Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Amortisör yumuşaklığı ve elcik boşluğu hk.

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    ASYA AS 100 - 8
    Herkese iyi forumlar diliyorum.

Benim motosikletin aynısından arkadaşımda da var.Amortisörleri çok yumuşak benimki kalas gibi zorlarsan anca esniyor.Elcikte de çok sertlik var onun ki kolayca çevriliyor ama benimki biraz sor çevriliyor.

Bu konuda yardımcı olabilecek varmı bana ?
    Belki de ilk önce yanlış insanlarla tanışmasaydık , doğru insanı bulduğumuzda onların değerini anlayamazdık ...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    yamaha xjr 1200
    kardeş amasorlerin en altında yayın bittiği yerde bi halka var o halka ile ayarlıyorsun

selo001 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Burgman 400
    Bence bu kullanımla alakalı gittikçe gevşeme ve yumuşama oluyor ikisindede
    www.Motosiklet.net

gaz teli kasılıyor olabilir yada ezilmiş yamulmuştur
    bir ihtimal yaglanması gerekebilir
    amortisör konusuna gelince ön amortisöründe bakımlarını yapmalısınız
    yag kacagı,eksik yag v.b durumlar amortısorunde problemlere yol acabılır

Motosikleti
    ASYA AS 100 - 8
    Hemen hemen aynı zamanda aldık motosikletleri.Onunki çok yumuşak benim ki ise çok sert nerdeyse esneme bile yok.Elcikteki yumuşaklıkta öyle hafif bir hareketle tepkime alıyor ama benimki öyle olmuyor. :(
    Belki de ilk önce yanlış insanlarla tanışmasaydık , doğru insanı bulduğumuzda onların değerini anlayamazdık ...

Selam.Motorunuzun kazası mevcut mu.? Eğer kaza yoksa ya ön takımın yağı kalın(bu durumda da yağın orj olmayan yağ ile değişmiş olması gerekli.) yada çok fazla.Fazla yağ esneme mesafesini kısaltır.Ön takımınız esnemediği için gaz verdiginizde yukarı ivmelenme yapamadığından arkadaşınızın motorundan farklı tepki veriyordur.Yağ fazlsı durumunda ön takımı sökmek zahmetli olacak ve daha basit yolu var.Yağ tapasını sök iki üç diş tekrar tuttur ikisinide(Etrafına iyice bez sar taşacak yağı emsin diye).Sonra bir arkadaşından yardım iste motora otursun(sehpadan inik)sen boruların üzerine abanıp dikkatlice fazla yağın taşmasını sağla,fakat sonuna kadar otuttur.Fazla yağ varsa zaten atacaktır.Tapaları tekrar sıktığında sıktığın mesafe amartisörünün vurmaması için yeterli gelecektir.Gene düzelmediyse zaten pompalarda sorun vardır ve mecburen sökülecek.Uygun takımın yoksa elinde alışık değilse hiç deneme.Kolay gelsin.
    tinerci bunu beğendi.

Motosikleti
    ASYA AS 100 - 8
    Alıntı piranha dört adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam.Motorunuzun kazası mevcut mu.? Eğer kaza yoksa ya ön takımın yağı kalın(bu durumda da yağın orj olmayan yağ ile değişmiş olması gerekli.) yada çok fazla.Fazla yağ esneme mesafesini kısaltır.Ön takımınız esnemediği için gaz verdiginizde yukarı ivmelenme yapamadığından arkadaşınızın motorundan farklı tepki veriyordur.Yağ fazlsı durumunda ön takımı sökmek zahmetli olacak ve daha basit yolu var.Yağ tapasını sök iki üç diş tekrar tuttur ikisinide(Etrafına iyice bez sar taşacak yağı emsin diye).Sonra bir arkadaşından yardım iste motora otursun(sehpadan inik)sen boruların üzerine abanıp dikkatlice fazla yağın taşmasını sağla,fakat sonuna kadar otuttur.Fazla yağ varsa zaten atacaktır.Tapaları tekrar sıktığında sıktığın mesafe amartisörünün vurmaması için yeterli gelecektir.Gene düzelmediyse zaten pompalarda sorun vardır ve mecburen sökülecek.Uygun takımın yoksa elinde alışık değilse hiç deneme.Kolay gelsin.
    Dediğiniz gibi kalın yağ var galiba içinde. :/ Çünkü değişmişti ayarlatayım ben onu.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)