyor ve son olarak motordan kalkışlarda tak diye bir ses geliyor.ha unutmadan motor ısınıncaki sibop sesi senfonisinide ekliym.okuyanlar motor 20 30 binlerde zannedebilir.hayır sadece 6000 km de.
    canıma tak etmiş durumda her gün acaba bu gün ne olucak korkusuyla motora biniyorum.bu şekildede satmam alacak kişiye en büyük kazıktır.gönlüm el vermiyor.tek çarem hondadan değişim talep etmekti ve bunu yaptım yerine görsellik olarak cbf 150 nin yanına bile yaklaşmayan fakat kalite ve sağlamlık konusunda da cbf 150 nin kat ve kat üstü olan anf ınnova 125i istedim.hakkımızda hayırlısı artık.herkeze iyi forumlar.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ubuntu67 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar NS200
    sn tamernevin , ben başka motora mı bindim bilmiyorum... sizin bahsettiğiniz sorunların en ufak bir tanesi yok arkadaşımda (7400 km de )... her türlü test ettim, sürdüm, çok güzel motor... sizin bu yazdığınız sorunlar nedeni ile bir çok kişinin kafası fena karışık durumda haberiniz ola...

Kocaeli İl Temsilcisi piyanist_irf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasakı versys,honda wın-go
    valla arkadaşlar yağ eksilttiği ve teklediğini, şu ana dek görmedim 6800 küsür km deyim ancak ,arka kampanadan firene bastığımda gidiş hızına bağlı olarak , tık tık tık , diye ses geliyordu ve arka firende ferformans düşüklüğü vardı tam tutmuyordu,

ince bir gözlemlemeyle balataların kampanaya tam oturmadığını ve jantla birlikte kampananın yamuk olduğunu, farkettim , ama kimseye bir şey demedim , servise gittim aldılar baktılar ve sesi onayladılar, balatalar yenisi ile değişti bu arada motor 2500 km de filandı , ses kesildi,

bir müddet sonra yine ses yapmaya başladı, daha öncede söylediğim gibi arızayı tespit etmiştim , sesin ve firendeki zayıflığın sebebi arka jantın , kampana kısmının bariz , gözle görülecek şekilde balanslı , yamuk oluşuydu , servise bildirdim ve 15 gün beklemeyle jantı yenisi ile garantiden değiştirdiler , sorun filan kalmadı ,

fakat şu tekleme işini hakkaten anlayamadım benimki 2011 model ama eski kasa diyeyim yani devir saati olmayanlardan ,ben aldıktan 1 ay sonra ,

devir saatli olanları çıktı japonların söylediği atasözü geldi aklıma (şemsiye ) ne yapalım bundan sonra sorun çıkartırmı bineceğiz ve göreceğiz ,

yağ eksiltiyormuş, olabilir yağ eksiltmesi beni bağlamaz zamanında koşarım servise , bakımını kolay kolay aksatmam, sonuçta benle birlikte mezara gelecek hali yok garantisi bittiği gün motosikletim satılıktır....
    | ▌▌| ▌▌▌| ▌▌| ▌▌▌| ▌▌| ▌▌▌|
    |_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_| http://www.irfmotor.com/

Forumdan Uzaklaştırıldı
    türkiyeyi japonlar yada çinliler 3.dünya ülkesi olarak görmüyor türkiyeyi türkiyedeki aç gözlü türk yöneticiler 3.dünya ülkesi olarak görüyor.
    bu cbf150 lileri çinliler bize satmıyor biz gidip çinden satınalıyoruz siz istedinizde adamlar cbf125i satmadılarmı??????????????????????????????????

Alper Kaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600 FA (2011) Honda CBR 500R (2014)
    herşeye kabulum diyelimde şu plastik ve boya kalitesi düşmüş olduğunu ben 2009 cbf le kıyasladığımda anlıyamıyorum farklı gelmiyor bazılarına geliyor neyse kıssadan hisse cbf 150 almayın aldırmayın yağ yakıyor tekliyor kalitesiz mazeme dandik boya çok yakıyor az kaçıyor en iyisi ybr 125 alın
    bir yere gitmek için arabaya binilir motora binmek için her yere gidilir Önemli Olan Varmak Değil Yolda Olmaktır...

arkadaşlar sakın yalnış anlamayın beni ben sadece benim başımdan geçenleri paylaşıyorum.tamamiyle benim bahtsızlığımda olabilir.nitekim biz bu motordan 2 arkadaş aynı anda aynı bayiden aldık benimkinde tekleme problemi çıktı.arkadaşımın kinde ise tekleme yok bunun için kendi çok şanslı saydı fakat şu an onun motoru daha 1300 km de olmasına rahmen grang tan fena ses yapmaya başladı.kimseye ybr alında demiyorum.ybr motoru kadar sağlam bir motor koysalar yeterli.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Alıntı tamernevin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar sakın yalnış anlamayın beni ben sadece benim başımdan geçenleri paylaşıyorum.tamamiyle benim bahtsızlığımda olabilir.nitekim biz bu motordan 2 arkadaş aynı anda aynı bayiden aldık benimkinde tekleme problemi çıktı.arkadaşımın kinde ise tekleme yok bunun için kendi çok şanslı saydı fakat şu an onun motoru daha 1300 km de olmasına rahmen grang tan fena ses yapmaya başladı.kimseye ybr alında demiyorum.ybr motoru kadar sağlam bir motor koysalar yeterli.
    o iş biraz zor yani ybr motoru ee honda da mühendis mi yok? kral ı vardır ama neden yapmıyorlar? veya yapıyorlar da bizmi görmüyoruz? bende yolda gördüğüm cbf lerde aşırı bi sübab sesi duyuyorum sanki inceden bi ıslık sesi misal allah var honda marka ama cbf 150 caçık motor kiminde sorun yok(yağ yakma hariç) diğerlerinde ise her türlü sorun var
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

fat280 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    en kısa zamanda olacak inş.
    arkadaşlar bütün suç türk insanında satıcılara suç bulmayın şimdi cbf de yağ yakma var mı var e o zaman neden gidip alıyorsun alıyorsanda sesini çıkarmayacan kardeş çünkü alırken bunu biliyorsun bile bile alıyorsun şimdide tekleme çıktı yakında başka ne çıkacak bakalım görecez bunun düzelmesini istiyorsanız boykot yapacak ve cbf almayacaksınız bakın o zaman nasıl önlem ve değişik modelleri getiriyorlar
    SALCANO WOLF125 SİYAH BENİM MAKİNE

motorcu48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İNAZUMA keyfiii :DD
    doğru söze ne hacet.türkiye yi 3. dünya ülkesi görüyorlar hala onun içinde avrupada olmaya malları bize çakıyorlar.
    ben 2007 de 0 cbf 150 aldım 45.000 km kadar kullandım yağ eksiltme ve sibop ayarının tutmaması dışında pek sorun yaşamadım.taki model yenileme kararı alıp eski cbf imi satıp yine 0 2011 model cbf alana kadar.motoru bayiden aldığım ilk gün boya nın ve kaporta aksamının kalitesinden kuşku duydum.motorun kuyruk plastikleri olsun bir sürü plastik aksamı yamuk yumuk simetriden yoksun şekilde toplanmış.sanki yapanın kafasına silah dayamışlar 5 dakkada bu motoru banttan çıkarmazsan ölürsün demişler gibi mal çıkartmışlar.neyse ilk 2 hafta marş motorundan garip sesler geldi veyse sonra dan düzeldi.sonra malum çoğu kişinin derdi tekleme bendede başladı (tüm servislere gitmeme ragmen hala çözülememiş durumda,servis ustası yapacak bişey alışacaksın dedi)motorun sol blok kapağından yağ terleme yapıyor,2000 km de 200 gr yağ eksiltiyor ve son olarak motordan kalkışlarda tak diye bir ses geliyor.ha unutmadan motor ısınıncaki sibop sesi senfonisinide ekliym.okuyanlar motor 20 30 binlerde zannedebilir.hayır sadece 6000 km de.
    canıma tak etmiş durumda her gün acaba bu gün ne olucak korkusuyla motora biniyorum.bu şekildede satmam alacak kişiye en büyük kazıktır.gönlüm el vermiyor.tek çarem hondadan değişim talep etmekti ve bunu yaptım yerine görsellik olarak cbf 150 nin yanına bile yaklaşmayan fakat kalite ve sağlamlık konusunda da cbf 150 nin kat ve kat üstü olan anf ınnova 125i istedim.hakkımızda hayırlısı artık.herkeze iyi forumlar.
    bende 2007 model cbf150 sahibiydim ve yağ eksiltmede yaşamadım ben ve o motorun sürüş tadını hala unutamıyorum ancak bu yeni cbfler aynı dediğin gibi kendini daha hondanın galeri sayfasında değişen fotoraflarından belli ediyor boya kalitesini.2007 de bu yoktu şimdiki daha parlak duruyo ..yeni ybrin boya kalitesine bitiyorum en güzel boya kalitesi onda

insallah dilediğin olur hocam ne diyelim :S
    Mustafa Kemal Atatürk

_w_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni Breton 125
    Bence Cbf ler üretimden kalksın. Yerine titanlar, cgl ler geri gelsin

Nedense ''yağ yaksın önemli değil ''diyenleri anlayamıyorum.Yakılan yağ atmosfere ve asfalta gidiyor.Motorunuzdan ayrıldığında aslında cebinizden ve milli ekonomiden de ayrılıyor.Üstelik ilk yagışta yolları kayganlaştırıyor.Hatda bu yüzden zincirli motor yerine şaftlıya-kayışlıya pozitif bakıyorum.Tamam honda cbf fakat bu dünya hepimizin.

Alper Kaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600 FA (2011) Honda CBR 500R (2014)
    Alıntı piranha dört adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Nedense ''yağ yaksın önemli değil ''diyenleri anlayamıyorum.Yakılan yağ atmosfere ve asfalta gidiyor.Motorunuzdan ayrıldığında aslında cebinizden ve milli ekonomiden de ayrılıyor.Üstelik ilk yagışta yolları kayganlaştırıyor.Hatda bu yüzden zincirli motor yerine şaftlıya-kayışlıya pozitif bakıyorum.Tamam honda cbf fakat bu dünya hepimizin.
    oho kardeş bu bence saçma olmus neden die dersen benim motorumda euro3 zımbırtısı var doğayı kirletmesin die ama önümdeki minibüsten kara kara dumanlar nefes almamı engelliyor ne anlamı kaldı benim euro3 ümün adam benim yerimede kirletiyor
    bir yere gitmek için arabaya binilir motora binmek için her yere gidilir Önemli Olan Varmak Değil Yolda Olmaktır...

arkadaşlar bu gün itibariyle motorumun değişim işlemleri başlamıştır.0 km innovam 1 hafta içinde pilakalı şekilde tarafıma teslim edilecek.cbf 150 beni bezdirdi ama honda türkiyeye diyecek lafım satış sonrası müşteri memnuniyeti fevkalade hiç bir şekilde işi yokuşa sürmediler ve en hızlı biçimde değişim işlemimi gerçekleştirdiler.işte sadece bu yüzden bile honda tercih edilir.teşekkürler honda türkiye.
    bu arada 3 aylık motorumun üzerindeki uzun siyah tur camını,yan ayaklığı,motor koruma demirini ve kafa koruma demirini satıyorum ilgilenen olursa uygun fiyata vericem.0 dan farkları yok.boşuna sıfırına para vermeyin.

ubuntu67 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar NS200
    arkadaşlar bu gün itibariyle motorumun değişim işlemleri başlamıştır.0 km innovam 1 hafta içinde pilakalı şekilde tarafıma teslim edilecek.cbf 150 beni bezdirdi ama honda türkiyeye diyecek lafım satış sonrası müşteri memnuniyeti fevkalade hiç bir şekilde işi yokuşa sürmediler ve en hızlı biçimde değişim işlemimi gerçekleştirdiler.işte sadece bu yüzden bile honda tercih edilir.teşekkürler honda türkiye.
    bu arada 3 aylık motorumun üzerindeki uzun siyah tur camını,yan ayaklığı,motor koruma demirini ve kafa koruma demirini satıyorum ilgilenen olursa uygun fiyata vericem.0 dan farkları yok.boşuna sıfırına para vermeyin.
    cbf nin rahatlığını ve güvenliğini çok arayacaksın... ama sağlamlık yönünden yakıt tüketimi yönünden inanılmaz rahat olacaksın bu iyi haber aslında, biz de cbf alırsak ve memnun kalmazsak gider innova alırız yine, nasıl olsa innovayı 1 sene kullanıp çok da zarar etmeden satmak mümkün...

hayırlı olsun...

motorcu48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İNAZUMA keyfiii :DD
    hayırlısı olsun kardeş
    Mustafa Kemal Atatürk

Alıntı ubuntu67 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cbf nin rahatlığını ve güvenliğini çok arayacaksın... ama sağlamlık yönünden yakıt tüketimi yönünden inanılmaz rahat olacaksın bu iyi haber aslında, biz de cbf alırsak ve memnun kalmazsak gider innova alırız yine, nasıl olsa innovayı 1 sene kullanıp çok da zarar etmeden satmak mümkün...

hayırlı olsun...
    teşekkürler arkadaşım.ben motoru işe geliş gidiş için kullanıyorum.hergün 100 km bundan dolayı sağlamlık ve yakıt ekonomisi başta geliyor

.Mhmt. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT25
    Benimkinide cbr125 ile değiştirsinler sonuçta madur değilmiyiz aradaki farkın lafımı olur
    Hele Bi Kazanayım da Üniversiteyi ... Bir yere gitmek için de CBF e binilir CBF e binilmek için de her yere gidilir. Acayip az yakıyo len bu

Alıntı .Mhmt. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benimkinide cbr125 ile değiştirsinler sonuçta madur değilmiyiz aradaki farkın lafımı olur
    olabilir tabiki honda türkiye ile görüşün.servislerin aksine ilgi alaka hat safhada.

.Mhmt. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT25
    Değiştirmek için ne yaptınız cbr 125 le değiştirmek için ne kadar fark vermem gerekir. İade ettiğim cbf ne olacak ? Bu sorularımı özelden veya burdan cevaplayabilirseniz sevinirim
    Hele Bi Kazanayım da Üniversiteyi ... Bir yere gitmek için de CBF e binilir CBF e binilmek için de her yere gidilir. Acayip az yakıyo len bu

alper150zc

Motosikleti: HONDA CBF 150 KIRMIZI (2011)
    piranha dört Nickli Üyeden Alıntı
    oho kardeş bu bence saçma olmus neden die dersen benim motorumda euro3 zımbırtısı var doğayı kirletmesin die ama önümdeki minibüsten kara kara dumanlar nefes almamı engelliyor ne anlamı kaldı benim euro3 ümün adam benim yerimede kirletiyor
    HONDA CBF 150 KIRMIZI (2011)
    Eger çevre bakanlığımız imar için sit alanlarına oluşan talebi nakit akışına çevirmekten başka işlerle uğraşsa,sigaranın saglığa ve çevreye zararıyle rantcılarla nakit için didiştigi kadar rant olmayan konularda da insanı için hatda tüm insanlık için görevinin ne kadar kutsal olduğunun farkında olarak görevinin başında olsa belirttiğiniz gibi münibüs hatda plakasız belediye otobüslerinin(özel servis araçlarındaki,ticari taksilerdeki yaş sınırları toplu taşıma araçlarında uygulanmıyor.)çevreye verdikleri insan sağlıgına ve milli ekonomiye zararlarının en az terör kadar bu ülkeye zarar verdiginin farkındalıgı ile görevinin başında durur.Vatandaş olarak buynlrı önemsemiyoruz ve aslında torunlarımıza bırakacağımız mirastan tırtıklatıyoruz.Çevreyi kirletmek terör ile aynı derecede suç olmalı bence.Bu dünya hepimizin.

REKLAM ALANI
10. sayfa BirinciBirinci ... 89101112 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)