Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

çekmeme sorunu

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Tiger 250
    Arkadaşlar 3 hafta akdar oldu kanuni tiger 250 aldım. Motoru ustaya fln gösterdim sağlıklı fakat motorda 1. viteste düzgün kalkıyorum ve 4 bin devir gibi 2. vitese atıyorum sanki 2. viteste kalkmış gibi motor kaldırmıyor titreyerek çekiyor. 1. viteste biraz zorlayıp atınca hiçbir sorun yok ama bu kezde hem devir sonunda titreme yapıyor ve fazla yakıt tüketiyor.Acaba bi sorun mu var yada sorun yoksa vites devri gelmeden erken atsam bi sorun oluşurmu ??¿
    ve mesela 5. viteste gidiyorum ani bir şekilde durdum ve vitesi olduğum yerde 1. vitese atacağım. Debreje basıyorum bi aşağı atıyorum vites boşta debreji kaldırıyorum boşta tekrar aşağı yine boşta ve tekrar aşağı sonra 1. vitese geçiyor. sorun ney acaba bi yardımcı olurmusunuz...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 20:47 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 20:38 ----------

yardımcı olacak bir arkadaş yok mu¿
    ::shake2::

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    söztürk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    büyük ihtimal balata

zaferkarizma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hepsi satıldı :(
    balata ve yag sorunu var fakat kullanım hatasıda cok burda.
    hiç bi zaman 5.ci viteste durma bi kaza ihtimali olmadan nedeni de vites ayları ve dişlileri oldugu yerde araba gb değiştirememen durdugun yerde cogu motor 1 den bosa cekmek zor olur yavaslarken bosa atmak istediğinde 1 e atma 2 den direk bosa gec ve bir daha vites koluna basıp bire geçirme geçirdiğinde bosa atmak baya bi zor oalcaktır. sanırım vites ayları yani senkromeç te sorun var ! iyi bi ustaya veyahut iyi bilen birine baktır derim senden mi kaynaklanıyor yoksa mtoordanmı. ama 2 viteste geç kavraması titremesi balatalardan dolayı !
    Zafer hiç düşmemek değil, her düştüğünde yeniden ayağa kalkabilmektir !

Motosikleti
    Tiger 250
    teşekkürler bu aralar fazla yakmaya başladı yağına subap ayarlarına balatasına vs bi baktırıyım
    ::shake2::

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)