Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Mondial 125 Zn Modifiye

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Mondial 125 Zn
    Arkdaşlar ben yaza güzel bir motor çıkarmak istiyorum şuandada güzel ama dikkat çekici birşey olsun istiyorum.Hem düşündüklerimi sizle paylaşmak sizin fikirlerinizi almak hemde yaparken sizlere danışmak istiyorum çünkü burda bu konuda bana göre uzman bir çok kişi var bu işlerden anlayan.. 17 yaşındayım yardım ederseniz çok sevinirim.. Nasıl başlıyım nereden başlıyım.. ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    ben sadelikten yanayım..gayet hoş duruyor motorun...
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

Motosikleti
    Mondial 125 Zn
    ben özellikle far konusuna değinmek istiyorum farları napabilirim güçlü olsun istiyorum ve beyaz.. floresan far taktırdım parklarıda değiştirdim ama yinede tam beyazlığa ulaşamadım xenon almak istiyorum ama motor için nasıl oluyo ve akü ? :S

Motosikleti
    loading...
    Yerinde Olsam İlk Olarak Ön ve Arka Lastiklere Beyaz Yanak Taktırırdım,Xenon Far Taktırıdım,Fara Şapka Taktırıdım,Elciklere Püskül Taktırıdım ve Son Olarakta Ön Panele 'K.Atatürk Yazısı ve Türk Bayrağı Yaptırıdım.. Benim Görüşüm Bundan Yana..

Motosikleti
    Mondial 125 Zn
    motorun son halinde zaten lastiğin yanaklarında yazıları lastik boyası ile beyaza boyadım öyle daha hoş spor duruyo ama xenon farı nasıl yapıcam ?

Motosikleti
    HusaberG Sf650
    bu fara xenon yapamassın...
    ampül içine sığmaz..
    sığdırmaya çalışsanda yansıtmaz...

Motosikleti
    Mondial 125 Zn
    peki yanlara küçük yuvarlak far taktırsam ? onlar beyaz olsa nasıl olur ? tam bu ana farın sağına ve soluna doğru

Motosikleti
    HusaberG Sf650
    tercih senin..
    ben sadelikten yanayım...
    led sinyal koyabilirsin mesela...
    üstte arkadaş çanta ve püskülden bahsetmiş onlarda güzel duruyor..
    sana ikinci bir tavsiyemde motora fazla masraf yapma...

Motosikleti
    Mondial 125 Zn
    Alıntı -unnamed- adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tercih senin..
    ben sadelikten yanayım...
    led sinyal koyabilirsin mesela...
    üstte arkadaş çanta ve püskülden bahsetmiş onlarda güzel duruyor..
    sana ikinci bir tavsiyemde motora fazla masraf yapma...
    haklısında en azından far gerekiyo çünkü ben genelde akşamları çıkıyorum motorla ondada bi havası olsun istiyorum ya peki o yanlara yuvarlak farların ismi ne diye geçiyo internetten nereden bulup sipariş edebilirim ?

Motosikleti
    HusaberG Sf650
    o konuda fikrim yok...
    sana şöyle bir tavsiyede bulanabilirim...
    zc topiğinde maxi97 nikli bir arkadaşımız var..
    o işlerde profesyonel olduğuna inanıyorum..
    far ile alakalı sorularını ona yönlendirirsen baya yardımını görürsün...

Motosikleti
    Mondial 125 Zn
    tamam bakayım onada saolasın..

Motosikleti
    yamaha xjr 1200
    Alıntı Blackbeer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tamam bakayım onada saolasın..
    kardeş yanak yaptım demişsin scooter icin yanak varmı bilmiyorum bu konuda bana yardımcı olurmusun?

Motosikleti
    Mondial 125 Zn
    Alıntı tezcan23 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kardeş yanak yaptım demişsin scooter icin yanak varmı bilmiyorum bu konuda bana yardımcı olurmusun?
    var tabiyki internetten bu motorsiklet lastiği satanlardan falanda bulabilirsin ama ben gittim parçacıdan lastik boyası aldım daha doğrusu kalemi beyaz.. onunlar yazılarını boyadım daha spor sade ve şık durdu tavsiye ederim sadece 2-3 ay da bir yazının üstünden gitceksin tekrar okadar ztn kalemde kolay kolay bitmiyo..

Motosikleti
    yamaha xjr 1200
    var tabiyki internetten bu motorsiklet lastiği satanlardan falanda bulabilirsin ama ben gittim parçacıdan lastik boyası aldım daha doğrusu kalemi beyaz.. onunlar yazılarını boyadım daha spor sade ve şık durdu tavsiye ederim sadece 2-3 ay da bir yazının üstünden gitceksin tekrar okadar ztn kalemde kolay kolay bitmiyo..
    tmm sağolasın motorlar aynı deyil ama seni formu takip edicem beyki benimkine görede bişeyler cıkar

Motosikleti
    Mondial 125 Zn
    inş.. herkes yararlansın zaten sevnirim

maxi97 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '12 SYM GTS 250i '10 YBR125City, '10 Mondial 150ZC
    farla ilgili soruna cevap verdim. eğer beyaz ışık istiyorsan 5 tllik 55/60w osram lamba yerinde "philips x-treme power 55/60 w" lamba kullanırsan istediğini elde edersin. o lambanın fiyatı sanırım 25-30 tl. ben malatyada bulamadığım için tek bulduğum adam akıllı lamba olan bu 5 tllik osramı aldım.

ön farı zenon yapmak istiyorsan 1. far tasına zenon sığacak kadar bir farla değişmelisin 2. ek bir parçayla senin far tasını ileri uzatıp arkasını zenona göre tornacıda deldirmelisin. keskiyle uzun iş olur. 2. söylediğimi yaparsan da yalıtım için bi tane düz plastik bidonu ihtiyacına göre kesip sprey boyayla griye boyadıktan sonra silikonla far tasının arkasına yapıştırabilirsin.

senin motorun boyutları ve zenonun boyutları hakkında bir bilgim yok, resimlere göre yazdım. yanlış yönlendirme de olmasın. zenonu takacağın yerde önce bi denet bence.

motorun için de jantları siyaha boyatıp kırmızı jant şeridi eklemeni ve deri arka ve yan çantalar almanı tavsiye edebilirim.

Motosikleti
    Mondial 125 Zn
    çok saol ya.. bu far işi biraz zorlucak sanırım...
    dediğin gibi bi far buldum aslında adresi veriyim
    http://www.feyizoglu.com/Osram-X-Rac...-_46498.html#0 bu adresteki olabilir mi far için ?
    birde far olarak yanlara sis farı taksam veya bugibi ? http://www.feyizoglu.com/Tex-Krom-Si...i_44584.html#0

dediğin gibi cantları siyaha boyattırcam o zaman..ve kırmızı şeridide sipariş ediyorum hemen. son olarak 125 zn akünün boyutunu bilirsin sanırım ne tavsiye edersin akü olarak çok başım ağrıdı değiştirmek istiyorum onuda çin malıydı.. oyüzden çin malı olmasın mümkünse.. ?

maxi97 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '12 SYM GTS 250i '10 YBR125City, '10 Mondial 150ZC
    çok saol ya.. bu far işi biraz zorlucak sanırım...
    dediğin gibi bi far buldum aslında adresi veriyim
    http://www.feyizoglu.com/Osram-X-Rac...-_46498.html#0 bu adresteki olabilir mi far için ?
    birde far olarak yanlara sis farı taksam veya bugibi ? http://www.feyizoglu.com/Tex-Krom-Si...i_44584.html#0

dediğin gibi cantları siyaha boyattırcam o zaman..ve kırmızı şeridide sipariş ediyorum hemen. son olarak 125 zn akünün boyutunu bilirsin sanırım ne tavsiye edersin akü olarak çok başım ağrıdı değiştirmek istiyorum onuda çin malıydı.. oyüzden çin malı olmasın mümkünse.. ?
    farın içine uygulayacağın h4 lamba için motosiklet teması kullanıyor ama adam sana 2 adet gönderecek. bunun farkında ol, sana 1 adet lazım. başka siteye bak bence. bir de bu 6000k, maviye yakın bir renk olacak ve lambadan aldığın lümen değeri düşecek. mesela 8000lik zenon takarlar. bi yağmur yağınca da önlerini göremezler. mercedes bile zenonlarında 4300k kelvin dereceli lamba kullanıyor. ışık gücünü kelvin derecesiyle değil, lümen derecesiyle karşılaştırabilirsin.

burada bir yazı okumuştum çok güzeldi. bizim s2tip armut lambaların kısası 535 lümen uzunla beraber 850 lümen yazılıydı. normal 55w h4ler 1000 lümen. zenonlar 3500 lümen. lümen dediğim şey bi birim. motorda nasıl beygir gücü diyorsak bu da öyle bir şey. ne kadar lümen o kadar ışık gücü diyebiliriz. o kelvin derece dediği şey ise sadece ışığın rengini belli ediyor.

sis farlarını sala gitsin. zaten ön farı 35wdan 55watta çıkararak tesisatı yeterince zorlayacaksın. bir de h3 tip lamba takarsan onlar da bir o kadar yiyecek. bence sen de benim gibi ledlere yönelmelisin, ama power ledlere

power ledler her 1 w için 100 lümen ışık gücü veriyor. ben 12 power led kullanarak 55w h4 lambamın gücünde bir ışık elde edebildim. ha peki neden orijinal farda kullanmadın derseniz, ledler ileriyi aydınlatmıyor. 1 planım var ama bu Allah'ın belası malatyada malzeme bulamadığım için yapamıyorum. 1 adet otomobilden çıkma zenon merceğini bir sisime uygulayabilirsem sanırım mükemmel bi aydınlatma elde edebileceğim e tabi sistem çalışırsa ve 4 adet daha mercek bulabilirsem...

akü olarak yuasa akü diyorlar genellikle. valla uğurun sitesinde 5-6 akü çeşidi var ve znye dışarıdan bakmaktan içine bakamadım ama çok güzel bi görüntüsü var. inşallah motorun istediğindne de iyi olur. ben malzeme bulamadığımdan yapamıyorum bari sen istediğin gibi yap.

rapsy_09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    daha önce sitede xenon far kiti taktıran arkadaslar vardı.gayet sorunsuz bi sekilde calıstıgını hatırlıyorum.H4 uzun kısa fark kiti alıp montaj yapıcaksın.Montajı icin röle kullan daha saglıklı olur ve motorun elektrik sistemine zarar vermez.birde xenon takıcaksan farı motoru calıstırmadan asla calıstırma aküyü yersin.Kolay gelsin

Motosikleti
    Mondial 125 Zn
    Alıntı maxi97 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    farın içine uygulayacağın h4 lamba için motosiklet teması kullanıyor ama adam sana 2 adet gönderecek. bunun farkında ol, sana 1 adet lazım. başka siteye bak bence. bir de bu 6000k, maviye yakın bir renk olacak ve lambadan aldığın lümen değeri düşecek. mesela 8000lik zenon takarlar. bi yağmur yağınca da önlerini göremezler. mercedes bile zenonlarında 4300k kelvin dereceli lamba kullanıyor. ışık gücünü kelvin derecesiyle değil, lümen derecesiyle karşılaştırabilirsin.

burada bir yazı okumuştum çok güzeldi. bizim s2tip armut lambaların kısası 535 lümen uzunla beraber 850 lümen yazılıydı. normal 55w h4ler 1000 lümen. zenonlar 3500 lümen. lümen dediğim şey bi birim. motorda nasıl beygir gücü diyorsak bu da öyle bir şey. ne kadar lümen o kadar ışık gücü diyebiliriz. o kelvin derece dediği şey ise sadece ışığın rengini belli ediyor.

sis farlarını sala gitsin. zaten ön farı 35wdan 55watta çıkararak tesisatı yeterince zorlayacaksın. bir de h3 tip lamba takarsan onlar da bir o kadar yiyecek. bence sen de benim gibi ledlere yönelmelisin, ama power ledlere

power ledler her 1 w için 100 lümen ışık gücü veriyor. ben 12 power led kullanarak 55w h4 lambamın gücünde bir ışık elde edebildim. ha peki neden orijinal farda kullanmadın derseniz, ledler ileriyi aydınlatmıyor. 1 planım var ama bu Allah'ın belası malatyada malzeme bulamadığım için yapamıyorum. 1 adet otomobilden çıkma zenon merceğini bir sisime uygulayabilirsem sanırım mükemmel bi aydınlatma elde edebileceğim e tabi sistem çalışırsa ve 4 adet daha mercek bulabilirsem... akü konusuna gelince mutlu akünün golden die bir alt markası var araştırdım fena değil fiyatlarıda uygun onu düşünuyorum.. 8-9 ah lık

akü olarak yuasa akü diyorlar genellikle. valla uğurun sitesinde 5-6 akü çeşidi var ve znye dışarıdan bakmaktan içine bakamadım ama çok güzel bi görüntüsü var. inşallah motorun istediğindne de iyi olur. ben malzeme bulamadığımdan yapamıyorum bari sen istediğin gibi yap.
    o zaman dediğin gibi philips x-treme power 55/60 w bulmaya çalışıyım. ben bu lümen kavramını anladım dediğin gibi mantıklı ama internette baktığımda hep kelvin olarak veriyo lümen olarak değeri hiç yazmıyo nerden anlayabilirim kaç lümen olduğunu birde bu led konusunda bnim motorun görüntüsü ortada senin bana msjda attığın gibi çamurluğun yanlarına yapma imkanım yok.. yanlız şey yaptım ben bu şerid şeklinde ledler oluyo onu fa tasının içine yuvarlak şekilde yerleştirdim uzunlara bağladım.. zaten yolda uzunlarla gidiorum hep kısalar göstermiyo hiççç..

maxi97 arkdaşım http://www.nelerneler.com/?urun-9544...2342-orue.html bu ampul nasıl ? uygun mudur sence ? istediğimi elde edebilirmiyim ?

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler