Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

motorum calısmıyor

Motovento
    REKLAM ALANI

mrb arkadaslar bugun aldıgım 150lık arora motorumla yagmurlu havada gıderken hareket halındeyken bırden stop ettı daha calıstıramadım ne yapmalıyım akuyude zayıflattım ıyıce bı el atın dostlar,moralım cok bozuldu...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    MotorKafa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 1000 FA
    buji kaynaklı olabilir mi ?
    Motosikletli Kaplumbağa...

QM50 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Home Made Kastino Qm 50 Chopper
    Motora benzin geldiğinden emin olun bujiyi sökün ve buji kafasındaki pioya bakın ateşleme geliyormu diye eger gelmiyorsa pipoyu çıkartıp birde oyle deneyin şimdilik aklıma gelenler bunlar.
    Home Made Kastino Qm 50 Mini Chopper

Motosikleti
    kymco xciting 500
    akü den olacağını zannetmiyorum seyir halinde stop etmesi bujiden olabilir veya bujiye giren bobin çıkmış olabilir benim piaggiomda otobanda stop etti eğilip bi baktım bi kablo sallanıyo oysa bujiye takılan bobin çıkmış...

serkanADH13 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motor Tamircisi :) 0,535,939,20,86 :)
    benzınını kontrol et varsa eğer,

ilk önce motora tekrar marş yapmaya calış,

3.5 dk denedıkten sonra bujiyi sök ve ucuna bak ıslakmı dıye,,,
    bujiyi elıne al ucu ıslanmış ise eger,
    bujıdı elındeyken buji başlığına tak ve şasede bı yere değdir,
    eğer ateşleme kesmiş olabılır yada zayıflamış olabilir.
    yeni buji ile işin bitebilir....
    BMW F650,,,KTM EXC 400,,,CRF 250X.....msx 125
    ''Gürcan Moto Garaj''
    0 535 939 20 86

Acil112 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    %90buji. Hareket halinde kolay kolay başka sorun çıkmaz.
    112ciyiz

RunemagicK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZAT, Burgman 400 ve SYM Maxsym 400
    Alıntı musti58 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    akü den olacağını zannetmiyorum seyir halinde stop etmesi bujiden olabilir veya bujiye giren bobin çıkmış olabilir benim piaggiomda otobanda stop etti eğilip bi baktım bi kablo sallanıyo oysa bujiye takılan bobin çıkmış...
    büyük ihtimal budur
    ATAMASI YAPILAN ÖĞRETMEN

Motosikleti
    Honda Today 50 CC
    kardeş bugün aldığım demişsin sıfırmı aldın ikinci elmi yazarmısın birde sorun bencede buji ıslanması olabilir
    HONDA TODAY 50CC

ikinci el aldım kardeşim.bujıyı soktum ucunu purmuzle yak dedıler yaktım,hava fıltresını soktum temızledım,karburator kapagını actım baktım pıslık yok hepsını taktım yerıne marsa bastım calısıyo arada bı gaz kesılır gıbı oluyo 5-10 sanıye sonra stop edıyo,depodakı benzını bosalttım deponun altındakı benzın cıkıs yerını soktum fıltre ye baktım bısey yok yanlız o parca varya benzın hava hortumunun takıdıgı ondan ufluyorum hava gıtmıyor,ıcıme cekıyorum yıne yok bısey acaba karburatordenmı kaynaklanıyo arkadaslar bı el atın tekrar sıze zahmet ve karburatoru neresınden nasıl sokmelıyım acıklayarak anlatırsanız sevınırım...

RunemagicK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZAT, Burgman 400 ve SYM Maxsym 400
    Alıntı delice3871 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ikinci el aldım kardeşim.bujıyı soktum ucunu purmuzle yak dedıler yaktım,hava fıltresını soktum temızledım,karburator kapagını actım baktım pıslık yok hepsını taktım yerıne marsa bastım calısıyo arada bı gaz kesılır gıbı oluyo 5-10 sanıye sonra stop edıyo,depodakı benzını bosalttım deponun altındakı benzın cıkıs yerını soktum fıltre ye baktım bısey yok yanlız o parca varya benzın hava hortumunun takıdıgı ondan ufluyorum hava gıtmıyor,ıcıme cekıyorum yıne yok bısey acaba karburatordenmı kaynaklanıyo arkadaslar bı el atın tekrar sıze zahmet ve karburatoru neresınden nasıl sokmelıyım acıklayarak anlatırsanız sevınırım...
    benzin hortumunun takıldığı şey dediğin benzin filtresimi. tıkandıysa ondanda olabilir.
    ayrıca ateşleme bobinine bakman gerek, fiş çıkmış olabilir
    ATAMASI YAPILAN ÖĞRETMEN

hocam acemıyım atesleme bobınını bı tarıf etsenız bı zahmet ama ben benzının gıtmedıgını dusunuyorum cunku calıstıktan 5-10 sanıye sonra stop edıyor,bıde o dedıgınız fıltreye baktım bısey yok onda,benzın deposunun altındakı benzın cıkıs hortumlarının takıldıgı aletten hortumları cıkarıyorum marsa basıyorum benzın atmıyor anlayamadım gıttı acaba kompresor mu cekıyo benzını normalde depodan oyle bısey duymustum

Motosikleti
    Honda CBR 600 RR
    hocam acemıyım atesleme bobınını bı tarıf etsenız bı zahmet ama ben benzının gıtmedıgını dusunuyorum cunku calıstıktan 5-10 sanıye sonra stop edıyor,bıde o dedıgınız fıltreye baktım bısey yok onda,benzın deposunun altındakı benzın cıkıs hortumlarının takıldıgı aletten hortumları cıkarıyorum marsa basıyorum benzın atmıyor anlayamadım gıttı acaba kompresor mu cekıyo benzını normalde depodan oyle bısey duymustum
    gaz kolunu elinle çevirip sabitle eyer kesik kesik gaz veriyor,stop ediyorsa buyuk ihtimal karbirotorde pislık wardır umarım sorunu halledersin.ayrıca motoru bugun alıpta hemen arza yapması moral bozucu
    1- Ucuza alan iki kere alir
    2- Calisiyorsa kurcalama
    3- Her zaman Gülümse ve tesekkür et.Hem maliyeti sıfır hem de değerine paha biçilmez.

yakınımda usta olsa hemen goturecegım ama kasabadayım burda motosıklet ustası yok en yakın merkezde 50 km uzaklıktayım neyle nasıl goturecegım ondan dolayı soruyorum arkadaslar onerılerınızı degerlendırıp tavsıyelerınıze,tecrubelerınıze dayanarak soruyorum anlayışınız için teşekkürler,karbüratörü ben temizleyebilirmiyim peki?

Motosikleti
    Honda CBR 600 RR
    yakınımda usta olsa hemen goturecegım ama kasabadayım burda motosıklet ustası yok en yakın merkezde 50 km uzaklıktayım neyle nasıl goturecegım ondan dolayı soruyorum arkadaslar onerılerınızı degerlendırıp tavsıyelerınıze,tecrubelerınıze dayanarak soruyorum anlayışınız için teşekkürler,karbüratörü ben temizleyebilirmiyim peki?
    karburotoru sokmek bişi değil ama yaprım dıorsan bilmıosan hiç kurcalamanı onerrim karbretoru sokup pisliklerini alıp benzinle yıkıycaksın
    1- Ucuza alan iki kere alir
    2- Calisiyorsa kurcalama
    3- Her zaman Gülümse ve tesekkür et.Hem maliyeti sıfır hem de değerine paha biçilmez.

tesekkurler hocam onerılerın ıcıb

Motosikleti
    MZ 301 - MaCiT - Tiger
    elektrik tesisatına su kaçmıştır yüksek ihtimalle.

kurumasını mı bekleyım dıyıcem ama dunden bugune coktan kuruması gerekmezmı durum hala aynı...

Motosikleti
    Honda Today 50 CC
    sorun hala devam ediyormu kardeş inşallah hallolmuştur
    HONDA TODAY 50CC

sorun hala devam edıyorda arac buldum yarın sabah yukleyıp goturecem ustaya tesekkurler ılgılenen herkese inş fazla bi masrafı yoktur bütçe kısıtlı....

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler