Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
8. sayfa BirinciBirinci ... 67891018 ... SonuncuSonuncu

Yeni CBF150'de Çözülemeyen Tekleme Sorunu...

Motovento
    REKLAM ALANI
    .Mhmt. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT25
    Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    konuyla ilgili ciddi bir gelişme var olumlu veya olumsuz bile sonuçlansa size buradan bildireceğim...çözüme dair önemli bir adım var...eğer sorunun o olduğu tesbit edilirse sıkıntı bitecek...
    abi nedır o bi ucu verseydin en azindan

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Alıntı ubuntu67 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hani yağ yakma filan sıkıntı değil, motoru sıkıştıran biri değilim, 80 i geçmeyi sevmem 2 teker üstünde, o yüzden cbf 150 i yi ne kadar kötüleselerde , almak için para hazırlıyordum... ama şimdi bu tekleme sorunun ciddi bir durum ve yeni modellerde kronik olarak var olduğunu okuyunca, vaz geçtim... ben daha önce innova kullandım, sorunsuz efsane bir aletti... cbf alıp canımı sıkmamak için, ybr esd ye yöneldim... her ne kadar uzun yolda cbf daha konforlu bir gövdeye sahip olsa da , ben sağlam bir motora binmeyi tercih ederim... artık daha uzun yolda daha çok mola vereceğiz ama, yok motorum yağ mı yakıyor , yok tekliyor mu yok subabtan ses mi geliyor ısınınca filan diye düşünmek istemiyorum...

honda aşığı biri olarak da , büyük hayal kırıklığına uğramış birisiyim... inşallah yepyeni sorunsuz cbf ler üretirler veya bir arkadaşın dediği gibi cbf 125i modelini getirirler de , hondaya geri dönerim...

mağduriyet yaşamış arkadaşlara geçmiş olsun...

çok doğru tespitlerde bulunmuşsunuz.cüssesi albenisi ve honda olmasından sebep bizde bu motoru aldık fakat gel gelelim problem problem problem.bu gün arkadaşımın daha 1000 km deki morundan anlamsız sesler gelmeye başladı sanki motorun için de metaller savaşıyor.hemen servise götürdü nitekim aynı sonuç sebebi bulunamadı.biraz daha böyle kullanın bişey olursa getirin denmiş.motor kitlesin gel bakarız olmuş yani:(
    innova ya diyecek lafım yok kaya gibi motor.jantları dublex ve deposu daha büyük olsa dakka düşünmez satardım elimdeki cbf i zararına gider alırdım.

motorcu48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İNAZUMA keyfiii :DD
    Alıntı tamernevin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çok doğru tespitlerde bulunmuşsunuz.cüssesi albenisi ve honda olmasından sebep bizde bu motoru aldık fakat gel gelelim problem problem problem.bu gün arkadaşımın daha 1000 km deki morundan anlamsız sesler gelmeye başladı sanki motorun için de metaller savaşıyor.hemen servise götürdü nitekim aynı sonuç sebebi bulunamadı.biraz daha böyle kullanın bişey olursa getirin denmiş.motor kitlesin gel bakarız olmuş yani:(
    innova ya diyecek lafım yok kaya gibi motor.jantları dublex ve deposu daha büyük olsa dakka düşünmez satardım elimdeki cbf i zararına gider alırdım.
    harbi bu cbf150 ne hale gelmiş :S yahu cbf150 ilk çıktığında neydi be herkez gezilere bu motorla giderdi hiç bir problemi yoktu yağ yakma dışında şimdiyse kafam almıyor yazık gunah ya
    2011 modellerinde karbüratörü değiştirmişler bence sorun bu karbüratörden
    Mustafa Kemal Atatürk

ubuntu67 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar NS200
    Alıntı motorcu48 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    harbi bu cbf150 ne hale gelmiş :S yahu cbf150 ilk çıktığında neydi be herkez gezilere bu motorla giderdi hiç bir problemi yoktu yağ yakma dışında şimdiyse kafam almıyor yazık gunah ya

evet aslında konforu ile tam gezi motoru... keşke sorunsuzluk konusunda da ybr kadar olsa, dakika düşünmeyip gidip alacağım... sırf bu bahsedilen sorunlar nedeni ile beklemeye koyuldum, belki 2012 yılında yeni bir parti mal gelir, onlarda bu sorunlar olmaz veya yeni bir model filan gelir mesala ybr ye rakip cbf 125 i (enjeksiyonlu) ... eğer bir gelişme olmazsa el mahkum gidip ybr alacağım... pişman olmam ybr nin konforu innovadan sonra bana mersedes gibi gelecektir... ama gönül cbf istiyor işte , şöyle yayıla yayıla binelim... gerçi ben deliyimdir, taksitli almak kolay geliyor diye şimdi sıfır almak istiyorum ya , eğer 5-6 ay bekler biriktirirsem tık peşin verecek gücüm olur , o zaman gider eski model bir XL 200 gibi, NX4 Falcon gibi efsane bir motor alırım, en azından taş gibi olur... xl 200 le ki bir arazi motorudur, hataydan fethiyeye her yaz gidip gelen , baharda da hataydan artvin e giden bir abim var... teker modifiyesi ile rahatlıkla düz yolda kullanabilirsin diyor, hani onun mötü titreşimden nasır tutmuş etkilenmiyor ama, bizimki de belki nasır tutar dümdüz olur belki ilerleyen yıllarda, şöyle sıkı motorcu oluruz

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Alıntı ubuntu67 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evet aslında konforu ile tam gezi motoru... keşke sorunsuzluk konusunda da ybr kadar olsa, dakika düşünmeyip gidip alacağım... sırf bu bahsedilen sorunlar nedeni ile beklemeye koyuldum, belki 2012 yılında yeni bir parti mal gelir, onlarda bu sorunlar olmaz veya yeni bir model filan gelir mesala ybr ye rakip cbf 125 i (enjeksiyonlu) ... eğer bir gelişme olmazsa el mahkum gidip ybr alacağım... pişman olmam ybr nin konforu innovadan sonra bana mersedes gibi gelecektir... ama gönül cbf istiyor işte , şöyle yayıla yayıla binelim... gerçi ben deliyimdir, taksitli almak kolay geliyor diye şimdi sıfır almak istiyorum ya , eğer 5-6 ay bekler biriktirirsem tık peşin verecek gücüm olur , o zaman gider eski model bir XL 200 gibi, NX4 Falcon gibi efsane bir motor alırım, en azından taş gibi olur... xl 200 le ki bir arazi motorudur, hataydan fethiyeye her yaz gidip gelen , baharda da hataydan artvin e giden bir abim var... teker modifiyesi ile rahatlıkla düz yolda kullanabilirsin diyor, hani onun mötü titreşimden nasır tutmuş etkilenmiyor ama, bizimki de belki nasır tutar dümdüz olur belki ilerleyen yıllarda, şöyle sıkı motorcu oluruz
    aslında honda cg 125 piyasadan çekmese ybr bu kadar meşhur olmaz dı ama honda piyasadan sağlam motoru çekip böyle problemli bi motor satmaya başlayınca müşteri de cg 125 teki sağlamlığı aramaya başladı fakat baktı cbf 150 rahat problemlere kulak asmadı ama honda iyice cıvıttı bence nede olsa müşteri 2 ay sıra bekliyor nasıl mal satarsa satsın piyasada adı sattı o yüzden fazla üzerine düşmedi bu motorun sonuç ortada eğer ybr kadar sorunsuz bi cbf olsa bende cbf alırdım honda kötü bi marka değil ama cbf ile ayağına kurşun sıkıyor haberi yok
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

Motosikleti
    cbf125 türkiyeye gelse yemin ederim anında ps150 mi satıp onu alırım vede ybr125 le asla o sınıfta aynı kefeye koyupta kıyaslamazdım bile
    Mustafa Kemal Atatürk

Alper Kaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600 FA (2011) Honda CBR 500R (2014)
    Alıntı motorcu48 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mart ayında aldım tekleme sorunum yok ç.kale istanbul yaptım bu yaz tık cıkarmadı asırı memlunum onerırmıyım sonuna kadar bende kırmızısı var bence eski kırmızıdan güzel sen beğenmiyorsun ben beğeniyorum ama satılmaya üretilmeye devam ediyor korkmadan gezilere her yere gidiyorum şimdide herkez gidiyor cbf 150 si ile bence bu tekleme sorunu olanlar 4000km kadar sabretsin hala geçmese ozmn sorun var
    bir yere gitmek için arabaya binilir motora binmek için her yere gidilir Önemli Olan Varmak Değil Yolda Olmaktır...

egelim 43 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 UPM (Pizzacı moturu) :)
    Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aslında honda cg 125 piyasadan çekmese ybr bu kadar meşhur olmaz dı ama honda piyasadan sağlam motoru çekip böyle problemli bi motor satmaya başlayınca müşteri de cg 125 teki sağlamlığı aramaya başladı fakat baktı cbf 150 rahat problemlere kulak asmadı ama honda iyice cıvıttı bence nede olsa müşteri 2 ay sıra bekliyor nasıl mal satarsa satsın piyasada adı sattı o yüzden fazla üzerine düşmedi bu motorun sonuç ortada eğer ybr kadar sorunsuz bi cbf olsa bende cbf alırdım honda kötü bi marka değil ama cbf ile ayağına kurşun sıkıyor haberi yok
    "HERKESİN DOĞRUSU KENDİNE DOĞRU"eşşşşşekkkk gibi çalış insan gibi yaşa bumu la dünya?

Motosikleti
    HusaberG Sf650
    bu konuları okuyupta kimse bile bile lades deyip gidip cbf150 almaz...
    bencede değmez....
    honda hem satışıyla hem sorunlarıyla müşterisini iyicene kızdırmaya başladı burası kesin...

nere.f - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    oda olur inşallah :D
    Çözülemedimi sorun hala 8 sayfa olmuş
    Bizimde bi motorumuz olsada teklese
    Kolay gelsin
    Kule kalkışma kızlar inişime hasta!!

Motosikleti
    beni honda fanatikliğiyle suçluyan bu forumda bazı cahiller oldu ama beni bile biliyor ben herşeyi olduğu gibi söylüyorum yiğidin hakkını yedirtmeden
    şimdi arkadaşın honda todayı var marj motoru çalıştırınca acayip bir ses veriyor gitti arkadaş bunu değiştirin diye servisten demişler bakımlarda yağlanır sen bakımı kaçırmışın garantisi geçmiştir diye adamı enayi yerine koymuşlar hem marş motoru bakımlarda yağlandığını hiç duymadım görmedim yalannnnnn
    2.si cbf150 de bu problem olduğuna uzun süre inanamadım ama olmuşki birçok yeni kullanıcı şikayetçi 3.benim ps150 mükemmel diyemiyorum tek kötü yanı dylanda olduğu gibi debriyaj balatasının ses vermesi bu motordada mevcut anlamıyorum honda bunları görmüyormu
    inanın bu motorlar kymco bile olsa hiç birimiz umrumuza takmayız ama honda beklentilerimiz büyük ortada şuan labalilik var
    Mustafa Kemal Atatürk

Motosikleti
    HusaberG Sf650
    honda araba kullanıyorum...
    parasını sonuna kadar herşeyiyle hakkediyor gerçekten..
    ama motorundan uzak durmak gerekiyor...
    her çıkardığı motorda sorun var...

Motosikleti
    her çıkardığı motorda sorun var demek yanlış olur
    üstelik bu gune kadar dünyada küçük cc de en sorunsuz motorları honda yapmıştı .kinetix zamanından beri honda kullanıyoruz ama ne olduysa son zamanlarda böyle affalladı kanımca

dengesiz iş yapıyor bana göre motogpde zaferlere koşuyor bileği bükülmüyor ama bilseki 1000rr ı süpersportun en güçsüzü üstelik 2006 kasası herkezin sevgilisiyken kurba gibi bi kasa yaptı:D
    bazen ben bile anlamıyorum yanide genede uzak durulucak bir motor markası değil yiğidi oldür hakkını yeme
    okadarda aşalamak biraz ağır kaçar:D
    Mustafa Kemal Atatürk

Motosikleti
    HusaberG Sf650
    est. aşağılamak gibi değilde...
    yağ yakma muhabbeti artık normalleşti hondada...
    buda benim canımı sıkar oldu...
    sağlamlılığına kimse birşey diyemez..
    en son activa bakımı yaparken motordan çıkan yağı görseydiniz olmayan yağ ile motor nasıl yatak sarmamış derdiniz..
    ama sarmıyor öyle sağlam bir motor...
    honda kendini çoktan kanıtladı...
    anlatım hatası yaptım herhalde...
    lakin artık hem satışında hemde satış sonrasında honda markasının güven vericiliğini kullanıcılar olarak görmek istiyoruz...

Motosikleti
    çok doğru eskiye bakarsanız hondanın titanları kinetixleri çok ama çok başarılı ve cadillac araba gibi hala binilir kıvamda sağlam dururlarken bu yeni nesil benimde canımı sıkmaya başladı

zaten honda türkiye cbf150den vazgeçmek bilmiyor cbf125 getirse inanın bu sınıfın yıldızı olur tutulmaz yok satardı .mademki sorun var şikayet geliyor sen ne diye kafana kurşun sıkarsın anlamam

tüm avrupada cbf125 var iken birtek çin ile biz cbf150 kullanıyo yada kullandırılıyoruz bu yazık günah ..benim zamanımdaki cbf150 de problem yoktu ybr125 tamamen alt olmuş istanbulun yeri gögü cbfle dolmuştu herkez bunun muhabbetini ederken al bide burdan yak durum patlak verdi :D makyaj yapmışlar gözlerine yüzlerine bulaştırmışlar xD ybr fikrine şu sıralar millet yeniden geri dönüşe başlamış bende dahil
    getirin şu cbf125 artık
    Mustafa Kemal Atatürk

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    arkadaş babamın amcasında kınetıx var 23 yıldır taş gibi 2 defa piston atıldı başka sorun yok honda sorunsuz modellerini neden piyasadan çekti ? yedek parça satamıyordu çünkü xl200 nx falcon4 cg125 bu modeller bugün üretim de olsa honda satar çin malları satamaz dı ama honda bu işi biliyor bence kim ne derse desin adamlar yedek parça satmak için dandik motorları sürdü piyasaya bence en sorunsuz modeli cbr 125r diğer modellerinde sorun olmayan yok ne ararsan var honda ya yakışmıyor
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

YOK ARKADAŞ HONDA DA ESKİ SAĞLAMLIK YOK.2005 MODEL CG 125 KULLANMIŞ BİRİ OLARAK BUNU RAHATLIKLA SÖYLEYEBİLİRİM.KEZA AFRİKA TWİN TECRÜBEMDE DAHİL.
    LAKİN BU YENİ ÇIKANLAR TAMAMİYLE SAĞLAMLIKTAN ÖDÜN VERİLEREK ÜRETİLMİŞ BENCE YOL TESTİ YAPILMADAN PİYASAYA SÜRÜLMÜŞ ÇİNDE FASON YAPTIRILAN MOTORLAR.
    İLK FIRSATTA MOTORUMU SATMAYI DÜŞÜNÜYORUM SONRA ALANADA YAZIK DEYİP VAZ GEÇİYORUM.TEK ÇIKAR YOLUM HONDAYA DAVA AÇIP PARA İADEMİ ALMAK GÖRÜNÜYOR.

Motosikleti
    cg125 konusuna katılmam oda sağlam değildi de
    honda titanlar neydi be onlar çok sağlamdı hala postacıların altlarında en eski tipleri duruyor
    Mustafa Kemal Atatürk

BENİ MARKADAŞIM KUYELİK YAPIYOR.CG 125 İNİ 160 BİN KM SORUNSUZ KULLANDI.SADECE DEBRİYAJ BALATASI DEĞİŞTİREREK.
    ŞU AN YBR KULLANIYOR 80 BİN KM LERDE ODA SORUNSUZ DEVAM EDİYOR.
    ÇEVRESİNDE Kİ CBF 150 KULLANAN MESLEKTAŞLARI ORTALAMA 30 BİN İLE 40 BİN KM ARASI MOTOR YAPIYORMUŞ.
    SONUÇ ORTADA.

---------- Post added at 18:36 ---------- Previous post was at 17:30 ----------

büyük harf için özür onutmuşum :(

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Alıntı tamernevin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    metehan bey çözüme dair olan olasılık nedir acaba?neden olduğu üzerinde düşünülüyor?siz bu bilgiyi nerden aldınız?
    Alıntı .Mhmt. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abi nedır o bi ucu verseydin en azindan

az müsaade edin ben olayı takip ediyorum...yeni kasa almaktan zaten bu yüzden vazgeçtim...netleşsin detayları açıklayayım...

hayır 2.elde de sıkıntı var...millet tırsmış sıkıntılı olan mı bu satılan acaba diye yeni kasalar şimdiden mimlendi..bu kadar hıyarlık olmaz valla...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

REKLAM ALANI
8. sayfa BirinciBirinci ... 67891018 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)