Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kesici de siyah duman ??

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Kymco CK 125 ~ 2005
    Merhaba arkadaşlar, bugün bir konvoy vardı asker konvoyu birçok büyük cc makina da vardı. Makinalar acımadılar Kesiciye girdi çoğu. Farkettim ki hemen hemen hepsi siyah bir duman atıyor. Bu benim motorumda da mevcut. Sorun teşkil edermi sizce ?
    [B][COLOR="Black"]Camlar kırılıyor, çığlık atıyorsunuz. İnsanlar ölüyor, susuyorsunuz ![/COLOR][/B]

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    extrem_015 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    EŞŞİZ TR'DE TEK CBR600F PC35 4 CİĞERLİ EŞEK ARISI
    bunun nedeni silindirin yanma odasına fazla yakıt geliyor, fakat motosikletin beyni ateşlemeyi tam vermediği için gelen yakıt hava karışımı tam yanamıyor ve çiğ olarak dumanlı bi şekilde egzosdan atılıyor.sorun teşkil etmez fakat motoru boşta kesiciye girecek kadar zorlamak büyük sorun teşkil eder

sbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki v-strom DL650 XT
    "motorda büyük bir sorun yoksa, çok yüksek devirlerde yanma odasına yağ karışabilir.yağ yakma sonucu siyah duman atması normaldir." diye bir tez sunmak istiyorum.

fat280 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    en kısa zamanda olacak inş.
    Alıntı sbr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    "motorda büyük bir sorun yoksa, çok yüksek devirlerde yanma odasına yağ karışabilir.yağ yakma sonucu siyah duman atması normaldir." diye bir tez sunmak istiyorum.
    kardeş siyah duman atması motorun yağ yaktığı anlamına gelmaz yakıt hava karışımının ve ateşlemede sorun olursa kara duman atar yağ yakan motor mavimsi duman atar bilginize
    SALCANO WOLF125 SİYAH BENİM MAKİNE

Motosikleti
    Suzuki v-strom DL650 XT
    benim arabamın motoru aşırı derecede yağ yakıyordu attığı dumanda simsiyahtı.ordan yola çıkarak böyle yazdım.

fat280 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    en kısa zamanda olacak inş.
    benim arabamın motoru aşırı derecede yağ yakıyordu attığı dumanda simsiyahtı.ordan yola çıkarak böyle yazdım.
    kardeş orasını bilmem genel araştırmam benim dediğim gibi motorum vardı benimde cup 25 binde almıştım karburatöründe az sorun vardı kara duman atıyordu ustanın biri yağ yakıyor dedi bende yakmıyor dedim görürsün bak dedi ben öğle sürdüm yağda yakmıyordu sattım motoru şuan 40 binlerde hala taş gibi :D
    SALCANO WOLF125 SİYAH BENİM MAKİNE

ozgurakman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ6 Fazer 98Hp (isviçre çakısı)
    aracınızın siyah duman atması sadece yağ yaktığı için değil, ateşlemede sıkıntı olduğu içindir. yağ yakan "motor" mavi duman atar sonuçta arabada da motosiklette de gemide de "motor" var
    jimi_hendrix bunu beğendi.
    "DoksanSekiz Beygir." Herkes hakettiği gibi yaşar.

Motosikleti
    Suzuki v-strom DL650 XT
    sizinde dediğiniz gibi bir çok kaynaktada yağ yakan motor mavi duman atar diye yazmaktadır.fakat benim otomobilimde ateşleme ile ilgili en ufak bir problem yoktu.sadece yağ yakıyordu.ve yüksek devirlerde siyah duman atıyordu.rica etsem mavi duman atan bir otomobil resmi yada video linki atabilirmisiniz.çünkü ben siyah ve beyaz dumandan başka bir duman rengi görmedim.

kadango - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer 8 - MT-07
    Evet,yüksek devirlerde yağ yakma tezi doğrudur fakat çıkan egzos dumanın rengini değiştirecek seviyede değildir bu miktar.Eğer bir motor yağ yakıyorsa mavi duman çıkar egzostan.Siyah duman ise yanma odasındaki orantısız karışımdır.Bunun birçok sebebi vardır.Kötü yakıt,yeni çalışıtırlan motor,ayarsız subaplar,ayarsız karbüratör vs. vs.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    sizinde dediğiniz gibi bir çok kaynaktada yağ yakan motor mavi duman atar diye yazmaktadır.fakat benim otomobilimde ateşleme ile ilgili en ufak bir problem yoktu.sadece yağ yakıyordu.ve yüksek devirlerde siyah duman atıyordu.rica etsem mavi duman atan bir otomobil resmi yada video linki atabilirmisiniz.çünkü ben siyah ve beyaz dumandan başka bir duman rengi görmedim.
    Öncelikle mavi duman dediğimiz çok belirgin bir mavi değil. Uçuk bir mavi. Ama yağ yakan bir aracın yakınına geldiğinde leş gibi yanık yağ kokusunu alabilirsin. Arabanın sorununu da şöyle tahmin ediyorum. Motorun contası eskimiş/aşınmıştı ve oradan sızan yağ aynı zamanda bujiyi de yağlıyordu. Yağlanan buji de yüksek devirlerde ateşlemeyi tam yapamayarak siyah duman çıkmasına sebep oluyordu. Düşük devirlerde de çok belli olmayan beyaz/mavi karışımı bir renkte duman atıyordu. Dediğim gibi, bu sadece TAHMİN

GorkeM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    rica etsem mavi duman atan bir otomobil resmi yada video linki atabilirmisiniz.
    Forum Kuralları◄ ►Moto Aktuel◄ ►Türk Dil Kurumu
    Herkes düşüncelerinde yanılabilir. Ama aptallar bir türlü yanıldıklarını anlayamazlar. Cicero

Motosikleti
    Suzuki v-strom DL650 XT
    teşekkürler verdiğiniz bilgiler için,ben bu dumanı beyaz diye nitelendiriyordum demekki mavi buymuş.

jönysf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    sorun yok gazlamaya devam

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)