Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Farklı Km Saati uygulama. öneri

Motovento
    REKLAM ALANI
    Teksoy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni RaCer 200 RR
    Merhaba arkadaşlar. Aklımda Takılan Bir Soruya cevap arıyorum.

2006 model Racer 200 motorum var.elektrik tesisatındaki kısa devreden dolayı devir saati ve km göstergeside arızalı oldugu için deiştirmek istiyorum.ama Yine orjinalini almak istemiyorum.Dayanıksız Geldi bana.

Göstergeler olarak Cbr 125 in veya YBr 125 in Km saatinden alıp takmak istiyorum.Fakat uyarmı şüpheliyim km kısmı uyar gibi geliyor fakat devir saati bagladıgımda ne gibi bi durumla karsılasırım.bilgisi olan arkadaşlar Yorumlarını bekliyorum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    2008 R6
    Alıntı Teksoy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar. Aklımda Takılan Bir Soruya cevap arıyorum.

2006 model Racer 200 motorum var.elektrik tesisatındaki kısa devreden dolayı devir saati ve km göstergeside arızalı oldugu için deiştirmek istiyorum.ama Yine orjinalini almak istemiyorum.Dayanıksız Geldi bana.

Göstergeler olarak Cbr 125 in veya YBr 125 in Km saatinden alıp takmak istiyorum.Fakat uyarmı şüpheliyim km kısmı uyar gibi geliyor fakat devir saati bagladıgımda ne gibi bi durumla karsılasırım.bilgisi olan arkadaşlar Yorumlarını bekliyorum.
    Analog KM saatleri firmaların belirlediği yerlerden redüktörle hareketi Km teline ordanda KM saati içindeki mıknatısa bağlı saate iletir. Eğer tekerden analog alıyorsa ki tamamı böyle bildiğim kadarıyla KM saati içindeki mıknatısın hareketleri KM ibresini hareket ettirir. Büyük ihtimalde tüm firmaların bu yapısı değişiklik gösteriyordur. Şöyle anlatacak olursam Tekerin 10 tam tur dönmesi ile Km telide 10 tam tur yapar. KM saati içindeki mıknatıs ise bu çevrimle ibrede değeri verir. Sana önemli olan ( bence ) takmayı düşündüğün modellerin cant ve lastik ölçüleri aynı ise büyük ihtimal ibrede sorun olmaz. Elektronik kısma birşey diyemiyecem. Orda söyleyeceğim tek şey kendimce uygun olmaya bilir. Diğer modellerin veri şekli ile senin motorunun veri değerlerinin araştırılması lazım.
    Bence varsa birinde çıkma istediğin türden gösterge bir dene derim.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)