Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Mondial 125 Zn Modifiye

Motovento
    REKLAM ALANI
    Felon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    125zn konusunu baştan başlayıp okursan farlar konusunda aradığın herşeyi bulabilirsin.mesela toros farları 125znlerinkiyle aynısıymış forumda toros farıyla değiştirip daha iyi sonuçlar alanlar var.
    bu arada benim sana bi sorum olacak bende bu modelleri araştırıyorum şu son zamanlarda motor üstünde foton varsa eklermisin (boy belirterek)?

edit: hatta sana bi iyilik yapayım ben bu motordan alırsam diye konuyu okurken bu mesajı kopyalamıştım şimdi alıntı olarak buraya ekliyorum alıntı yaptığım arkadaş resimli anlatım yapmış.
    Alıntı antikacı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    herkese merhabaaaaaaa

dün üşenmedim gittim sanayiye

bir oto elektrikçisi buldum....

ve zencsooclub tavsiyesiyle simetrik desenli bir toros farı aldım zeytine taktım...

sonuç mükemmel... artık önümü görüyorum...

gelelim fotoğrafli anlatıma...

ilk önce far satın alınır... burada dikkat edilecek şey 1. fotoğrafta gördüğünüz farın,dış çerçevesinin bize lazım olmadığı... o yüzden çerçeveyi almayın böylece 5 ytl kara gaçersiniz...

fotoğraf 1
    far çerçeveli 20 ytl çerçevesiz 15 ytl

fotoğraf 2
    farımıza bir ampul , 55 watlık toros ampulü 7.5 ytl

fotoğraf 3
    ampulümüzü farın arkasındaki deliğe yerleştirip klipsi kapatırız...

fotoğraf 4
    farımız hazır

fotoğraf 5
    simetrik desenler

fotoğraf 6
    ampulümüze takacağımız klips 2.5 ytl

fotoğraf 7
    farımızı fotoğraftaki gibi sökeriz... bir nevi bağırsaklarını dökeriz

fotoğraf 8
    küçük ampulü korkmadan iptal edin...kabloları kesin ve bantlayın.küçük ampül bir daha kullanılmayacaktır. aynı şekilde büyük ampülüde kabloları uzun kalacak şekilde kesin...

fotoğraf 9
    ucu açılı olan üç kablodan yeşil olanı toprak, pembesi uzun, mavisi kısa far olacak şekilde klipsimize bağlıyoruz.(not. kabloların ucunu açarken fazla çekerseniz (benim gibi) kablolar içerideki klipsten çıkıyor.ön paneli çıkarıp kabloları tekrar takmanız gerekiyor)...

fotoğraf 10
    klipsi ampule geçiriyoruz... benim klipsteki sarı kablo motordaki yeşil kabloyla birleştirildi bu şase....

kırmızı kablo motordaki pembe kabloyla birleştirildi uzun far...

mavi kablo maviyle birleşti buda kısa far...

bu kadar...( kablo renkleri farklılık gösterirse . küçük bir deneme yanılmayla bulabilirsiniz.)( deneme sırasında fardan ışık alamazsanız büyük ihtimalle kablolar ön panelin içindeki klipsten çikmıştır kontrol edersiniz)

fotoğraf 11
    kablo uclarını birleştirip elektrik bantıyla bantlayın

fotoğraf 12
    farı yerine oturtup nikelaj kelepçeyle iyice sıkıştırıp vidalayın...

(yeni farımız eskisine oranla biraz küçüktür ama far yuvanın içinde sallanır diye bir korkunuz olmasın... kelepçeyi iyice oturtup sıktıktan sonra taş gibi oluyor...)

eski fardan çıkan contaları kullanmanıza gerek yok.. toros farı kendinden contalı...

sonuç 25 ytlye eskisine kıyasla çok iyi bir ışık...( fiyat yerine göre farklılık gösterebilir )
    https://www.youtube.com/alifeyizoglu

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    karayılan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    en güzel modifiye 0 modifiyeşaka bir yana kardeşim boş ver modifiye yapmayı falan hem bu motora modifiye yapsan ne olur yapmasan ne olur harcadığın paraya değmez sen en güzeli motora bu şekilde bin tadını çıkar gez toz keyfine bak
    gerçekleri tarih yazar tarihide GALATASARAY

Motosikleti
    Mondial 125 Zn
    Alıntı Felon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    125zn konusunu baştan başlayıp okursan farlar konusunda aradığın herşeyi bulabilirsin.mesela toros farları 125znlerinkiyle aynısıymış forumda toros farıyla değiştirip daha iyi sonuçlar alanlar var.
    bu arada benim sana bi sorum olacak bende bu modelleri araştırıyorum şu son zamanlarda motor üstünde foton varsa eklermisin (boy belirterek)?

öyle bir resim yok ama böyle bi tane var.. araştırıyosan şöyle diyim sana mtora bakarsan çok güzel motor.. ama eğer alırsanda mümkün olduğunca açtırma ustaya motoru bakımında falan genel bakım yapılsn sadece..rahatlık bakımındanda uzun yolda iki kişi dahi olsan rahat gidiyo sorun çıkarmıyo bana sadece yakıt deposu biraz ufak geliyo onun haricinde kötü bir yanı yok yani..

Alıntı Blackbeer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    [URL=http://img545.imageshack.us/i/16839812263929780462610.jpg/]
    öyle bir resim yok ama böyle bi tane var.. araştırıyosan şöyle diyim sana mtora bakarsan çok güzel motor.. ama eğer alırsanda mümkün olduğunca açtırma ustaya motoru bakımında falan genel bakım yapılsn sadece..rahatlık bakımındanda uzun yolda iki kişi dahi olsan rahat gidiyo sorun çıkarmıyo bana sadece yakıt deposu biraz ufak geliyo onun haricinde kötü bir yanı yok yani..
    senin boy bu motor için tam normal boy sanırım 1.70 civarımısın?

Motosikleti
    Mondial 125 Zn
    çok sağolda arkdaşım bu resimli anlatım için benim istediğim baştada belirmiştim aslında xenon tarzda.. yoksa dediğin gibi sarı renkte bi çok güzel ampul var ama ben beyaz olsun istiorum yinede eline sağlık böyle bişeyin olduğu iyi oldu bulunsun kenarda işime yarar yinede..

boyum 1.76 benim

---------- Mesaj ekleme zamanı: 16:50 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 16:46 ----------

boyum 1.76

çok sağolda arkdaşım bu resimli anlatım için benim istediğim baştada belirmiştim aslında xenon tarzda.. yoksa dediğin gibi sarı renkte bi çok güzel ampul var ama ben beyaz olsun istiorum yinede eline sağlık böyle bişeyin olduğu iyi oldu bulunsun kenarda işime yarar yinede..

boyum 1.76 benim
    herkes gibi 3-5cm fazla söylemek yok ama eğer 176ysan sevinicem çünkü ben 185 olarak çok anormal durmam motor üstünde o zaman aslında ben geçen hafta bi tane asya 125t ye oturdum inceledim ama tek başımaydım resim çekemedim dışardan nasıl durduğumu o yüzden bilmiyorum ama bacaklarım sığdı motora
    farlar konusunda beyaz yapan birisi daha vardı xenon değil ama yinede beyaz xenon kaldırıcağını sanmıyorum aküsü biraz küçükmüş sanırım bu motorların ama sen yinede bu konuyu baştan bi oku derim http://www.motosiklet.net/forum/moto...m-basligi.html
    ben motor hakkında bir çok şey öğrendim burdan 206.sayfadayım kitap okur gibi okuyorum arada

Motosikleti
    Mondial 125 Zn
    benim takip ettiğim konular var burdaki servisten daha da fazla yararı oluyo.. servise bişeyler öğrenip gitmek var hiç bişey bilmeyip gidip kazık yiyip geri dönmek var :D boyum 1.76 en son üniverste hastanesinde çekap yaptırcaktım o zaman ölçmüşlerde doğru bilgi merak etme bilmiyorum ben arkdaşım var 1.84 oda genelde arkama biner ben inerim oda kendisi biner hatta bazen hernekadar sürmesede ama öyle küçük durmadı açıkçası.. hem küçük görunuyosa arkaya deri bi çanta atarsın birazda daha ağır büyük gösterir motoru yanlarada atarsan zaten içinde küçücük bişey kalırsın öyle diyim aşırı derece fark ediyo gördüm çünkü şehir içinde falan.. ben arkaya deri çanta siparişini verdim mesela

benim takip ettiğim konular var burdaki servisten daha da fazla yararı oluyo.. servise bişeyler öğrenip gitmek var hiç bişey bilmeyip gidip kazık yiyip geri dönmek var :D boyum 1.76 en son üniverste hastanesinde çekap yaptırcaktım o zaman ölçmüşlerde doğru bilgi merak etme bilmiyorum ben arkdaşım var 1.84 oda genelde arkama biner ben inerim oda kendisi biner hatta bazen hernekadar sürmesede ama öyle küçük durmadı açıkçası.. hem küçük görunuyosa arkaya deri bi çanta atarsın birazda daha ağır büyük gösterir motoru yanlarada atarsan zaten içinde küçücük bişey kalırsın öyle diyim aşırı derece fark ediyo gördüm çünkü şehir içinde falan.. ben arkaya deri çanta siparişini verdim mesela
    2006 yılında 125zenciler çok güzel geziler düzenlemişler ama şu sıralar pek kullanan kalmadı sanırım arada 125zn konusuna bişeyler yazda canlansın biraz inş. bende alırımda o zaman paylaşım çoğalır zaten
    yan deri çantalar hem kullanışlı hemde bu motora yakışıyor

Motosikleti
    Mondial 125 Zn
    şu anda motoru yapıorum yaza kadar bitcek tek tek cantları falan boyarken şerit falan çeker farı takarken hep fotoğraf çekcem koyarım foruma 125 zn konusun altına canlanır herhalde biraz diye umuyorum sende yardım edersin

şu anda motoru yapıorum yaza kadar bitcek tek tek cantları falan boyarken şerit falan çeker farı takarken hep fotoğraf çekcem koyarım foruma 125 zn konusun altına canlanır herhalde biraz diye umuyorum sende yardım edersin
    bence motora abartı şeyler yapma sade olsun ama temiz olsun klasik scooter zaten klasik hali herzaman güzel

KUVVETMİRA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xt 600
    ben şöyle bir cam takmıştım;

"laubalilikten hoşlanmam, ciddiyeti severim, disipline hayranım!.."

Motosikleti
    Mondial 125 Zn
    Alıntı KUVVETMİRA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben şöyle bir cam takmıştım;

camlar bu modellere pek gitmiyo bence tabi renkler ve zevkler tartışılmaz ama nebiliyim benm hoşuma gitmio.. :S ama resimdeki motor hoşmuşş temizz

maxi97 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '12 SYM GTS 250i '10 YBR125City, '10 Mondial 150ZC
    o zaman dediğin gibi philips x-treme power 55/60 w bulmaya çalışıyım. ben bu lümen kavramını anladım dediğin gibi mantıklı ama internette baktığımda hep kelvin olarak veriyo lümen olarak değeri hiç yazmıyo nerden anlayabilirim kaç lümen olduğunu birde bu led konusunda bnim motorun görüntüsü ortada senin bana msjda attığın gibi çamurluğun yanlarına yapma imkanım yok.. yanlız şey yaptım ben bu şerid şeklinde ledler oluyo onu fa tasının içine yuvarlak şekilde yerleştirdim uzunlara bağladım.. zaten yolda uzunlarla gidiorum hep kısalar göstermiyo hiççç..

maxi97 arkdaşım http://www.nelerneler.com/?urun-9544...2342-orue.html bu ampul nasıl ? uygun mudur sence ? istediğimi elde edebilirmiyim ?
    satış sitelerinde sadece kelvin derece yazması sahtekârlık zaten.

inan dediğim sisleri yaparsan çok memnun olacaksın. önce elektrik toptancısına gidip 3x1'li 12 volt 3 power lede sahip spotlardan alacaksın. 2 tane plastik pardak alacaksın. keskiyle bardağın dibini spota göre kesip silikonla sabitleyeceksin. kelepçenin belirli yerleri kesik kesiktir. vidalı olan yer değil de diğer taraftan kesiklerin 2 tanesinin arasındaki demiri keskiyle keseceksin ve çamurluğunu tutan 1 vidayı çıkarıp kelepçenin o deldiğin yerinden geçirip kelepçeyi çamurluğa monte edeceksin. zaten o spotların kabloları hazır, sadece tesisata ek yapacaksın. beyaz ışık vereninden al.

bu akşam işteyken resim çekecektim ama fotoğraf makinamın pilleri bitmiş. şans, farımın ve sislerimin nasıl aydınlattığını sana göstermiş olurdum ve dedikleirmi hemen uygulamaya geçrdin ;). yarın motoru çıkarırsam söz resimlerini yarın akşam saatlerinde eklerim.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 03:42 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 02:58 ----------

yukarıdaki resimli ön far anlatımı çok güzel. benim sana mesajda yazdığım da buydu işte. senin motorun zenonu kaldırıp kaldırmayacağım muamma. benimki de aynı şekil. zenon açıldığı anda (Inormal) 3.5 amper değil, ilk anda en düşük (balastın üzerinde yazan Imax değeri) 5.6 amper çekiyor. zaten benim akü 6.5 amper. senin akü de bundandır ve ya daha düşüktür. uğurun 7-8 amperlik aküleri de var ama büyük atvlere ve motorlara koyuyorlar bildiğim.

5.6x12= 67,2 watt eder. motoru durdurmak üzere rölantideyken frene basınca bile voltmetre 14 volttan bir kaç saniyede 12 volta iniyor. arka stoplar 21 watt. ona göre sen düşün.

yerinde olsam zenondan vazgeçip bu toros farı olayına girerim. angel far bile yaparım. illa beyaz ışık istiyorsan dediğim giib xtreme power hem güç hem renk bakımından seni tatmin edecektir.senin linkini verdiğin lamba yüzde 30 yani 1300 lümen veriyor. o da fiyatına göre güzel bence. xtereme power yüzde 90 fazla ışık verip +35 metre daha önünü gösteriyor.

ayrıca osram night breakerden daha iyi olduğu ile ilgili dökümanlar da var.

Motosikleti
    Mondial 125 Zn
    Alıntı maxi97 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    satış sitelerinde sadece kelvin derece yazması sahtekârlık zaten.

inan dediğim sisleri yaparsan çok memnun olacaksın. önce elektrik toptancısına gidip 3x1'li 12 volt 3 power lede sahip spotlardan alacaksın. 2 tane plastik pardak alacaksın. keskiyle bardağın dibini spota göre kesip silikonla sabitleyeceksin. kelepçenin belirli yerleri kesik kesiktir. vidalı olan yer değil de diğer taraftan kesiklerin 2 tanesinin arasındaki demiri keskiyle keseceksin ve çamurluğunu tutan 1 vidayı çıkarıp kelepçenin o deldiğin yerinden geçirip kelepçeyi çamurluğa monte edeceksin. zaten o spotların kabloları hazır, sadece tesisata ek yapacaksın. beyaz ışık vereninden al.

bu akşam işteyken resim çekecektim ama fotoğraf makinamın pilleri bitmiş. şans, farımın ve sislerimin nasıl aydınlattığını sana göstermiş olurdum ve dedikleirmi hemen uygulamaya geçrdin ;). yarın motoru çıkarırsam söz resimlerini yarın akşam saatlerinde eklerim.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 03:42 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 02:58 ----------

yukarıdaki resimli ön far anlatımı çok güzel. benim sana mesajda yazdığım da buydu işte. senin motorun zenonu kaldırıp kaldırmayacağım muamma. benimki de aynı şekil. zenon açıldığı anda (Inormal) 3.5 amper değil, ilk anda en düşük (balastın üzerinde yazan Imax değeri) 5.6 amper çekiyor. zaten benim akü 6.5 amper. senin akü de bundandır ve ya daha düşüktür. uğurun 7-8 amperlik aküleri de var ama büyük atvlere ve motorlara koyuyorlar bildiğim.

5.6x12= 67,2 watt eder. motoru durdurmak üzere rölantideyken frene basınca bile voltmetre 14 volttan bir kaç saniyede 12 volta iniyor. arka stoplar 21 watt. ona göre sen düşün.

yerinde olsam zenondan vazgeçip bu toros farı olayına girerim. angel far bile yaparım. illa beyaz ışık istiyorsan dediğim giib xtreme power hem güç hem renk bakımından seni tatmin edecektir.senin linkini verdiğin lamba yüzde 30 yani 1300 lümen veriyor. o da fiyatına göre güzel bence. xtereme power yüzde 90 fazla ışık verip +35 metre daha önünü gösteriyor.

ayrıca osram night breakerden daha iyi olduğu ile ilgili dökümanlar da var.
    zenon falan vazgeçtim zaten forumda falan okudum baya konu vardı bide senin dediğin gibide şuanda hiç gerek yok bence başka şekillerdede aynı verime ulaşabiliriz ufak tefek değişikliklerle.. xtreme power bulamadım internette açıkçası.. genelde yabancı sitelerde var ama böyle bişi buldum http://urun.gittigidiyor.com/Philips...QQidZZ33429088 fakat genelde bunu set halinde ikili halde satıyolar sen teklisini bulman lazım demiştin.. ama yok.. 60 70 tl civarında.. tekli satılıyosada oda senin dediğin gibi 30 35 tl civarındadır.. bu sis lere gelince resim atarsan çok iyi olcak çünkü ne demek istediğini anlayamaıyorum daha doğrusu kafamda bi şekil oluşuoda onu nası monte edeceğimi falan tam çıkaramadım resimleri attığında anlarım umarım motruda çok mrk ediorum açıkçası senin

selam arkşLar bnDe asYa motor 125 lik t21 serisi war buna napsam güzel olur modifiye nasıl ypsam yardımcı olurmusunuz

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler