Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 2345 SonuncuSonuncu

6x1 watt power led sis lambası yapımı

Motovento
    REKLAM ALANI
    polo34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    Tamer güle güle kullan, çok güzel olmuş, benim sis ledlerden sağ tarafa motor yıkanırken su geldi, artık yanmıyor, bunun çözümü varmıdır
    Gelecekse beklenen, beklemek güzeldir. Özleyecekse özlenen, özlemek güzeldir. Ve sevecekse sevilen; O hayat her şeye bedeldir. Özdemir Asaf...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ergün1968 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NC 700 SA
    Alıntı guven61 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çalışmalarınız harika.
    Tebrik ederim.

Sevgili Ergün, uçan kaçan kurtulmuyor maşallah.
    Sıtkı ağabey yaptıkta hala bir kutu bulup takacağım
    AKILLI OLALIM;DÜNYADA EŞİ BENZERİ OLMAYAN BU MÜKEMMEL COĞRAFYAYA,TÜRK İNSANINA VE TÜRK'LÜĞE SAHİP ÇIKALIM.100 YILI AŞKIN SÜRDÜRÜLEN TÜRK ULUSUNU BÖLMEYE YÖNELİK OYUNLARA ALET OLMAYALIM.HEPİMİZ KARDEŞİZ.NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE...

canekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NC700x
    [QUOTE=farcob;2488547]
    Alıntı canekin adlı üyeden alıntı Mesajı göster

geçenlerde yaptığım ve ön grenaj demirine monte ettiğim ledlerle aydınlatma problemim kalmadı diyebilirim
    30 derecelik ledler taa yol üstündeki tabelaları aydınlatıyor.direk aküden yanıyorlar,sürücü soğutucu falanda yok.bunlar 3 w olsa
    xenona gerek kalmaz. biraz ısınıyorlar ama arkaya soğutucu konursa yeterli olur.
    iyi aydınlatıyor olabilir dediğiniz gibi ama xenona gerek kalmaz kısmına katılmıyorum çünkü o bahsettiğiniz aydınlatmayı siz kazanırken karşı tarafın gözünü almadan bunu yapmanız imkansız. çünkü hiçbir tasarım barındırmıyor ışık kırılmasını kontrol etmek için bahsettiğiniz sistem, buda karşıdan gelen yada önümüzde giden sürücüleri geceleri aşırı derecede rahatsız edecektir.
    açıkcası siz karşıdan gelseniz yada önünde kalsanız bahsettiğiniz aydınlatmanın hiç mutlu olmazsınız ki çokta tehlikeli olur.

o yüzden hep XENON u mercekle kullanın deniyor. çünkü xenonda kuvvetli bir ışık veriyor ama normal HALOJEN far tasına takınca HALOJEN ampülün ışık kırılma noktasıyla XENON ampülün farklı olduğundan gereksiz kırılma yapıyor ve MERCEKSİZ XENONlarda dağı taşı aydınlatıyor ama bunun size faydası neredeyse yok. ÇÜNKÜ öncelik önümüzü ve daha ileriyi rahat bir şekilde görürken KARŞIDAN gelenleride RAHATSIZ ETMEMEK olmalı.

buarada 4300k renk sıcaklığında bir xenonun aydınlatma gücü 3200-3500LUMEN arası. o yüzden hala hiçbir ampül tipi daha xenona ulaşamıyor.

Fatih Ada - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 600 SA
    Çok güzel bir çalışma olmuş ve motorunuza çok yakışmış..
    Güle güle kullanın..
    Facebook SYM Türkiye: facebook.com/photo.php?v=10150404954988509#!/groups/255250534521200/

Arjantinli69 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ GSF 600 S BANDİT
    Alıntı guven61 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çalışmalarınız harika.
    Tebrik ederim.

Sevgili Ergün, uçan kaçan kurtulmuyor maşallah.
    Teşekkür ederim,kendimizce birşeyler üretmeye çalışıyoruz,aslında güzelde oluyor gibi

---------- Post added at 04:47 ---------- Previous post was at 04:35 ----------

Alıntı bY_aLp adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam sonuçları paylaş ki ona göre sipariş toplayalım
    bayram arefesi power ledleri ve 25 derece lens takımını aldım,kasa işi eski sisler sagolsun geriye montaj ayakları kalmıştı.
    dün işe koyulayım dedim ledleri karta monte ettim,mercek grubunu sabitledim 5 watt taş direnci lehimleyince gayet güzel ve kuvvetli bir ışık oldu,tam kasaya monte edicektim bir baktım sıvı silikon almayı unutmuşum iş yattı tabiki.
    bu gün eksik malzemeyi aldım,kasa için kablo çıkışlarına su geçirmez rekor aldım,kasa montajı ve boya işini hallettim,bir baktım mesai bitmiş zaman nekadar çabuk geçiyor tembel adamım vesselam

deedim bu kadar ugraştırdın illaki motor üzerine monte edecegim sizi ve montajı bitirip yaktım 3x1 watt sisleri Oooo güzel bir ışık,ama önden görüntü pek hoşuma gitmedi belki montaj için başka bir yer bulmalıyım gibi geldi kablolarını söktüm bu gün tekrar üzerinde çalışacagım işlem bitiminde fotoları eklerim bir kaç gün içnde.
    bu arada 6 adet 1 watt power led + 2 adet 3'lü grup lensler+2 adet 5 watt direnç+2 mt 2x1,5 mm kablo+silikon =28 tl tuttu
    Hızlı bir Rider olmak için hızlı bir motor yetmez! o hızı yapabilecek (g..) yürek te lazım.. GHOST RİDER

özcan1980 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KLE 500
    2x1,5 kabloyla ne işin var usta,kabloyu nereye sığdıracaksın? 0,75 lik kablo yeter de artar bile 6 tane led için. 10 metre şerit lede 1 mm kablo kullandım ben
    Doğduğunda Sen Ağlarken Herkes Gülüyordu.
    Öyle Bir Hayat Yaşa ki; Öldüğünde Herkes
    Ağlarken Sen Gülüyor Ol !

Motosikleti
    SUZUKİ GSF 600 S BANDİT
    teşekkürler.
    yeni çalışmanın fotolarını bekliyorum.

benim projem (1 adet sis farı için )

6 adet 1 watt power led( renk konusunda hala kararsızım, beyaz mı,sıcak beyaz mı? )
    hazır 6 lı pcb ye uygun yuvarlak 6 lı lens takımları var. bence tek tek lenslerden daha estetik duruyor. (örn: http://www.marketdijital.com/6Li-Pow...s,PR-1002.html )
    ama bunlar için nasıl bir akım sınırlayıcı almam gerekecek onuda bilmiyorum hala(12 adet 1 watt ı sağlıklı ve uzun ömürlü hatta gündüz tam kapasite gece biraz daha düşük verimle çalışma sağlayacak sürücüler var sanırım öyle birşey de olabilir)

buarada 3 led için takım 25 derecelik lensler var : http://www.marketdijital.com/3-lu-Le...ux,PR-575.html

ben soguk beyaz led kullanmamdaki amaç ön farın beyaza çalar ışık vermesinden tercih ettim Osram lamba takılı farda.
    daha önceki 6x1 watt sis lambasında tekli lensleri kullanmıştım,bu sefer 3x1 watt sis lambasında 3'lü grup lens kullandım ama lensler http://www.marketdijital.com/3-Lu-Bo...-D,PR-648.html bundan kullandım gayet güzel ışık veriyor.önü buzlu tip sizin tavsiye ettiginiz lensler ışıgı baya bir kırıyor o yüzden almadım.
    sürücü bende almak istedim ama yine Bilgin abi 5 watt taş direnç verdi hiç gerek yok dedi sürücüye boşuna ugraşma ledler keserse benden dedi bu işin uzmanı o bende uzatmadım tabiki.zaten daha önceki sislerde'de direnç kullanmıştım bu zamana kadar hiç bir sıkıntı çıkarmadı ve ısınma olayı kesinlikle yok.http://img717.imageshack.us/img717/2...8clipboard.jpg
    power ledleri sürücü veya potans anahtarı ile ışık verimliliğini düşüre bilirsin.

---------- Post added at 05:33 ---------- Previous post was at 05:29 ----------

Alıntı özcan1980 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2x1,5 kabloyla ne işin var usta,kabloyu nereye sığdıracaksın? 0,75 lik kablo yeter de artar bile 6 tane led için. 10 metre şerit lede 1 mm kablo kullandım ben
    bu saatte hem film izleyip hem yorum yapınca sonuç böyle oluyor üstad
    bende 0,75 yazıcaktım ama iş yerinde alışkanlık en az 1.5 mm kablo ile pano yapıyoruz,karambole gelmiş 1.5 mm yazmışım düzeltme güzel olmuş teşekkürler.
    2x0,75 mm kablo olucaktı
    Hızlı bir Rider olmak için hızlı bir motor yetmez! o hızı yapabilecek (g..) yürek te lazım.. GHOST RİDER

Motosikleti
    NC700x
    Şimdiden ellerine sağlık yeni farlar için.
    fotoları bekliyorum senin eskilerle karşılaştıracağım.

bence önümüzdeki 10gün içinde artık çözmek istiyorum bu sorunu.

buarada bilgin usta dediğin nerede? karaköy demi ?
    ben kadıköy tarafında olduğumdan ve 6 ya kadar çalıştığımdan h.içi ,sadece c.tesilerim var bu iş için ondan soruyorum.
    olmadı bende ona gidip aklımdaki malzemeleri alayım. 12 led ,6lı 2 tane panel ve 6 lı mercek takımı, artık direnç vs. de yardım eder umarım

birde mümkünse karanlık bir yerde farların aydınlatmasınıda çekersen sürücü tarafından çok makbule geçer. 25 derece nasıl aklımda daha şekillenir sanırım

tekrar ellere sağlık ve bilgiler için teşekkürler.

Motosikleti
    SUZUKİ GSF 600 S BANDİT
    Şimdiden ellerine sağlık yeni farlar için.
    fotoları bekliyorum senin eskilerle karşılaştıracağım.

bence önümüzdeki 10gün içinde artık çözmek istiyorum bu sorunu.

buarada bilgin usta dediğin nerede? karaköy demi ?
    ben kadıköy tarafında olduğumdan ve 6 ya kadar çalıştığımdan h.içi ,sadece c.tesilerim var bu iş için ondan soruyorum.
    olmadı bende ona gidip aklımdaki malzemeleri alayım. 12 led ,6lı 2 tane panel ve 6 lı mercek takımı, artık direnç vs. de yardım eder umarım

birde mümkünse karanlık bir yerde farların aydınlatmasınıda çekersen sürücü tarafından çok makbule geçer. 25 derece nasıl aklımda daha şekillenir sanırım

tekrar ellere sağlık ve bilgiler için teşekkürler.
    teşekkürler,sislerin montajını bitirmiştim ama montaj yaptıgım yer pek hoşuma gitmemişti o yüzden bağlantılarını iptal etmiştim,birde aklıma başka fikirde gelmişti hem onu uygulayıp resimleri yarın atmış olurum fikir vermiş olur.
    3'lü ledleri aynı zamanda çakar lambaların devresine bağlayacağım gerekli durumlarda çakar görevini yapacak,birde beslemeyi direk aküden almayı düşünüyorum,kamp alanında filan lazım oldugunda boşuna kontak açık kalıp diğer lambalar boşuna yanmasın diye
    ama şuda var görsel açıdan 3'lü ledler göze pek hoş durmuyor çok cılız kalıyor 6'lı olması daha hoş gözüküyor.
    Karaköyde Bilgin elektronik var Bilgin abi sana yardımcı olur,fiyatlar gayet makul.adres ve telefonu olması lazım üst sayfalarda olmadı tekrar veririm.

Motosikleti
    NC700x
    Son yaptığın 3'lünün far tasını nereden buldun ?
    6 lılarından daha orjinal olmuş bu sefer bence.

1- aydınlatma fotolarını bekliyorum 25 derecelerin
    2- malzemeleri aldığın ustan nerede?

teşekkürler.

anaconda84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial Z-One S 180
    hocam eline emeğine sağlık çok güzel bir çalışma olmuşinşallah bende bu ay alacağım mc x'ime yapmayı düşünüyorum tabi becreblirsem
    TAKARIM KASKIMI GİYERİM MONTUMU VERİRİM GAZIMI ALIRIM YOLUMU

Fanatik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Tiger 1050
    Sevgili Tamer,
    SEVGİ EYLEM GEREKTİRİR…

Motosikleti
    SUZUKİ GSF 600 S BANDİT
    Son yaptığın 3'lünün far tasını nereden buldun ?
    6 lılarından daha orjinal olmuş bu sefer bence.

1- aydınlatma fotolarını bekliyorum 25 derecelerin
    2- malzemeleri aldığın ustan nerede?

teşekkürler.
    far tası(Türk milleti uyanıktır vesselam ) 6'lı power ledlerin iç tası atmamıştım kenarda duruyordu ufak bir üzerinde çalışma bu hale geldi
    aydınlatma olayını begenmedim ama,büyük olasılık grup lensten kaynaklanıyor,grup lensi söküp yerine tekli 25 derece lens takmayı düşünüyorum.
    aydınlatma olayına gelince ;

sislerin ilk dizilişi

---------- Post added at 16:05 ---------- Previous post was at 15:39 ----------

sislerin son montajlı hali,böyle daha güzel durdu gibi

6x1 wattpower led- 60 derece lensler 35 mt mesafeden çektim cep telefonu ile

başka bir açıdan çekim

yol hafif megilli oldugu için ışık dagınık görünüyor

3x1 watt 25 derece power ledler ışık durumu ;

diger açıdan ;

buda ön kısa far aydınlatması ;

diger açıdan ön far ;

buda resmi çektiğim yolun karanlık hali ;

farklı mekandan aydınlatma
    6x1 watt power ledler

3x1 watt power ledler

mekanın ışıksız hali

ve önden 30 mt mesafeden nasıl göründügümüz
    6x1 watt power led ön görüntü

3x1 watt power led ön görüntü ;

2 sis farında aynı anda verdigi ışık demeti

ön far + 2 sis lambasının verdiği ışık demeti

sadece ön farın verdiği ışık

ve mavi led parklarım

resimler alıntı degildir kendi motosikletime ait,öndeki aracın vay haline görünmek bu olsa gerek yinede hepsini aynı anda yakmamalı kulaklarımız çınlamasın
    yeni ve degişik fikirlere açıgım ama apaçi tarzı olmazsa

Bilgin led'i adres ve telefonunu birazdan bulup yazarım

---------- Post added at 16:10 ---------- Previous post was at 16:05 ----------

Alıntı Fanatik adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sevgili Tamer,
    Sinan abiiiii,naber

biliyorsun abi bu kasalar senin BMW 'ye yakışmaz,sana janjanlı bulacagım sözz,hafta içi Laleli'de kasa aramaya gidecegim sana,olmadı cumartesi çalışmıyorsan beraber bakalım Avrupa yakasına.kasayı bulunca gerisi kolay..
    hem güzel ışıkta vermiyorlar abicimm

ergün1968 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NC 700 SA
    Bana kasa bulll hehe.Sonunda cips kutusunu kesip fiber dönücem.
    AKILLI OLALIM;DÜNYADA EŞİ BENZERİ OLMAYAN BU MÜKEMMEL COĞRAFYAYA,TÜRK İNSANINA VE TÜRK'LÜĞE SAHİP ÇIKALIM.100 YILI AŞKIN SÜRDÜRÜLEN TÜRK ULUSUNU BÖLMEYE YÖNELİK OYUNLARA ALET OLMAYALIM.HEPİMİZ KARDEŞİZ.NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE...

Motosikleti
    SUZUKİ GSF 600 S BANDİT
    benim power ledleri aldıgım yer Bilgin abi
    buda iletişim bilgileri
    http://www.bilginelektronik.com/inde...id=46&Itemid=1

---------- Post added at 16:23 ---------- Previous post was at 16:17 ----------

Alıntı ergün1968 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bana kasa bulll hehe.Sonunda cips kutusunu kesip fiber dönücem.
    güzel fikir Ergün abi
    ben bu sefer sogutucu kullanmadım abi

Motosikleti
    NC700x
    tüm bilgiler için teşekkürler.
    gayet güzel olmuş.

buarada 3'lünün tasını arkadan görmediysem de önden güzel, bmw ye olur, niye olmasın.

ben şimdi cbf 150 için yapmak istiyorum ama imkan olursa önümüzdeki yazdan önce 00-04 f650gs e geçmek istiyorum ve ben kesinlikle ona taşımayı düşünüyorum ama birde şu touratech in mercekli sislerinin aynısı(tabi kalite olarak aynı olması mümkün değildir) ebayde falan 25-45$ (http://www.dealextreme.com/p/55w-300...2v-pair-104257) a alıp bmw ye eklerim gibi geliyor; 35w lık xenon kiti taksak ihtiyaç anında iş görür, onun dışında görünürlük için ledler ideal.

ama 2x 6 led lik dar açılı bir aydınlatma grubu benim fukara aydınlatmalı cbf150 de kesin işe yarayacaktır diye düşünüyorum

umarım kısa zamanda bende yapacağım , umarım

Motosikleti
    SUZUKİ GSF 600 S BANDİT
    tüm bilgiler için teşekkürler.
    gayet güzel olmuş.

buarada 3'lünün tasını arkadan görmediysem de önden güzel, bmw ye olur, niye olmasın.

ben şimdi cbf 150 için yapmak istiyorum ama imkan olursa önümüzdeki yazdan önce 00-04 f650gs e geçmek istiyorum ve ben kesinlikle ona taşımayı düşünüyorum ama birde şu touratech in mercekli sislerinin aynısı(tabi kalite olarak aynı olması mümkün değildir) ebayde falan 25-45$ (http://www.dealextreme.com/p/55w-300...2v-pair-104257) a alıp bmw ye eklerim gibi geliyor; 35w lık xenon kiti taksak ihtiyaç anında iş görür, onun dışında görünürlük için ledler ideal.

ama 2x 6 led lik dar açılı bir aydınlatma grubu benim fukara aydınlatmalı cbf150 de kesin işe yarayacaktır diye düşünüyorum

umarım kısa zamanda bende yapacağım , umarım
    touratech sislerin bir tanesi 4.6 amper akım çekiyor 4.6x2=9.2 amper yapar akünün vay haline.akü zaten 12 amper,birde ön farı yaktıgımızı düşünürsek O'da 5.2 amper civarı çekiyor.sonuç akü cepten yemeye başladı,altarnatör aküyü doldurmak için yeterli gelmiyecek ve konjektöre fazla yük binicek.O yüzden tavsiye etmem ama led her zaman güzel ve uzun ömürlüdür ve çevre dostu
    bu gün yine geçtim karaköy Bilgin abinin yanına 25 derece merceklerden aldım 6 tane.ufak sislerin grup mercegini söküp tekli mercek yapacağım,daha güzel ışık verecegi kesin.

Motosikleti
    NC700x
    ben mercekli sislerin içine h3 35w lık xenon kit ,yani yaklaşık 5.5 amper çeker herhalde ama demek istediğim, f650gs e eğer geçiş yapabilirsem (fanatik gibi ) mercekli sislere xenon takarak sadece aydınlatmaya ihtiyaç olan zamanlarda yakar, hatta kısa kapatılabilir bile ama gündelik kullanımda, şehir içi vs. için kısa+led sisler yeterlidir demek istemiştim ama biraz abuk yazmışım,anlaşılmaması normaldir )

Motosikleti
    SUZUKİ GSF 600 S BANDİT
    dün akşam 6'lı sislerin 60 derece merceklerini 25 derece ile degiştim daha toplu bir ışık oldu.sıra ufak 3'lü sisleri tekli lensle degiştirmede biraz uğraştıracak ama olsun.

eski 60 derece mercek

yeni 25 derece lens

blt_59 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    motorsuz :(
    yaw arkadaş yapılmışı yokmu bu led lerin,onu buna ekle bunu ona ekle anlamıyoruz işte toplayında alıverelim nolcak bunların hazır satılan yerini bilen varsa deyiversin sevabına
    eger kask takmıyorsan koruyacak bir şeyin yok demektir

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 2345 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)