Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Keeway superlight Sıfır Motor Hararet problemi.

Motovento
    REKLAM ALANI

Slmlar Arkadaşlar bende motorculuk sevdasına şansızlıkla başlayanlardanım. Motorculuğa yaklaşık 1 ay önce Keeway superlight alarak başladım. Daha 1. hafta da krank kitledi ve motor ve yapıldı. Motor yapıldıktan sonra şöyle bir sorun oluştu motor düz yolda gayet iyi giderken en ufak bir yokuşta dahi hararet bir anda artıp motoru kapatmakta idi. Ustaya geri götürdüm ayaraladım dedi yine aynı. Ben yokuşları 2-3 durarak cıkmaya başladım. En son ustaya giderken bu kezde supap kapağı hareretten kırılık pistonu parçaladı. Ben 10 gün icinde 2. ke motor yaptırdım. Ama yine aynı hararet problemi var. Düz yolda giden motor en ufak bir yokuşa vurulduğunda hararet deli gibi yükseliyor ve motor cekişten düşüp kendini kapatıyor. Bu neden kaynaklanabilir.

Yardımcı olursanız sevinirim. 1 ay oldu ve ben daha doğru dürüst motora binemedim...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Bu konu hakkında Pek fikri m yok fakat bu motorun hararet yaptığını nereden görüyorsun ve anlıyorsun ve yüksek devirde gitmediğini farz edersek bu motor aşınmadan nasıl hararete kalkar?Bir ikincisi bu motora nasıl yağ koyuyorlar?

-eren- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Değişik bir sl 150
    Hava soğutmalı motorda ne harareti?

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Motosikleti
    Salcano 150-T4
    İlk olarak tamire gittiğin yeri değiştir.

ergün1968 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NC 700 SA
    Kanunlara göre 3 kez aynı sorundan servise giden bir alet ayıplıdır diye biliyorum..Dayan gazı dibine kadar kol çıkartsın.Ondan sonrada at kafalarına motoru paranı geri al.
    AKILLI OLALIM;DÜNYADA EŞİ BENZERİ OLMAYAN BU MÜKEMMEL COĞRAFYAYA,TÜRK İNSANINA VE TÜRK'LÜĞE SAHİP ÇIKALIM.100 YILI AŞKIN SÜRDÜRÜLEN TÜRK ULUSUNU BÖLMEYE YÖNELİK OYUNLARA ALET OLMAYALIM.HEPİMİZ KARDEŞİZ.NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE...

Arkadaşlar motor direkt ısıkmaktan şişiyor gitmiyor. Bende anlamadım. Sıcaklık deli gibi artıyor motorda 10 kez ayarladılar. Şimdide segman gitmiş yağ yakıyor. Arada ben sıyırıcam. Şu segmanı değiştirsinler zaten değiştiricem ustayı. Ama bu nasıl oluyor. Motor yüke bindiği anda ısı direk yükselip motor şişiyor. 10 dakika bekliyorum soğuyor devam ediyorum.

Bayramdan sonra moturu gene actırıp segmanı değiştirip başka ustaya gidecem.. Ama bu yokuşta hararetin yükselmesi neden olur bunu anlayamadık. Ustada anlamadı... Şu motor işi inanılmaz keyifli imiş ama bir binebilsem...

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Motosikleti
    Salcano 150-T4
    Alıntı ergün1968 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kanunlara göre 3 kez aynı sorundan servise giden bir alet ayıplıdır diye biliyorum..Dayan gazı dibine kadar kol çıkartsın.Ondan sonrada at kafalarına motoru paranı geri al.
    Ergün kardeş,
    Başlıktaki sıfır kelimesi seni yanıltmış,bu kural garanti süresi içinde geçerli.Bu motor ikinci el,krank için yapıldıktan sorası için sıfır deniyor.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 17:54 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 17:52 ----------

Alıntı fkab adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar motor direkt ısıkmaktan şişiyor gitmiyor. Bende anlamadım. Sıcaklık deli gibi artıyor motorda 10 kez ayarladılar. Şimdide segman gitmiş yağ yakıyor. Arada ben sıyırıcam. Şu segmanı değiştirsinler zaten değiştiricem ustayı. Ama bu nasıl oluyor. Motor yüke bindiği anda ısı direk yükselip motor şişiyor. 10 dakika bekliyorum soğuyor devam ediyorum.

Bayramdan sonra moturu gene actırıp segmanı değiştirip başka ustaya gidecem.. Ama bu yokuşta hararetin yükselmesi neden olur bunu anlayamadık. Ustada anlamadı... Şu motor işi inanılmaz keyifli imiş ama bir binebilsem...
    Sorun burada.Asıl arıza ise yağ dolaşmıyor motorun içinde.Yağ pompası arızalı veya kanallar tıkalı.

ergün1968 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NC 700 SA
    Alıntı _OLD_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ergün kardeş,
    Başlıktaki sıfır kelimesi seni yanıltmış,bu kural garanti süresi içinde geçerli.Bu motor ikinci el,krank için yapıldıktan sorası için sıfır deniyor.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 17:54 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 17:52 ----------

Sorun burada.Asıl arıza ise yağ dolaşmıyor motorun içinde.Yağ pompası arızalı veya kanallar tıkalı.
    Pardon ben sıfır garantide anladım.Dediğn gibi iş ustada bitiyor .Benim nacizane tahminimde yağlama ile ilgili bir sıkıntı var gibi.
    AKILLI OLALIM;DÜNYADA EŞİ BENZERİ OLMAYAN BU MÜKEMMEL COĞRAFYAYA,TÜRK İNSANINA VE TÜRK'LÜĞE SAHİP ÇIKALIM.100 YILI AŞKIN SÜRDÜRÜLEN TÜRK ULUSUNU BÖLMEYE YÖNELİK OYUNLARA ALET OLMAYALIM.HEPİMİZ KARDEŞİZ.NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE...

İlginiz icin öncelikle teşekkür ederim. Usta gözümün önünde defalarca yağ pompasını ve yağlamayı kontrol etti. Normal dedi...

Şimdide şunu yapmaya başladı. Örneğin yokuş yukarı 3. viteste cıkıyorum devir normal ses normal gazı çok az dahi arttırsam subaplar şıkırdamaya başlıyor ve gene ısı yükseliyor. Bu subaplar ne zaman şıkırdamaya başlasa ısı o zaman yükseliyor. Sakın devirsiz yokuş yukarı cıktığımı düşünmeyin motorun zorlanmadığı ve sesin normal olduğu bir devir gaz oranı yakalıyorum. gazı azıcık actığımda başlıyor şıkırdamaya. Biraz daha zorlarsam ısı iyice yükselip motor şişip kapanıyor. Sonra 10 dakka bekle soğsun. Bir ayarsızlık var ama anlamadım. Düz yolda hic bir sorun yok. Forumu araştırdım üsküdarda Ferhat usta iyi demiş arkadaşlar. Şu segmanı değiştirtip motoru yaptırdığım yerde bayramdan sonra oraya gideyim düşünüyorum.

Ama arızaya aklım yetmedi...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)