Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Ateşleme yapmıyor..

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    2008 R6
    Alıntı DreaM_34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamlar..
    Bu sabah hava soğuktu istanbuldaa yerlerde biraz ıslaktı ama mecburiyetten yine motorla gidicektik işe..
    Bindim üzerine garajdan çıkardım marşa bastım çalışmadı. Soğuktandır dedim jigleyi açtım bastım marş motoru çok güzel çeviriyor ama ateşleme yok.
    Biraz zorladım marşı soğuktandır dedim yine yok. Gaz vererek denedim yine yok.
    Marşı çeviriyor ama ateşeleme yok.. Sorun ateşleme olunca aklıma ilk buji geldi aldım anahtarı elime bujiyi söktüm. Kabloyu şase'ye deydirip marşa bastım çok fazla olmasada biraz kıvılcım vardı.. buji'nin ucuna baktım çok kötü değildi sildim tekrar taktım. Yine aynı sorun.. Vurdurmayı denedim bu sefer çalışır gibi oldu ama yine çalışmadı.. Biraz daha uğraşınca akü bitti zaten eve sarja çıkardım otobüsle devamm..

Şimdi sorun buji' midir yoksa başka bişey olma ihtimali var mı ?
    Bujileri değiştirmeyeli çoook olmuştu ama dışardan temiz gözüküyor şuan..
    Akşam motoru bırakırken saat gibi çalışıyordu bu melet
    İyi bir beyin zayıf ateşleme yapmaz. Ateşlemesi zayıflayan beyinden dolayı ateşleme akımı düşer ve çalışma problemi yaşarsın. Ara ara yüksek devirlerde ateşlemeyi kendisi keser. Beyin sanmıyorum 320 tl olsun muadil beyin mutlaka vardır bir resim koyarsan beyin için fikir verebilirim belki kardeş.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Borelli LEDOW CXM250A Classic..
    Alıntı zontar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İyi bir beyin zayıf ateşleme yapmaz. Ateşlemesi zayıflayan beyinden dolayı ateşleme akımı düşer ve çalışma problemi yaşarsın. Ara ara yüksek devirlerde ateşlemeyi kendisi keser. Beyin sanmıyorum 320 tl olsun muadil beyin mutlaka vardır bir resim koyarsan beyin için fikir verebilirim belki kardeş.
    Kardeşim sorun dediğin gibi beyindenmiş..
    Beyni değiştirdim sorun çözüldü, İlgin için teşekkür ederim..
    Bilgin içinde tebrik ederim
    [I][B]Lastiğini yak evlat! Ruhunu değil.. [/B] :bounce:[/I]

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)