Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

motor-egzos ilişkisi

Motovento
    REKLAM ALANI
    enes_007 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha RX 135 KİNG(Fıghtıng Spırıt)
    arkadaşlar 100lük cup un egzosunu tamamen susturcularını boşalttık içinde biişey kalmadı.

egzosu kaynattırmak için egzoscuya gittiğimizde ustaya gösterdik anlattık derdimizi usta aynen böyle

ben bu pisliği temizlemem bunu eğer tamir edersem benim ismime leke gelir 500 lirada verseniz yapmam dedi.egzostaki katalitik konvertörü boşaltmışsınız siz egzos boşaltarak ses vereceğini zannediyorsun uz ama içine sç...sunuz dedi.bunu takarsanız motoru elinize alırsınız dedi şimdi motor egzos ilşkisi nedir?

katalitik konvertör kötü gazı toplayan zamnla dolan ve motoru sıkan bir nesneymiş.biz bunu aldık bunun ya yenilenmesi yada değişmesi gerekiyor. peki egzosta bu ses değişimi tok ses ince sesi nasıl ayarlıyorlar.
    Kanuni Breton 125 siyah,Yamaha YBR 125 siyah (2009),Yamaha RX 135 KİNG(Yeşill)-Yamaha RX135 KİNG,(Sİyahh) Black

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ben o ustanın elini öperim..

size tavsiyem eskişehirden F16 çıkma eksozu bulmanız dehşet jet motor sesi veriyor ...çıkma olduğundan çok pahalıda değil
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

Motosikleti
    Alıntı BBRR adlı üyeden alıntı Mesajı göster

size tavsiyem eskişehirden F16 çıkma eksozu bulmanız dehşet jet motor sesi veriyor ...çıkma olduğundan çok pahalıda değil
    abi bizim egzos umrumuzda değil sadece merak yani yenisi 20 lira zaten bizde çıkma bulduk ses vermesi önemli değil denemek bizmki
    Kanuni Breton 125 siyah,Yamaha YBR 125 siyah (2009),Yamaha RX 135 KİNG(Yeşill)-Yamaha RX135 KİNG,(Sİyahh) Black

Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    eksozun yenisimi 20 lira kartondanmı yapıyolar
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Kesinlikle

Motosikleti
    eksozun yenisimi 20 lira kartondanmı yapıyolar
    yan sanayi 20 orj 50 toptancımız sağolsun

azgurbuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bianchi 21 Vites
    Derdinizi çok iyi anlamadım ama boş-düz boru takarsan motorunuza birşey olmaz; hatta doğru çapta boru kullanırsan daha iyi sonuçta alabilirsin.

Ama tek sorun yasal ve ruh sınırlarını zorlayan ses çıkarması olur !

mertyagci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Dink-R 150
    Böyle işlerle uğraşanlara boş insan deniyor.Bende o ustanın elinden öperim.

Motosikleti
    Alıntı mertyagci adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Böyle işlerle uğraşanlara boş insan deniyor.Bende o ustanın elinden öperim.
    küçük bir atölyemiz var kendim bişey yapmayı seviyorum ortaya güzel şeyler çıkabililiyor.bi

bektanist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mz 301 2002- Mondial RX3i Evo 2015
    Alıntı enes_007 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar 100lük cup un egzosunu tamamen susturcularını boşalttık içinde biişey kalmadı.

egzosu kaynattırmak için egzoscuya gittiğimizde ustaya gösterdik anlattık derdimizi usta aynen böyle

ben bu pisliği temizlemem bunu eğer tamir edersem benim ismime leke gelir 500 lirada verseniz yapmam dedi.egzostaki katalitik konvertörü boşaltmışsınız siz egzos boşaltarak ses vereceğini zannediyorsun uz ama içine sç...sunuz dedi.bunu takarsanız motoru elinize alırsınız dedi şimdi motor egzos ilşkisi nedir?

katalitik konvertör kötü gazı toplayan zamnla dolan ve motoru sıkan bir nesneymiş.biz bunu aldık bunun ya yenilenmesi yada değişmesi gerekiyor. peki egzosta bu ses değişimi tok ses ince sesi nasıl ayarlıyorlar.
    katalitik konvertör DEDİĞİN GİBİ ARAŞTIRMIŞSINKİ ORDANDA BELLİ kötü gazı çevreye salınmasını önleyen bir cihaz bunu sökmek sana fayda getirmediği gibi fazla gazı çekemiyeceğinden egzostanda atılmasında mani olacaksın bu sana performans ve çekiş düşüklüğü olarak geri gelecek egzost ustası biraz sallamış motoru eline alırsın filan diyerek ama dediği bi gerçek var işin içine etmişsiniz yani :D en güzel ses motorun kendi sesidir bazen görüyorum 150 lik makinalara takmışlar abartıları görende o sesle uzuyo sanır yerinde sayıyo makina ses çıksa ne olcak performans olmayınca düşünsene rezilliği boş yoldasın bi ses geliyo diyosun aman allahım bu kesin racing sonra karşıdan 150 lik makina geliyo :D rezillik bu benim kendi düşüncem

Motosikleti
    Alıntı bektanist adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    katalitik konvertör DEDİĞİN GİBİ ARAŞTIRMIŞSINKİ ORDANDA BELLİ kötü gazı çevreye salınmasını önleyen bir cihaz bunu sökmek sana fayda getirmediği gibi fazla gazı çekemiyeceğinden egzostanda atılmasında mani olacaksın bu sana performans ve çekiş düşüklüğü olarak geri gelecek egzost ustası biraz sallamış motoru eline alırsın filan diyerek ama dediği bi gerçek var işin içine etmişsiniz yani :D en güzel ses motorun kendi sesidir bazen görüyorum 150 lik makinalara takmışlar abartıları görende o sesle uzuyo sanır yerinde sayıyo makina ses çıksa ne olcak performans olmayınca düşünsene rezilliği boş yoldasın bi ses geliyo diyosun aman allahım bu kesin racing sonra karşıdan 150 lik makina geliyo :D rezillik bu benim kendi düşüncem
    boş tenekenin ötmesi gibi birsey:

ya abi egzos
    çok çıkma malzeme silndr piston sübab ne arasan var.bizde deniyrz egzoz denedik motora taktık ama ortalığı yıkıyor resmen kafa ütülüyor. ama benm motr cg 125 tipi o sesi vermiyor 100 lük motor tok ses veriy ortalığı yıkıyor benm 150 cc ince eski tittanlar gibi değişk ses veriyor anlamadğım şey bu:D

mertyagci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Dink-R 150
    Kardeşim uğraşmak iyi hoş güzelde,boş şeylerle uğraşıyorsunuz aslında neyle uğraştığınızı ne yapmak istediğinizi bilmiyorsunuz bence,eğlence gibi geliyor size,neyse yorum yok kolay gelsin.

Motosikleti
    Alıntı enes_007 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    boş tenekenin ötmesi gibi birsey:

ya abi egzos
    çok çıkma malzeme silndr piston sübab ne arasan var.bizde deniyrz egzoz denedik motora taktık ama ortalığı yıkıyor resmen kafa ütülüyor. ama benm motr cg 125 tipi o sesi vermiyor 100 lük motor tok ses veriy ortalığı yıkıyor benm 150 cc ince eski tittanlar gibi değişk ses veriyor anlamadğım şey bu:D
    bravo size tabiki eleştiri olcak tabiki tebrik olcak ne mutlu sanaki hazırdan deil kendin bişeyler yapmak istiyorsun seni tebrik ediyorum hata yapmadan doğruyu bilemezsin denemekden vazgeçme belkide herkesin bu motosikletlerden beklediği bi ayrıntıyı sen ekliceksin seni tekrar tebrik ediyorum başarılar

Motosikleti
    Alıntı bektanist adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bravo size tabiki eleştiri olcak tabiki tebrik olcak ne mutlu sanaki hazırdan deil kendin bişeyler yapmak istiyorsun seni tebrik ediyorum hata yapmadan doğruyu bilemezsin denemekden vazgeçme belkide herkesin bu motosikletlerden beklediği bi ayrıntıyı sen ekliceksin seni tekrar tebrik ediyorum başarılar
    sağol abi biraz tecrübe kazandım boru kısaldıkça ses toklaşıyor bunun farkına vardım.kendim denemeye bişeyler yapmayı seviyorum hersey bana hitap edecek abi.bişeyi bozmadan denemeden kurcalamadan öğrenlmez tabi hazırıda bozulmaz bunun için hurda çıkma mal lazım. sübab ayarı kaçıra kaçıra şimdi sübab ayarını öğrendik.emin olun elinizde takım taklavat varsa silindr üst kapak sübab gibi parçaları değiştirebilrsiniz 125cc 150 cc katagorilerinde

Motosikleti
    cbf150
    Hocam siz denemeye devam edin ama kesin bir kural; tek cc den iyi ses çıkmaz, çıksada bir halta yaramaz.

Varsa elinizde malzeme yapın şöyle v2 motor. 200*2 cc Süper olur.
    Murat Kehya
    Acemi Motorcu
    A-(eksi)

Motosikleti
    Alıntı mmucit adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam siz denemeye devam edin ama kesin bir kural; tek cc den iyi ses çıkmaz, çıksada bir halta yaramaz.

valla 4 zmanlı yapamadıkta çift silindir mobilet yaptık 19-19dellarto karbüratör koyduk su gibi benzin içiyor

tek ccden tabi ses gelmiyor ciğer yok ciğer

Motosikleti
    Alıntı mmucit adlı üyeden alıntı Mesajı göster

naptın sen ya ozaman gelsin v motor deil yatık motor yaparlar sıralı sistemli 4 silindir makina ama ozamana kadar baya pişmek ve çok iyi kaynak lazım eloktroddan olmuycak atatürk baskılı kaynaktan bahsediyorum

Motosikleti
    Stunt Apache RTR Artık Yok....
    motorda egzoz olmasada o motor çalışır
    Egzozun görevi motordan çıkan pis gaza filtre görevi görerek temiz bir şekilde dışarı vermek
    Yeterli sıkıştırmayı sağlamak
    Ve sesi azaltmak

Ama orj. egzozu boşaltırsan Çok tok bir ses verebilir ancak Yüksek çok düşük devirde olsada yine gürültüsü fazla olur..
    Oysa motosikletler için her cc ye uygun performance egzoz'lar bunlardan taktığın zaman Düşük devirde Ses çıkmıyor sadece yüksek devirde ses çıkıyor ve kafa ağrıtacak bir şekildede değil..
    [B]Bahadır Şenonar[/B] [COLOR="Red"]A rh(+)[/COLOR]
    [B]Sözcüklerin gücünü anlamadan insanların gücünü anlayamazsınız.[/B] :bounce:

CBR-125 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600 F4i

F16 heee Barış valla kopardın beni gece gece allah iyiliğini versin... Bu arada A.Şerif İzgöreni bende sever takip ederim gerçekten fenomen
    CBR-125 CBR-250-R CBR-600-F

mach1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial zn125 (pırpır)
    İçini boşaltınca hızlı gittiğini sanıyorsunuz ama sizin unuttuğunuz birşey var motorun sıkıstırma oranı düşüyor bizim orda 150cc çinlinikini yapmıslar ısıkta kontak kapatıp egzozdan ateş cıkartıyordu ama ben 125cclık scooterla geçtim şimdi hangısı daha mantıklı egzozu boşaltıp sadece ses ve görüntümü yoksa biraz performansmı???
    Malımızı mülkümüzü bir horoz taşır,keyfimizi Sultan Mecit vapuru taşıyamaz
    Drift Religion

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)