Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Trafik Ceza Sorgulama Hakkında.

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    ASYA AS 100 - 8
    6 Eylül 2010'da 62 TL'lik bir ceza yedim.İnternetten ceza sorgulaya baktığım zaman ceza internette gözükmüyor.
    Şimdi ben bu cezayı ödemelimiyim yoksa beklemelimiyim.Hiçbir şey bilmiyorum.
    Cezayı ödemeliysem nerede ödemeliyim onu da bilmiyorum.
    İmzir Karşıyaka'da ikamet ediyorum.İzmir'li kardeşlerim ve MT'nin bana yardımcı olacağını düşünüyorum.

Saygılarımla Burak ASLAN

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Ceza yazıldıktan hemen sonra internnette görünmeyebilir. Yapman gereken gib.gov.tr 'den beyanlı trafik cezası ödeme seçeneğiyle, makbuzdaki bilgileri yazarak ödemek. Makbuzla bankalardan da yatırabilirsin. İlk 15 gün içinde ödersen 48 TL'ye düşüyor.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    ASYA AS 100 - 8
    Alıntı Slayerrr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ceza yazıldıktan hemen sonra internnette görünmeyebilir. Yapman gereken gib.gov.tr 'den beyanlı trafik cezası ödeme seçeneğiyle, makbuzdaki bilgileri yazarak ödemek. Makbuzla bankalardan da yatırabilirsin. İlk 15 gün içinde ödersen 48 TL'ye düşüyor.
    O zaman hemen ödemeye gidiyorum hazır elimde para verken ödeyeyim.Hangi bankalardan ödeyebilirim ?

---------- Mesaj ekleme zamanı: 11:28 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 11:22 ----------

Konuyu yanlış yere açmışım çok özür dilerim arkadaşlar :S

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Ziraat bankası ve İş bankasının aldığını biliyorum, ama başka hangi bankalar alır bilmem. Ayrıca PTT ve fatura ödeme merkezleri de cezaları alıyor.

bosnak_semko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VFR 800
    PTT ye gidip ödeyebilirsin elindeki ceza makbuzunla.. ceza hesabına geç düşüyo ben 1 temmuz 2010da 260tl ceza yedim kırmızı ışık+ehliyeti üzerinde bulundurmamaktan hala sistemde gözükmüyo benim cezam..ayrıca ödemediğin her ay için %5 faize biniyor benimki 286 tl oldu bu ay ödicem inş. ) )

Alıntı Slayerrr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Minik bir düzeltme; ilk 15 gün içinde ödeme yapılınca %25 indirim yapılıyor ve bunun sonucunda 46,5 TL ödeme yapıyorsun.

Slayerr'in dediği gibi gib.gov.tr den kredi kartı ile beyanlı trafik cezası ödeme ekranından ödeyebilirsin.

Geçmiş olsun.
    Bilgi paylaştıkça çoğalır.
    "Bir insanın neye güldüğü zekasını, nasıl güldüğü ahlakını gösterir."

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı AydoganX adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Minik bir düzeltme; ilk 15 gün içinde ödeme yapılınca %25 indirim yapılıyor ve bunun sonucunda 46,5 TL ödeme yapıyorsun.

Slayerr'in dediği gibi gib.gov.tr den kredi kartı ile beyanlı trafik cezası ödeme ekranından ödeyebilirsin.

Geçmiş olsun.
    Haklısın, %25 indirim olduğunu bilmeme rağmen 48 TL gibi aklımda kalmış.

bazen25 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    x evo 400
    trafik cezaları beyan lı değilse, yani cezanın sisteme girişi yapılmamış ise yinede bir miktar indirim oluyor,280 tl yediğim cezayı 3 ay sonra internet üzerinden ödediğimde 200 tl olarak ödedim, sorunda çıkmadı, zaten daha sonra muayenesi yapıldı.Kısaca size kesilen ceza makbuzunun diğer nüshası ilgili yer tarafından sisteme geçmediği sürece indirim devam ediyor, ama sisteme girişi yapıldıktan sonra ödemenin yapılmadığı süreye göre,giydiriliyor.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)